Resultatlista klassisk distans

6 april 2003


H80   3340 meter   5 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Yvon Holmbäck Hjobygdens OK 50:31 0:00 G
2 Erik Lång OK Gränsen 61:09 10:38 S
3 Olle Hävert Degerfors OK 68:09 17:38 S
4 John Jonsson IF Hagen 72:00 21:29 B
5 Arne Larsson OK Skogsstjärnan 89:00 38:29

H75   3340 meter   11 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Mats Lomås OK Tranan 34:56 0:00 G
2 Bengt Nyström OK Amne 37:15 2:19 G
3 Arne Wahlgren SOK Träff 38:21 3:25 G
Carl-Gustav Fast Jönköpings OK 38:21 3:25 G
5 Nils Andersson Tenhults SOK 42:05 7:09 S
6 Allan Eriksson OK Tisaren 44:13 9:17 S
7 Håkan Bark IF Hagen 45:50 10:54 S
8 Henry Hallberg OK Gränsen 49:16 14:20 B
9 Ingvar Johansson Falköpings AIK 54:42 19:46
10 Erik Sillerström OK Skogshjortarna 58:57 24:01
11 Kurt Arnholm OK P4 59:28 24:32

H70   3540 meter   33 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Sven-Johan Persson IK Gandvik 32:54 0:00 G
2 Helmer Ekberg Ätrans IF 33:54 1:00 G
3 Sture Pettersson Falköpings AIK 34:18 1:24 G
4 Karl Åkerman Motala AIF OL 37:09 4:15 S
5 Arne Envall Eksjö SOK 37:17 4:23 S
6 Lennart Larsson OK P4 38:07 5:13 S
7 Karl Lund Lidköpings Vinter-SK 38:17 5:23 S
Tage Hammer Laxå OK 38:17 5:23 S
9 Bertil Pettersson OK Tyr 38:22 5:28 S
10 Arvo Hyvönen Skattkärrs IF 38:37 5:43 S
11 Bengt Jansson OK Skogsstjärnan 40:26 7:32 S
12 Torsten Björkeroth OK P4 40:51 7:57 S
13 Yngve Andersson Lidköpings Vinter-SK 41:11 8:17 S
14 Arne Gabrielsson IF Hagen 42:12 9:18 S
15 Lennart Nilsson OK Tisaren 42:40 9:46 S
16 Arne Welander OK Djerf 43:16 10:22 S
17 Yngve Malmlöf Floby OK 44:26 11:32 S
18 Erling Lundgren OK Grane 44:29 11:35 S
19 Lars-Gunnar Enström OK Tranan 44:36 11:42 S
20 Gunnar Nyman OK Djerf 46:29 13:35 B
21 Harald Håkansson OK Gränsen 46:41 13:47 B
22 Thore Johansson IK Gandvik 48:55 16:01 B
23 Erik Junefjäll Jönköpings OK 49:57 17:03
Lars Magnusson Kristinehamns OK 49:57 17:03
25 Bernt Riis IF Hagen 50:27 17:33
26 Vimar Nilsson OK P4 51:41 18:47
27 Lars Pettersson OK P4 52:17 19:23
28 Bo Elvingsson Herrljunga SK Skid o OL 54:09 21:15
29 Uno Nilsson Mariestads FK 54:25 21:31
30 Roland Persson Mariestads FK 54:56 22:02
31 Stile Holst Nässjö OK 58:21 25:27
32 Lars Berger Tidaholm SOK Sisu 69:24 36:30
Urban Spånmark Mullsjö SOK Ej godk.

H65   4450 meter   34 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Nils Grann Kristinehamns OK 36:53 0:00 G
2 Göran Karlsson OK Bävern 37:06 0:13 G
3 Ingemar Holmberg IF Hagen 38:17 1:24 G
4 Sten Johansson OK Kullingshof 42:31 5:38 S
5 Lennart Nilsson IK Ymer 45:18 8:25 S
6 Nils Jansson Skattkärrs IF 45:24 8:31 S
7 Kjell Carlström OK Djerf 47:16 10:23 S
8 Kurt Rydin OK Tranan 47:51 10:58 S
9 Sören Bråhn OK Berget 49:12 12:19 S
10 Ragnar Gudmundsson IF Rigor 49:24 12:31 S
11 Sven-Olof Lundin Sol Tranås 49:50 12:57 S
12 Svante Ståhl OK Djerf 50:14 13:21 S
13 Anders Nilsson Ryda SK 50:17 13:24 S
14 Kjell Persson Mariestads FK 51:05 14:12 S
15 Uno Andersson OK Klyftamo 51:17 14:24 S
16 Tore Johansson SOK Aneby 51:25 14:32 S
17 Lars Lång OK Klyftamo 52:36 15:43 B
18 Rune Jakobsson Kristinehamns OK 53:54 17:01 B
19 Harry Brandqvist Tidaholm SOK Sisu 57:16 20:23
20 Stig Härlin Nässjö OK 59:49 22:56
21 Arne Bengtsson OK Djerf 59:53 23:00
22 Bengt Österblom K 3 IF 61:24 24:31
23 Gunnar Bylund Rydboholms SK 62:12 25:19
24 Lennart Larsson Kristinehamns OK 62:17 25:24
25 Berndt Svanlund Enebyberg 63:43 26:50
26 Tord Lööv OK Klyftamo 65:06 28:13
27 Folke Hörstrand OK Klyftamo 67:05 30:12
28 Göran Malmberg IK Gandvik 73:26 36:33
29 Bo Öhrström OK Amne 95:58 59:05
Åke Johansson Tenhults SOK Ej godk.
Bo Persson Istrums SK Ej godk.
Olof Abrahamsson Istrums SK Ej start
Kalle Wickström Kristinehamns OK Ej start
Kurt Stenberg IK Gandvik Ej start

H60   4970 meter   48 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Lennart Karlsson Främmestads IK 40:58 0:00 G
2 Erland Ling IK Hakarpspojkarna 42:37 1:39 G
3 Kurt Åberg OK Tisaren 43:04 2:06 G
4 Göte Johansson D-P OK Tranan 43:19 2:21 G
5 Alf Olsson Forserums SOK 45:00 4:02 G
6 Kennet Ivehag Främmestads IK 45:18 4:20 S
7 Sigvard Oscarsson Istrums SK 45:31 4:33 S
8 Ivan Ernvid Nitta IF 45:57 4:59 S
9 Lennart Höije Mariestads FK 46:16 5:18 S
10 Olle Hermansson IK Ymer 46:17 5:19 S
11 Sven Leandersson Älvdalens IF 47:08 6:10 S
12 Lars-B Larsson OK Tyr 47:17 6:19 S
13 Folke Dahlén Lidköpings Vinter-SK 47:18 6:20 S
14 Harry Sundberg OK Klyftamo 48:56 7:58 S
15 Yngve Johansson Kristinehamns OK 49:01 8:03 S
16 Rune Spetz Nitta IF 49:05 8:07 S
Rolf Larsson Degerfors OK 49:05 8:07 S
18 Bengt Andersson Tidaholm SOK Sisu 49:16 8:18 S
19 Regor Niklasson IK Albion 49:37 8:39 S
20 Bertil Eriksson OK Tyr 49:45 8:47 S
21 Gert Johansson IK Gandvik 51:53 10:55 S
22 Stig Bengtsson OK Amne 51:56 10:58 S
23 Carl-Otto Wijkmark IF Hagen 53:09 12:11 S
24 Knut Höök OK Klyftamo 54:18 13:20 S
25 Sören Andrén IF Hagen 55:21 14:23 S
26 Per-Olof Johansson OK Klyftamo 55:47 14:49 S
27 Bertil Ryberg OK Klyftamo 57:33 16:35 B
28 Karl-Gerhard Ramde SOK Aneby 61:10 20:12 B
29 Lars-Erik Larsson OK Amne 61:22 20:24 B
30 Gunnar Bryst Hjobygdens OK 63:05 22:07
31 Sune Hagström IK Gandvik 63:21 22:23
32 Rolf Jarl IFK Skövde 63:24 22:26
33 Kay Svensson OK P4 63:54 22:56
34 Curt Tillman Linköpings OK 64:29 23:31
35 Åke Karlsson SOK Träff 65:40 24:42
36 Gunnar Johansson Mariestads FK 67:12 26:14
37 Bengt Wallenius OK Skogsstjärnan 67:15 26:17
38 Karl-Inge Karlsson Istrums SK 68:39 27:41
39 Lars Jansson OK Djerf 70:41 29:43
Sven-Erik Sjöholm Mullsjö SOK Ej godk.
Heikki Rissanen Mariestads FK Ej godk.
Stig-Olof Pettersson Lidköpings Vinter-SK Ej godk.
Bengt Andersson Ryda SK Ej start
Sven-Olof Sandstedt Falköpings AIK Ej start
Roland Öhman Kristinehamns OK Ej start
Bernt Kvist Ulricehamns OK Ej start
Börje Wallin Tidaholm SOK Sisu Ej start
Börje Sandberg IK Albion Ej start

