TibroTrippeln Klassisk, Klassresultatlista

2004-04-04


H80   3270 meter   5 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Erik Sillerström OK Skogshjortarna 46:30 0:00 G
2 Erik Lång OK Gränsen 52:07 5:37 S
3 Yvon Holmbäck Hjobygdens OK 55:16 8:46 S
4 Arne Larsson OK Skogsstjärnan 74:37 28:07
5 Nils-Evert Fredriksson IF Hagen 77:51 31:21

H75   3440 meter   9 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Helmer Ekberg Ätrans IF 36:45 0:00 G
2 Karlerik Fransson Trollhättans SOK 38:53 2:08 G
3 Yngve Andersson Lidköpings Vinter-SK 42:53 6:08 S
4 Bengt Nyström OK Amne 43:31 6:46 S
5 Carl-Gustav Fast Jönköpings OK 43:38 6:53 S
6 Håkan Bark IF Hagen 44:47 8:02 S
7 Arne Welander OK Djerf 45:06 8:21 S
8 Lars-Gunnar Enström OK Tranan 50:57 14:12 S
Ingvar Johansson Falköpings AIK Ej start

H70   3700 meter   24 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Sten Johansson OK Kullingshof 37:40 0:00 G
2 Sven-Johan Persson IK Gandvik 38:24 0:44 G
3 Nils Jansson Skattkärrs IF 39:27 1:47 G
4 Claes Sjöberg Lindebygdens OK 40:19 2:39 G
5 Karl Åkerman Motala AIF OL 41:32 3:52 G
6 Stig Sahl IF Hagen 42:15 4:35 S
7 Uno Nilsson Mariestads FK 43:50 6:10 S
8 Rune Lindgren IK Hakarpspojkarna 44:32 6:52 S
9 Ingemar Lindström Jönköpings OK 45:28 7:48 S
10 Gunnar Nyman OK Djerf 48:17 10:37 S
11 Karl Lund Lidköpings Vinter-SK 48:34 10:54 S
12 Arvo Hyvönen Skattkärrs IF 49:00 11:20 S
13 Erling Lundgren OK Grane 52:05 14:25 S
14 Erik Junefjäll Jönköpings OK 57:31 19:51
15 Vimar Nilsson OK P4 63:25 25:45
16 Bernt Riis IF Hagen 65:29 27:49
Bertil Johnsson OK Gränsen Ej godk.
Bo Persson Istrums SK Ej godk.
Yngve Malmlöf Floby OK Ej godk.
Lars Magnusson Kristinehamns OK Ej godk.
Harald Håkansson OK Gränsen Ej start
Lennart Larsson OK P4 Ej start
Bertil Pettersson OK Tyr Ej start
Vakant Vakant Ej start

H65   4190 meter   29 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Nils Grann Kristinehamns OK 35:57 0:00 G
2 Åke Ivansson Degerfors OK 42:03 6:06 S
3 Harry Sundberg OK Klyftamo 42:48 6:51 S
4 Ingemar Holmberg IF Hagen 42:57 7:00 S
5 Kjell Persson Mariestads FK 43:17 7:20 S
6 Mats-Erik Andersson Ulricehamns OK 43:52 7:55 S
7 Lennart Larsson Kristinehamns OK 43:54 7:57 S
8 Ragnar Gudmundsson IF Rigor 44:50 8:53 S
9 Lars Lång OK Klyftamo 46:34 10:37 S
10 Peo Bengtsson Pan-Kristianstad 48:03 12:06 S
11 Göran Nordh Trollhättans SK 48:16 12:19 S
12 Per Larsson Jönköpings OK 51:21 15:24 B
13 Mats Birgersson Forserums SOK 52:03 16:06 B
14 Svante Ståhl OK Djerf 53:21 17:24 B
15 Kalle Wickström Kristinehamns OK 54:03 18:06
16 Bengt Österblom K 3 IF 56:40 20:43
17 Göran Malmberg IK Gandvik 63:42 27:45
18 Harry Brandqvist Tidaholm SOK Sisu 66:49 30:52
19 Folke Hörstrand OK Klyftamo 68:12 32:15
20 Bengt Wallenius OK Skogsstjärnan 69:25 33:28
21 Rune Jakobsson Kristinehamns OK 69:30 33:33
22 Bo Brånn Askersunds OK 76:22 40:25
23 Arne Bengtsson OK Djerf 81:16 45:19
Lennart Nilsson IK Ymer Ej godk.
Vakant Vakant Ej start
Karl-Inge Karlsson Istrums SK Ej start
Uno Andersson OK Klyftamo Ej start
Bertil Ryberg OK Klyftamo Ej start
Börje Wallin Tidaholm SOK Sisu Ej start

