Resultatlista kortdistans

5 april 2003

 

H80   2500 meter   4 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Yvon Holmbäck Hjobygdens OK 34:28 0:00 G
2 Gunnar Karlsson Motala AIF OL 36:38 2:10 G
3 Olle Hävert Degerfors OK 48:21 13:53 B
John Jonsson IF Hagen Ej godk.

H75   2500 meter   5 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Mats Lomås OK Tranan 24:15 0:00 G
2 Bengt Nyström OK Amne 26:03 1:48 G
3 Arne Wahlgren SOK Träff 30:11 5:56 S
4 Arne Davidsson Ulricehamns OK 31:03 6:48 S
Erik Sillerström OK Skogshjortarna Ej start

H70   2630 meter   19 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Helmer Ekberg Ätrans IF 23:21 0:00 G
2 Sven-Johan Persson IK Gandvik 23:29 0:08 G
3 Karl Åkerman Motala AIF OL 24:51 1:30 G
4 Sture Pettersson Falköpings AIK 25:03 1:42 G
5 Bertil Pettersson OK Tyr 27:22 4:01 S
6 Lars-Gunnar Enström OK Tranan 28:09 4:48 S
7 Lars Berger Tidaholm SOK Sisu 29:27 6:06 S
8 Yngve Malmlöf Floby OK 30:16 6:55 S
9 Tage Hammer Laxå OK 31:14 7:53 S
10 Arvo Hyvönen Skattkärrs IF 31:16 7:55 S
11 Torsten Björkeroth OK P4 31:23 8:02 S
12 Erling Lundgren OK Grane 31:55 8:34 S
13 Bengt Jansson OK Skogsstjärnan 32:10 8:49 S
14 Urban Spånmark Mullsjö SOK 33:13 9:52 B
15 Roland Persson Mariestads FK 35:54 12:33
16 Uno Nilsson Mariestads FK 38:13 14:52
Bernt Riis IF Hagen Ej godk.
Arne Gabrielsson IF Hagen Ej godk.
Lars Magnusson Kristinehamns OK Ej start

H65   2860 meter   20 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Ingemar Holmberg IF Hagen 20:44 0:00 G
2 Nils Grann Kristinehamns OK 20:57 0:13 G
3 Göran Karlsson OK Bävern 20:58 0:14 G
4 Sören Bråhn OK Berget 22:55 2:11 S
5 Hans Mårtensson Dalaportens OL 23:31 2:47 S
6 Nils Jansson Skattkärrs IF 24:40 3:56 S
7 Kjell Persson Mariestads FK 25:38 4:54 S
8 Tore Johansson SOK Aneby 26:01 5:17 S
9 Lennart Nilsson IK Ymer 26:42 5:58 S
10 Lars Lång OK Klyftamo 26:57 6:13 S
11 Leif Bäckman Jönköpings OK 27:30 6:46 S
12 Sven-Olof Lundin Sol Tranås 27:34 6:50 S
13 Karl-Erik Helin Hjobygdens OK 28:19 7:35 S
14 Tord Lööv OK Klyftamo 31:14 10:30
15 Gunnar Bylund Rydboholms SK 35:33 14:49
16 Bo Öhrström OK Amne 37:26 16:42
Torild Bornetun Skillingaryds FK Ej start
Kalle Wickström Kristinehamns OK Ej start
Göran Malmberg IK Gandvik Ej start
Rune Jakobsson Kristinehamns OK Ej start

H60   3160 meter   32 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Erland Ling IK Hakarpspojkarna 26:13 0:00 G
2 Per-Olof Johansson OK Klyftamo 27:20 1:07 G
3 Bengt Andersson Tidaholm SOK Sisu 27:31 1:18 G
4 Sven Leandersson Älvdalens IF 27:48 1:35 G
5 Heikki Rissanen Mariestads FK 28:26 2:13 G
6 Jan Elfsberg Falköpings AIK 28:29 2:16 G
7 Lars-B Larsson OK Tyr 28:52 2:39 S
8 Lennart Höije Mariestads FK 28:57 2:44 S
9 Bertil Eriksson OK Tyr 29:33 3:20 S
10 Gert Johansson IK Gandvik 30:36 4:23 S
11 Harry Sundberg OK Klyftamo 31:00 4:47 S
12 Ivan Ernvid Nitta IF 31:25 5:12 S
13 Stig Bengtsson OK Amne 31:34 5:21 S
14 Åke Nordberg OK Klyftamo 33:06 6:53 S
15 Sven-Erik Sjöholm Mullsjö SOK 33:46 7:33 S
16 Bengt Wallenius OK Skogsstjärnan 35:06 8:53 S
17 Regor Niklasson IK Albion 36:48 10:35 B
18 Kay Svensson OK P4 37:15 11:02 B
19 Stig Larsson Hagaby GoIF 37:33 11:20 B
20 Stig Gustafsson IF Hagen 37:50 11:37 B
Rolf Jarl IFK Skövde 37:50 11:37 B
22 Sören Andrén IF Hagen 38:04 11:51 B
23 Karl-Gerhard Ramde SOK Aneby 38:07 11:54 B
24 Gunnar Bryst Hjobygdens OK 38:38 12:25 B
25 Gunnar Johansson Mariestads FK 39:55 13:42
Sune Hagström IK Gandvik 39:55 13:42
27 Curt Tillman Linköpings OK 40:48 14:35
28 Åke Karlsson SOK Träff 41:20 15:07
29 Rune Spetz Nitta IF 44:39 18:26
30 Arne Persson OK Amne 54:08 27:55
Roland Öhman Kristinehamns OK Ej start
Börje Wallin Tidaholm SOK Sisu Ej start

H55   3580 meter   24 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Stig Johansson Falköpings AIK 23:39 0:00 G
2 Kalle Johansson OK Skogshjortarna 24:21 0:42 G
3 Morgan Ljung Vaggeryds SOK 25:07 1:28 G
4 Hans G Bernhard Mariestads FK 25:49 2:10 G
5 Lars Granefelt OK Tyr 25:58 2:19 G
6 Lars Arnesson Ulricehamns OK 26:46 3:07 S
7 Olle Adolfsson Lerums SOK 26:52 3:13 S
8 Uno Karlsson SOK Aneby 28:18 4:39 S
9 Bengt Sörensen OK Berget 29:51 6:12 S
10 Christer Ottosson IF Hagen 31:37 7:58 S
11 Bengt Nilsson Hestra IF 31:46 8:07 S
12 Dan Krantz IK Gandvik 32:08 8:29 S
13 Bror Palgrim Vänersborgs SK 32:23 8:44 S
14 Rune Klockare OK Tyr 33:33 9:54 B
15 Göran Karlsson SOK Aneby 34:37 10:58 B
16 Karl Bergstrand Hjobygdens OK 34:53 11:14 B
17 Nils-Erik Palm Motala AIF OL 36:44 13:05
18 Lars-Åke Johansson IK Ymer 37:30 13:51
19 Jan Rödström OK Skogsstjärnan 39:10 15:31
20 Bengt Nilsson IF Hagen 45:09 21:30
Jörgen Widlund Nynäshamns OK Disk.
Christer Henriksgård OK Klyftamo Ej godk.
Sven-Erik Johansson Mariestads FK Ej start
Torbjörn Blomqvist OK Berget Ej start