H55   5170 meter   41 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Hans G Bernhard Mariestads FK 40:26 0:00 G
2 Morgan Ljung Vaggeryds SOK 40:55 0:29 G
3 Lars Arnesson Ulricehamns OK 40:56 0:30 G
4 Stig Johansson Falköpings AIK 41:26 1:00 G
5 Kjell-Åke Nilsson Ulricehamns OK 42:52 2:26 G
6 Uno Karlsson SOK Aneby 43:05 2:39 G
7 Christer Ottosson IF Hagen 45:16 4:50 S
8 Karl Bergstrand Hjobygdens OK 46:31 6:05 S
9 Dan Krantz IK Gandvik 46:48 6:22 S
10 Gunnar Wallin OK Berget 47:54 7:28 S
11 Tore Martinsson Degerfors OK 49:01 8:35 S
12 Martin Häggblom OK Klyftamo 50:41 10:15 S
13 Rune Klockare OK Tyr 51:21 10:55 S
14 Bror Palgrim Vänersborgs SK 52:03 11:37 S
15 Lars-Åke Johansson IK Ymer 52:05 11:39 S
16 Bengt Sörensen OK Berget 52:07 11:41 S
17 Göran Rubendahl OK Skogshjortarna 52:27 12:01 S
18 Rolf Gabrielsson IF Hagen 54:13 13:47 S
19 Larseric Larsson Degerfors OK 55:37 15:11 S
20 Lars-Olof Gustafsson OK Klyftamo 56:00 15:34 S
21 Bengtåke Andersson OK Amne 56:26 16:00 S
22 Evert Johansson OK Amne 57:11 16:45 B
23 Stellan Ahnström Forserums SOK 57:14 16:48 B
24 Bengt Nilsson Hestra IF 58:46 18:20 B
25 Lars Wahlström Istrums SK 59:37 19:11 B
26 Jörgen Widlund Nynäshamns OK 59:52 19:26 B
27 Sven-Olof Pettersson Mullsjö SOK 60:09 19:43 B
28 Roland Emanuelsson Vaggeryds SOK 60:30 20:04 B
29 Per-Olof Nilsson Jönköpings OK 61:05 20:39
30 Anders Pettersson IFK Skövde 63:59 23:33
31 Bengt Nilsson IF Hagen 68:44 28:18
32 Jan Rödström OK Skogsstjärnan 77:33 37:07
33 Christer Henriksgård OK Klyftamo 84:48 44:22
Karl-Evert Svensson IF Hagen Disk.
Göran Karlsson SOK Aneby Ej godk.
Lars Granefelt OK Tyr Ej godk.
Sven-Erik Johansson Mariestads FK Ej start
Leif Björkman IK Ymer Ej start
Torbjörn Blomqvist OK Berget Ej start
Bo Rydell Jönköpings OK Ej start
Gert Johansson Istrums SK Ej start

H55 MOTION   4480 meter   5 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Håkan Forsberg Hjobygdens OK 48:55 0:00 S
2 Jonny Lund IK Gandvik 58:05 9:10 S
3 Lennart Kjellberg Istrums SK 66:35 17:40 B
Per-Arne Svensson Ulricehamns OK Ej godk.
Christer Fallgren Gudhems IF Ej start

H50   5510 meter   36 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Anders Derebrant SOK Aneby 35:37 0:00 G
2 Torgny Pettersson Kinnaströms SK 36:52 1:15 G
3 Göran Eriksson Deje SF 40:36 4:59 S
4 Lasse Hogedal Vänersborgs SK 40:39 5:02 S
5 Kjell Kaminsky IF Hagen 41:58 6:21 S
6 Håkan Lööf Mariestads FK 42:36 6:59 S
7 Kjell Martinsson OK Tranan 43:14 7:37 S
8 Roland Hulander Ulricehamns OK 43:39 8:02 S
9 Håkan Olsson Hjobygdens OK 44:36 8:59 S
10 Bo Henriksson SOK Aneby 44:49 9:12 S
11 Bertil Karlsson Hjobygdens OK 45:16 9:39 S
12 Björn Pettersson Bottnaryds IF 46:22 10:45 S
13 Ulf Jogbratt OK Tranan 46:43 11:06 S
14 Anders Eriksson IF Hagen 47:00 11:23 S
15 Bengt Johansson OK Skogshjortarna 48:33 12:56 S
16 Christer Elfsberg Kristinehamns OK 49:20 13:43 S
17 Klas Björk IK Hakarpspojkarna 50:01 14:24 B
18 Lars Gustafsson OK Gränsen 50:02 14:25 B
19 Tommy Westerberg IF Hagen 51:45 16:08 B
20 Göran Larsson OK Skogsvargarna 52:08 16:31 B
21 Sture Johansson OK Kullingshof 53:19 17:42 B
22 Sven-Olof Johansson Vaggeryds SOK 54:20 18:43
23 Roger Karlsson OK Skogsstjärnan 54:33 18:56
24 Gert Ivarsson OK Skogshjortarna 54:38 19:01
25 Hans Trofast Tenhults SOK 54:54 19:17
26 Rainer Scholz IK Vista 56:50 21:13
27 Ingvar Andersson OK Amne 59:08 23:31
28 Jonny Johansson Askersunds OK 61:06 25:29
29 Hans Andersson IK Gandvik 62:01 26:24
30 Ove Flink IK Albion 63:38 28:01
Håkan Jansson IF Hagen Ej godk.
Sture Johansson OK Kullingshof Ej start
Anders Pettersson Hjobygdens OK Ej start
Bo Andersson Falköpings AIK Ej start
Tommy Holtbring OK Amne Ej start
Tomas Olausson Askersunds OK Ej start

H45   6260 meter   40 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Lars Karlsson Ulricehamns OK 40:38 0:00 G
2 Kurt Svensson IK Hakarpspojkarna 40:45 0:07 G
3 Olov Öström OK Tyr 42:23 1:45 G
4 (1171) Mikael Johansson OK Gisle 43:08 2:30 G
5 Johan Lindgren IF Hagen 43:36 2:58 G
6 Lars-Olof Schön Hestra IF 44:14 3:36 G
7 Lennart Larsson Jönköpings OK 45:33 4:55 S
8 Lennart Nilsson Ulricehamns OK 46:19 5:41 S
9 Tomas Sjöholm Mullsjö SOK 47:07 6:29 S
10 Lars Nilsson OK Skogsstjärnan 51:13 10:35 S
11 Thomas Hjert Falköpings AIK 52:07 11:29 S
12 Stefan Gunnarsson Kristinehamns OK 52:37 11:59 S
13 Stefan Stomberg IF Hagen 52:59 12:21 S
14 Jan Albertsson Istrums SK 53:01 12:23 S
15 Kent Andersson OK Skogsstjärnan 53:47 13:09 S
16 Tore Bengtsson Mariestads FK 54:02 13:24 S
17 Håkan Sanderi Lidköpings Vinter-SK 55:06 14:28 S
18 Michael Karlsson IF Hagen 55:46 15:08 S
19 Kenneth Gustavsson Laxå OK 57:02 16:24 B
20 Per Wennerberg OK Klyftamo 57:21 16:43 B
21 Peder Johansson OK Skogsstjärnan 58:16 17:38 B
22 Bengt Klasson Ulricehamns OK 58:23 17:45 B
23 Alf Andersson IF Hagen 58:27 17:49 B
24 Göran Banck Hjobygdens OK 58:33 17:55 B
25 Tommy Roos Falköpings AIK 59:23 18:45 B
26 Alf Siewertz Gudhems IF 61:40 21:02
27 Sune Knutsson Ulricehamns OK 62:14 21:36
28 Per Nordsjö IF Hagen 62:16 21:38
29 Ulf Hedefält Tenhults SOK 63:03 22:25
30 Jan-Åke Emilsson Gudhems IF 64:54 24:16
31 Esbjörn Aronsson IF Hagen 66:48 26:10
32 Leif Martinsson Skattkärrs IF 68:48 28:10
33 Tord Gustavsson OK Skogsstjärnan 70:52 30:14
34 Mats Sunesson OK Skogsstjärnan 71:19 30:41
35 Owe Törnroth Hjobygdens OK 79:07 38:29
36 Kurt Maxé Sundbybergs IK 80:18 39:40
Jan Lenhammar OK Gränsen Ej godk.
Per-Anders Furusköld IK Gandvik Ej godk.
Stefan Hermansson Tenhults SOK Ej start
Gunnar Larsson K 3 IF Ej start

H45 MOTION   4480 meter   12 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Conny Sahlin OK Skogsvargarna 39:11 0:00 S
2 Evert Johansson OK Tisaren 40:50 1:39 S
3 Bengt-Olof Kask OK Tisaren 42:07 2:56 S
4 Leif Claesson Istrums SK 48:42 9:31 B
5 Lennart Hugosson OK Tyr 49:41 10:30 B
6 Sven-Olof Fransson SOK Aneby 53:41 14:30 B
7 Kjell Cederman Mariestads FK 54:22 15:11 B
8 Youri Shestopalov OK Tyr 60:24 21:13
9 Christer Dehlén Mariestads FK 70:11 31:00
Conny Johansson IK Gandvik Ej start
Lars-Erik Norsten Herrljunga SK Skid o OL Ej start
Per-Erik Svensson Lidköpings Vinter-SK Ej start

