Tibroträffen Kortmå 2000-04-10 21:55
Resultatskapad av OE2000 Sverige © Stephan Krämer 2000

   Pl  Rank Namn                    Dst Klubb                             Tid 



H75  (7)                2400 m                                   

    1       Arne Jörlid              20 Toarps OK                       27:37 
    2       Yvon Holmbäck            20 Hjobygdens OK                   28:34 
    3       Erik Lång                14 OK Gränsen                      30:34 
    4       John Jonsson             20 IF Hagen                        32:54 
    5       John-Olof Johansson      20 OK Klyftamo                     55:32 

            Erik Karlsson            20 Ryda Skidklubb               ej start 
            Nils-Evert Fredriksson   20 IF Hagen                     ej start 



H70  (6)                2400 m                                   

    1       Sven-Erik Gustafsson     18 Säffle OK                       24:57 
    2       Arne Wahlgren            20 SOK Träff                       25:58 
    3       Bengt Nyström            20 OK Amne                         26:29 
    4       Carl-Gustav Fast         14 Jönköpings OK                   26:31 
    5       Kurt Nilsson             20 Falköpings AIK                  29:02 
    6       Bernt Höög               20 OK Klyftamo                     34:36 



H65  (16)               2800 m                                   

    1       John Vallin              21 OK Hedströmmen                  22:20 
    2       Karl Åkerman             23 Motala AIF Ol                   25:00 
    3       Kjell Persson            20 Mariestads Fk                   25:32 
    4       Nils Jansson             18 Skattkärrs IF                   26:09 
    5       Karl-Erik Helin          20 Hjobygdens OK                   27:06 
    6       Stig Sahl                20 IF Hagen                        27:58 
    7       Claes Sjöberg            12 Lindebygdens OK                 28:02 
    8       Yngve Malmlöf            20 Floby OK                        30:13 
    9       Arvo Hyvönen             18 Skattkärrs IF                   35:18 
   10       Erling Lundgren          18 OK Grane                        37:08 
   11       Bernt Riis               20 IF Hagen                        39:28 
   12       Uno Nilsson              20 Mariestads Fk                   43:52 
   13       Roland Persson           20 Mariestads Fk                   44:45 
   14       Gunter Krebs             20 OK Amne                         47:35 

            Anders Nilsson           20 Ryda Skidklubb               ej start 
            Lars Larsson             20 Bredareds IF                 ej start 



H60  (15)               3050 m                                   

    1       Erland Ling              14 IK Hakarpspojkarna              22:57 
    2       Ingemar Holmberg         20 IF Hagen                        23:55 
    3       Rolf Gäverth             18 OK Jösse                        25:18 
    4       Harry Sundberg           20 OK Klyftamo                     26:41 
    5       Leif Bäckman             14 Jönköpings OK                   28:04 
    6       Guntram Månsson          20 Mariestads Fk                   30:40 
    7       Lars Lång                20 OK Klyftamo                     31:32 
    8       Gunnar Johansson         20 Mariestads Fk                   31:47 
    9       Börje Wallin             20 IF Sisu Tidaholm                35:37 
   10       Tord Lööv                20 OK Klyftamo                     35:50 
   11       Curt Tillman             23 Linköpings OK                   37:36 
   12       Heikki Rissanen          20 Mariestads Fk                   37:57 
   13       Berndt Thorén            20 Vänersborgs Sk                  46:05 
   14       Kuno Ekdahl              20 OK P4                           51:17 

            Sven-Olof Sandstedt      20 Falköpings AIK               ej start 



H55  (24)               3050 m                                   

    1       Jan Elfsberg             20 Falköpings AIK                  23:22 
    2       Per-Arne Johansson        2 OK Gipen                        23:55 
    3       Roland Nilsson           20 Falköpings AIK                  24:23 
    4       Karl Bergstrand          20 Hjobygdens OK                   26:01 
    5       Roland Nord              12 Lindebygdens OK                 26:33 
    6       Leo Kullman               6 OK Alehof                       26:59 
    7       Kjell-Åke Ryen           18 Kroppa IF                       27:21 
    8       Bror Palgrim             20 Vänersborgs Sk                  28:51 
    9       Bengt Nilsson            20 Hestra IF                       29:25 
   10       Gunnar Bryst             20 Hjobygdens OK                   29:55 
   11       Ingmar Zachrison         20 Mariestads Fk                   29:58 
   12       Kay Svensson             20 OK P4                           31:49 
   13       Håkan Kjellberg          20 Falköpings AIK                  32:35 
   14       Lennart Höije            20 Mariestads Fk                   33:52 
   15       Stig Gustavsson          20 IF Hagen                        34:03 
   16       Åke Gustavsson           20 Hjobygdens OK                   34:15 
   17       Gunnar Olausson          20 Lidköpings Vsk                  35:01 
   18       Jan Rödström             20 OK Skogsstjärnan                35:53 
   19       Kenneth Jonsson          20 Vänersborgs Sk                  38:14 
   20       Sören Andrén             20 IF Hagen                        39:45 