H55 MOTION   3140 meter   3 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Hasse Johansson Trollhättans SOK 34:27 0:00 S
2 Lennart Kjellberg Istrums SK 40:44 6:17 S
Per-Olof Persson Skillingaryds FK Ej start

H50   3810 meter   25 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Anders Derebrant SOK Aneby 24:50 0:00 G
2 Torgny Pettersson Kinnaströms SK 24:51 0:01 G
3 Per Ivarsson Trollhättans SOK 25:13 0:23 G
4 Lasse Hogedal Vänersborgs SK 26:59 2:09 G
5 Bengt Johansson OK Skogshjortarna 28:09 3:19 S
6 Bo Henriksson SOK Aneby 28:39 3:49 S
7 Kjell Martinsson OK Tranan 30:52 6:02 S
8 Håkan Lööf Mariestads FK 31:09 6:19 S
9 Göran Larsson OK Skogsvargarna 31:11 6:21 S
10 Kjell Kaminsky IF Hagen 31:47 6:57 S
11 Anders Eriksson IF Hagen 31:54 7:04 S
12 Ulf Jogbratt OK Tranan 32:12 7:22 S
13 Sven-Olof Johansson Vaggeryds SOK 32:40 7:50 S
14 Christer Elfsberg Kristinehamns OK 33:15 8:25 S
15 Tommy Westerberg IF Hagen 33:57 9:07 S
16 Gert Ivarsson OK Skogshjortarna 34:39 9:49 S
17 Bertil Karlsson Hjobygdens OK 35:34 10:44 B
18 Hans Blomqvist Degerfors OK 45:04 20:14
19 Hans Andersson IK Gandvik 47:23 22:33
20 Fredrik Odelberg IK Ymer 54:16 29:26
21 Lennart Hugosson OK Tyr 54:28 29:38
Håkan Olsson Hjobygdens OK Ej godk.
Anders Pettersson Hjobygdens OK Ej start
Jan Pahnke Kristinehamns OK Ej start
Bo Andersson Falköpings AIK Ej start

H45   4180 meter   23 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 (218) Sixten Westlund OK Tyr 23:18 0:00 G
2 Johan Lindgren IF Hagen 28:46 5:28 S
3 Lars-Olof Schön Hestra IF 32:31 9:13 S
4 Olov Öström OK Tyr 32:35 9:17 S
5 Stefan Gunnarsson Kristinehamns OK 32:51 9:33 B
6 Per-Eric Carlsson IF Hagen 33:09 9:51 B
7 Tomas Sjöholm Mullsjö SOK 33:23 10:05 B
8 Lars Nilsson OK Skogsstjärnan 34:49 11:31 B
9 Bengt-Åke Jansson Främmestads IK 34:57 11:39 B
10 Alf Andersson IF Hagen 35:43 12:25
Håkan Sanderi Lidköpings Vinter-SK 35:43 12:25
12 Jan-Åke Emilsson Gudhems IF 36:07 12:49
13 Tommy Roos Falköpings AIK 36:41 13:23
14 Conny Sahlin OK Skogsvargarna 37:36 14:18
15 Michael Karlsson IF Hagen 43:01 19:43
16 Alf Siewertz Gudhems IF 43:13 19:55
17 Benny Hoffman Gudhems IF 43:53 20:35
18 Owe Törnroth Hjobygdens OK 44:43 21:25
19 Bengt-Olof Kask OK Tisaren 45:43 22:25
20 Kurt Maxé Sundbybergs IK 46:57 23:39
21 Leif Martinsson Skattkärrs IF 49:55 26:37
Tord Gustavsson OK Skogsstjärnan Ej godk.
Per-Anders Furusköld IK Gandvik Ej start

H45 MOTION   3140 meter   5 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Evert Johansson OK Tisaren 24:31 0:00 S
2 Göran Enander Vänersborgs SK 27:45 3:14 S
3 Ove Muschke Falköpings AIK 29:25 4:54 S
4 Youri Shestopalov OK Tyr 35:42 11:11 B
5 Sven-Olof Fransson SOK Aneby 38:25 13:54

H40   4180 meter   22 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Per Svensson Finspångs SOK 24:56 0:00 G
2 Håkan Svensson IK Vista 26:31 1:35 G
3 Johan Sandström Mullsjö SOK 26:47 1:51 G
4 P-O Derebrant SOK Aneby 26:59 2:03 G
5 Bengt Johansson OK Tyr 27:21 2:25 G
6 (1187) Klaes Axelsson IK Hakarpspojkarna 28:33 3:37 S
7 Tom Hollowell OK Tyr 29:14 4:18 S
8 Bernt Henriksson Gudhems IF 30:17 5:21 S
9 Torbjörn Ohlsson Haninge SOK 31:03 6:07 S
10 Leif Persson OK Skogsstjärnan 33:36 8:40 S
11 Arne Sääf Gudhems IF 34:17 9:21 S
12 Nils-Olof Larsson Vänersborgs SK 34:31 9:35 S
13 Jonas Persson Skillingaryds FK 36:19 11:23 B
14 Nils Aronsson OK Tisaren 36:25 11:29 B
15 Agne Gustavsson Istrums SK 36:35 11:39 B
16 Mats Karlsson Laxå OK 37:11 12:15 B
17 Ulf Nylén SOK Träff 38:14 13:18
18 Uno Sand IK Gandvik 41:25 16:29
19 Claes Lindberg OK Skogshjortarna 50:37 25:41
20 Anders Dahlberg Falköpings AIK 51:17 26:21
Jörgen Fors Istrums SK Ej start
Leif Skymberg OK Grane Ej start

H35   4760 meter   21 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Mikael Palgrim Vänersborgs SK 28:16 0:00 G
2 Sten Leandersson OK Tyr 29:27 1:11 G
3 Henrik Karlsson OK Skogsstjärnan 29:59 1:43 G
4 Magnus Södervall IK Gandvik 30:31 2:15 G
5 Kjell Einarsson OK Skogshjortarna 33:52 5:36 S
6 Åke Wijkmark IF Hagen 33:53 5:37 S
7 Peter Strömdahl OK Skogsvargarna 35:21 7:05 S
8 (1355) Ola Allvin IK Hakarpspojkarna 35:22 7:06 S
9 Anders Jonsson OK Grane 36:35 8:19 S
10 Anders Pettersson OK Dacke 37:22 9:06 S
11 Magnus Niklasson Falköpings AIK 37:51 9:35 S
12 Håkan Lindberg Kristinehamns OK 41:24 13:08 B
13 Mats Johansson OK Tisaren 44:30 16:14
14 Fredrik Jönsson Motala AIF OL 45:30 17:14
15 Tomas Glanshed IF Hagen 46:30 18:14
16 Michael Johansson Vänersborgs SK 46:34 18:18
17 Håkan Johansson Mariestads FK 48:03 19:47
18 Håkan Larsson IF Hallby 48:31 20:15
19 Thomas Kristoffersson IK Gandvik 66:16 38:00
Martin Gustafsson Mariestads FK Ej start
Tornie Ottersten K 3 IF Ej start