H40   6730 meter   31 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Per Svensson Finspångs SOK 40:36 0:00 G
2 Johan Sandström Mullsjö SOK 41:55 1:19 G
3 Stefan Johansson IK Gandvik 43:06 2:30 G
4 Bengt Andersson IK Hakarpspojkarna 43:08 2:32 G
5 P-O Derebrant SOK Aneby 45:33 4:57 S
6 Bengt Johansson OK Tyr 46:40 6:04 S
7 Lars Holmberg IF Hagen 47:09 6:33 S
8 Jonas Persson Skillingaryds FK 47:22 6:46 S
9 Magnus Joelsson SOK 68 47:37 7:01 S
10 Anders Sjögren OK Kullingshof 47:54 7:18 S
11 Tom Hollowell OK Tyr 48:15 7:39 S
12 Tommy Ljungdahl IK Hakarpspojkarna 50:08 9:32 S
13 Thomas Mauritzon IF Hagen 53:10 12:34 S
14 Mikael Hallberg Lidköpings Vinter-SK 53:19 12:43 S
15 Nils Aronsson OK Tisaren 53:23 12:47 S
16 Ingvar Ivarsson OK Kullingshof 53:51 13:15 S
17 Thomas Tranberg Kinnaströms SK 54:24 13:48 S
18 Arne Sääf Gudhems IF 55:22 14:46 S
19 Leif Persson OK Skogsstjärnan 57:19 16:43 B
20 Bernt Henriksson Gudhems IF 59:41 19:05 B
21 Torbjörn Ohlsson Haninge SOK 61:46 21:10
22 Mats Karlsson Laxå OK 65:24 24:48
23 Ulf Nylén SOK Träff 67:17 26:41
24 Uno Sand IK Gandvik 69:54 29:18
25 Hans Gunnerek OK Klyftamo 70:32 29:56
26 Rolf-Arne Bornebratt IK Gandvik 72:36 32:00
27 Nils-Olof Larsson Vänersborgs SK 78:44 38:08
Agne Gustavsson Istrums SK Ej godk.
Erik Hellsvik IK Gandvik Ej start
Leif Skymberg OK Grane Ej start
Kent Nero Mullsjö SOK Ej start

H35   7830 meter   31 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 (427) Kristian Palm IK Hakarpspojkarna 46:19 0:00 G
2 Sten Leandersson OK Tyr 48:35 2:16 G
3 Lars Svensson Målilla OK 48:39 2:20 G
4 Mikael Palgrim Vänersborgs SK 49:52 3:33 G
5 Joakim Källman OK Kullingshof 51:37 5:18 S
6 Henrik Karlsson OK Skogsstjärnan 52:14 5:55 S
7 Thomas Bogren IF Hagen 53:04 6:45 S
8 Magnus Södervall IK Gandvik 53:27 7:08 S
9 Mats Hedman IF Hagen 53:32 7:13 S
10 Lars Karlsson Gudhems IF 53:58 7:39 S
11 Krister Rosjö Jönköpings OK 54:07 7:48 S
12 Anders Jonsson OK Grane 55:42 9:23 S
13 Tony Gustavsen Istrums SK 57:32 11:13 S
14 Åke Wijkmark IF Hagen 58:26 12:07 S
15 Mikael Sjökvist OK Tisaren 61:39 15:20 S
16 Kjell Einarsson OK Skogshjortarna 62:09 15:50 S
17 Jonas Cederlöf Skattkärrs IF 64:07 17:48 S
18 Peter Strömdahl OK Skogsvargarna 64:31 18:12 S
19 (1355) Ola Allvin IK Hakarpspojkarna 65:04 18:45 B
20 Håkan Larsson IF Hallby 66:57 20:38 B
21 Mats Johansson OK Tisaren 68:31 22:12 B
22 Lennart Holst Nässjö OK 68:43 22:24 B
23 Magnus Niklasson Falköpings AIK 70:25 24:06
24 Roger Gunnarsson Falköpings AIK 71:24 25:05
25 Tomas Glanshed IF Hagen 77:43 31:24
26 Erik Gustavsson IK Albion 78:39 32:20
27 Michael Johansson Vänersborgs SK 79:54 33:35
Anders Pettersson OK Dacke Ej godk.
Tornie Ottersten K 3 IF Ej start
Anders Sträng Falköpings AIK Ej start
Martin Gustafsson Mariestads FK Ej start

H35 MOTION   5460 meter   9 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Håkan Johansson Mariestads FK 47:17 0:00 S
2 Stefan Höög Laxå OK 48:00 0:43 S
3 Rikard Fredriksson Falköpings AIK 52:20 5:03 S
4 Jan Larsson Mariestads FK 55:45 8:28 S
5 Thomas Kristoffersson IK Gandvik 55:50 8:33 S
6 Hans Granér OK Kullingshof 56:47 9:30 B
7 Anders Pettersson Mariestads FK 61:20 14:03 B
8 Johan Liderud Lidköpings Vinter-SK 62:15 14:58 B
Peter Ravnell Gudhems IF Ej godk.

H21 LÅNG   10990 meter   56 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 (196) Peter Arnesson Ulricehamns OK 62:14 0:00 G
2 (180) Dan Larsson OK Tisaren 62:23 0:09 G
3 (8) Håkan Eriksson Malungs OK Skogsmårdarna 63:16 1:02 G
4 (166) Johan Hellman OK Tyr 64:12 1:58 G
5 (290) Mats Granstedt IK Hakarpspojkarna 64:22 2:08 G
6 (554) Göran Svensson OK Djerf 64:30 2:16 G
7 (35) Andreas Rangert IK Hakarpspojkarna 64:53 2:39 G
8 (380) Johan Nordström OK Älgen 65:48 3:34 G
9 (123) Erik Forsgren OK Tyr 66:08 3:54 G
10 (549) Jon Larsson OK Kullingshof 66:33 4:19 G
11 (146) Ingvar Åkesson IK Hakarpspojkarna 66:44 4:30 G
12 (1488) Colin Mcintyre OK Tyr 67:27 5:13 G
13 (450) Mathias Häggblom OK Klyftamo 70:35 8:21 S
14 (218) Sixten Westlund OK Tyr 70:39 8:25 S
15 (565) Henrik Johansson Skogslöparna 70:50 8:36 S
16 (898) Thomas Ljung OK Kullingshof 70:56 8:42 S
17 (520) Krister Höije IK Hakarpspojkarna 71:12 8:58 S
18 (818) Håkan Olsson IK Hakarpspojkarna 71:31 9:17 S
19 (325) Anders Höije Göteborg-Majorna OK 72:02 9:48 S
20 (87) Tony Larsson Istrums SK 72:14 10:00 S
21 (418) Magnus Nordström Kils OK 72:16 10:02 S
22 (623) Fredrik Nordström OK Älgen 72:27 10:13 S
23 (579) Anders Westberg IF Hagen 72:29 10:15 S
24 (629) Henrik Aronsson OK Gisle 72:57 10:43 S
25 (513) Thomas Andersson OK Tranan 73:00 10:46 S
26 (501) Johan Palmér Ulricehamns OK 74:07 11:53 S
27 (642) Jan-Olof Svensson Halmstad OK 74:48 12:34 S
28 (619) Calle Andersson OK Skogsstjärnan 74:51 12:37 S
29 (541) Fredrik Karlsson Göteborg-Majorna OK 75:18 13:04 S
30 (674) Mikael Trofast Jönköpings OK 75:36 13:22 S
31 (317) Jonas Stjernlöf Göteborg-Majorna OK 75:54 13:40 S
32 (709) Filip Svensson Istrums SK 77:25 15:11 S
33 (810) Christer Nilsson Kils OK 77:36 15:22 S
34 Joakim Albrektsson Hestra IF 78:19 16:05 S
35 Conny Källman OK Kullingshof 80:10 17:56 S
36 (1052) Fredrik Johansson OK Skogsstjärnan 80:31 18:17 S
37 Staffan Pehrson Istrums SK 81:01 18:47 S
38 (342) Mikael Andersson IK Hakarpspojkarna 81:22 19:08 S
39 (616) Erik Nilsson Jönköpings OK 82:20 20:06 S
40 (1508) Magnus Nyström Mariestads FK 83:18 21:04 S
41 (734) Andreas Holmqvist Hestra IF 83:29 21:15 S
42 (684) Magnus Andersson Västerås SOK 84:35 22:21 S
43 Per Löfving Tolered-Utby Ol-klubb 88:28 26:14 B
44 (811) Rikard Bernhard IF Hagen 94:48 32:34
Mats Bergenfur OK Älgen Ej godk.
(577) Rickard Lindkvist OK Denseln Ej godk.
Håkan Carlsson OK Tisaren Ej godk.
Daniel Stenberg OK Gisle Ej start
Andreas Aronsson IF Hagen Ej start
(1012) Erik Johansson OK Kullingshof Ej start
(124) Jan Olm Kils OK Ej start
(955) Tomas Johansson Vänersborgs SK Ej start
(145) Henrik Råberg OK Tyr Ej start
(237) Stefan Lund IFK Göteborg Ej start
(764) Kenneth Johansson OK Tranan Ej start
(354) Anders Påhlman Istrums SK Ej start

