Tibroträffen Nattmå 2000-04-10 21:56
Resultatskapad av OE2000 Sverige © Stephan Krämer 2000

   Pl  Rank Namn                    Dst Klubb                             Tid 



H70  (4)                3320 m                                   

    1       Sven Johansson           20 Gudhems IF                      41:35 
    2       Håkan Bark               20 IF Hagen                        46:10 
    3       Harald Håkansson         14 OK Gränsen                      51:49 
    4       Erik Lång                14 OK Gränsen                      62:04 



H65  (11)               3780 m                                   

    1       Sven-Johan Persson       20 IK Gandvik                      39:59 
    2       Kjell Persson            20 Mariestads Fk                   41:20 
    3       Stig Sahl                20 IF Hagen                        46:51 
    4       Karl Åkerman             23 Motala AIF Ol                   50:14 
    5       Erling Lundgren          18 OK Grane                        58:05 
    6       Bengt Jansson            20 OK Skogsstjärnan                62:48 
    7       Kurt Johansson           20 OK Skogsstjärnan                67:22 
    8       Arvo Hyvönen             18 Skattkärrs IF                   69:40 
    9       Nils Jansson             18 Skattkärrs IF                   70:33 

            Roland Persson           20 Mariestads Fk                  Felst. 
            Arne Nordström           20 OK Skogshjortarna            ej start 



H60  (5)                4030 m                                   

    1       Ingemar Holmberg         20 IF Hagen                        40:25 
    2       Uno Andersson            20 OK Klyftamo                     46:59 
    3       Lennart Bäck             20 IF Sisu Tidaholm                54:15 
    4       Kuno Ekdahl              20 OK P4                           66:50 
    5       Bengt Österblom          20 K 3 IF                          68:11 



H55  (17)               4430 m                                   

    1       Yngve Johansson          18 Kristinehamns OK                41:16 
    2       Lennart Höije            20 Mariestads Fk                   44:13 
    3       Åke Nordberg             20 OK Klyftamo                     44:36 
    4       Roland Nilsson           20 Falköpings AIK                  44:37 
    5       Rolf Gabrielsson         20 IF Hagen                        45:44 
    6       Stellan Ahnström         14 Forserums SOK                   49:43 
    7       Karl Bergstrand          20 Hjobygdens OK                   49:57 
    8       Gunnar Bryst             20 Hjobygdens OK                   52:01 
    9       Sören Andrén             20 IF Hagen                        53:28 
   10       Lars-Olof Gustafsson     20 OK Klyftamo                     53:47 
   11       Carl-Otto Wijkmark       20 IF Hagen                        54:06 
   12       Christer Henriksgård     20 OK Klyftamo                     54:47 
   13       Lars Wahlström           20 Istrums Sk                      55:48 
   14       Kay Svensson             20 OK P4                           63:14 
   15       Knut Höök                20 OK Klyftamo                     69:27 

            Lars-Åke Johansson       20 IK Ymer                        Felst. 
            Lars-Erik Larsson        20 OK Amne                      ej start 



H50  (10)               5070 m                                   

    1       Håkan Olsson             20 Hjobygdens OK                   49:10 
    2       Sven-Erik Johansson      20 Mariestads Fk                   49:43 
    3       Jan-Olav Carlsson        20 IF Hagen                        54:32 
    4       Christer Johansson       20 SOK Träff                       54:43 
    5       Roger Karlsson           20 OK Skogsstjärnan                54:48 
    6       Dan Krantz               20 IK Gandvik                      59:51 
    7       Anders Pettersson        20 IFK Skövde                      70:31 
    8       Ulf Sjödin               20 OK Klyftamo                     71:12 

            Hans G Bernhard          20 Mariestads Fk                  Felst. 
            Karl-Evert Svensson      20 IF Hagen                     ej start 



H45  (10)               5360 m                                   

    1       Roland Svensson          20 Mariestads Fk                   42:49 
    2       Johan Lindgren           20 IF Hagen                        46:47 
    3       Håkan Lööf               20 Mariestads Fk                   48:25 
    4       Urban Larsson            20 IF Hagen                        49:56 
    5       Lars-Erik Jern           20 OK Amne                         53:11 
    6       Anders Pettersson        20 Hjobygdens OK                   55:54 
    7       Peder Johansson          20 OK Skogsstjärnan                63:42 
    8       Tommy Holtbring          20 OK Amne                         69:40 