            Per-Olof Johansson       20 OK Klyftamo                  ej start 
            Åke Nordberg             20 OK Klyftamo                  ej start 
            Rune Sandberg             2 Uddevalla OK                 ej start 
            Regor Niklasson          20 IK Albion                    ej start 



H50  (17)               3350 m                                   

    1       Per Ivarsson             20 Trollhättans SOK                22:33 
    2       Hans G Bernhard          20 Mariestads Fk                   22:59 
    3       Christer Johansson       20 SOK Träff                       24:11 
    4       Håkan Olsson             20 Hjobygdens OK                   24:51 
    5       Bertil Karlsson          20 Hjobygdens OK                   25:39 
    6       Ulf Jogbratt             20 Ryda Skidklubb                  26:23 
    7       Sven-Erik Johansson      20 Mariestads Fk                   26:34 
    8       Hans Toftén              20 Hjobygdens OK                   28:19 
    9       Tapio Leino                 Espoon suu Espoo                28:46 
   10       Anders Pettersson        20 IFK Skövde                      30:43 
   11       Christer Ottosson        20 IF Hagen                        34:19 
   12       Sven-Olof Fransson       14 SOK Aneby                       40:24 
   13       Kjell Cederman           20 Mariestads Fk                   41:06 

            Ulf Sjödin               20 OK Klyftamo                  ej start 
            Per-Arne Källen           2 Uddevalla OK                 ej start 
            Karl-Evert Svensson      20 IF Hagen                     ej start 
            Johnny Asp                  T2IF Skövde                  ej start 



H45  (19)               3650 m                                   

    1       Johan Lindgren           20 IF Hagen                        24:07 
    2       Roland Svensson          20 Mariestads Fk                   25:03 
    3       Tomas Sjöholm            20 Mullsjö SOK                     26:25 
    4       Håkan Lööf               20 Mariestads Fk                   27:27 
    5       Lars Ekberg              20 Trollhättans SOK                27:43 
    5       Kjell Kaminsky           20 Hjobygdens OK                   27:43 
    7       Kent Ivarsson            20 OK Skogshjortarna               29:48 
    8       Lars Grehn               20 Mullsjö SOK                     29:54 
    9       Uno Magnusson            20 IF Hagen                        30:49 
   10       Urban Larsson            20 IF Hagen                        31:04 
   11       Anders Eriksson          20 IF Hagen                        34:08 
   12       Tommy Westerberg         20 IF Hagen                        35:52 
   13       Thomas Hellner           20 Istrums Sk                      35:53 
   14       Erland Almqvist          20 OK Amne                         36:44 
   15       Alf Siewertz             20 Gudhems IF                      37:24 
   16       Lars-Ove Danielsson      20 IF Hagen                        39:18 

            Anders Pettersson        20 Hjobygdens OK                  Felst. 
            Hans Ekberg              20 Trollhättans SOK             ej start 
            Göran Carnander          14 IK Hakarpspojkarna           ej start 



H45 Motion  (11)        3000 m                                   

    1       Bo Andersson             20 Falköpings AIK                  23:45 
    2       Stig Hjortvall           20 Borås GIF                       26:36 
    3       Åke Karlsson             20 SOK Träff                       30:44 
    4       Leif Tiberg              20 Hjobygdens OK                   31:39 
    5       Per Wennerberg           20 OK Klyftamo                     31:52 
    6       Börje Andersson          14 IK Hakarpspojkarna              32:00 
    7       Jan-Åke Emilsson         20 Gudhems IF                      32:04 
    8       Styrbjörn Jansson        20 IF Hagen                        32:34 
    9       Christer Fallgren        20 Gudhems IF                      35:13 
   10       Christer Dehlén          20 Mariestads Fk                   52:08 

            Per-Arne Svensson        20 Ulricehamns OK               ej start 



H40  (7)                3650 m                                   

    1       Pontus Fritzell          20 Mullsjö SOK                     30:58 
    2       Håkan Håkansson          14 OK Gränsen                      31:47 
    3       Håkan Sanderi            20 Lidköpings Vsk                  32:58 
    4       Nils-Olof Larsson        20 Vänersborgs Sk                  37:13 
    5       Alf Danielsson           18 OK Grane                        38:22 