H21   7830 meter   24 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Björn Mårtensson OK Skogsstjärnan 50:49 0:00 G
2 (861) Fredrik Svensson IK Hakarpspojkarna 54:11 3:22 G
3 Markus Båth Sävedalens AIK 54:34 3:45 G
4 Markus Hermansson IK Ymer 54:39 3:50 G
5 (883) Magnus Lund IK Gandvik 55:54 5:05 S
6 Johan Persson Ulricehamns OK 56:41 5:52 S
7 Morgan Tallberg OK Älgen 58:40 7:51 S
8 Matthias Wiktorsson Laxå OK 60:15 9:26 S
9 Magnus Fransson SOK Aneby 60:29 9:40 S
10 Jonas Bergenfur OK Älgen 62:00 11:11 S
11 Robert Jakobsson Tidaholm SOK Sisu 62:14 11:25 S
12 (1329) Hans Påhlman Istrums SK 62:33 11:44 S
13 Magnus Källming OK Tyr 63:26 12:37 S
14 (1320) Andreas Claesson OK Kullingshof 66:10 15:21 S
15 Mikael Tallberg OK Älgen 66:29 15:40 S
16 (1243) Niklas Fallgren Gudhems IF 67:42 16:53 S
17 Jesper Larsson OK Amne 70:42 19:53 S
18 Per-Erik Olaussen KFUM Örebro OK 76:00 25:11 B
19 Anders Fornegård OK Klyftamo 77:13 26:24
20 Anders Franzén Lidköpings Vinter-SK 78:24 27:35
21 Niclas Carlsson OK Älgen 84:01 33:12
22 Conny Gunnarsson OK Älgen 96:34 45:45
Henrik Klasson K 3 IF Ej start
Stefan Eriksson OK Älgen Ej start

H21 MOTION   5460 meter   9 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Carl-Otto Ivarsson Mullsjö SOK 43:29 0:00 S
2 Jonas Larsson Degerfors OK 50:39 7:10 S
3 Joacim Gustafsson OK Klyftamo 53:04 9:35 B
4 Magnus Danielsson Brittatorps TK 53:37 10:08 B
5 Fredrik Gustafsson IF Hagen 55:14 11:45 B
6 Carl Kvaldén Åmåls OK 59:33 16:04 B
7 Niklas Henriksson Mullsjö SOK 61:39 18:10 B
8 Thomas Asplund OK Skogsvargarna 70:18 26:49
9 Andreas Bärjstätt SOK Träff 77:11 33:42

H20   7830 meter   11 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 (719) Gustaf Wennerberg OK Klyftamo 52:01 0:00 G
2 (700) Rickard Holmqvist Hestra IF 58:14 6:13 S
3 (1201) Rickard Hilmersson OK Klyftamo 60:15 8:14 S
4 (1273) Johan Leijgård IK Wilske 60:59 8:58 S
5 (1101) Mikael Axelsson Ulricehamns OK 64:36 12:35 S
6 (1183) Rickard Pettersson Gällstads IF 67:05 15:04 S
7 (1330) Andreas Leijgård IK Wilske 68:39 16:38 S
8 (9002) Peter Kjellberg Istrums SK 82:34 30:33
9 Anders Johansson OK Tisaren 94:41 42:40
(1272) Tobias Österlund IK Ymer Ej godk.
(1029) Pär Janson OK Grane Ej start

H18   6730 meter   27 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Björn Arnesson Ulricehamns OK 42:00 0:00 G
2 (987) Johan Levin OK Tyr 44:01 2:01 G
3 (843) Fajer Wennerberg OK Klyftamo 44:39 2:39 G
4 (606) Fredrik Johansson OK Kullingshof 45:55 3:55 G
5 (636) Tobias Öström OK Tyr 47:08 5:08 S
6 (1400) Gustav Eriksson IF Hagen 47:16 5:16 S
7 (1081) Erik Johansson Falköpings AIK 48:36 6:36 S
8 (1107) Gustav Enander Vänersborgs SK 49:00 7:00 S
9 (1026) Tomas Knutsson Ulricehamns OK 50:22 8:22 S
10 (1076) Pär Holmbäck Hjobygdens OK 50:35 8:35 S
11 (1306) Anders Borg OK Tisaren 52:50 10:50 S
12 (1264) Mikael Axelsson OK Skogshjortarna 53:53 11:53 S
13 (1197) Lars Axelsson Hjobygdens OK 54:53 12:53 S
14 (1072) Johan Davidsson OK Tranan 55:39 13:39 S
15 (1305) Lars Karlsson OK Skogsstjärnan 57:10 15:10 S
16 (1170) Henrik Lidhage IK Ymer 60:21 18:21 B
17 (1179) Ivan Forsgren OK Tisaren 60:22 18:22 B
18 Mikael Andersson IK Gandvik 70:06 28:06
19 (1198) Karl-Johan Nilsson OK Tranan 73:48 31:48
20 Rickard Björkman Trollhättans SOK 77:39 35:39
Erik Hedefält Tenhults SOK Ej godk.
(1191) Fredrik Retelius OK Tisaren Ej godk.
(1113) Henrik Johansson Falköpings AIK Ej godk.
(1337) Erik Svenning Falköpings AIK Ej start
(1181) Johan Lövgren Degerfors OK Ej start
(606) Fredrik Johansson OK Kullingshof Ej start
(1156) Daniel Muschke Falköpings AIK Ej start

H16   5170 meter   29 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 (850) Daniel Attås OK Tisaren 32:23 0:00 M
2 Johan Aronsson OK Tisaren 34:27 2:04 M
3 Anton Sjöholm Mullsjö SOK 35:24 3:01 M
4 Stefan Jonsson OK Klyftamo 37:44 5:21 E
5 Jonatan Westlund OK Tyr 39:50 7:27 G
6 Daniel Mauritzon IF Hagen 40:20 7:57 G
7 Ola Nilsson OK Gisle 40:51 8:28 G
8 Samuel Andersson IK Gandvik 44:14 11:51 S
9 Daniel Larsson Vänersborgs SK 44:31 12:08 S
10 Niclas Sahlin Vänersborgs SK 45:01 12:38 S
11 Stefan Karlsson Hjobygdens OK 47:12 14:49 S
12 Olof Krantz IK Gandvik 47:43 15:20 S
13 Karl-Oskar Jogbratt OK Tranan 49:22 16:59 B
14 Erik Skaar Ryda SK 50:13 17:50 B
15 Daniel Eriksson IK Vikings OK 50:22 17:59 B
16 Gustav Dehlén Mariestads FK 53:35 21:12 B
17 Rickard Ericsson Kristinehamns OK 53:54 21:31 B
18 (1121) Lasse Ericsson Kristinehamns OK 55:17 22:54 B
19 Anton Pettersson Mariestads FK 55:25 23:02 B
20 Mattias Karlsson Ulricehamns OK 63:39 31:16 J
21 Arvid Jogbratt OK Tranan 63:50 31:27 J
22 Andreas Österlund IK Ymer 64:15 31:52 J
23 Per Malmberg IK Gandvik 67:16 34:53 J
24 Rasmus Johansson Mariestads FK 83:26 51:03 J
Joakim Axelsson Ulricehamns OK Disk.
Mattias Lööf Mariestads FK Ej godk.
Daniel Axelsson Vänersborgs SK Ej godk.
Karl Jansson Främmestads IK Ej godk.
Patrik Johansson Mariestads FK Ej start

H14   4160 meter   40 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Carl Magnusson IF Hagen 28:56 0:00 E
2 Jonas Leandersson OK Tyr 31:34 2:38 E
3 Calle Stenberg OK Skogshjortarna 32:18 3:22 G
4 Kent Ohlsson Haninge SOK 32:36 3:40 G
5 Håkan Granefelt OK Tyr 33:50 4:54 G
6 Erik Andersson IK Gandvik 38:52 9:56 S
7 Markus Lindberg OK Skogshjortarna 39:07 10:11 S
8 David Jonsson OK Klyftamo 40:58 12:02 S
9 Johan Törnroth Hjobygdens OK 41:04 12:08 S
10 Alexander Westberg OK Tranan 41:53 12:57 S
11 August Sjöholm Mullsjö SOK 43:26 14:30 B
12 Albin Pettersson Mariestads FK 43:30 14:34 B
13 Ragnar Hellsvik IK Gandvik 44:03 15:07 B
14 Hampus Olesund OK Landehof 45:21 16:25 B
15 Rasmus Persson Falköpings AIK 46:45 17:49 B
16 Anton Broberg-Holm IK Gandvik 47:28 18:32 B
17 Johan Kaminsky IF Hagen 48:55 19:59 B
18 Markus Karlsson Lidköpings Vinter-SK 50:08 21:12 B
19 Simon Sanderi Lidköpings Vinter-SK 50:45 21:49 J
20 Oskar Krantz IK Gandvik 51:55 22:59 J
21 Andreas Hirscher Degerfors OK 55:06 26:10 J
22 Ola Johansson OK Gisle 57:28 28:32 J
23 Simon Markendahl OK Klyftamo 59:38 30:42 J
24 Peter Markendahl OK Klyftamo 61:23 32:27 J
25 Olle Hugosson OK Tyr 61:47 32:51 J
26 Anders Pettersson Mullsjö SOK 64:03 35:07 J
27 David Siebers IK Hakarpspojkarna 64:12 35:16 J
28 Andreas Andersson OK Skogsstjärnan 65:22 36:26 J
29 Patrik Norlin Degerfors OK 77:59 49:03 J
30 Marcus Furusköld IK Gandvik 88:41 59:45 J
31 Alexander Smedberg OK Skogsstjärnan 98:59 70:03 J
32 Martin Eriksson OK Skogsstjärnan 107:48 78:52 J
33 Erik Ramqvist Lidköpings Vinter-SK 109:40 80:44 J
34 Karl-Mikael Svensson Lidköpings Vinter-SK 127:16 98:20 J
Henrik Adolfsson OK Skogsstjärnan Ej godk.
Fabian Wennerberg OK Klyftamo Ej start
Andreas Karlsson Mariestads FK Ej start
Jonas Gustafsson Mariestads FK Ej start
David Fors OK Skogsstjärnan Ej start
Erik Nero Mullsjö SOK Ej start