H35 MOTION   3150 meter   6 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Anders Pettersson Mariestads FK 28:12 0:00 S
2 Stefan Höög Laxå OK 30:09 1:57 S
3 Magnus Andersson Tidaholm SOK Sisu 30:12 2:00 S
4 Jan Larsson Mariestads FK 33:51 5:39 B
5 Anders Swedin Lidköpings Vinter-SK 42:20 14:08
6 Johan Liderud Lidköpings Vinter-SK 52:39 24:27

H21   5100 meter   57 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 (8) Håkan Eriksson Malungs OK Skogsmårdarna 27:42 0:00 G
2 (180) Dan Larsson OK Tisaren 28:07 0:25 G
3 (23) Anders Berg Linköpings OK 28:14 0:32 G
4 (196) Peter Arnesson Ulricehamns OK 29:56 2:14 G
5 (513) Thomas Andersson OK Tranan 30:45 3:03 S
6 (642) Jan-Olof Svensson Halmstad OK 31:30 3:48 S
7 (1508) Magnus Nyström Mariestads FK 31:31 3:49 S
8 (380) Johan Nordström OK Älgen 32:10 4:28 S
9 (406) Andreas Ivarsson OK Skogshjortarna 32:13 4:31 S
10 Stefan Sandahl IK Hakarpspojkarna 32:14 4:32 S
11 Richard Tengström Vänersborgs SK 32:25 4:43 S
12 (577) Rickard Lindkvist OK Denseln 32:38 4:56 S
13 (342) Mikael Andersson IK Hakarpspojkarna 32:40 4:58 S
14 (565) Henrik Johansson Skogslöparna 33:03 5:21 S
(520) Krister Höije IK Hakarpspojkarna 33:03 5:21 S
16 (619) Calle Andersson OK Skogsstjärnan 33:07 5:25 S
17 (579) Anders Westberg IF Hagen 33:12 5:30 S
18 (325) Anders Höije Göteborg-Majorna OK 33:20 5:38 S
19 (317) Jonas Stjernlöf Göteborg-Majorna OK 33:23 5:41 S
20 (955) Tomas Johansson Vänersborgs SK 33:50 6:08 S
21 (501) Johan Palmér Ulricehamns OK 34:05 6:23 S
22 (623) Fredrik Nordström OK Älgen 34:37 6:55 S
23 (629) Henrik Aronsson OK Gisle 34:39 6:57 S
24 (861) Fredrik Svensson IK Hakarpspojkarna 34:52 7:10 S
25 (418) Magnus Nordström Kils OK 34:59 7:17 S
26 Mats Bergenfur OK Älgen 35:55 8:13 S
27 (1052) Fredrik Johansson OK Skogsstjärnan 36:04 8:22 S
28 Ola Nilsson OK Gisle 36:29 8:47 S
29 Thomas Bogren IF Hagen 36:30 8:48 S
30 Markus Båth Sävedalens AIK 36:38 8:56 S
31 Håkan Carlsson OK Tisaren 36:58 9:16 S
32 (811) Rikard Bernhard IF Hagen 37:01 9:19 S
33 (810) Christer Nilsson Kils OK 37:51 10:09 S
Magnus Fransson SOK Aneby 37:51 10:09 S
35 (531) Per Johansson Motala AIF OL 38:07 10:25 S
36 Magnus Kjellberg Istrums SK 38:10 10:28 S
37 Magnus Källming OK Tyr 38:51 11:09 B
38 Jonas Bergenfur OK Älgen 40:44 13:02 B
39 (1243) Niklas Fallgren Gudhems IF 41:55 14:13
40 (1114) Martin Hammarlund Motala AIF OL 42:14 14:32
41 Magnus Lindberg IK Ymer 43:30 15:48
42 Morgan Tallberg OK Älgen 44:00 16:18
43 Mikael Tallberg OK Älgen 44:57 17:15
44 Per-Erik Olaussen KFUM Örebro OK 46:59 19:17
45 Jonas Larsson Degerfors OK 47:36 19:54
46 Niclas Carlsson OK Älgen 53:02 25:20
47 Carl Kvaldén Åmåls OK 60:42 33:00
48 Andreas Bärjstätt SOK Träff 66:38 38:56
(1488) Colin Mcintyre OK Tyr Ej godk.
(614) Björn Stenberg IFK Göteborg Ej start
(290) Mats Granstedt IK Hakarpspojkarna Ej start
Henrik Klasson K 3 IF Ej start
(237) Stefan Lund IFK Göteborg Ej start
Daniel Stenberg OK Gisle Ej start
(1048) Mattias Hedfjärd Gudhems IF Ej start
(764) Kenneth Johansson OK Tranan Ej start
Tomas Andersson OK Skogsstjärnan Ej start

H21 MOTION   3150 meter   3 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Carl-Otto Ivarsson Mullsjö SOK 22:11 0:00 S
2 Andreas Åkerström SOK Träff 30:06 7:55 B
3 Thomas Asplund OK Skogsvargarna 35:39 13:28

H20   4760 meter   6 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 (719) Gustaf Wennerberg OK Klyftamo 29:59 0:00 G
2 (832) Johan Hasselström Motala AIF OL 33:56 3:57 S
3 (9002) Peter Kjellberg Istrums SK 45:28 15:29
4 Anders Johansson OK Tisaren 50:46 20:47
(1272) Tobias Österlund IK Ymer Ej godk.
(1029) Pär Janson OK Grane Ej start

H18   4760 meter   19 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 (843) Fajer Wennerberg OK Klyftamo 30:06 0:00 G
2 (636) Tobias Öström OK Tyr 31:27 1:21 G
3 (1191) Fredrik Retelius OK Tisaren 31:44 1:38 G
4 (1179) Ivan Forsgren OK Tisaren 31:56 1:50 G
5 Björn Arnesson Ulricehamns OK 32:54 2:48 G
6 (850) Daniel Attås OK Tisaren 33:06 3:00 G
7 David Lingfors IF Hallby 33:47 3:41 S
8 (1076) Pär Holmbäck Hjobygdens OK 34:38 4:32 S
9 (1072) Johan Davidsson OK Tranan 35:33 5:27 S
10 Mikael Andersson IK Gandvik 36:45 6:39 S
11 (1305) Lars Karlsson OK Skogsstjärnan 37:33 7:27 S
12 (1170) Henrik Lidhage IK Ymer 38:25 8:19 S
13 (919) Jesper Tiberg Hjobygdens OK 39:31 9:25 S
14 (1306) Anders Borg OK Tisaren 42:05 11:59 S
15 (1198) Karl-Johan Nilsson OK Tranan 48:29 18:23
16 Rickard Björkman Trollhättans SOK 64:48 34:42
(1107) Gustav Enander Vänersborgs SK Ej godk.
(1113) Henrik Johansson Falköpings AIK Ej start
(1181) Johan Lövgren Degerfors OK Ej start