            Per-Erik Carlsson        20 IF Hagen                     ej start 
            Anders Eriksson          20 IF Hagen                     ej start 



H40  (6)                5940 m                                   

    1       Erik Hellsvik            20 IK Gandvik                      52:23 
    2       Jan Albertsson           20 Istrums Sk                      57:43 
    3       Håkan Håkansson          14 OK Gränsen                      58:50 
    4       Jörgen Fors              20 Istrums Sk                      59:47 
    5       Thomas Mauritzon         20 IF Hagen                        62:10 
    6       Jan Sahl                 20 IF Hagen                        63:40 



H35  (10)               7070 m                                   

    1       Tony Gustavsen           20 Istrums Sk                      57:19 
    2       Jonas Lång                3 Stora Tuna IK                   58:39 
    3       Joachim Friberg          20 Istrums Sk                      59:46 
    4       Lars Karlsson            20 IK Albion                       63:03 
    5       Krister Karlsson         20 Istrums Sk                      64:20 
    6       Leif Persson             20 OK Skogsstjärnan                80:14 
    7       Rolf-Arne Bornebratt     20 IK Gandvik                      90:17 
    8       Bernt Henriksson         20 Gudhems IF                      94:49 

            Roger Gunnarsson         20 Falköpings AIK                 Felst. 
            Lars Holmberg            20 IF Hagen                     ej start 



H21 Lång  (14)          12045 m                                  

    1 0367) Henrik Karlsson          20 OK Skogsstjärnan                88:10 
    2 0445) Anders Påhlman           20 Istrums Sk                      89:15 
    3 0176) Magnus Nordström         18 Kils OK                         94:02 
    4 0991) Marcus Kvarndal          20 Istrums Sk                      95:06 
    5 0099) Tony Larsson             20 Istrums Sk                      96:43 
    6 0973) Hans Påhlman             20 Istrums Sk                     104:26 
    7       Filip Svensson           20 Istrums Sk                     114:24 
    8 0813) Åke Wijkmark             20 IF Hagen                       115:29 

      0637) Mats Hedman              20 IF Hagen                       Felst. 
      0340) Magnus Nyström           20 Mariestads Fk                  Felst. 
      0863) Jimmy Friberg            20 Istrums Sk                     Felst. 
      1013) Andreas Aronsson         20 IF Hagen                       Felst. 
            Per Anders Görebrant     14 Jönköpings OK                  Felst. 
      0774) Tomas Johansson          20 Mariestads Fk                ullföljt 



H21  (5)                7920 m                                   

    1 0493) Bo Hallberg              20 Falköpings AIK                  66:41 
    2       Urban Larsson            20 OK Skogsstjärnan                69:15 
    3       Anders Sträng            20 Falköpings AIK                  71:19 
    4       Jonas Cederlöf           18 Skattkärrs IF                   80:09 
    5       Martin Brandqvist        20 IF Sisu Tidaholm               112:35 



H20  (8)                6030 m                                   

    1 0580) Tobias Johansson         20 Falköpings AIK                  46:04 
    2 1150) Niklas Nordsjö           20 IF Hagen                        54:41 
    3 1382) Stefan Falemo            20 Falköpings AIK                  56:17 
    4 1456) Erik Lindgren            20 IF Hagen                        59:11 
    5       Pontus Danielsson        20 IF Hagen                        65:23 
    6 1395) Fredrik Johansson        20 OK Skogsstjärnan                74:50 

            Johan Carlsson           20 Hjobygdens OK                  Felst. 
            Åke Svensson             20 Istrums Sk                   ej start 



H16  (3)                5070 m                                   

    1       Jon Sjödin               20 OK Klyftamo                     51:06 
    2       Rickard Hilmersson       20 OK Klyftamo                     56:42 

            Stefan Lemming           20 Mariestads Fk                ej start 



H14  (5)                3730 m                                   

    1       Jesper Tiberg            20 Hjobygdens OK                   30:19 
    2       Daniel Muschke           20 Falköpings AIK                  32:04 
    3       Pär Holmbäck             20 Hjobygdens OK                   34:02 
    4       Lars Axelsson            20 Hjobygdens OK                   34:59 
    5       Johan Olsson             20 Hjobygdens OK                   35:56 



H12  (3)                3170 m                                   

    1       Olof Krantz              20 IK Gandvik                      28:53 
    2       Oskar Krantz             20 IK Gandvik                      66:46 

            John Samuelsson          20 IF Hagen                     ej start 



D60  (5)                3320 m                                   

    1       Birgit Lång              20 OK Klyftamo                     43:35 
    2       Ulla-Britt Karlsson      20 OK Skogsstjärnan                56:55 
    3       Gunilla Lundgren         18 OK Grane                        57:39 
    4       Margareta Holmberg       20 IF Hagen                        61:03 

            Ann-Marie Persson        20 IK Gandvik                     Felst. 