H12   3160 meter   26 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Rickard Ohlsson Haninge SOK 21:27 0:00 G
2 Jesper Öström OK Tyr 31:07 9:40 B
3 Niklas Österlund IK Ymer 32:33 11:06 J
4 Jesper Nilsson Ulricehamns OK 33:52 12:25 J
5 Fredrik Schmiterlöw Hjobygdens OK 35:17 13:50 J
6 Joakim Karlsson Mariestads FK 35:46 14:19 J
7 Anton Sundling IK Hakarpspojkarna 36:03 14:36 J
8 Viktor Olsson IF Hagen 37:42 16:15 J
9 Martin Hallberg Lidköpings Vinter-SK 38:16 16:49 J
10 Joel Andersson IK Gandvik 38:59 17:32 J
11 Richard Källgård Mariestads FK 40:12 18:45 J
12 Oscar Törnroth Hjobygdens OK 43:20 21:53 J
13 Eric Sand IK Gandvik 44:05 22:38 J
14 Isak Krantz IK Gandvik 47:43 26:16 J
15 Erik Randau IK Hakarpspojkarna 48:20 26:53 J
16 Adrian Pauli Istrums SK 51:25 29:58 J
17 Mattias Karlsson Lidköpings Vinter-SK 52:42 31:15 J
18 Wilhelm Jacobsson Istrums SK 56:33 35:06 J
19 Patrik Forsberg Hjobygdens OK 56:40 35:13 J
20 Carl Tannerheim Tidaholm SOK Sisu 77:18 55:51 J
Karl-Johan Westberg OK Tranan Disk.
Erik Schön Hestra IF Ej godk.
Albert Skaar Ryda SK Ej godk.
Peter Sandström Mullsjö SOK Ej start
Marcus Eriksson Hjobygdens OK Ej start
Andreas Leandersson OK Tyr Ej start

H10   3080 meter   11 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Jonathan Aronsson OK Tisaren 24:29 0:00 B
2 Gustaf Jacobsson Istrums SK 25:55 1:26 B
3 Leif Svensson Finspångs SOK 27:55 3:26 B
4 Jesper Liderud Lidköpings Vinter-SK 29:23 4:54 B
5 Eric Lindblad Hjobygdens OK 31:37 7:08 B
6 Lucas Oskarsson Laxå OK 32:18 7:49 B
7 Jesper Sjögren OK Kullingshof 36:28 11:59 B
8 Pontus Öström OK Tyr 43:20 18:51 J
9 Matias Pauli Istrums SK 43:40 19:11 J
10 Karl Kjellstrand Laxå OK 67:12 42:43 J
11 Joakim Gustavsson IK Albion 76:21 51:52 J

D70   3340 meter   7 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Ann-Marie Persson IK Gandvik 49:52 0:00 G
2 Ester Holgersson Jönköpings OK 51:30 1:38 G
3 Gunvor Hammer Laxå OK 53:39 3:47 G
4 Birgitta Lång OK Gränsen 54:40 4:48 G
5 Maj-Britt Jonsson IF Hagen 62:07 12:15 S
6 Mona Åkerman Motala AIF OL 63:11 13:19 S
Ruth Nyström OK Amne Ej start

D65   3340 meter   8 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Birgit Lång OK Klyftamo 34:15 0:00 G
2 Vivi-Anne Bylund Rydboholms SK 41:33 7:18 S
3 Laila Grann Kristinehamns OK 43:27 9:12 S
4 Margareta Holmberg IF Hagen 44:50 10:35 S
5 Anna-Lisa Andersson Lidköpings Vinter-SK 47:42 13:27 S
6 Gunni Ekberg Ätrans IF 48:05 13:50 B
7 Anita Pehrson Istrums SK 49:19 15:04 B
8 Ann-Mari Nilsson IK Ymer 66:34 32:19

D60   3340 meter   15 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Lena Leandersson Älvdalens IF 30:40 0:00 G
2 Kerstin Wallenius OK Skogsstjärnan 34:15 3:35 S
3 Birgit Smedberg Nilsson Hestra IF 38:19 7:39 S
4 Ingrid Hermansson IK Ymer 39:48 9:08 S
5 Birgit Karlsson Mariestads FK 44:22 13:42 B
6 Margit Ryberg OK Klyftamo 46:21 15:41
7 Gunilla Lundgren OK Grane 47:57 17:17
8 Lilian Bengtsson OK Amne 51:02 20:22
9 Lillvor Berger Tidaholm SOK Sisu 53:58 23:18
10 Anna-Stina Lindström OK Skogsstjärnan 55:05 24:25
11 Anne-Catrine Persson Mariestads FK 56:16 25:36
12 Ulla Höök OK Klyftamo 56:37 25:57
13 Britt Nilsson Tidaholm SOK Sisu 80:03 49:23
Ing-Marie Wijkmark IF Hagen Ej godk.
Gunnel Palgrim Vänersborgs SK Ej start

D55   3340 meter   24 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Kajsa Toftén Hjobygdens OK 34:54 0:00 G
2 Margareta Gunnard IF Hagen 35:36 0:42 G
3 Berit Ivehag Främmestads IK 36:56 2:02 G
4 Kaarina Voudinmäki Mullsjö SOK 38:18 3:24 G
5 Kerstin Spetz Nitta IF 39:06 4:12 S
6 Anne-Marie Tiveljung IK Gandvik 39:40 4:46 S
7 Inger Holmstrand Herrljunga SK Skid o OL 39:53 4:59 S
8 Bibbi Appelgren Mariestads FK 40:00 5:06 S
9 Kerstin Ernvid Nitta IF 40:20 5:26 S
10 Ulla Ling IK Hakarpspojkarna 42:59 8:05 S
11 Britt-Marie Åberg OK Tisaren 43:17 8:23 S
12 Britta Wallin Tidaholm SOK Sisu 43:57 9:03 S
13 Gerd Wallin OK Berget 45:14 10:20 S
14 Kristina Johansson Lidköpings Vinter-SK 45:17 10:23 S
15 Eva Höije Mariestads FK 45:40 10:46 S
16 Gunborg Gustafsson Borås GIF 46:43 11:49 S
17 Lisbeth Carlsson Vaggeryds SOK 46:46 11:52 S
18 Siv Rödström OK Skogsstjärnan 47:39 12:45 S
19 Rita Aspelund SOK Aneby 49:03 14:09 B
20 Vega Slottner OK Berget 49:58 15:04 B
21 Ingrid Tengeland IK Gandvik 52:08 17:14 B
22 Ulla Öhrström OK Amne 54:47 19:53
23 Birgitta Johansson OK Tranan 64:06 29:12
Monica Bråhn OK Berget Ej start

D55 MOTION   3650 meter   3 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Solveig Johansson IK Gandvik 62:33 0:00 S
2 Berit Hildén OK Skogshjortarna 84:15 21:42 B
Ulla Björkman IK Ymer Ej start

D50   3540 meter   17 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Lena Granefelt OK Tyr 31:16 0:00 G
2 Monica Lööf Mariestads FK 31:19 0:03 G
3 Gunilla Hogedal Vänersborgs SK 34:42 3:26 S
4 Kristina Larsson OK Klyftamo 36:29 5:13 S
5 Christina Jansson IF Hagen 36:43 5:27 S
6 Evamarie Lundahl IF Hagen 43:01 11:45 S
7 Berith Pettersson OK Skogsvargarna 43:54 12:38 B
8 Kerstin Karlsson Tidaholm SOK Sisu 43:59 12:43 B
9 Britt-Marie Andersson OK Amne 48:47 17:31
10 Kerstin Jakobsson Tidaholm SOK Sisu 50:00 18:44
11 Kerstin Gustafsson OK Gränsen 52:08 20:52
12 Gullan Andersson IK Gandvik 55:22 24:06
13 Lizkulla Pettersson Kinnaströms SK 56:42 25:26
14 Birgitta Klockare OK Tyr 58:45 27:29
15 Annmarie Arkåsen Falköpings AIK 64:04 32:48
16 Linnéa Karlsson OK Skogsstjärnan 94:22 63:06
Berit Mellberg OK Amne Ej start