            Stefan Stomberg          20 IF Hagen                     ej start 
            Lars-Åke Persson         20 Gudhems IF                   ej start 



H35  (8)                3950 m                                   

    1       Anders Jonsson           18 OK Grane                        25:22 
    2       Jonas Persson            14 Skillingaryds Fk                28:45 
    3       Martin Gustafsson        20 Mariestads Fk                   31:30 
    4       Anders Mattsson          20 OK Kullingshof                  34:41 
    5       Leif Persson             20 OK Skogsstjärnan                39:51 
    6       Ulf Nylén                20 SOK Träff                       41:55 

            Tornie Ottersten         20 K 3 IF                       ej start 
            Lars Holmberg            20 IF Hagen                     ej start 



H35 Motion  (4)         3150 m                                   

    1       Anders Jonsson           20 OK Klyftamo                     30:44 
    2       Stefan Laage             20 Falköpings AIK                  36:37 
    3       Tord Gustavsson          20 OK Skogsstjärnan                38:04 
    4       Michael Ågren            18 Säffle OK                       48:31 



H21  (41)               4400 m                                   

    1 0072) Erik Forsgren            18 OK Tyr                          23:08 
    2 0116) Jörgen Nilsson           18 Kils OK                         24:05 
    3 0340) Magnus Nyström           20 Mariestads Fk                   24:28 
    4 0100) Mathias Jansson          12 Hagaby GoIF                     24:30 
    5 0123) Martin Ivarsson          18 OK Tyr                          25:00 
    6 0176) Magnus Nordström         18 Kils OK                         25:38 
    6 0595) Anders Olsson            20 OK Tranan                       25:38 
    8 0431) Richard Tengström        20 Främmestad IK                   25:51 
    9 0220) Andreas Gällerspång      19 Umeå OK                         26:00 
   10 0303) Jesper Stenström         20 Vänersborgs Sk                  26:27 
   11       Robert Enbom             20 Vänersborgs Sk                  26:46 
   12 0853) Martin Moberg            20 Mariestads Fk                   26:56 
   13 0227) Calle Andersson          20 OK Skogsstjärnan                27:13 
   14 0767) Mattias Larsson          20 OK Tranan                       27:15 
   15 0830) Erik Adolfsson           20 OK Skogsstjärnan                27:19 
   16 0774) Tomas Johansson          20 Mariestads Fk                   27:27 
   17 0381) Mathias Häggblom         20 OK Skogshjortarna               27:33 
   18 0689) Erik Råberg              18 OK Tyr                          28:05 
   19 0740) Krister Höije            20 Mariestads Fk                   28:11 
   20 0829) Anders Ryvallius         20 Vänersborgs Sk                  28:19 
   20 1013) Andreas Aronsson         20 IF Hagen                        28:19 
   22 0722) Kenneth Johansson        20 OK Tranan                       28:54 
   23 0653) Thomas Andersson         20 OK Tranan                       29:58 
   24 1006) Martin Skoglund          20 OK Tranan                       30:30 
   25       Mikael Palgrim           20 Vänersborgs Sk                  31:52 
   26       Urban Larsson            20 OK Skogsstjärnan                32:33 
   27 1250) Niklas Fallgren          20 Gudhems IF                      33:23 
   28       Magnus Fransson          14 SOK Aneby                       33:48 
   29 1100) Rikard Bernhard          20 Mariestads Fk                   34:11 
   30       Jonas Cederlöf           18 Skattkärrs IF                   34:13 
   31       Mats-Ola Levein          18 Kils OK                         34:27 
   32 0800) Magnus Andersson         20 OK Skogsstjärnan                36:34 
   33 1287) Klaes Axelsson           14 IK Hakarpspojkarna              38:35 
   34 1456) Erik Lindgren            20 IF Hagen                        40:55 
   35       Mattias Svensson         20 IK Gandvik                      41:53 

      0164) Martin Pettersson         6 Sävedalens AIK                 Felst. 
      0697) Erik Nilsson             14 Jönköpings OK                ej start 
            Niklas Hall              20 OK Skogsstjärnan             ej start 
      0326) Björn Stenberg            6 IFK Göteborg                 ej start 
            Tommy Andersson          20 IF Sisu Tidaholm             ej start 
      1150) Niklas Nordsjö           20 IF Hagen                     ej start 