H16   3810 meter   30 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Johan Aronsson OK Tisaren 22:37 0:00 M
2 Anton Sjöholm Mullsjö SOK 24:20 1:43 M
3 Erik Skaar Ryda SK 26:54 4:17 E
4 Niclas Sahlin Vänersborgs SK 28:11 5:34 G
5 Samuel Andersson IK Gandvik 28:22 5:45 G
6 Karl Jansson Främmestads IK 28:54 6:17 G
7 Jens Dahlstrand Lerums SOK 29:21 6:44 G
Daniel Mauritzon IF Hagen 29:21 6:44 G
9 Daniel Larsson Vänersborgs SK 29:23 6:46 G
10 Stefan Karlsson Hjobygdens OK 29:47 7:10 S
11 Olof Krantz IK Gandvik 30:14 7:37 S
12 Erik Gröhn Jönköpings OK 31:34 8:57 S
13 Charley Ziegler Lerums SOK 31:44 9:07 S
14 Daniel Eriksson IK Vikings OK 32:25 9:48 S
15 Jonatan Westlund OK Tyr 32:30 9:53 S
16 Erik Melén Motala AIF OL 32:34 9:57 S
17 Mattias Lööf Mariestads FK 33:34 10:57 S
18 Daniel Axelsson Vänersborgs SK 34:14 11:37 B
19 Mattias Pettersson Falköpings AIK 35:18 12:41 B
20 Gustav Dehlén Mariestads FK 37:53 15:16 B
21 Emil Thidell IK Hakarpspojkarna 39:56 17:19 J
22 Per Malmberg IK Gandvik 42:35 19:58 J
23 Arvid Jogbratt OK Tranan 42:51 20:14 J
24 Emil Johansson Trollhättans SOK 43:56 21:19 J
25 Karl-Oskar Jogbratt OK Tranan 44:01 21:24 J
26 Karl Ask Lerums SOK 44:54 22:17 J
27 Rasmus Johansson Mariestads FK 52:12 29:35 J
28 Anton Pettersson Mariestads FK 56:55 34:18 J
(1121) Lasse Ericsson Kristinehamns OK Ej start
Patrik Johansson Mariestads FK Ej start

H14   3140 meter   40 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Jonas Leandersson OK Tyr 21:03 0:00 E
2 Calle Stenberg OK Skogshjortarna 22:03 1:00 E
3 Kent Ohlsson Haninge SOK 22:30 1:27 E
4 August Sjöholm Mullsjö SOK 22:44 1:41 E
5 Erik Andersson IK Gandvik 23:45 2:42 G
6 Tobias Keitsch IK Hakarpspojkarna 23:53 2:50 G
7 Ragnar Hellsvik IK Gandvik 23:54 2:51 G
8 Anton Gröhn Jönköpings OK 24:07 3:04 G
9 Anders Hedberg Lerums SOK 25:07 4:04 G
10 Simon Sanderi Lidköpings Vinter-SK 25:56 4:53 S
11 Hampus Olesund OK Landehof 26:05 5:02 S
12 Johan Törnroth Hjobygdens OK 26:31 5:28 S
13 Markus Lindberg OK Skogshjortarna 26:36 5:33 S
14 Daniel Thomas Lerums SOK 27:21 6:18 S
15 Andreas Berg Linköpings OK 27:34 6:31 S
16 Håkan Granefelt OK Tyr 27:38 6:35 S
17 Albin Pettersson Mariestads FK 27:54 6:51 S
18 Alexander Westberg OK Tranan 28:20 7:17 S
19 Oskar Krantz IK Gandvik 29:26 8:23 S
20 Marcus Furusköld IK Gandvik 30:07 9:04 S
21 Anton Broberg-Holm IK Gandvik 33:33 12:30 B
22 Andreas Hirscher Degerfors OK 34:29 13:26 B
23 Olle Hugosson OK Tyr 43:25 22:22 J
24 Johan Kaminsky IF Hagen 46:09 25:06 J
25 Andreas Andersson OK Skogsstjärnan 47:29 26:26 J
26 Patrik Norlin Degerfors OK 47:57 26:54 J
27 Erik Ramqvist Lidköpings Vinter-SK 52:50 31:47 J
28 Rasmus Persson Falköpings AIK 60:55 39:52 J
29 Martin Eriksson OK Skogsstjärnan 62:57 41:54 J
30 Fredrik Gustafsson IK Gandvik 66:16 45:13 J
31 Karl-Mikael Svensson Lidköpings Vinter-SK 68:25 47:22 J
32 Alexander Smedberg OK Skogsstjärnan 75:09 54:06 J
Tim Zetterberg Falköpings AIK Ej godk.
Rickard Ericsson Kristinehamns OK Ej start
Fabian Wennerberg OK Klyftamo Ej start
David Fors OK Skogsstjärnan Ej start
Jonas Harder IF Hagen Ej start
Andreas Karlsson Mariestads FK Ej start
Jonas Gustafsson Mariestads FK Ej start
Carl Magnusson IF Hagen Ej start

H12   2440 meter   25 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Rickard Ohlsson Haninge SOK 16:35 0:00 G
2 Karl-Johan Westberg OK Tranan 18:53 2:18 S
3 Fredrik Schmiterlöw Hjobygdens OK 21:18 4:43 S
4 Gustav Glansén Lerums SOK 21:33 4:58 S
5 Tom Hedenström Lerums SOK 24:43 8:08 B
6 Joel Nilsson Lerums SOK 26:50 10:15 J
7 Johan Sparrevik Lerums SOK 27:39 11:04 J
8 Hugo Engström Lerums SOK 28:33 11:58 J
9 Oscar Törnroth Hjobygdens OK 28:38 12:03 J
10 Peter Sandström Mullsjö SOK 29:09 12:34 J
11 Albert Skaar Ryda SK 29:35 13:00 J
12 Richard Källgård Mariestads FK 29:40 13:05 J
13 Anton Thorstensson IK Hakarpspojkarna 32:13 15:38 J
14 Daniel Lundell OK Klyftamo 32:19 15:44 J
15 Eric Sand IK Gandvik 32:38 16:03 J
16 Joakim Karlsson Mariestads FK 33:24 16:49 J
17 Jesper Öström OK Tyr 33:46 17:11 J
18 Joel Andersson IK Gandvik 35:25 18:50 J
19 Jonathan Pettersson Lerums SOK 36:27 19:52 J
20 Patrik Forsberg Hjobygdens OK 39:44 23:09 J
21 Tommy Stenkvist Ryda SK 39:57 23:22 J
22 Isak Krantz IK Gandvik 49:46 33:11 J
23 Olof Ask Lerums SOK 52:00 35:25 J
Erik Schön Hestra IF Ej godk.
Andreas Leandersson OK Tyr Ej godk.

