Tibroträffen Nattsö 2001-04-08 17:37
Resultatskapad av OE2001 Sverige © Stephan Krämer 2001

   Pl     Rank Namn                      Dst Klubb                          Tid Tvlmärke    



H75  (3)          3480 m                           

    1          Håkan Bark                 20 IF Hagen                     55:23 G           

               Erik Lång                  14 OK Gränsen                  Felst.             
               Sven Johansson             20 Gudhems IF                ej start             



H70  (7)          3480 m                           

    1          Sven-Johan Persson         20 IK Gandvik                   30:18 G           
    2          Evert Tapper               20 IF Hagen                     36:22 S           
    3          Bengt Jansson              20 OK Skogsstjärnan             40:24 S           
    3          Sven-Erik Gustafsson       18 Säffle OK                    40:24 S           
    5          Sture Gustavsson           20 Lidköpings VSK               45:10 B           
    6          Yngve Malmlöf              20 Floby OK                     48:18             

               Harald Håkansson           14 OK Gränsen                ej start             



H65  (8)          3920 m                           

    1          Torild Bornetun            14 Skillingaryds FK             36:35 G           
    2          Nils Jansson               18 Skattkärrs IF                38:30 G           
    3          Karl Åkerman               23 Motala AIF OL                40:10 G           
    4          Karl Lund                  20 Lidköpings VSK               45:04 S           
    5          Bertil Holmqvist           20 IK Gandvik                   49:18 S           
    6          Erling Lundgren            18 OK Grane                     54:13 B           
    7          Arvo Hyvönen               18 Skattkärrs IF                55:00 B           

               Roland Persson             20 Mariestads FK             ej start             



H60  (14)         3920 m                           

    1          Yngve Johansson            18 Kristinehamns OK             31:08 G           
    2          Ingemar Holmberg           20 IF Hagen                     32:03 G           
    3          Gunnar Bryst               20 Hjobygdens OK                37:53 S           
    4          Lars-Erik Larsson          20 OK Amne                      38:35 S           
    5          Lennart Bäck               20 Tidaholms SOK Sisu           38:37 S           
    6          Karl-Inge Karlsson         20 Istrums SK                   38:53 S           
    7          Folke Dahlén               20 Lidköpings VSK               39:43 S           
    8          Gunnar Johansson           20 Mariestads FK                40:05 S           
    9          Bengt Wallenius            20 OK Skogsstjärnan             40:47 S           
   10          Uno Andersson              20 OK Klyftamo                  43:11 S           
   11          Stig-Olof Pettersson       20 Lidköpings VSK               44:40 S           
   12          Harry Brandqvist           20 Tidaholms SOK Sisu           47:56 B           
   13          Bertil Ryberg              20 OK Klyftamo                  50:37             
   14          Lars Lång                  20 OK Klyftamo                  52:32             



H55  (15)         4620 m                           

    1          Christer Johansson         20 SOK Träff                    35:55 G           
    2          Lennart Höije              20 Mariestads FK                37:24 G           
    3          Roland Nilsson             20 Falköpings AIK               39:25 G           
    4          Lars-Erik Nilsson          20 Mariestads FK                40:56 S           
    5          Rolf Gabrielsson           20 IF Hagen                     41:47 S           
    6          Jan-Olav Carlsson          20 IF Hagen                     45:18 S           
    7          Karl Bergstrand            20 Hjobygdens OK                47:27 S           
    8          Lars-Olof Gustafsson       20 OK Klyftamo                  47:54 S           
    9          Sören Andrén               20 IF Hagen                     48:27 S           
   10          Åke Nordberg               20 OK Klyftamo                  48:48 S           
   11          Kay Svensson               20 OK P4                        48:54 S           
   12          Christer Henriksgård       20 OK Klyftamo                  54:26             
   13          Jan Rödström               20 OK Skogsstjärnan             55:01             

               Lars Wahlström             20 Istrums SK                ej start             
               Kalle Johansson            20 OK Skogshjortarna         ej start             