H21 Motion  (4)         3150 m                                   

    1       Håkan Andersson          18 Säffle OK                       25:52 
    2       Emil Johansson           18 Säffle OK                       26:58 
    3       Mattias Holmgren         20 Mariestads Fk                   28:52 
    4       Carl Kvalden             18 Säffle OK                       34:26 



H20  (3)                3950 m                                   

    1 0899) Per Zachrison            20 Mariestads Fk                   26:35 
    2 0646) Jonas Zachrison          20 Mariestads Fk                   29:23 

      1456) Erik Lindgren            20 IF Hagen                     ej start 



H18  (8)                3950 m                                   

    1 1395) Fredrik Johansson        20 OK Skogsstjärnan                34:45 
    2 1241) Joel Sanderi             20 Lidköpings Vsk                  36:36 
    3       Carl-Oskar Franzén       14 SOK Aneby                       37:17 
    4       Martin Cederman          20 Mariestads Fk                   43:24 
    5       Greger Martinsson        20 Mariestads Fk                   45:54 
    6       Rickard Gustavsson       20 Gudhems IF                      51:35 
    7 1199) Gustaf Wennerberg        20 OK Klyftamo                     52:51 
    8       Daniel Almqvist          20 OK Amne                         64:53 



H16  (8)                3350 m                                   

    1       Jon Sjödin               20 OK Klyftamo                     24:47 
    2       Albin Sunesson           20 OK Skogsstjärnan                25:22 
    3       Per Grehn                20 Mullsjö SOK                     28:01 
    4       Fajer Wennerberg         20 OK Klyftamo                     28:21 
    5       Niklas Westerberg        20 IF Hagen                        29:05 
    6       Lars Karlsson            20 OK Skogsstjärnan                34:29 
    7       Marcus Ivarsson          20 Trollhättans SOK                36:25 

            Stefan Lemming           20 Mariestads Fk                ej start 



H16 Lätt  (3)           3000 m                                   

    1       Per Andersson            14 IK Hakarpspojkarna              25:49 
    2       Marcus Hellner           20 Istrums Sk                      29:55 
    3       Johan Christensson       20 Mariestads Fk                   38:54 



H14  (16)               3000 m                                   

    1       Jesper Tiberg            20 Hjobygdens OK                   19:45 
    2       Johan Olsson             20 Hjobygdens OK                   21:22 
    3       Daniel Hjortvall         20 Borås GIF                       21:32 
    4       Anton Sjöholm            20 Mullsjö SOK                     21:34 
    5       Gustav Eriksson          20 IF Hagen                        22:40 
    6       Daniel Muscke            20 Falköpings AIK                  23:55 
    7       Erik Johansson           20 Falköpings AIK                  23:57 
    8       Karl-Johan Nilsson       20 OK Tranan                       24:44 
    9       Tobias Öström            18 OK Tyr                          25:39 
   10       Henrik Magnusson         20 IF Hagen                        26:52 
   11       Mattias Ivermark         18 Säffle OK                       27:56 
   12       Mikael Sjöström          20 Mariestads Fk                   30:12 
   13       Mattias Lööf             20 Mariestads Fk                   30:57 
   14       Gustav Dehlén            20 Mariestads Fk                   33:01 

            Mattias Pettersson       20 Falköpings AIK                 Felst. 
            Lars Axelsson            20 Hjobygdens OK                ej start 



H14 Lätt  (4)           2300 m                                   

    1       Erik Lidén               20 Falköpings AIK                  20:33 
    2       Andreas Åkerström        20 SOK Träff                       27:23 
    3       Stefan Jonsson           20 OK Klyftamo                     29:21 
    4       Filip Thorstensson       18 Säffle OK                       29:48 



H12  (8)                2300 m                                   

    1       August Sjöholm           20 Mullsjö SOK                     19:00 
    2       Carl Magnusson           20 IF Hagen                        19:35 
    3       Daniel Larsson           20 Vänersborgs Sk                  20:57 
    4       Stefan Karlsson          20 Hjobygdens OK                   24:21 
    5       Björn Svensson           20 Trollhättans SOK                25:00 
    6       Jakob Andersson          20 Mullsjö SOK                     30:51 
    7       David Häger              20 Gudhems IF                      37:36 

            Karl-Oskar Jogbratt      20 Ryda Skidklubb               ej start 



H12 Lätt  (4)           2200 m                                   

    1       Arvid Jogbratt           20 Ryda Skidklubb                  22:57 
    2       Johan Törnroth           20 Hjobygdens OK                   24:07 
    3       Anton Pettersson         20 Mariestads Fk                   31:36 

            Jakob Mcelhinney         20 Falköpings AIK                 Felst. 