D45   4450 meter   24 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Inger Westerberg IF Hagen 36:00 0:00 G
2 Kerstin Andersson Ryda SK 38:09 2:09 G
3 Eva Rabe-Magnusson IF Hagen 38:18 2:18 G
4 Elisabet Öström OK Tyr 40:49 4:49 S
5 Marianne Klasson Ulricehamns OK 41:12 5:12 S
6 Ingrid Karlsson Ulricehamns OK 41:13 5:13 S
7 Britt-Marie Johansson OK Skogsstjärnan 42:05 6:05 S
8 Birgitta Andersson Främmestads IK 43:10 7:10 S
9 Iréne Banck Hjobygdens OK 44:22 8:22 S
10 Katarina Sjöholm Mullsjö SOK 46:37 10:37 S
11 Pia Svensson Falköpings AIK 46:54 10:54 S
12 Elise Johansson Falköpings AIK 47:12 11:12 S
13 Monica Martinsson OK Tranan 47:44 11:44 S
14 Inger Svensson Lidköpings Vinter-SK 51:34 15:34 B
15 Barbro Törnroth Hjobygdens OK 54:04 18:04
16 Monica Abrahamsson Gudhems IF 54:16 18:16
17 Inger Johansson OK Klyftamo 55:50 19:50
18 Gunilla Johansson OK Skogsstjärnan 60:10 24:10
19 Britt-Mari Forsgren OK Tisaren 66:51 30:51
20 Ann-Charlotte Jakobsson Istrums SK 70:17 34:17
21 Monika Andersson OK Skogsstjärnan 74:32 38:32
22 Anna-Lena Svensson Lidköpings Vinter-SK 81:01 45:01
Jane Johansson Gudhems IF Ej start
Gunnel Hultqvist IF Hagen Ej start

D45 MOTION   3650 meter   18 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Annastina Högemo-Karlsson SOK Aneby 47:29 0:00 S
2 Eva Gustavsson Istrums SK 49:55 2:26 S
3 Liz Silvergrund-Elfsberg Kristinehamns OK 51:40 4:11 S
4 Ulla Dehlén Mariestads FK 52:32 5:03 S
5 Gertie Samuelsson IK Ymer 53:43 6:14 S
6 Agneta Larsson Degerfors OK 54:12 6:43 S
7 Eva Svensson Ulricehamns OK 57:42 10:13 B
8 Eva Olsson Hjobygdens OK 61:56 14:27 B
9 Gunnel Axelsson OK Skogshjortarna 65:07 17:38 B
10 Gertie Odelberg IK Ymer 65:29 18:00 B
11 Britt Sjögren Kristinehamns OK 66:17 18:48 B
12 Wivianne Fallgren Gudhems IF 71:40 24:11
13 Eva-Karin Pettersson Mullsjö SOK 71:58 24:29
14 Maria Larsson Mariestads FK 94:43 47:14
15 Margaretha Johansson OK Kullingshof 97:13 49:44
Marite Åkerström SOK Träff Disk.
Linnea Muschke Falköpings AIK Ej start
Anita Larsson SOK Träff Ej start

D40   4470 meter   17 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Maria Widmark IF Hagen 34:11 0:00 G
2 Britta Sahlin OK Skogsvargarna 34:32 0:21 G
3 Elisabeth Fredriksson Gudhems IF 38:44 4:33 S
4 Annette Falck-Larsson Vänersborgs SK 41:10 6:59 S
5 Anna Weckner Westlund OK Tyr 44:23 10:12 S
6 Ann-Marie Andersson Tenhults SOK 45:08 10:57 S
7 Lena Arnoldsson Tidaholm SOK Sisu 45:58 11:47 S
8 Helena Johansson OK Gisle 46:14 12:03 S
9 Anne-Marie Ericsson Kristinehamns OK 46:46 12:35 S
10 Kerstin Ohlsson Haninge SOK 46:50 12:39 S
11 Lotta Stigsdotter IF Hagen 47:35 13:24 S
12 Ann-Christine Carlsson IF Hagen 48:13 14:02 B
Maria Skogsberg-Karlsson Mariestads FK Ej godk.
Tone Hollowell OK Tyr Ej godk.
Ulla Granér OK Kullingshof Ej godk.
Susanne Olsson Tidaholm SOK Sisu Ej start
Lotta Landén Istrums SK Ej start

D35   4970 meter   7 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Marita Karlsson OK Skogsstjärnan 41:44 0:00 G
2 Suzy Larsson OK Skogshjortarna 47:07 5:23 S
3 Eva Pettersson OK Dacke 51:17 9:33 S
4 Ann-Kristin Jansson IK Gandvik 56:38 14:54 S
5 Maria Bogren IF Hagen 62:15 20:31 B
6 Lena Bogren IF Hagen 66:02 24:18
7 Carina Älgmyr Laxå OK 73:41 31:57

D35 MOTION   4160 meter   6 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Christina Jonsson OK Klyftamo 48:25 0:00 S
2 Anna Isaksson Mullsjö SOK 52:26 4:01 S
3 Ulla Andersson IF Hagen 57:58 9:33 S
4 Kristina Pettersson Mariestads FK 62:24 13:59 B
5 Lena Markendahl OK Klyftamo 67:23 18:58 B
Lena Andersson Falköpings AIK Ej start

D21 LÅNG   7410 meter   8 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 (189) Åsa Nordberg Göteborg-Majorna OK 53:15 0:00 G
2 (96) Linn Nilsson OK Tyr 54:07 0:52 G
3 (405) Susanne Biörs Leksands OK 54:53 1:38 G
4 Therése Andersson Ryda SK 56:38 3:23 G
5 (455) Malin Danielsson IF Hagen 60:31 7:16 S
6 (571) Marie-Louise Sköld IK Hakarpspojkarna 67:21 14:06 S
7 (428) Anneli Carlsson Umeå OK 71:18 18:03 S
8 (833) Malin Andersson Skogslöparna 79:21 26:06 B

D21   4970 meter   28 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Jenny Martinsson OK Tranan 40:45 0:00 G
2 Åsa Martinsson OK Tranan 42:32 1:47 G
3 Kristina Löfvenholm OK Tyr 44:23 3:38 G
4 Louise Rundkvist IK Hakarpspojkarna 44:44 3:59 G
5 Jessica Gustafsson OK Klyftamo 45:57 5:12 S
6 Helena Sandberg IK Hakarpspojkarna 46:17 5:32 S
7 Charlotta Jansson IF Hagen 46:37 5:52 S
8 (433) Ann Hyvönen Skattkärrs IF 46:48 6:03 S
9 (776) Veronica Hilmersson OK Klyftamo 46:50 6:05 S
10 Karin Andersson OK Klyftamo 46:57 6:12 S
11 Anneli Larsson OK Kullingshof 48:38 7:53 S
12 Carina Andersson Skattkärrs IF 48:39 7:54 S
13 Johanna Karlsson Hjobygdens OK 50:17 9:32 S
14 Kristina Häggblom OK Klyftamo 50:31 9:46 S
15 Malin Andersson OK Tranan 50:39 9:54 S
16 Katrine Alexandersson OK Tyr 51:27 10:42 S
17 Carin Rosjö Jönköpings OK 51:30 10:45 S
18 Martina Arkåsen Falköpings AIK 52:45 12:00 S
19 (896) Rebecca Linder OK Tyr 54:27 13:42 S
20 Anna-Karin Ryberg OK Klyftamo 54:29 13:44 S
21 Marie Björsson OK Kullingshof 55:52 15:07 S
22 Sara Odelberg IK Ymer 58:22 17:37 B
23 Anna-Karin Rödström Falköpings AIK 58:33 17:48 B
24 (897) Reneé Linder OK Tyr 60:10 19:25 B
25 Helena Södervall IK Gandvik 61:47 21:02
26 Ida Olsson OK Klyftamo 64:55 24:10
27 Marie Anebreid Tidaholm SOK Sisu 66:16 25:31
28 Jenny Larsson OK Klyftamo 71:42 30:57

D21 MOTION   4160 meter   2 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Anna-Karin Fallgren Gudhems IF 65:45 0:00 S
2 Monika Fredén Tidaholm SOK Sisu 67:51 2:06 S

D20   4960 meter   9 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 (243) Emelie Eklöf IK Hakarpspojkarna 40:10 0:00 G
2 Lina Hulander Ulricehamns OK 41:46 1:36 G
3 (553) Camilla Andersson Falköpings AIK 44:01 3:51 G
4 (482) Lisa Axelsson Hjobygdens OK 44:52 4:42 S
5 Kristine Svensson Falköpings AIK 49:59 9:49 S
6 Karin Hägg Åmåls OK 54:29 14:19 S
(730) Sara Bernhard Mariestads FK Ej godk.
Ellen Larsson Mariestads FK Ej start
Anna Muschke Falköpings AIK Ej start