H50  (11)         5140 m                           

    1          Karl-Evert Svensson        20 IF Hagen                     38:29 G           
    2          Håkan Olsson               20 Hjobygdens OK                38:31 G           
    3          Sven-Erik Johansson        20 Mariestads FK                41:24 G           
    4          Sten Olsson                20 OK Klyftamo                  42:52 G           
    5          Bertil Karlsson            20 Hjobygdens OK                44:01 S           
    6          Roger Karlsson             20 OK Skogsstjärnan             48:51 S           
    7          Anders Pettersson          20 Hjobygdens OK                50:03 S           
    8          Anders Pettersson          20 IFK Skövde                   52:20 S           
    9          Ulf Sjödin                 20 OK Klyftamo                  54:13 S           
   10          Håkan Lööf                 20 Mariestads FK                55:27 B           

               Stig Johansson             20 Falköpings AIK            ej start             



H45  (7)          5140 m                           

    1          Johan Lindgren             20 IF Hagen                     34:50 G           
    2          Evert Larsson              20 OK Skogshjortarna            36:39 G           
    3          Roland Svensson            20 Mariestads FK                39:59 S           
    4          Peder Johansson            20 OK Skogsstjärnan             44:36 S           
    5          Per-Erik Carlsson          20 IF Hagen                     48:36 S           
    6          Tommy Holtbring            20 OK Amne                      56:55             

               Ingvar Andersson           20 OK Amne                   ej start             



H40  (10)         6150 m                           

    1          Lars Holmberg              20 IF Hagen                     41:56 G           
    2          Erik Hellsvik              20 IK Gandvik                   42:04 G           
    3          Christer Fransson          23 Motala AIF OL                46:14 G           
    4          Thomas Mauritzon           20 IF Hagen                     47:59 S           
    5          Rolf-Arne Bornebratt       20 IK Gandvik                   50:23 S           
    6          Alf Danielsson             18 OK Grane                     51:12 S           
    7          Jan Albertsson             20 Istrums SK                   54:02 S           
    8          Esbjörn Aronsson           20 IF Hagen                     59:41 B           

               Håkan Håkansson            14 OK Gränsen                ej start             
               Håkan Sanderi              20 Lidköpings VSK            ej start             



H35  (9)          7240 m                           

    1          Tony Gustavsen             20 Istrums SK                   47:20 G           
    2          Jonas Lång                  3 Stora Tuna IK                48:36 G           
    3   (0629) Bo Hallberg                20 Falköpings AIK               53:01 S           
    4   (0852) Åke Wijkmark               20 IF Hagen                     53:47 S           
    5          Anders Jonsson             18 OK Grane                     57:23 S           
    6          Joachim Friberg            20 Istrums SK                   66:26 S           
    7          Leif Persson               20 OK Skogsstjärnan             67:15 S           
    8          Bernt Henriksson           20 Gudhems IF                   76:09             

               Henrik Karlsson            20 OK Skogsstjärnan          ej start             



H21 LÅNG  (28)    11530 m                          

    1   (0096) Tony Larsson               20 Istrums SK                   66:49 G           
    2   (0568) Anders Westberg            20 IF Hagen                     72:02 G           
    3          Christer Nilsson            6 Göteborg-Majorna OK          72:19 G           
    4   (0278) Stefan Lund                 6 IFK Göteborg                 73:00 G           
    5   (0600) Mikael Persson             13 Härlövs IF                   74:15 S           
    6   (0423) Anders Påhlman             20 Istrums SK                   75:41 S           
    7          Anders Nilsson             20 OK Skogsstjärnan             76:04 S           
    8   (0753) Filip Svensson             20 Istrums SK                   76:50 S           
    9   (0684) Fredrik Karlsson            6 Göteborg-Majorna OK          77:44 S           
   10   (0619) Marcus Kvarndal            20 Istrums SK                   79:41 S           
   11   (0757) Mikael Tjernberg           20 Vänersborgs SK               79:52 S           
   12   (0919) Jimmy Friberg              20 Istrums SK                   84:12 S           
   13   (1051) Henrik Bengtsson            7 Falkenbergs OK               84:28 S           
   14   (0762) Erik Adolfsson             20 OK Skogsstjärnan             87:25 S           
   15          Tomas Johansson            23 OK Motala                    94:22 B           
   16   (1077) Rikard Bernhard            20 IF Hagen                     95:03 B           