H60   4600 meter   40 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Kalle Johansson OK Skogshjortarna 38:37 0:00 G
2 Roland Nilsson Falköpings AIK 39:08 0:31 G
3 Kennet Ivehag Främmestads IK 40:17 1:40 G
4 Lennart Karlsson Främmestads IK 40:54 2:17 G
5 Gunnar Wallin OK Berget 41:07 2:30 G
6 Yngve Johansson Kristinehamns OK 42:17 3:40 G
7 Lennart Höije OK Klyftamo 43:20 4:43 S
8 Göte Johansson D-P OK Tranan 45:07 6:30 S
9 Leo Kullman OK Alehof 46:35 7:58 S
10 Ingemar Wiklund OK Skogsvargarna 46:48 8:11 S
11 Bengt Andersson Tidaholm SOK Sisu 47:02 8:25 S
12 Olle Hermansson IK Ymer 47:37 9:00 S
13 Bertil Eriksson OK Tyr 49:22 10:45 S
14 Lars-B Larsson OK Tyr 50:43 12:06 S
15 Lars-Erik Larsson OK Amne 50:56 12:19 S
16 Rune Spetz Nitta IF 51:04 12:27 S
17 Åke Karlsson SOK Träff 51:09 12:32 S
18 Bengt Nilsson Hestra IF 51:19 12:42 S
19 Roland Öhman Kristinehamns OK 51:24 12:47 S
20 Sven-Erik Sjöholm Mullsjö SOK 51:25 12:48 S
21 Hans Svensson Kinnarumma IF 51:43 13:06 S
22 Kurt Åberg OK Tisaren 52:24 13:47 S
23 Carl-Otto Wijkmark IF Hagen 53:08 14:31 S
24 Bo Carlström Jönköpings OK 53:45 15:08 S
25 Erland Ling IK Hakarpspojkarna 54:27 15:50 S
26 Per-Olof Johansson OK Klyftamo 56:55 18:18 B
27 Kay Svensson OK P4 57:56 19:19 B
28 Stig Bengtsson OK Amne 59:44 21:07
29 Heikki Rissanen Mariestads FK 60:32 21:55
30 Gunnar Bryst Hjobygdens OK 61:43 23:06
31 Knut Höök OK Klyftamo 61:54 23:17
32 Ulf Nyström Lidköpings Vinter-SK 63:34 24:57
33 Gunnar Johansson Mariestads FK 67:48 29:11
34 Ivan Ernvid Nitta IF 70:29 31:52
35 Toivo Voudinmäki Mullsjö SOK 70:44 32:07
36 Rune Brandshage IK Gandvik 72:07 33:30
Vakant Vakant Ej start
Lars-Åke Larsson OK Tranan Ej start
Åke Nordberg OK Klyftamo Ej start
Bernt Kvist Ulricehamns OK Ej start