D18   4960 meter   17 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 (609) Jennie Nilsson IF Hagen 35:15 0:00 G
2 (560) Malin Hultqvist IF Hagen 37:49 2:34 G
3 (807) Emelie Karlsson-Landén Istrums SK 42:39 7:24 S
4 Mari Persson Gudhems IF 45:13 9:58 S
5 Karin Holm Istrums SK 46:40 11:25 S
6 (700) Kajsa Salgård Lidköpings Vinter-SK 48:07 12:52 S
7 (737) Madeleine Gustavsson Istrums SK 48:46 13:31 S
8 (947) Johanna Svensson IF Hagen 50:17 15:02 B
9 Anna Wallerman Hestra IF 51:18 16:03 B
10 (834) Hanna Andersson IF Hagen 56:12 20:57
11 Ellinor Klockare OK Tyr 64:52 29:37
12 Julia Svensson Lidköpings Vinter-SK 74:13 38:58
13 (793) Frida Stolt Vänersborgs SK 92:12 56:57
14 (821) Sandra Axelsson Vänersborgs SK 98:10 62:55
(811) Emelie Moberg Mariestads FK Ej start
(781) Emelie Dahlberg Falköpings AIK Ej start
(843) Sara Carlsson IF Hagen Ej start

D16   4470 meter   22 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Julia Thorén Vänersborgs SK 32:54 0:00 M
2 Elsa Jansson Främmestads IK 32:56 0:02 M
3 Caroline Gustavsson Istrums SK 36:50 3:56 E
4 Hanna Gustavsson OK Skogsstjärnan 38:26 5:32 E
5 Sofie Pettersson Gällstads IF 40:08 7:14 G
6 (583) Maria Schmiterlöw Hjobygdens OK 40:33 7:39 G
7 Ida-Maria Svensson Lidköpings Vinter-SK 40:52 7:58 G
8 Gabriella Palmér Ulricehamns OK 43:22 10:28 S
9 Elin Törnroth Hjobygdens OK 45:18 12:24 S
10 Linda Nilsson Kristinehamns OK 46:18 13:24 S
11 Matilda Hall Hjobygdens OK 49:22 16:28 B
12 Emma Silvergrund Kristinehamns OK 53:35 20:41 B
13 Marie Johansson OK Tranan 55:38 22:44 B
14 Sofie Ahlin Hjobygdens OK 56:31 23:37 B
15 Emma Forsberg Hjobygdens OK 61:52 28:58 J
16 Lisa Johansson OK Skogsstjärnan 62:54 30:00 J
17 Olivia Hellsvik IK Gandvik 65:50 32:56 J
18 Elin Trygg Lidköpings Vinter-SK 67:54 35:00 J
Anna Sanderi Lidköpings Vinter-SK Ej godk.
(668) Karin Johansson Hjobygdens OK Ej start
Linda Andreasson OK Skogshjortarna Ej start
Michaela Törnqvist-Roos Falköpings AIK Ej start

D14   3650 meter   27 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Josefin Aronsson OK Tisaren 29:20 0:00 E
2 Hanna Axelsson OK Skogshjortarna 30:23 1:03 E
3 Anna Schmiterlöw Hjobygdens OK 31:03 1:43 E
4 Sanna Svensson Främmestads IK 34:38 5:18 G
5 Lisa Pettersson OK Dacke 36:45 7:25 S
6 Lilian Forsgren OK Tisaren 37:04 7:44 S
Lina Larsson Vänersborgs SK 37:04 7:44 S
8 Johanna Stolt Vänersborgs SK 39:00 9:40 S
9 Agnes Abrahamsson Främmestads IK 40:42 11:22 S
10 Anna Widmark IF Hagen 42:45 13:25 S
11 Evelina Nilsson OK Tranan 44:02 14:42 B
12 Sofia Salomonsson Vänersborgs SK 44:14 14:54 B
13 Elin Fagernes-Gullberg OK Tisaren 44:31 15:11 B
14 Sara Nilsson OK Tisaren 46:44 17:24 B
15 Elin Bergstedt Degerfors OK 47:47 18:27 B
16 Elin Sand IK Gandvik 51:38 22:18 J
17 Linn Kvick Degerfors OK 52:37 23:17 J
18 Simone Andersson IK Gandvik 54:30 25:10 J
19 Malin Larsson Främmestads IK 58:40 29:20 J
20 Carolina Josefsson Vänersborgs SK 62:18 32:58 J
21 Johanna Linden Falköpings AIK 65:00 35:40 J
22 Kajsa Isaksson Mullsjö SOK 65:18 35:58 J
23 Linda Nilsson OK Skogsstjärnan 65:56 36:36 J
24 Sofie Persson Mullsjö SOK 67:21 38:01 J
25 Matilda Thorén Vänersborgs SK 85:49 56:29 J
Kristin Skaar Ryda SK Ej start
Lina Dahlberg Falköpings AIK Ej start

D12   3160 meter   18 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Linnea Martinsson Skattkärrs IF 28:40 0:00 G
2 My Westlund OK Tyr 33:23 4:43 S
3 Sara Jonsson OK Klyftamo 34:42 6:02 S
4 Jenny Furusköld IK Gandvik 35:46 7:06 S
5 My Martinsson Skattkärrs IF 36:32 7:52 S
6 Sarah Carlsson Hjobygdens OK 36:58 8:18 S
7 Maja Pettersson OK Dacke 37:05 8:25 S
8 Sara Karlsson OK Skogsstjärnan 40:22 11:42 B
9 Ellinor Johansson OK Skogsstjärnan 40:41 12:01 B
10 Kristin Lööf IK Hakarpspojkarna 41:51 13:11 B
11 Amanda Karlsson Ulricehamns OK 43:07 14:27 J
12 Emma Axelsson OK Klyftamo 46:47 18:07 J
13 Angelica Hirscher Degerfors OK 70:49 42:09 J
14 Caroline Holmén Degerfors OK 91:44 63:04 J
15 Elin Henriksson Mullsjö SOK 94:19 65:39 J
Moa Johansson OK Skogsstjärnan Ej godk.
Julia Olesund OK Landehof Ej start
Ida Tor Degerfors OK Ej start

D10   3080 meter   13 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Evelina Johansson Vänersborgs SK 27:13 0:00 B
2 Ida Karlsson Lidköpings Vinter-SK 31:01 3:48 B
3 Rebecka Höög Laxå OK 31:19 4:06 B
4 Ellen Oskarsson IK Gandvik 33:15 6:02 B
5 Maria Karlsson Laxå OK 36:14 9:01 B
6 Lydia Martinsson Skattkärrs IF 39:19 12:06 B
7 Victoria Gunnerek OK Klyftamo 39:52 12:39 B
8 Malin Dahlberg Falköpings AIK 40:29 13:16 B
9 Sofia Andrén Hjobygdens OK 46:16 19:03 J
10 Kajsa Henriksson Mullsjö SOK 48:04 20:51 J
11 Klara Fredriksson Falköpings AIK 56:26 29:13 J
12 Stina Granberg IK Gandvik 59:20 32:07 J
13 Sara Ivarsson OK Kullingshof 77:19 50:06 J

U4   3650 meter   4 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Christian Hollowell OK Tyr 38:43 0:00
2 Helena Granér OK Kullingshof 55:14 16:31
3 Petra Eriksson Hjobygdens OK 59:36 20:53
Klara Svenning Falköpings AIK Ej godk.

U3   3160 meter   15 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Erik Siebers IK Hakarpspojkarna 30:35 0:00
2 Oskar Bergstedt Degerfors OK 33:24 2:49
3 Ida Larsson OK Klyftamo 39:33 8:58
4 Ellinor Larsson Vänersborgs SK 40:05 9:30
5 Ida Bäckström Hjobygdens OK 45:14 14:39
6 Johanna Nilsson Falköpings AIK 50:47 20:12
7 William Hollowell OK Tyr 59:20 28:45
8 Simon Nilsson Falköpings AIK 71:13 40:38
9 Rasmus Westlund OK Tyr 75:06 44:31
Tim Zetterberg Falköpings AIK Ej godk.
Jonna Gunnerek OK Klyftamo Ej godk.
Anna Granér OK Kullingshof Ej start
Helene Källgård Mariestads FK Ej start
Pontus Ferneman Mariestads FK Ej start
Åsa Muschke Falköpings AIK Ej start

U2   3080 meter   15 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Johan Salomonsson Vänersborgs SK 26:01 0:00
2 Herman Andersson Lidköpings Vinter-SK 32:19 6:18
3 Andreas Ahlmstedt Degerfors OK 34:18 8:17
4 Johanna Alfredsson Vänersborgs SK 35:31 9:30
5 Hanna Josefsson Vänersborgs SK 36:40 10:39
6 Ida Lundberg Istrums SK 37:13 11:12
7 Anna-Lena Sondell Hjobygdens OK 38:22 12:21
8 Johannes Andersson Ryda SK 39:00 12:59
9 Alma Gustavsson IK Albion 40:08 14:07
10 Tobias Johannesson Vänersborgs SK 41:48 15:47
11 Maria Markendahl OK Klyftamo 41:59 15:58
12 Hanne Hellner OK Klyftamo 52:36 26:35
Anna Gustafsson OK Skogsstjärnan Disk.
Amanda Berggren OK Skogsstjärnan Ej start
Hanna Gustafsson Mariestads FK Ej start

U1   2880 meter   15 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Malin Leandersson OK Tyr 25:14 0:00
2 Adam Granstedt IK Hakarpspojkarna 25:18 0:04
3 Joakim I Svensson IK Hakarpspojkarna 25:22 0:08
4 Per Månsson OK Skogsstjärnan 28:27 3:13
5 Malin Nordin OK Tisaren 30:43 5:29
6 Amanda Berggren OK Skogsstjärnan 31:33 6:19
7 Linda Källgård Mariestads FK 33:03 7:49
8 Sofia Lundberg Istrums SK 34:03 8:49
9 Linnea Jacobsson Istrums SK 38:12 12:58
10 Malin Hallberg Lidköpings Vinter-SK 41:33 16:19
11 Ellenor Ravnell Gudhems IF 43:49 18:35
Alistair McIntyre OK Tyr 43:49 18:35
13 Johan Ivarsson OK Kullingshof 47:24 22:10
14 Sofia Svenning Falköpings AIK 64:12 38:58
Andrea Svensson Finspångs SOK Ej godk.