        (1083) Hans Påhlman               20 Istrums SK                  Felst.             
        (0649) Martin Ottosson             6 Göteborg-Majorna OK         Felst.             
        (0603) Tomas Johansson            20 Mariestads FK               Felst.             
        (0286) Calle Andersson            20 OK Skogsstjärnan          ej start             
               Patar Kostadinov Peycho       BULGARIA OF               ej start             
               Lazar Krastev Radnev          BULGARIA OF               ej start             
               Milen Efremov Ivanov          BULGARIA OF               ej start             
               Asen Petrov Gadzhev           BULGARIA OF               ej start             
               Ivan Petrov Iliev             BULGARIA OF               ej start             
               Racho Marinov Marinov         BULGARIA OF               ej start             
               Lyubomir Stoynev Ortakc       BULGARIA OF               ej start             
               Fredrik Korall             23 Motala AIF OL             ej start             



H21  (6)          7240 m                           

    1    (790) Jonas Stjernlöf             6 Göteborg-Majorna OK          48:10 G           
    2          Jonas Cederlöf             18 Skattkärrs IF                52:51 G           
    3   (1365) Niklas Fallgren            20 Gudhems IF                   54:38 S           
    4          Robert Jakobsson           20 Tidaholms SOK Sisu           58:40 S           
    5          Urban Larsson              20 OK Skogsstjärnan             66:01 S           

               Anders Sträng              20 Falköpings AIK              Felst.             



H20  (3)          7240 m                           

    1   (1226) Fredrik Johansson          20 OK Skogsstjärnan             52:31 G           

        (1296) Stefan Falemo              20 Falköpings AIK            ej start             
        (0633) Tobias Johansson           20 Falköpings AIK            ej start             



H18  (8)          6150 m                           

    1   (1126) Joel Sanderi               20 Lidköpings VSK               39:57 G           
    2   (1054) Gustaf Wennerberg          20 OK Klyftamo                  41:23 G           
    3   (1100) Rickard Hilmersson         20 OK Klyftamo                  42:07 G           
    4          Pontus Danielsson          20 IF Hagen                     46:42 S           
    5   (1282) Rikard Larsson             20 OK Skogshjortarna            50:20 S           
    6   (1311) Andreas Leijgård           20 IK Wilske                    61:31             
    7   (1303) Johan Leijgård             20 IK Wilske                    77:30             

               Georgi Steliyanov Belch       BULGARIA OF               ej start             



H16  (9)          5140 m                           

    1          Jesper Tiberg              20 Hjobygdens OK                36:12             
    2          Jon Sjödin                 20 OK Klyftamo                  37:06             
    3          Johan Olsson               20 Hjobygdens OK                38:42             
    4          Pär Holmbäck               20 Hjobygdens OK                44:49             
    5          Daniel Muschke             20 Falköpings AIK               45:07             
    6          Lars Axelsson              20 Hjobygdens OK                51:06             

               Stefan Lemming             20 Mariestads FK               Felst.             
               Erik Johansson             20 Falköpings AIK            ej start             
               Fredrik Larsson            20 OK Skogshjortarna         ej start             



H14  (6)          3930 m                           

    1          Stefan Jonsson             20 OK Klyftamo                  31:15             
    2          Mikael Karlsson-Landén     20 Istrums SK                   38:19             
    3          Gustav Dehlén              20 Mariestads FK                43:40             
    4          Olof Krantz                20 IK Gandvik                   48:03             
    5          Patrik Johansson           20 Mariestads FK                51:53             

               Stefan Karlsson            20 Hjobygdens OK             ej start             



H12  (3)          3340 m                           

    1          Ragnar Hellsvik            20 IK Gandvik                   31:17             
    2          Oskar Krantz               20 IK Gandvik                   35:18             
    3          Christian Ågren            18 Säffle OK                    44:37             



D60  (4)          3480 m                           

    1          Margareta Holmberg         20 IF Hagen                     45:17 G           
    2          Ulla-Britt Karlsson        20 OK Skogsstjärnan             53:54 S           
    3          Gunilla Lundgren           18 OK Grane                     57:32 S           