H55   5120 meter   35 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Torgny Pettersson Kinnaströms SK 36:06 0:00 G
2 Morgan Ljung Vaggeryds SOK 43:54 7:48 S
3 Dan Krantz IK Gandvik 44:01 7:55 S
4 Staffan Dittmer IK Hakarpspojkarna 44:20 8:14 S
5 Larseric Larsson Degerfors OK 46:37 10:31 S
6 Håkan Olsson Hjobygdens OK 49:13 13:07 S
7 Hans Clarin OK Berget 49:23 13:17 S
8 Martin Häggblom OK Klyftamo 49:58 13:52 S
9 Kjell Martinsson OK Tranan 50:00 13:54 S
10 Lars Arnesson Ulricehamns OK 50:28 14:22 S
11 Styrbjörn Jansson IF Hagen 51:10 15:04 S
12 Sven-Erik Johansson Mariestads FK 51:20 15:14 S
13 Christer Ottosson IF Hagen 52:54 16:48 B
14 Rolf Jonasson Jönköpings OK 53:14 17:08 B
15 Anders Pettersson IFK Skövde 53:29 17:23 B
16 Jan Olav Carlsson IF Hagen 53:36 17:30 B
17 Lars-Åke Johansson IK Ymer 53:39 17:33 B
18 Bengtåke Andersson OK Amne 54:36 18:30 B
19 Karl-Evert Svensson IF Hagen 55:44 19:38 B
20 Lars Karlsson Östra Almby FK 64:13 28:07
21 Gunnar Möller OK Skogsstjärnan 64:43 28:37
22 Bertil Karlsson Hjobygdens OK 65:18 29:12
23 Evert Johansson OK Amne 69:11 33:05
24 Rolf Hultman Vaggeryds SOK 69:28 33:22
25 Stellan Ahnström Forserums SOK 70:56 34:50
26 Mats Elofsson Herrljunga SK Skid o OL 73:51 37:45
27 Christer Henriksgård OK Klyftamo 74:13 38:07
28 Lars-Olof Gustavsson OK Klyftamo 76:17 40:11
Stig Johansson Falköpings AIK Ej godk.
Roger Karlsson OK Skogsstjärnan Ej godk.
Torbjörn Blomqvist OK Berget Ej godk.
Hans G Bernhard Mariestads FK Ej start
Peter Nyström Mariestads FK Ej start
Rune Klockare OK Tyr Ej start
Vakant Vakant Ej start

H55 MOTION   4450 meter   4 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Bernt Josefsson Ulricehamns OK 43:57 0:00 S
2 Sven-Olof Fransson SOK Aneby 57:49 13:52 B
3 Christer Fallgren Gudhems IF 63:05 19:08 B
Göran Svahn Borås GIF Ej start

H50   5740 meter   38 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Anders Derebrant SOK Aneby 39:43 0:00 G
2 Yngve Nilsson OK Gipen 44:02 4:19 S
3 Thom Sandvik Avesta OK 44:46 5:03 S
4 Lasse Hogedal Vänersborgs SK 45:07 5:24 S
5 Björn Pettersson Ulricehamns OK 45:29 5:46 S
6 Per Lindgren IK Hakarpspojkarna 45:52 6:09 S
7 Kjell Kaminsky IF Hagen 46:42 6:59 S
8 Tomas Olausson Askersunds OK 48:09 8:26 S
9 Anders Eriksson IF Hagen 48:26 8:43 S
10 Tommy Westerberg IF Hagen 48:29 8:46 S
11 Uno Magnusson IF Hagen 49:23 9:40 S
12 Bengt Johansson OK Skogshjortarna 52:31 12:48 S
13 Stefan Gunnarsson Kristinehamns OK 52:49 13:06 S
14 Eje Andersson OK Renen 52:54 13:11 S
15 Ingemar Gustavsson Vaggeryds SOK 53:01 13:18 S
16 Sören Karlsson Mullsjö SOK 53:12 13:29 S
17 Jan-Åke Emilsson Gudhems IF 54:02 14:19 S
18 Anders Pettersson Hjobygdens OK 54:33 14:50 S
19 Stefan Hermansson Tenhults SOK 55:50 16:07 S
20 Ove Flink IK Albion 57:46 18:03 B
21 Bengt Andersson Främmestads IK 57:57 18:14 B
22 Hans Trofast Tenhults SOK 59:15 19:32 B
23 Klas Björk IK Hakarpspojkarna 60:16 20:33
24 Mats Sunesson OK Skogsstjärnan 60:42 20:59
25 Ulf Hedefält Tenhults SOK 61:23 21:40
26 Ingvar Andersson OK Amne 62:43 23:00
27 Gert Ivarsson OK Skogshjortarna 62:57 23:14
28 Sven-Olof Johansson Vaggeryds SOK 63:01 23:18
29 Leif Holmbäck Hjobygdens OK 63:40 23:57
30 Gunnar Wass IF Hagen 64:55 25:12
31 Benny Hoffman Gudhems IF 65:43 26:00
32 Roalh Kleveland Kvillebyns SK 71:16 31:33
33 Jan Lenhammar OK Gränsen 85:33 45:50
Håkan Jansson IF Hagen Ej godk.
Bo Andersson Falköpings AIK Ej godk.
Bo Andersson IK Gandvik Ej start
Kent Andersson OK Skogsstjärnan Ej start
Vakant Vakant Ej start