INSKOLNING   2880 meter   25 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
Alexander Sjökvist OK Tisaren Godkänd J
Andreas Hellström Hjobygdens OK Godkänd J
Andreas Pettersson Tibro AIK SOK Godkänd J
Arvid Andersson Lidköpings Vinter-SK Godkänd J
Cajsa Banck Hjobygdens OK Godkänd
Charlie Douch Enebybergs IF Godkänd J
David Colliander Tibro AIK SOK Godkänd J
Emma Granér OK Kullingshof Godkänd J
Emma Randau IK Hakarpspojkarna Godkänd J
Evelina Niklasson Falköpings AIK Godkänd J
Filip Södervall IK Gandvik Godkänd J
Jakob Karlsson OK Skogsstjärnan Godkänd J
Johanna Pettersson Tibro AIK SOK Godkänd J
Jonna Sundling IK Hakarpspojkarna Godkänd J
Kim Viktorsson Tibro AIK SOK Godkänd J
Klara Andrén Hjobygdens OK Godkänd J
Linnea Bogren IF Hagen Godkänd J
Linus Viktorsson Tibro AIK SOK Godkänd J
Maria Klint Tibro AIK SOK Godkänd J
Michaela Holmën Degerfors OK Godkänd J
Niklas Svensson IK Hakarpspojkarna Godkänd J
Olle Månsson SOK Träff Godkänd J
Stina Liderud Lidköpings Vinter-SK Godkänd J
Viktoria Forsberg Hjobygdens OK Godkänd J
Julia Oskarsson IK Gandvik Ej start

ÖPPEN 1   3080 meter   16 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Rasmus Bäck OK Kullingshof 34:52 0:00 B
2 Rasmus Fahlin Askersunds OK 36:21 1:29 B
3 Åsa Bogren IF Hagen 36:39 1:47 B
4 Mikael Andersson IK Gandvik 38:24 3:32 B
5 Knut Svenning Falköpings AIK 40:14 5:22 B
6 Ing-Marie Berggren IK Gandvik 43:03 8:11 B
7 Anna-Lisa Nilsson OK P4 48:05 13:13
8 Sara Hagström Mullsjö SOK 48:39 13:47
9 Joel Axelsson IK Gandvik 52:18 17:26
10 Nuno Pestana OK Tyr 56:09 21:17
11 Gunilla Thörn Tibro AIK SOK 62:59 28:07
12 Barbro Ryden Sol Tranås 67:08 32:16
13 Jimmy Johansson Vänersborgs SK 86:04 51:12
14 Erica Johansson Vänersborgs SK 86:05 51:13
Albin Olausson Askersunds OK Ej godk.
Marcus Johansson Vänersborgs SK Ej start

ÖPPEN 2   3160 meter   12 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Erika Umeland OK Älgen 39:42 0:00 B
2 Caroline Sjögren Kristinehamns OK 40:01 0:19 B
3 Monica Niklasson IK Albion 48:39 8:57 B
4 Gunnel Nordsjö IF Hagen 53:27 13:45
5 Berit Ivarsson OK Skogshjortarna 54:15 14:33
6 Ros-Marie Odh-Dahlberg Falköpings AIK 56:09 16:27
7 Frida Eriksson Deje SF 59:08 19:26
8 Siv Hallblom OK Tisaren 61:47 22:05
9 Anders Johansson OK Klyftamo 67:27 27:45
10 Jimmy Hallenberg OK Klyftamo 69:12 29:30
11 Stefan Odelberg IK Ymer 90:12 50:30
Per-Anders Furusköld IK Gandvik Ej start

ÖPPEN 4   3650 meter   21 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Niklas Krantz Tibro AIK SOK 33:45 0:00 B
2 Sven-Erik Svanberg OK Gränsen 37:44 3:59 B
3 Martin Svensson OK Amne 43:04 9:19 B
4 Joakim Sandberg OK Klyftamo 44:23 10:38
5 Jonatan Svanberg OK Gränsen 45:37 11:52
6 Iren Axelsson OK Klyftamo 46:24 12:39
7 Bengt Hagström OK Klyftamo 46:26 12:41
8 Arnold Berggren IK Gandvik 47:38 13:53
9 Annki Gunnerek OK Klyftamo 50:45 17:00
10 Mikael Johansson OK Tranan 51:04 17:19
11 Thomas Jacobsson Istrums SK 51:35 17:50
12 Josefin Olsson Mariestads FK 51:44 17:59
13 Susanne Gustafsson Mariestads FK 51:50 18:05
14 Jacob Svanberg OK Gränsen 56:48 23:03
15 Kerstin Hagström IK Gandvik 58:55 25:10
16 Lena Nilsson Ulricehamns OK 66:47 33:02
17 Thomas Oskarsson IK Gandvik 68:32 34:47
18 Marita Salomonsson Vänersborgs SK 69:24 35:39
19 Benny Alfredsson Vänersborgs SK 69:27 35:42
20 Jörgen Karlsson Lidköpings Vinter-SK 70:33 36:48
21 Lotta Holmbäck Hjobygdens OK 84:28 50:43

ÖPPEN 5   4480 meter   16 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Patrik Hansson OK P4 39:10 0:00 B
2 Peter Nyström Mariestads FK 40:58 1:48 B
3 Carl Björsson OK Kullingshof 42:48 3:38 B
4 Torbjörn Axelsson Hjobygdens OK 43:28 4:18 B
5 Ing-Marie Hjert Falköpings AIK 46:57 7:47 B
6 Magnus Juvén OK Tranan 47:25 8:15 B
7 Emil Johansson Trollhättans SOK 48:39 9:29 B
8 Jörgen Nilsson Kristinehamns OK 48:49 9:39 B
9 Robert Andersson Ryda SK 49:11 10:01 B
10 Tommy Karlsson Istrums SK 52:41 13:31
11 Astrid Larsson Eds SK 58:32 19:22
12 Rune Brandshage IK Gandvik 59:34 20:24
13 Sven-Erik Utter Degerfors OK 63:37 24:27
14 Marina Gustavsson OK Skogsstjärnan 68:08 28:58
15 Christer Sundling IK Hakarpspojkarna 68:54 29:44
16 Eva-Karin Jogbratt OK Tranan 73:52 34:42

ÖPPEN 7   3540 meter   16 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Hildi Svensson IK Hakarpspojkarna 36:21 0:00 B
2 Martin Axelsson OK Skogshjortarna 36:35 0:14 B
3 Ingrid Schmiterlöw Hjobygdens OK 39:38 3:17 B
4 Caroline Hagström Mullsjö SOK 41:00 4:39 B
5 Jessika Svensson OK Amne 41:06 4:45 B
6 Emil Frid Tidaholm SOK Sisu 47:18 10:57
7 Hans Hallblom OK Tisaren 47:28 11:07
8 Hasse Johansson Trollhättans SOK 48:07 11:46
9 Tomas Österlund IK Ymer 49:44 13:23
10 Bengt Skoog Lidköpings Vinter-SK 50:44 14:23
11 Bo Andersson IK Gandvik 51:15 14:54
12 Ulf Sjökvist OK Tisaren 51:17 14:56
13 Janni Karlsson Hjobygdens OK 56:39 20:18
14 Christina Nilsson OK Tranan 66:33 30:12
15 Nils-Erik Holgersson Jönköpings OK 66:56 30:35
Berit Jansson Falköpings AIK Ej godk.

ÖPPEN 8   4960 meter   11 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 (1187) Klaes Axelsson IK Hakarpspojkarna 34:26 0:00 B
2 Göran Randau IK Hakarpspojkarna 35:09 0:43 B
3 Anders Olsson OK Skogsstjärnan 40:26 6:00 B
4 Sören Karlsson Mullsjö SOK 42:43 8:17 B
5 Lennart Ardmar IF Hagen 48:36 14:10
6 Leif Holmbäck Hjobygdens OK 53:08 18:42
7 Stig Wallerman Borås GIF 55:23 20:57
8 Lisa Maria Larsson Lidköpings Vinter-SK 61:43 27:17
9 Torbjörn Hagin IK Gandvik 77:29 43:03
10 Emmeli Schön Hestra IF 95:58 61:32
Per Anders Blom OK Djerf Ej godk.

ÖPPEN 9   7830 meter   4 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Bernt Svensson Jönköpings OK 49:50 0:00 B
2 Joachim Friberg Istrums SK 58:38 8:48 B
3 Urban Larsson OK Skogsstjärnan 67:48 17:58
4 Tommy Bäck OK Kullingshof 72:09 22:19

Skapad 2003-04-06 15:21:36 med OLA version 3.0.0