H10  (11)               2000 m                                   

    1       Albin Pettersson         20 Mariestads Fk                   15:34 
    2       Simon Sanderi            20 Lidköpings Vsk                  17:00 
    3       Johan Laage              20 Falköpings AIK                  21:17 
    4       David Jonsson            20 OK Klyftamo                     21:28 
    4       Jonas Gustafsson         20 Mariestads Fk                   21:28 
    6       Jonas Harder             20 IF Hagen                        22:10 
    7       Simon Pettersson         20 Hjobygdens OK                   23:41 
    8       Christian Ågren          18 Säffle OK                       24:17 
    9       Kristoffer Karlsson      20 Hjobygdens OK                   24:21 
   10       Andreas Karlsson         20 Mariestads Fk                   37:26 
   11       Fredrik Almqvist         20 OK Amne                         62:59 



D65  (9)                2400 m                                   

    1       Inga-Britt Malm          12 Garphyttans IF                  29:26 
    2       Britta Sahl              20 IF Hagen                        32:37 
    3       Ester Holgersson         14 Jönköpings OK                   32:47 
    4       Ruth Nyström             20 OK Amne                         35:46 
    5       Margit Nilsson           20 Falköpings AIK                  37:02 
    6       Karin Rehn               14 Jönköpings OK                   37:25 
    7       Maj-Britt Jonsson        20 IF Hagen                        43:44 
    8       Mona Åkerman             23 Motala AIF Ol                   45:47 

            Birgitta Lång            14 OK Gränsen                   ej start 



D60  (6)                2400 m                                   

    1       Birgit Haglund           20 Hestra IF                       26:28 
    2       Asta Sjöberg             12 Lindebygdens OK                 27:10 
    3       Margareta Holmberg       20 IF Hagen                        31:20 
    4       Gunilla Lundgren         18 OK Grane                        33:12 
    5       Anne-Catrine Persson     20 Mariestads Fk                   34:28 

            Birgit Lång              20 OK Klyftamo                  ej start 



D55  (7)                2400 m                                   

    1       Gunnel Palgrim           20 Vänersborgs Sk                  25:49 
    2       Gunvor Jonsson           20 Vänersborgs Sk                  27:08 
    3       Birgit Karlsson          20 Mariestads Fk                   28:13 
    4       Ulla Ling                14 IK Hakarpspojkarna              29:46 
    5       Ethel Nord               12 Lindebygdens OK                 31:22 
    6       Kaarina Voudinmäki       20 Mullsjö SOK                     32:01 

            Mona Carlson             20 OK Skogshjortarna            ej start 



D50  (9)                2650 m                                   

    1       Gun-Britt Thorén         20 Vänersborgs Sk                  28:58 
    2       Kajsa Toftén             20 Hjobygdens OK                   29:16 
    3       Eva Höije                20 Mariestads Fk                   31:03 
    4       Ann-Marie Holmström      20 IK Gandvik                      31:13 
    5       Kerstin Jakobsson        20 IF Sisu Tidaholm                33:07 
    6       Ingrid Kullman            6 OK Alehof                       33:22 
    7       Siv Rödström             20 OK Skogsstjärnan                33:36 
    8       Britta Wallin            20 IF Sisu Tidaholm                34:05 
    9       Linnéa Karlsson          20 OK Skogsstjärnan                69:38 



D45  (10)               2650 m                                   

    1       Monica Lööf              20 Mariestads Fk                   22:16 
    2       Christina Jansson        20 IF Hagen                        23:14 
    3       Berit Gustavsson         20 Hjobygdens OK                   24:32 
    4       Gunnel Hultqvist         20 IF Hagen                        24:34 
    5       Monica Abrahamsson       20 Gudhems IF                      27:18 
    6       Berit Mellberg           20 OK Amne                         31:04 
    7       Evamarie Lundahl         20 IF Hagen                        31:47 
    8       Monica Ivarsson          20 OK Skogshjortarna               35:10 
    9       Kerstin Svensson         20 Trollhättans SOK                40:26 

            Ulla Svensson            20 IF Hagen                     ej start 



D45 Motion  (6)         2600 m                                   

    1       Gertie Samuelsson        20 IK Ymer                         39:08 
    2       Eva Olsson               20 Hjobygdens OK                   41:11 
    3       Eva Bernhard             20 Mariestads Fk                   41:37 
    4       Ylva Jansson             20 IF Hagen                        51:43 
    5       Kristina Backman         20 Lidköpings Vsk                  54:32 