H45   6290 meter   37 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Sixten Westlund OK Tyr 38:38 0:00 G
2 Kurt Svensson IK Hakarpspojkarna 39:31 0:53 G
3 Lars Karlsson Ulricehamns OK 40:58 2:20 G
4 Sören Jonsson Nydalens SK 42:43 4:05 G
5 P-O Derebrant SOK Aneby 43:25 4:47 S
6 Ulf Palmér Ulricehamns OK 45:34 6:56 S
7 Lars Andersson OK Orinto 46:56 8:18 S
8 Peter Ridefelt OK Linné 47:10 8:32 S
9 Thomas Hjert Falköpings AIK 47:33 8:55 S
10 Johan Lindgren IF Hagen 48:32 9:54 S
11 Ingemar Nyman IF Hagen 50:43 12:05 S
12 Jan Albertsson Istrums SK 52:45 14:07 S
13 Lars Nilsson OK Skogsstjärnan 52:59 14:21 S
14 Kenneth Gustavsson Laxå OK 54:50 16:12 S
15 Agne Gustavsson Istrums SK 55:01 16:23 B
16 Tore Bengtsson Mariestads FK 55:16 16:38 B
17 Jan Svensson OK Tyr 55:33 16:55 B
18 Torbjörn Carlsson Hjobygdens OK 57:16 18:38 B
19 Per-Anders Furusköld IK Gandvik 58:11 19:33 B
20 Alf Andersson IF Hagen 60:12 21:34
21 Per Nordsjö IF Hagen 60:26 21:48
22 Per Wennerberg OK Klyftamo 61:28 22:50
23 Mats Nilsson Falköpings AIK 62:19 23:41
24 Tommy Roos Falköpings AIK 62:50 24:12
25 Håkan Håkansson OK Gränsen 63:17 24:39
26 Leif Martinsson Skattkärrs IF 63:35 24:57
27 Peder Johansson OK Skogsstjärnan 63:51 25:13
28 Bengt Klasson Ulricehamns OK 64:35 25:57
29 Egon Johansson OK Tranan 64:46 26:08
30 Stefan Svensson IF Hagen 64:57 26:19
31 Esbjörn Aronsson IF Hagen 67:53 29:15
32 Tord Gustavsson OK Skogsstjärnan 68:54 30:16
33 Urban Larsson IF Hagen 72:39 34:01
34 Bertil Carlsson Tenhults SOK 74:21 35:43
Vakant Vakant Ej start
Thomas Mauritzon IF Hagen Ej start
Lars-Olof Schön Hestra IF Ej start

H45 MOTION   4450 meter   8 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Stefan Olsson IF Hagen 40:34 0:00 S
2 Ove Muschke Falköpings AIK 45:58 5:24 S
3 Conny Sahlin OK Skogsvargarna 46:10 5:36 S
4 Lennart Hugosson OK Tyr 56:21 15:47 B
5 Bengt Lingegård OK Gipen 67:22 26:48
6 Christer Dehlén Mariestads FK 68:05 27:31
Jan Erickson Ulricehamns OK Ej godk.
Per-Erik Svensson Lidköpings Vinter-SK Ej start