H10   2020 meter   9 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Jonathan Aronsson OK Tisaren 13:30 0:00 B
2 Leif Svensson Finspångs SOK 17:42 4:12 B
3 Lucas Oskarsson Laxå OK 18:10 4:40 B
4 Patrik Hedenström Lerums SOK 24:17 10:47 J
5 Pontus Öström OK Tyr 31:18 17:48 J
6 Eric Lindblad Hjobygdens OK 34:25 20:55 J
Jesper Liderud Lidköpings Vinter-SK Ej godk.
Karl Kjellstrand Laxå OK Ej godk.
Jacob Lund IFK Göteborg Ej start

D70   2500 meter   6 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Ann-Marie Persson IK Gandvik 33:34 0:00 G
2 Margit Nilsson Falköpings AIK 39:32 5:58 S
3 Ester Holgersson Jönköpings OK 39:57 6:23 S
4 Gunvor Hammer Laxå OK 42:35 9:01 S
5 Mona Åkerman Motala AIF OL 52:30 18:56
6 Maj-Britt Jonsson IF Hagen 55:14 21:40

D65   2500 meter   6 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Birgit Lång OK Klyftamo 24:37 0:00 G
2 Gunni Ekberg Ätrans IF 29:40 5:03 S
3 Vivi-Anne Bylund Rydboholms SK 32:25 7:48 S
4 Margareta Holmberg IF Hagen 35:11 10:34 B
5 Laila Grann Kristinehamns OK 38:51 14:14
6 Ann-Mari Nilsson IK Ymer 69:50 45:13

D60   2500 meter   11 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Lena Leandersson Älvdalens IF 20:46 0:00 G
2 Ulla Höök OK Klyftamo 25:03 4:17 S
3 Birgit Smedberg Nilsson Hestra IF 27:19 6:33 S
4 Kerstin Wallenius OK Skogsstjärnan 27:28 6:42 S
5 Britta Davidsson Ulricehamns OK 30:06 9:20 B
6 Anne-Catrine Persson Mariestads FK 32:03 11:17
7 Gunilla Lundgren OK Grane 33:02 12:16
8 Birgit Karlsson Mariestads FK 34:46 14:00
9 Lillvor Berger Tidaholm SOK Sisu 35:34 14:48
10 Lilian Bengtsson OK Amne 40:33 19:47
11 Kerstin Hagström IK Gandvik 46:44 25:58

D55   2500 meter   19 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Kaarina Voudinmäki Mullsjö SOK 24:44 0:00 G
2 Kristina Johansson Lidköpings Vinter-SK 25:21 0:37 G
3 Margareta Gunnard IF Hagen 25:27 0:43 G
4 Kerstin Ernvid Nitta IF 26:25 1:41 G
5 Lisbeth Carlsson Vaggeryds SOK 28:39 3:55 S
6 Britta Wallin Tidaholm SOK Sisu 29:51 5:07 S
7 Siv Rödström OK Skogsstjärnan 30:02 5:18 S
Ingrid Tengeland IK Gandvik 30:02 5:18 S
9 Eva Höije Mariestads FK 30:18 5:34 S
10 Ulla Ling IK Hakarpspojkarna 30:24 5:40 S
11 Gunilla Larsson Hagaby GoIF 32:36 7:52 S
12 Kerstin Spetz Nitta IF 33:02 8:18 S
13 Rita Aspelund SOK Aneby 35:56 11:12 B
14 Kajsa Toftén Hjobygdens OK 36:05 11:21 B
15 Gunborg Gustafsson Borås GIF 36:07 11:23 B
16 Vega Slottner OK Berget 37:25 12:41
17 Ulla Öhrström OK Amne 37:36 12:52
Monica Bråhn OK Berget Ej start
Solveig Johansson IK Gandvik Ej start

D50   2630 meter   14 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Lena Granefelt OK Tyr 23:46 0:00 G
2 Kristina Larsson OK Klyftamo 24:20 0:34 G
3 Gunilla Hogedal Vänersborgs SK 25:19 1:33 G
4 Evamarie Lundahl IF Hagen 30:39 6:53 S
5 Berith Pettersson OK Skogsvargarna 31:14 7:28 S
6 Ann-Britt Lingfors IF Hallby 32:40 8:54 S
7 Bodil Enander Vänersborgs SK 34:10 10:24 B
8 Gullan Andersson IK Gandvik 34:28 10:42 B
9 Annmarie Arkåsen Falköpings AIK 38:15 14:29
10 Annastina Högemo-Karlsson SOK Aneby 38:37 14:51
11 Lizkulla Pettersson Kinnaströms SK 41:25 17:39
12 Birgitta Klockare OK Tyr 41:59 18:13
13 Linnéa Karlsson OK Skogsstjärnan 71:56 48:10
Berit Mellberg OK Amne Ej start

D45   2630 meter   16 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Britt-Marie Johansson OK Skogsstjärnan 20:26 0:00 G
2 Eva Rabe-Magnusson IF Hagen 20:48 0:22 G
3 Inger Westerberg IF Hagen 21:37 1:11 G
4 Elisabet Öström OK Tyr 21:57 1:31 G
5 Kerstin Andersson Ryda SK 21:58 1:32 G
6 Iréne Banck Hjobygdens OK 22:55 2:29 S
7 Katarina Sjöholm Mullsjö SOK 25:31 5:05 S
8 Monica Martinsson OK Tranan 25:44 5:18 S
9 Barbro Törnroth Hjobygdens OK 28:47 8:21 B
10 Eva Gustavsson Istrums SK 29:25 8:59 B
11 Pia Svensson Falköpings AIK 31:31 11:05
12 Monica Abrahamsson Gudhems IF 31:46 11:20
13 Gunilla Johansson OK Skogsstjärnan 33:35 13:09
14 Berit Ivarsson OK Skogshjortarna 39:11 18:45
15 Anna-Lena Svensson Lidköpings Vinter-SK 42:48 22:22
Britt-Mari Forsgren OK Tisaren Ej godk.