               Birgit Lång                20 OK Klyftamo               ej start             



D50  (6)          3480 m                           

    1          Eva Höije                  20 Mariestads FK                39:21 G           
    2          Gun Britt Thorén           20 Vänersborgs SK               46:15 S           
    3          Kristina Johansson         20 Lidköpings VSK               47:17 S           
    4          Kajsa Toftén               20 Hjobygdens OK                50:07 S           
    5          Kerstin Wallenius          20 OK Skogsstjärnan             53:16 S           
    6          Linnéa Karlsson            20 OK Skogsstjärnan            104:41             



D45  (2)          3920 m                           

    1          Berit Mellberg             20 OK Amne                      39:37 G           

               Britt-Marie Andersson      20 OK Amne                   ej start             



D40  (5)          4620 m                           

    1          Liselott Landén-Karlssn    20 Istrums SK                   43:20 G           
    2          Elisabeth Fredriksson      20 Gudhems IF                   46:45 G           
    3          Iréne Banck                20 Hjobygdens OK                48:01 G           
    4          Ingrid Roos                23 Motala AIF OL                55:52 S           
    5          Susanne Olsson             20 Tidaholms SOK Sisu           66:48             



D35  (3)          4620 m                           

    1          Maria Widmark              20 IF Hagen                     40:38 G           
    2          Lena Arnoldsson            20 Tidaholms SOK Sisu           50:44 S           

               Sari Håkansson             14 OK Gränsen                ej start             



D21 LÅNG  (4)     7240 m                           

    1   (0154) Stina Granefelt            18 OK Tyr                       61:34 G           
    2   (0398) Ann Hyvönen                18 Skattkärrs IF                70:12 S           

               Helena Karlsson            20 Falköpings AIK            ullföljt             
               Miglena Asenova Asenova       BULGARIA OF               ej start             



D21  (6)          4620 m                           

    1   (0469) Malin Danielsson           20 IF Hagen                     39:34 G           
    2          Lisa Nord-Ågren            18 Säffle OK                    42:33 G           
    3          Anna-Karin Ryberg          20 OK Klyftamo                  54:16 S           
    4          Anna-Karin Rödström        20 Falköpings AIK               58:32 B           
    5          Elisabeth Stensson         20 IK Wilske                    70:16             

               Andrea Silier              15 Järfälla OK               ej start             



D20  (4)          4620 m                           

    1   (0594) Malin Persson              20 Gudhems IF                   44:27 G           
    2   (0554) Erika Svennberg            20 IF Hagen                     44:34 G           

               Martina Arkåsen            20 Falköpings AIK            ej start             
               Slavka Dimitrova Slavch       BULGARIA OF               ej start             



D18  (3)          4620 m                           

    1   (0534) Madelene Lööf              20 Mariestads FK                38:30 G           
    2   (0553) Ulrika Fredriksson         20 Gudhems IF                   43:56 S           
    3          Anna Muschke               20 Falköpings AIK               53:35 S           



D16  (7)          3920 m                           

    1          Cecilia Fredriksson        20 Gudhems IF                   32:59             
    2          Stina Banck                20 Hjobygdens OK                35:03             
    3          Therese Andersson          20 Falköpings AIK               39:06             
    4          Johanna Lindgren            6 IF Marin Väst                40:52             
    5          Emelie Dahlberg            20 Falköpings AIK               42:07             
    6          Maria Forsberg             20 Hjobygdens OK                52:25             

               Hanna Andersson            20 IF Hagen                  ej start             



D14  (3)          3930 m                           

    1          Maria Schmiterlöw          20 Hjobygdens OK                38:04             
    2          Karin Johansson            20 Lidköpings VSK               43:18             
    3          Cecilia Larsson            20 OK Skogshjortarna            43:38             



D12  (2)          3340 m                           

    1          Anna Schmiterlöw           20 Hjobygdens OK                26:17             
    2          Lina Dahlberg              20 Falköpings AIK               32:40             