H40   6740 meter   34 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Per Svensson Finspångs SOK 43:45 0:00 G
2 Bengt Johansson OK Tyr 46:29 2:44 G
3 Lars Holmgård Kils OK 46:52 3:07 G
4 Stefan Johansson IK Gandvik 48:19 4:34 G
5 Ola Allvin IK Hakarpspojkarna 49:02 5:17 S
6 Henrik Karlsson OK Skogsstjärnan 49:29 5:44 S
7 Jonas Persson Skillingaryds FK 49:41 5:56 S
8 Anders Sjögren OK Kullingshof 50:29 6:44 S
9 Magnus Joelsson SOK 68 50:33 6:48 S
10 Lars Holmberg IF Hagen 51:25 7:40 S
11 Krister Karlsson Istrums SK 53:35 9:50 S
12 Erik Hellsvik IK Gandvik 54:17 10:32 S
13 Torbjörn Ohlsson Haninge SOK 55:03 11:18 S
14 Claes Ekberg Lidköpings Vinter-SK 57:45 14:00 S
15 Tom Hollowell OK Tyr 58:03 14:18 S
16 Mats Karlsson Laxå OK 58:25 14:40 S
17 Ola Lundh IF Hagen 59:07 15:22 S
18 Håkan Persson Laxå OK 59:17 15:32 S
19 Ingvar Ivarsson OK Kullingshof 60:44 16:59 S
20 Per Sundqvist OK Tranan 60:49 17:04 S
21 Leif Skymberg OK Grane 63:54 20:09 B
22 Mikael Hallberg Lidköpings Vinter-SK 64:02 20:17 B
23 Leif Persson OK Skogsstjärnan 65:44 21:59 B
24 Jan Sahl IF Hagen 65:57 22:12 B
25 Nils-Olof Larsson Vänersborgs SK 66:49 23:04
26 Hans Gunnerek OK Klyftamo 68:58 25:13
27 Johnny Throgen Degerfors OK 70:38 26:53
28 Ulf Nylén SOK Träff 70:54 27:09
29 Rolf-Arne Bornebratt IK Gandvik 75:55 32:10
30 Anders Jonsson OK Klyftamo 76:36 32:51
31 Tommy Rygh Mariestads FK 88:43 44:58
Sten Leandersson OK Tyr Ej godk.
Johan Sandström Mullsjö SOK Ej start
Vakant Vakant Ej start

H35   7350 meter   21 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Bo Granstedt IK Hakarpspojkarna 46:18 0:00 G
2 Magnus Södervall IK Gandvik 48:15 1:57 G
3 Mats Granstedt IK Hakarpspojkarna 49:44 3:26 G
4 Thomas Bogren IF Hagen 51:24 5:06 G
5 Tony Gustavsen Istrums SK 51:50 5:32 G
6 Jan-Olof Svensson Halmstads OK 52:25 6:07 S
7 Tornie Ottersten K 3 IF 56:26 10:08 S
8 Anders Jonsson OK Grane 57:02 10:44 S
9 Jonas Pettersson OK Tisaren 57:08 10:50 S
10 Peter Strömdahl OK Skogsvargarna 59:22 13:04 S
11 Åke Wijkmark IF Hagen 59:30 13:12 S
12 Jonas Cederlöf Skattkärrs IF 60:19 14:01 S
13 Mats Johansson OK Tisaren 62:03 15:45 S
14 Magnus Lindberg IK Ymer 67:29 21:11 B
15 Tomas Glanshed IF Hagen 68:17 21:59 B
16 Per Johansson OK Reftele 75:48 29:30
17 Håkan Johansson Mariestads FK 79:01 32:43
18 Anders Sjöberg OK Reftele 80:41 34:23
Anders Sträng Falköpings AIK Ej start
Mats Hedman IF Hagen Ej start
Vakant Vakant Ej start