D45 MOTION   2830 meter   8 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Britt Sjögren Kristinehamns OK 29:55 0:00 S
2 Liz Silvergrund-Elfsberg Kristinehamns OK 33:55 4:00 S
3 Gertie Samuelsson IK Ymer 34:31 4:36 S
4 Maria Larsson Mariestads FK 35:23 5:28 S
5 Eva Olsson Hjobygdens OK 40:50 10:55 B
6 Marite Åkerström SOK Träff 48:49 18:54
7 Berit Hildén OK Skogshjortarna 51:02 21:07
Anita Larsson SOK Träff Ej start

D40   2860 meter   13 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Inger Arvidsson Linköpings OK 19:06 0:00 G
2 Britta Sahlin OK Skogsvargarna 21:17 2:11 S
3 Tone Hollowell OK Tyr 23:41 4:35 S
4 Annette Falck-Larsson Vänersborgs SK 23:50 4:44 S
5 Kerstin Ohlsson Haninge SOK 23:57 4:51 S
6 Marie Gröhn Jönköpings OK 24:22 5:16 S
7 Lena Arnoldsson Tidaholm SOK Sisu 24:43 5:37 S
8 Anna Weckner Westlund OK Tyr 30:33 11:27
9 Ann-Christine Carlsson IF Hagen 36:07 17:01
Maria Skogsberg-Karlsson Mariestads FK Ej godk.
Anne-Marie Ericsson Kristinehamns OK Ej start
Susanne Olsson Tidaholm SOK Sisu Ej start
Maria Widmark IF Hagen Ej start

D35   3160 meter   10 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Eva Pettersson OK Dacke 24:48 0:00 G
2 Marita Karlsson OK Skogsstjärnan 25:31 0:43 G
3 Suzy Larsson OK Skogshjortarna 26:26 1:38 G
4 Barbara Svensson Finspångs SOK 28:22 3:34 S
5 Eva Hägnander Lidköpings Vinter-SK 30:10 5:22 S
6 Carina Älgmyr Laxå OK 30:33 5:45 S
7 Heléne Svensson IK Vista 33:04 8:16 S
8 Anna Stomberg IF Hagen 33:32 8:44 S
9 Annsofie Larsson Laxå OK 37:36 12:48
10 Ewa Holmberg IF Hagen 38:49 14:01

D35 MOTION   2830 meter   3 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Birgitta Lennartsson OK Skogsstjärnan 35:12 0:00 S
2 Ulla Andersson IF Hagen 37:58 2:46 S
Lena Andersson Falköpings AIK Ej start

D21   3580 meter   27 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 (188) Jenny Johansson IK Hakarpspojkarna 24:05 0:00 G
2 Helena Söndseröd IK Hakarpspojkarna 24:33 0:28 G
3 (405) Susanne Biörs Leksands OK 24:43 0:38 G
4 Therése Andersson Ryda SK 26:18 2:13 G
5 (455) Malin Danielsson IF Hagen 26:36 2:31 S
6 Katrine Alexandersson OK Tyr 27:13 3:08 S
7 Maria Ossiansson IK Hakarpspojkarna 27:59 3:54 S
8 Jenny Martinsson OK Tranan 28:22 4:17 S
9 (205) Caroline Green IK Hakarpspojkarna 30:25 6:20 S
10 (571) Marie-Louise Sköld IK Hakarpspojkarna 30:31 6:26 S
11 Johanna Karlsson Hjobygdens OK 30:44 6:39 S
12 Martina Lindberg IK Ymer 32:16 8:11 S
13 Anna Karlsson Bredaryds SOK 32:35 8:30 S
14 (833) Malin Andersson Skogslöparna 33:02 8:57 S
15 Åsa Martinsson OK Tranan 33:50 9:45 B
16 Ida Olsson OK Klyftamo 34:33 10:28 B
17 (897) Reneé Linder OK Tyr 34:36 10:31 B
18 Martina Arkåsen Falköpings AIK 36:38 12:33
19 Carina Andersson Skattkärrs IF 36:57 12:52
20 Karin Andersson OK Klyftamo 40:08 16:03
Malin Andersson OK Tranan Ej godk.
Maria Johnsson Ringsjö OK Ej godk.
(896) Rebecca Linder OK Tyr Ej godk.
(433) Ann Hyvönen Skattkärrs IF Ej start
Helena Sandberg IK Hakarpspojkarna Ej start
Anna Telyakevych IK Hakarpspojkarna Ej start
(96) Linn Nilsson OK Tyr Ej start

D21 MOTION   3140 meter   1 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Monika Fredén Tidaholm SOK Sisu 42:34 0:00 S

D20   3160 meter   9 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Karin Hägg Åmåls OK 30:04 0:00 G
2 (553) Camilla Andersson Falköpings AIK 32:29 2:25 G
3 (815) Ulrika Fredriksson Gudhems IF 36:14 6:10 S
4 Susanne Klockare OK Tyr 36:20 6:16 S
5 (730) Sara Bernhard Mariestads FK 39:58 9:54 S
6 Anna Muschke Falköpings AIK 41:21 11:17 S
7 Annelie Blomqvist Degerfors OK 64:50 34:46
Emmeli Schön Hestra IF Ej start
Ellen Larsson Mariestads FK Ej start

D18   3160 meter   19 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 (560) Malin Hultqvist IF Hagen 25:01 0:00 G
2 (807) Emelie Karlsson-Landén Istrums SK 28:12 3:11 S
3 (737) Madeleine Gustavsson Istrums SK 28:28 3:27 S
4 (700) Kajsa Salgård Lidköpings Vinter-SK 28:38 3:37 S
5 (668) Karin Johansson Hjobygdens OK 29:17 4:16 S
6 (609) Jennie Nilsson IF Hagen 30:42 5:41 S
7 (811) Emelie Moberg Mariestads FK 31:13 6:12 S
8 Karin Holm Istrums SK 31:52 6:51 S
9 Mari Persson Gudhems IF 32:31 7:30 S
10 (947) Johanna Svensson IF Hagen 34:06 9:05 S
11 (834) Hanna Andersson IF Hagen 37:04 12:03 B
12 (812) Maria Forsberg Hjobygdens OK 37:21 12:20 B
13 (801) Lisa Engström Lerums SOK 39:02 14:01
14 Ellinor Klockare OK Tyr 39:03 14:02
15 (821) Sandra Axelsson Vänersborgs SK 47:46 22:45
16 Julia Svensson Lidköpings Vinter-SK 50:15 25:14
17 (793) Frida Stolt Vänersborgs SK 63:28 38:27
(863) Jenny Harder IF Hagen Ej godk.
(843) Sara Carlsson IF Hagen Ej start

D16   2860 meter   20 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Elsa Jansson Främmestads IK 19:34 0:00 M
2 Julia Thorén Vänersborgs SK 19:36 0:02 M
3 Ida-Maria Svensson Lidköpings Vinter-SK 23:08 3:34 E
4 Caroline Gustavsson Istrums SK 23:14 3:40 E
5 Hanna Gustavsson OK Skogsstjärnan 23:25 3:51 E
6 Elin Törnroth Hjobygdens OK 24:45 5:11 G
7 Sofie Ahlin Hjobygdens OK 25:57 6:23 S
8 Matilda Hall Hjobygdens OK 26:20 6:46 S
9 Emma Silvergrund Kristinehamns OK 27:47 8:13 S
10 Lisa Johansson OK Skogsstjärnan 28:44 9:10 S
11 Olivia Hellsvik IK Gandvik 29:35 10:01 B
12 Jenny Adolfsson Lerums SOK 30:23 10:49 B
13 Emelie Lennartsson OK Skogsstjärnan 34:30 14:56 J
14 Emma Forsberg Hjobygdens OK 34:31 14:57 J
15 Marie Johansson OK Tranan 37:16 17:42 J
16 Anna Sanderi Lidköpings Vinter-SK 52:40 33:06 J
Michaela Törnqvist-Roos Falköpings AIK Disk.
Elin Trygg Lidköpings Vinter-SK Ej godk.
Elin Gustavsson Ulricehamns OK Ej start
(583) Maria Schmiterlöw Hjobygdens OK Ej start