D50  (4)                3320 m                                   

    1       Ann-Marie Holmström      20 IK Gandvik                      39:42 
    2       Kajsa Toftén             20 Hjobygdens OK                   45:24 
    3       Kerstin Wallenius        20 OK Skogsstjärnan                46:32 
    4       Linnéa Karlsson          20 OK Skogsstjärnan                93:06 



D45  (3)                4030 m                                   

    1       Inger Westerberg         20 IF Hagen                        52:58 
    2       Berit Mellberg           20 OK Amne                         64:43 

            Evamarie Lundahl         20 IF Hagen                     ej start 



D35  (3)                4430 m                                   

    1       Jane Johansson           20 IK Albion                       47:48 
    2       Iréne Banck              20 Hjobygdens OK                   49:48 
    3       Lotta Stigsdotter        20 IF Hagen                        50:43 



D21  (9)                5595 m                                   

    1       Helena Karlsson          20 Falköpings AIK                  53:24 
    2 0183) Stina Granefelt           3 Stora Tuna IK                   55:22 
    3 0643) Jenny Johansson          18 Kristinehamns OK                59:33 
    4 0518) Jessica Persson          18 Kristinehamns OK                64:13 
    5       Jessica Gustafsson       20 OK Klyftamo                     69:56 

            Ann-Kristin Jansson      20 IK Gandvik                     Felst. 
            Anna-Karin Rödström      20 Falköpings AIK               ej start 
      0605) Karin Andersson          20 OK Klyftamo                  ej start 
      0428) Ann Hyvönen              18 Skattkärrs IF                ej start 



D20  (5)                4450 m                                   

    1 0425) Emelie Holmström         20 IK Gandvik                      40:37 
    2 0487) Madelene Lööf            20 Mariestads Fk                   56:42 

            Ellinor Linghed          20 Falköpings AIK                 Felst. 
            Anna Muschke             20 Falköpings AIK                 Felst. 
      0480) Malin Danielsson         20 IF Hagen                       Felst. 



D16  (5)                4030 m                                   

    1       Jenny Pettersson         20 Hjobygdens OK                   42:15 
    2       Ulrika Andersson         20 IK Gandvik                      42:26 
    3       Lisa Axelsson            20 Hjobygdens OK                   45:04 
    4       Linn Gustavsson          20 Hjobygdens OK                   45:38 
    5       Stina Banck              20 Hjobygdens OK                   46:17 



D14  (2)                3730 m                                   

    1       Maria Schmiterlöw        20 Hjobygdens OK                   39:21 
    2       Elin Törnroth            20 Hjobygdens OK                   80:55 



D12  (2)                3170 m                                   

    1       Anna Schmiterlöw         20 Hjobygdens OK                   32:02 
    2       Matilda Hermansson       20 IK Gandvik                      42:51 



Öppen 1  (2)            3170 m                                   

    1       Björn-Olof Petré         20 Istrums Sk                      38:37 
    2       Fredrik Schmitterlöw     20 Hjobygdens OK                   43:55 



Öppen 2  (1)            3730 m                                   

            David Westh              20 Tibro AIK SOK                  Felst. 



Öppen 4  (2)            4030 m                                   

    1       Annika Andersson         20 Tibro AIK SOK                   41:32 
    2       Ingrid Schmitterlöw      20 Hjobygdens OK                   64:57 



Öppen 5  (1)            4430 m                                   

    1       Peter Nyström            20 Mariestads Fk                   53:50 



Öppen 8  (4)            5070 m                                   

    1       Lars-Ove Danielsson      20 IF Hagen                        52:07 
    2       Esbjörn Aronsson         20 IF Hagen                        57:32 
    3       Sven-Åke Jern            18 OK Bjur                         58:28 
    4       Ingemar Ros              20 OK Klyftamo                     68:22