H35 MOTION   5610 meter   12 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Gunnar Johansson OK Skogsvargarna 44:05 0:00 S
2 Bernt Henriksson Gudhems IF 44:56 0:51 S
3 Henrik Kraklind IF Hagen 51:46 7:41 S
4 Mikael Ragnarsson OK Gipen 57:43 13:38 B
5 Peter Ravnell Gudhems IF 59:57 15:52 B
6 Anders Pettersson Mariestads FK 60:27 16:22 B
7 Johan Liderud Lidköpings Vinter-SK 63:46 19:41 B
8 Thomas Asplund OK Skogsvargarna 69:23 25:18
9 Stefan Höög Laxå OK 72:16 28:11
10 Claes Magnusson Vaggeryds SOK 82:55 38:50
11 Benny Johansson OK Reftele 86:40 42:35
Harri Viinamäki IF Hagen Ej start

H21 LÅNG   10970 meter   35 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Johan Hellman OK Tyr 65:16 0:00 G
2 Per-Anders Eggertsen IF Hagen 66:45 1:29 G
3 Gordon Riemersma OK Tyr 67:02 1:46 G
3 Jörgen Nilsson Kils OK 67:02 1:46 G
5 Rickard Lindkvist OK Denseln 69:00 3:44 G
6 Christian Arnesson Ulricehamns OK 69:45 4:29 G
7 Richard Tengström Vänersborgs SK 70:15 4:59 G
8 Johan Nordström OK Älgen 70:45 5:29 G
9 Jerker Martinsson Mariestads FK 71:05 5:49 G
10 Björn Mårtensson OK Skogsstjärnan 71:30 6:14 G
11 Jonas Hogedal Vänersborgs SK 74:04 8:48 S
12 Kenneth Johansson OK Tranan 74:29 9:13 S
13 Thomas Andersson OK Tranan 74:42 9:26 S
14 Mattias Larsson OK Tranan 77:04 11:48 S
15 Filip Svensson Istrums SK 77:13 11:57 S
16 Gustaf Wennerberg OK Klyftamo 77:36 12:20 S
17 Erik Råberg OK Tyr 77:43 12:27 S
18 Conny Källman OK Kullingshof 78:05 12:49 S
19 Lasse Karlsson Gudhems IF 78:33 13:17 S
20 Leif Helgman OK Hammaren 81:32 16:16 S
21 Fredrik Nordström OK Älgen 81:47 16:31 S
22 Staffan Pehrson Istrums SK 84:10 18:54 S
23 Fredrik Johansson OK Skogsstjärnan 84:43 19:27 S
24 Thomas Gustavsson Gudhems IF 86:25 21:09 S
25 Rikard Bernhard IF Hagen 88:31 23:15 S
26 Mattias Hedfjärd Gudhems IF 93:12 27:56 B
27 Frode Konst IL Tyrving 96:55 31:39 B
28 Stefan Olofsson Laxå OK 98:21 33:05 B
29 Martin Hammarlund Motala AIF OL 101:26 36:10
Tomas Johansson Vänersborgs SK Ej godk.
Calle Andersson OK Skogsstjärnan Ej start
Anders Påhlman Istrums SK Ej start
Jonas Bergenfur OK Älgen Ej start
Colin Mcintyre OK Tyr Ej start
Vakant Vakant Ej start

H21   7350 meter   24 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Jonas Zachrison Mariestads FK 45:46 0:00 G
2 Daniel Brohede OK Älgen 48:06 2:20 G
3 Per Zachrison Mariestads FK 48:52 3:06 G
4 Mats Bergenfur OK Älgen 50:37 4:51 G
5 Johan Persson Ulricehamns OK 54:39 8:53 S
6 Markus Hermansson IK Ymer 54:50 9:04 S
7 Mattias Johansson IK Ymer 55:12 9:26 S
8 Magnus Fransson SOK Aneby 56:14 10:28 S
9 Anders Pelander IF Thor 57:55 12:09 S
10 Morgan Tallberg OK Älgen 57:59 12:13 S
11 Claes Setthagen OK Tranan 59:32 13:46 S
12 Anders Hellman OK Kåre 59:49 14:03 S
13 Mikael Larsson Skattkärrs IF 60:00 14:14 S
14 Christian Rohner IF Thor 60:32 14:46 S
15 Magnus Sundmark IK Gandvik 61:18 15:32 S
16 Magnus Källming OK Tyr 61:20 15:34 S
17 Mattias Stanser Degerfors OK 61:31 15:45 S
18 Mikael Tallberg OK Älgen 62:32 16:46 S
19 Niclas Carlsson OK Älgen 65:48 20:02 B
20 Mats Westerberg Skattkärrs IF 73:34 27:48
21 Joacim Gustafsson OK Klyftamo 80:24 34:38
Vakant Vakant Ej start
Fredrik Svensson IK Hakarpspojkarna Ej start
Niklas Fallgren Gudhems IF Ej start