D14   2830 meter   34 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Hanna Axelsson OK Skogshjortarna 19:03 0:00 E
2 Anna Schmiterlöw Hjobygdens OK 21:04 2:01 G
3 Sanna Svensson Främmestads IK 21:16 2:13 G
4 Lilian Forsgren OK Tisaren 22:34 3:31 G
5 Lisa Pettersson OK Dacke 22:42 3:39 G
6 Sara Nilsson OK Tisaren 24:32 5:29 S
7 Josefin Aronsson OK Tisaren 24:47 5:44 S
8 Lina Larsson Vänersborgs SK 27:14 8:11 S
9 Linnéa Hoffman Gudhems IF 27:16 8:13 S
10 Sofia Salomonsson Vänersborgs SK 27:20 8:17 S
11 Kristin Skaar Ryda SK 28:15 9:12 S
12 Elin Sand IK Gandvik 28:26 9:23 S
13 Simone Andersson IK Gandvik 28:34 9:31 S
14 Elin Fagernes-Gullberg OK Tisaren 28:37 9:34 B
15 Agnes Abrahamsson Främmestads IK 28:47 9:44 B
16 Evelina Nilsson OK Tranan 29:18 10:15 B
17 Johanna Stolt Vänersborgs SK 30:30 11:27 B
18 Carolina Josefsson Vänersborgs SK 31:01 11:58 B
19 Josefine Malmgren Lerums SOK 31:15 12:12 B
20 Elin Bergstedt Degerfors OK 31:43 12:40 B
21 Linn Kvick Degerfors OK 32:32 13:29 B
22 Linda Nilsson OK Skogsstjärnan 33:21 14:18 J
23 Lovisa Nilsson Lerums SOK 34:59 15:56 J
24 Ida Larsson OK Klyftamo 37:22 18:19 J
25 Theresa Lindkvist Mullsjö SOK 39:28 20:25 J
26 Lina Dahlberg Falköpings AIK 39:51 20:48 J
27 Malin Svensson IK Vista 40:26 21:23 J
28 Clara Strömberg IK Vista 40:40 21:37 J
29 Matilda Thorén Vänersborgs SK 49:34 30:31 J
30 Elsa Ivarsson Mullsjö SOK 51:06 32:03 J
31 Joanna Eriksson Mullsjö SOK 52:45 33:42 J
Johanna Estving Lerums SOK Ej start
Anna Widmark IF Hagen Ej start
Sara Lund IFK Göteborg Ej start

D12   2440 meter   19 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Linnea Martinsson Skattkärrs IF 20:34 0:00 G
2 Lisa Gröhn Jönköpings OK 25:01 4:27 S
3 Anna Gröhn Jönköpings OK 26:15 5:41 S
4 Moa Johansson OK Skogsstjärnan 26:22 5:48 S
5 My Westlund OK Tyr 27:09 6:35 B
6 Ellinor Johansson OK Skogsstjärnan 28:57 8:23 B
7 My Martinsson Skattkärrs IF 29:37 9:03 B
8 Sara Karlsson OK Skogsstjärnan 29:41 9:07 B
9 Jenny Furusköld IK Gandvik 31:38 11:04 J
10 Sarah Carlsson Hjobygdens OK 32:43 12:09 J
11 Julia Olesund OK Landehof 35:53 15:19 J
12 Caroline Holmén Degerfors OK 40:57 20:23 J
13 Caroline Lennartsson OK Skogsstjärnan 41:18 20:44 J
14 Maja Pettersson OK Dacke 46:19 25:45 J
15 Hanna Berg Linköpings OK 46:48 26:14 J
16 Angelica Hirscher Degerfors OK 50:35 30:01 J
17 Frida Laage Falköpings AIK 62:20 41:46 J
Malin Hedberg Lerums SOK Ej godk.
Ida Tor Degerfors OK Ej start

D10   2020 meter   7 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Evelina Johansson Vänersborgs SK 18:04 0:00 B
2 Lydia Martinsson Skattkärrs IF 22:08 4:04 B
3 Sofie Svensson IK Vista 23:23 5:19 B
4 Rebecka Höög Laxå OK 26:05 8:01 B
5 Johanna Carlsson OK Gränsen 27:52 9:48 J
6 Malin Dahlberg Falköpings AIK 28:09 10:05 J
7 Maria Karlsson Laxå OK 34:05 16:01 J

U4   2830 meter   3 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Christian Hollowell OK Tyr 25:44 0:00
2 Olivia Hoffman Gudhems IF 35:02 9:18
3 Annelie Håkansson Lerums SOK 48:25 22:41

U3   2440 meter   14 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Oskar Bergstedt Degerfors OK 24:22 0:00
2 Helene Källgård Mariestads FK 25:49 1:27
3 Daniel Viikki Lerums SOK 28:19 3:57
4 Ellinor Larsson Vänersborgs SK 31:37 7:15
5 Petra Eriksson Hjobygdens OK 31:46 7:24
6 Henrik Svennerberg Lerums SOK 34:52 10:30
7 Fredrik Edhborg Lerums SOK 40:16 15:54
8 Rasmus Westlund OK Tyr 40:38 16:16
9 Åsa Muschke Falköpings AIK 44:22 20:00
10 William Hollowell OK Tyr 57:35 33:13
11 Daniel Johansson OK Skogsstjärnan 60:19 35:57
12 David Larsson Falköpings AIK 68:19 43:57
Pontus Ferneman Mariestads FK Ej start
Alicia Helgesson Lerums SOK Ej start

U2   2020 meter   16 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Emelie Johansson Vänersborgs SK 16:58 0:00
2 Johan Salomonsson Vänersborgs SK 18:37 1:39
3 Anna-Lena Sondell Hjobygdens OK 18:42 1:44
4 Elina Johansson Hjobygdens OK 19:39 2:41
5 Johanna Alfredsson Vänersborgs SK 22:38 5:40
6 Hanna Josefsson Vänersborgs SK 22:45 5:47
7 Helena Hedberg Lerums SOK 27:02 10:04
8 Malin Larsson Hjobygdens OK 28:11 11:13
9 Sara McElhinney Falköpings AIK 30:46 13:48
10 Pelle Mattsson IK Hakarpspojkarna 35:27 18:29
11 Tobias Johannesson Vänersborgs SK 35:44 18:46
12 Anna Gustafsson OK Skogsstjärnan 49:30 32:32
13 Amanda Berggren OK Skogsstjärnan 76:07 59:09
Andreas Ahlmstedt Degerfors OK Ej godk.
Anna Larsson Falköpings AIK Ej start
Hanna Gustafsson Mariestads FK Ej start