U4  (3)           3930 m                           

    1          Helena Jansson             20 IF Hagen                     31:01             
    2          Jennie Nilsson             20 IF Hagen                     35:24             
    3          Sara Carlsson              20 IF Hagen                     49:14             



U3  (1)           3340 m                           

    1          Jonathan Swedin            20 Lidköpings VSK               41:15             



U2  (5)           2800 m                           

    1          Julia Thorén               20 Vänersborgs SK               21:58             
    2          Matilda Hall               20 Hjobygdens OK                23:57             
    3          Malin Pettersson           20 Hjobygdens OK                23:58             
    4          Sara Jonsson               20 OK Klyftamo                  25:15             
    5          David Jonsson              20 OK Klyftamo                  25:16             



U1  (6)           1900 m                           

    1          Daniel Nyström             20 Hjobygdens OK                14:47             
    2          Fredrik Schmiterlöw        20 Hjobygdens OK                14:49             
    3          Lina Larsson               20 Vänersborgs SK               17:51             
    4          Viktor Olsson              20 IF Hagen                     18:38             

               Lukas Nykvist              20 IF Hagen                    Felst.             
               Matilda Thorén             20 Vänersborgs SK            ej start             



MARSCHALL  (14)   1900 m                           

    1          Elinor Johansson           20 OK Skogsstjärnan             21:48             
    2          Albin Andersson            20 Falköpings AIK               24:37             
    3          Olle Månsson                  IF K3                        26:30             
    4          Victoria Gunnerek          20 OK Klyftamo                  30:10             
    5          Malin Dahlberg             20 Falköpings AIK               32:38             
    6          Åsa Muschke                20 Falköpings AIK               34:17             
    7          Olivia Borg                20 IF Hagen                     74:04             
    8          Alice Annerfalk            20 IF Hagen                     74:09             

               Hanna Håkansson            14 OK Gränsen                ej start             
               Karin Håkansson            14 OK Gränsen                ej start             
               Irma Håkansson             14 OK Gränsen                ej start             
               Marina Nilsson             20 IF Hagen                  ej start             
               Sara Lund                   6 IFK Göteborg              ej start             
               Jacob Lund                  6 IFK Göteborg              ej start             



Öppen 1  (4)      3340 m                           

    1          Jonna Gunnerek             20 OK Klyftamo                  48:18 B           
    2          Hans Gunnerek              20 OK Klyftamo                  48:22 B           
    3          Alexander Ågren            18 Säffle OK                    59:52 B           
    4          Mikael Ågren               18 Säffle OK                    60:01 B           



Öppen 2  (2)      3930 m                           

    1          Mikael Arvidsson           18 Säffle OK                    45:15 B           
    2          Filip Torstensson          18 Säffle OK                    74:05             



Öppen 4  (6)      3920 m                           

    1          Veronica Hilmersson        20 OK Klyftamo                  35:29 B           
    2          Anders Jonsson             20 OK Klyftamo                  39:28 B           
    3          Ingrid Schmitterlöw        20 Hjobygdens OK                42:35 B           
    4          Åke Bryngelsson            20 OK Klyftamo                  48:01             
    5          Ann Hilmersson             20 OK Klyftamo                  63:43             
    6          Lisbet Sjödin              20 OK Klyftamo                  63:49             



Öppen 5  (6)      4620 m                           

    1          Carl Kvaldén               18 Säffle OK                    43:22 B           
    2          Sven-Åke Jern                 OK Bjuv                      50:32 B           
    3          Anders Swedin              20 Lidköpings VSK               50:38 B           
    4          Torbjörn Axelsson          20 Hjobygdens OK                51:08 B           
    5          Sune Hagström              20 IK Gandvik                   55:45 B           
    6          Torbjörn Hagin             20 IK Gandvik                   74:50             



Öppen 8  (3)      5140 m                           

    1          Lars-Ove Danielsson        20 IF Hagen                     49:28 B           
    2          Torbjörn Virtanen          20 IF Hagen                     52:35 B           
    3          Mikael Karlsson            20 IF Hagen                     63:26 B           



Öppen 9  (1)      7240 m                           

    1          Tomas Glanshed             20 IF Hagen                     72:21 B