            Eva Svensson             20 Ulricehamns OK               ej start 



D40  (7)                2800 m                                   

    1       Gunilla Larsson          20 Bredareds IF                    24:48 
    2       Elisabeth Fredriksson    20 Gudhems IF                      25:08 
    3       Eva Rabe-Magnusson       20 IF Hagen                        29:16 
    4       Gunilla Johansson        20 OK Skogsstjärnan                32:27 
    5       Lisbet Sjödin            20 OK Klyftamo                     35:24 
    6       Kerstin Hellner          20 Istrums Sk                      41:32 

            Iréne Banck              20 Hjobygdens OK                  Felst. 



D35  (7)                3050 m                                   

    1       Maria Skogsberg-Karlsso  20 Mariestads Fk                   25:03 
    2       Maria Widmark            20 IF Hagen                        25:50 
    3       Marita Karlsson          20 OK Skogsstjärnan                26:32 
    4       Annette Falck-Larsson    20 Vänersborgs Sk                  28:53 
    5       Monica Laage             20 Falköpings AIK                  30:29 
    6       Clary Svensson           20 Gudhems IF                      33:17 
    7       Eva Persson-Riis         20 IF Hagen                        36:31 



D35 Motion  (3)         2600 m                                   

    1       Charlotta Larsson        20 IF Hagen                        34:36 
    2       Christina Jonsson        20 OK Klyftamo                     65:26 

            Lena Andersson           20 Falköpings AIK                 Felst. 



D21  (25)               3400 m                                   

    1 0148) Linda Ryen               18 OK Djerf                        25:03 
    2 0089) Linn Nilsson             18 Kils OK                         25:07 
    3 0184) Eva Albinsson            18 OK Tyr                          26:14 
    4 0302) Therese Persson          18 OK Tyr                          26:32 
    5 0183) Stina Granefelt           3 Stora Tuna IK                   26:37 
    6 0061) Helena Svensson          18 OK Tyr                          26:50 
    7 0369) Sari Håkansson           14 OK Gränsen                      27:36 
    8 0290) Anna Bogren              12 Hagaby GoIF                     27:48 
    9 0518) Jessica Persson          18 Kristinehamns OK                28:36 
   10 0480) Malin Danielsson         20 IF Hagen                        28:41 
   11 0112) Anna Isaksson Forsgren   18 OK Tyr                          29:05 
   12       Mikaela Höglund          18 OK Tyr                          29:21 
   13       Linda Bernhard           20 Mariestads Fk                   30:06 
   14       Lisa Nord-Ågren          18 Säffle OK                       30:13 
   15 0643) Jenny Johansson          18 Kristinehamns OK                31:44 
   16 0064) Linda Fahlen             18 OK Djerf                        32:13 
   17       Monica Wallenius         20 OK Skogsstjärnan                32:58 
   18       Åsa Mattsson             20 OK Kullingshof                  36:11 
   19       Helen Gustavsson         20 Gudhems IF                      41:58 
   20       Maria Svensson           20 IF Hagen                        45:07 
   21       Anna-Karin Ryberg        20 OK Klyftamo                     45:43 

            Marita Lemming           20 Mariestads Fk                  Felst. 
      0550) Marie Eriksson           18 Kils OK                        Felst. 
      0428) Ann Hyvönen              18 Skattkärrs IF                ej start 
            Michaela Källstrand      18 Säffle OK                    ej start 



D20  (7)                3050 m                                   

    1 0537) Malin Persson            20 Gudhems IF                      24:59 
    2       Charlotta Jansson        20 IF Hagen                        25:42 
    3 0756) Jenny Danielsson         20 Gudhems IF                      28:09 
    4 0406) Åsa Johansson             2 OK Gipen                        32:56 
    5       Anne Larsson              2 OK Gipen                        35:38 

      0728) Reneé Linder             18 OK Tyr                       ej start 
      0762) Rebecca Linder           18 OK Tyr                       ej start 



D18  (7)                3050 m                                   

    1 0487) Madelene Lööf            20 Mariestads Fk                   25:03 
    2 0581) Ulrika Fredriksson       20 Gudhems IF                      25:40 
    3 0425) Emelie Holmström         20 IK Gandvik                      26:24 
    4       Karolina Källstrand      18 Säffle OK                       32:46 
    5 0770) Martina Arkåsen          20 Falköpings AIK                  44:49 
    6       Anna Samuelsson          20 IK Ymer                         47:46 