U1   2020 meter   13 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Malin Nordin OK Tisaren 17:11 0:00
2 Patrik Pettersson Falköpings AIK 17:15 0:04
3 Linda Källgård Mariestads FK 18:37 1:26
4 Malin Leandersson OK Tyr 19:50 2:39
5 Emma Johansson Vänersborgs SK 22:37 5:26
6 Albin Andersson Falköpings AIK 24:27 7:16
7 Alistair McIntyre OK Tyr 28:05 10:54
8 Madeleine Markebro OK Skogsstjärnan 28:18 11:07
9 Erik Ask Lerums SOK 29:24 12:13
10 Lina Larsson Falköpings AIK 29:37 12:26
11 Per Månsson OK Skogsstjärnan 32:05 14:54
12 Linnéa Jansson Lerums SOK 38:02 20:51
13 Johanna Bernhed Lerums SOK 38:09 20:58

INSKOLNING   1770 meter   20 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
Charlie Douch Enebyberg Godkänd J
Christian Karlsson Laxå OK Godkänd J
David Werner Mariestads FK Godkänd J
Ellen Oskarsson Laxå OK Godkänd J
Erica Johansson Vänersborgs SK Godkänd J
Filip Ossiansson IK Hakarpspojkarna Godkänd J
Hanna Larsson Hjobygdens OK Godkänd J
Höög Josefin Laxå OK Godkänd J
Jakob Karlsson OK Skogsstjärnan Godkänd J
Jimmy Johansson Vänersborgs SK Godkänd J
Jonathan Sandström Mariestads FK Godkänd J
Linus Viktorsson Tibro AIK Friidrott Godkänd J
Marcus Lund IK Vista Godkänd J
Michaela Holmën Degerfors OK Godkänd J
Moa Pettersson OK Dacke Godkänd J
Nadja Karlsson Hjobygdens OK Godkänd J
Stina Liderud Lidköpings Vinter-SK Godkänd J
Ulla Björkeroth OK P4 Godkänd J
Viktoria Forsberg Hjobygdens OK Godkänd J
Emil Werner Mariestads FK Ej start

ÖPPEN 1   2020 meter   9 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Nuno Pestana OK Tyr 20:48 0:00 B
2 Marina Nilsson IF Hagen 22:01 1:13 B
3 Bo Andersson IK Gandvik 22:28 1:40 B
4 Åsa Bogren IF Hagen 23:18 2:30 B
5 David Colliander Tibro AIK Friidrott 29:20 8:32
6 Kim Viktorsson Tibro AIK Friidrott 29:31 8:43
7 Ellinor Bornetun Skillingaryds FK 34:00 13:12
8 Barbro Ryden Sol Tranås 44:04 23:16
9 Stefan Odelberg IK Ymer 52:54 32:06

ÖPPEN 2   2440 meter   7 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Erika Umeland OK Älgen 28:14 0:00 B
2 Martin Svensson Ulricehamns OK 32:49 4:35 B
3 Marita Salomonsson Vänersborgs SK 38:30 10:16
4 Eva-Karin Jogbratt OK Tranan 38:48 10:34
5 Per-Anders Furusköld IK Gandvik 43:15 15:01
6 Kristina Backman Lidköpings Vinter-SK 44:59 16:45
Tobias Lundh Ringsjö OK Ej godk.

ÖPPEN 4   2830 meter   11 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Magnus Juvén OK Tranan 30:05 0:00 B
2 Marina Gustavsson OK Skogsstjärnan 30:48 0:43 B
3 Mikael Johansson OK Tranan 31:08 1:03 B
4 Britt-Marie Rydberg Istrums SK 36:28 6:23 B
5 Joel Adolfsson Ryda SK 37:34 7:29 B
6 Erik Andersson Ryda SK 37:42 7:37 B
7 Lotta Holmbäck Hjobygdens OK 39:34 9:29
8 Ludvig Kristoffersson IK Gandvik 50:13 20:08
9 Maria Eriksson OK Tisaren 53:47 23:42
10 Siv Darheden Vänersborgs SK 58:56 28:51
11 Benny Alfredsson Vänersborgs SK 59:00 28:55

ÖPPEN 5   3150 meter   12 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Stefan Lund IK Vista 26:37 0:00 B
2 Tommy Karlsson Istrums SK 30:23 3:46 B
3 Jonas Thidell IK Hakarpspojkarna 34:20 7:43 B
4 Hannu Toumainen OK Gränsen 34:34 7:57 B
5 Per Rogne IK Hakarpspojkarna 37:13 10:36
6 Leif Tiberg Hjobygdens OK 41:42 15:05
7 Tomas Lindblad Hjobygdens OK 41:52 15:15
8 Håkan Forsberg Hjobygdens OK 42:20 15:43
9 Carina Thidell IK Hakarpspojkarna 45:26 18:49
10 Astrid Larsson Eds SK 47:24 20:47
11 Rolf Andersson Ryda SK 52:46 26:09
Bengt Ziegler Lerums SOK Ej godk.

ÖPPEN 7   2860 meter   19 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Jonas Månsson K 3 IF 20:08 0:00 B
2 Hans-Åke Djurbäck Kinnaströms SK 23:53 3:45 B
3 Peter Nyström Mariestads FK 25:44 5:36 B
4 Niklas Oskarsson Laxå OK 25:46 5:38 B
5 Ingrid Schmiterlöw Hjobygdens OK 26:12 6:04
6 Kristina Löfvenholm OK Tyr 26:42 6:34
7 Sara Odelberg IK Ymer 28:14 8:06
8 Katarina Hedberg Lerums SOK 32:49 12:41
9 Lena Weiming-Nyberg Kinnaströms SK 33:02 12:54
10 Gunnar Olausson Lidköpings Vinter-SK 34:08 14:00
11 Per-Olaf Keitsch IK Hakarpspojkarna 34:12 14:04
12 Leif Rydberg Istrums SK 36:49 16:41
13 Roland Gustavsson Hjobygdens OK 39:04 18:56
14 Berit Svanlund Enebybergs IF 39:49 19:41
15 Bernt Svanlund Enebybergs IF 39:54 19:46
16 Anders Rogne IK Hakarpspojkarna 40:59 20:51
17 Inge Berg Hjobygdens OK 43:51 23:43
18 Christina Nilsson OK Tranan 45:51 25:43
19 Nils-Erik Holgersson Jönköpings OK 51:43 31:35

ÖPPEN 8   4180 meter   5 anmälda
Pl Rank Namn Förening Tid Tid+ M
1 Stefan Jansson Lerums SOK 32:38 0:00 B
2 Leif Holmbäck Hjobygdens OK 44:20 11:42
3 Peder Johansson OK Skogsstjärnan 47:15 14:37
Roger Karlsson OK Skogsstjärnan Ej godk.
Per Anders Blom OK Djerf Ej godk.

Skapad 2003-04-05 19:48:55 med OLA version 3.0.0