            Linnea Hjalmarson        20 IK Ymer                      ej start 



D16  (17)               2800 m                                   

    1       Camilla Andersson        20 Falköpings AIK                  22:01 
    2       Jenny Pettersson         20 Hjobygdens OK                   22:05 
    3       Ulrika Andersson         20 IK Gandvik                      23:09 
    4       Cecilia Fredriksson      20 Gudhems IF                      23:52 
    5       Helena Jansson           20 IF Hagen                        23:59 
    6       Lisa Axelsson            20 Hjobygdens OK                   24:01 
    7       Linn Gustavsson          20 Hjobygdens OK                   24:58 
    8       Stina Banck              20 Hjobygdens OK                   25:16 
    9       Jill Olsson              20 SOK Träff                       25:49 
   10       Maria Svensson           20 Trollhättans SOK                27:02 
   11       Amanda Sjöholm           20 Mullsjö SOK                     27:08 
   12       Kristine Svensson        20 Falköpings AIK                  28:50 
   13       Linnea Hjalmarsson       20 IK Ymer                         29:06 
   14       Sara Bernhard            20 Mariestads Fk                   30:08 
   15       Emelie Moberg            20 Mariestads Fk                   33:03 
   16       Ellen Larsson            20 Mariestads Fk                   39:42 
   17       Anna-Karin Fallgren      20 Gudhems IF                      45:49 



D14  (14)               2600 m                                   

    1       Therese Andersson        20 Falköpings AIK                  20:55 
    2       Maria Schmiterlöw        20 Hjobygdens OK                   22:51 
    3       Jennie Nilsson           20 IF Hagen                        23:00 
    4       Hanna Gustavsson         20 OK Skogsstjärnan                27:21 
    5       Karin Johansson          20 Lidköpings Vsk                  29:11 
    6       Janni Karlsson           20 Hjobygdens OK                   30:18 
    7       Johanna Svensson         20 IF Hagen                        31:25 
    8       Elin Svensson            20 Trollhättans SOK                33:11 
    9       Marika Almqvist          20 OK Amne                         34:58 
   10       Mari Persson             20 Gudhems IF                      35:21 
   11       Elin Törnroth            20 Hjobygdens OK                   35:39 
   12       Anna Johannesson         20 Trollhättans SOK                40:02 

            Emelie Dahlberg          20 Falköpings AIK                 Felst. 
            Henny Samuelsson         20 IF Hagen                       Felst. 



D14 Lätt  (1)           2300 m                                   

    1       Lina Svensson            20 Gudhems IF                      47:28 



D12  (6)                2300 m                                   

    1       Anna Schmiterlöw         20 Hjobygdens OK                   18:58 
    2       Anna Widmark             20 IF Hagen                        30:25 
    3       Julia Thorén             20 Vänersborgs Sk                  34:12 
    4       Leyla Peker              20 IF Hagen                        36:23 
    5       Lisa Johannesson         20 Trollhättans SOK                38:34 
    6       Anna Sanderi             20 Lidköpings Vsk                  59:16 



D12 Lätt  (3)           2200 m                                   

    1       Malin Pettersson         20 Hjobygdens OK                   29:46 
    2       Matilda Thorén           20 Vänersborgs Sk                  39:11 

            Hanna Nordin             20 Hjobygdens OK                ej start 



D10  (9)                2000 m                                   

    1       Karin Fredriksson        20 Gudhems IF                      20:39 
    2       Lina Larsson             20 Vänersborgs Sk                  21:12 
    3       Sara Karlsson            20 OK Skogsstjärnan                21:15 
    4       Louise Lanz              20 IF Hagen                        21:47 
    5       Frida Laage              20 Falköpings AIK                  23:53 
    6       Evelina Nilsson          20 OK Tranan                       23:57 
    7       Lina Dahlberg            20 Falköpings AIK                  25:01 
    8       Maja Persson-Riis        20 IF Hagen                        25:40 
    9       Marina Nilsson           20 IF Hagen                        29:04 



Inskolning  (14)        1900 m                                   

    1       Daniel Nyström           20 Hjobygdens OK                   17:07 
    2       Sofie Fredriksson        20 Gudhems IF                      18:24 
    3       Sara Jonsson             20 OK Klyftamo                     19:17 
    4       Cajsa Banck              20 Hjobygdens OK                   19:22 
    5       Fredrik Schmitterlöw     20 Hjobygdens OK                   20:24 
    6       Robin Nyström            20 Hjobygdens OK                   22:12 
    7       Alexander Ågren          18 Säffle OK                       22:52 
    8       Karin Håkansson          14 OK Gränsen                      30:27 
    9       Hanna Håkansson          14 OK Gränsen                      30:48 
   10       Irma Håkansson           14 OK Gränsen                      32:56 
   11       Sara MacElhinney         20 Falköpings AIK                  36:58 
   12       Malin Dahlberg           20 Falköpings AIK                  37:07 
   13       Björn Axelsson           20 OK Klyftamo                     40:16 
   14       Patrik Axelsson          20 OK Klyftamo                     40:47 



Öppen 1  (6)            2200 m                                   

    1       Jonas Saleskog           18 Kils OK                         24:05 
    2       Marite Åkerström         20 SOK Träff                       27:12 
    3       Bengt Åkerström          20 SOK Träff                       33:41 
    4       John Banch               20 Hjobygdens OK                   36:04 
    5       Jens Gustavsson          20 Hjobygdens OK                   36:05 
    6       Inga-Lill Fransson       20 IF Hagen                        46:51 



Öppen 2  (5)            2300 m                                   

    1       Anna Kjellberg           20 Istrums Sk                      30:04 
    2       Ellinor Bornetun         14 Skillingaryds Fk                37:57 
    3       Birgit Samuelsson        20 IF Hagen                        51:24 
    4       Kerstin Nilsson          20 IF Hagen                        51:26 
    5       Elsa Grahn               20 IK Wilske                       58:37 



Öppen 4  (8)            3000 m                                   

    1       Anders Pettersson        20 Mariestads Fk                   30:00 
    2       Åke Bryngelsson          20 OK Klyftamo                     35:16 
    3       Malin Nilsson            20 Främmestad IK                   38:30 
    4       Jens Wahlström           20 SOK Träff                       39:26 
    5       Christian Andrén         20 IF Hagen                        41:08 
    6       Annette Lederman         20 Mariestads Fk                   50:54 
    7       Andreas Bärjstätt           Vanäs IF OK                     71:16 

            Eva-Karin Jogbratt       20 Ryda Skidklubb                 Felst. 



Öppen 5  (7)            3150 m                                   

    1       Göran Banck              20 Hjobygdens OK                   24:41 
    2       Roger Gunnarsson         20 Falköpings AIK                  26:26 
    3       Lennart Kjellberg        20 Istrums Sk                      34:21 
    4       Siv Johansson            20 Falköpings AIK                  39:49 
    5       Peter Kjellberg          20 Istrums Sk                      40:04 
    6       Ingvar Axelsson          20 Mullsjö SOK                     41:29 
    7       Roland Gustavsson        20 Hjobygdens OK                   46:58 



Öppen 7  (5)            3050 m                                   

    1       Mattias Ståhl            20 Hjobygdens OK                   24:17 
    2       Jenny Kullman             6 OK Alehof                       32:12 
    3       Torbjörn Axelsson        20 Hjobygdens OK                   38:47 
    4       Anders Dahlberg          20 Falköpings AIK                  39:43 

            Bertil Eriksson          18 OK Tyr                       ullföljt 



Öppen 8  (5)            3950 m                                   

    1       Niclas Gustavsson        20 Trollhättans SOK                30:22 
    2       Roger Karlsson           20 OK Skogsstjärnan                37:51 
    3       Mikael Irhage            20 IK Gandvik                      45:16 
    4       Carl-Christian Schmitte  20 Hjobygdens OK                   47:59 
    5       Torbjörn Virtanen        20 IF Hagen                        52:42 



H12 TIBRO  (6)          2300 m                                   

    1       Jonas Johansson          20 Tibro AIK SOK                   23:34 
    2       Johan Klint              20 Tibro AIK SOK                   31:35 
    3       Magnus Klint             20 Tibro AIK SOK                   41:50 
    4       Johan Larsson            20 Tibro AIK SOK                   44:31 
    5       Jimmy Johansson          20 Tibro AIK SOK                   47:41 

            Ludvig Carlsson          20 Tibro AIK SOK                ej start 



D12 TIBRO  (4)          2300 m                                   

    1       Ellen Garberg-Löfving    20 Tibro AIK SOK                   38:17 
    2       Elin Gustavsson          20 Tibro AIK SOK                   38:20 
    3       Maria Klamfelt           20 Tibro AIK SOK                   40:08 
    4       Malin Andrén             20 Tibro AIK SOK                   41:19 



H12L TIBRO  (1)         2200 m                                   

    1       Joakim Gustavsson        20 Tibro AIK SOK                   37:59