H21 MOTION   5610 meter   7 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Jonas Larsson Degerfors OK 47:59 0:00 S
2 Emil Frid Tidaholm SOK Sisu 54:37 6:38 S
3 Fredrik Gustafsson IF Hagen 59:08 11:09 B
4 Andreas Bärjstätt SOK Träff 59:37 11:38 B
5 Rikard Carlsson Tenhults SOK 59:38 11:39 B
6 Christian Hollowell OK Tyr 60:51 12:52 B
7 Robin Gustavsson Laxå OK 67:57 19:58 B

H20   7350 meter   18 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Niclas Westerberg IF Hagen 47:17 0:00 G
2 Björn Arnesson Ulricehamns OK 47:38 0:21 G
3 Andreas Johansson Rydboholms SK 47:54 0:37 G
4 Emil Svensson Motala AIF OL 48:10 0:53 G
5 Johan Levin OK Tyr 49:14 1:57 G
6 Fajer Wennerberg OK Klyftamo 52:11 4:54 G
7 Anders Hansson Alfta-Ösa OK 52:22 5:05 G
8 Sebastian Edlund IK Ymer 54:11 6:54 S
9 Andreas Skymberg OK Grane 55:14 7:57 S
10 Mikael Axelsson Ulricehamns OK 55:54 8:37 S
11 Johan Andersson OK Orinto 57:29 10:12 S
12 Johannes Svensson OK Tyr 64:24 17:07 S
13 Andreas Leijgård IK Wilske 70:19 23:02 B
14 Lars Karlsson OK Skogsstjärnan 73:55 26:38
Vakant Vakant Ej start
Gustav Enander Vänersborgs SK Ej start
Johan Leijgård IK Wilske Ej start
Stefan Lemming Mariestads FK Ej start

H18   6740 meter   19 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Tobias Öström OK Tyr 43:56 0:00 G
2 Johan Olsson Hjobygdens OK 44:32 0:36 G
3 Jesper Tiberg Hjobygdens OK 47:14 3:18 G
4 Joel Schleeh Kils OK 49:16 5:20 S
5 Lasse Eriksson OK Tyr 50:19 6:23 S
6 Lars Axelsson Hjobygdens OK 50:29 6:33 S
7 Mikael Andersson IK Gandvik 50:42 6:46 S
8 Karl Levin OK Tyr 51:51 7:55 S
9 Pär Holmbäck Hjobygdens OK 53:02 9:06 S
10 Daniel Eriksson OK Grane 54:50 10:54 S
11 Daniel Mauritzon IF Hagen 56:43 12:47 S
12 Filip Johansson OK Tyr 60:48 16:52 S
13 Mattias Lööf Mariestads FK 61:18 17:22 S
Gustav Dehlén Mariestads FK Ej godk.
Erik Skaar Ryda SK Ej start
Daniel Muschke Falköpings AIK Ej start
Vakant Vakant Ej start
Rickard Björkman Trollhättans SOK Ej start
Stefan Jonsson OK Klyftamo Ej start

H16   5120 meter   40 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Carl Magnusson IF Hagen 34:49 0:00 M
2 Samuel Andersson IK Gandvik 36:11 1:22 M
3 Daniel Axelsson Vänersborgs SK 37:17 2:28 M
4 Johan Strid Ulricehamns OK 38:10 3:21 M
5 Jonatan Westlund OK Tyr 38:28 3:39 M
6 Kent Ohlsson Haninge SOK 39:56 5:07 E
7 Niclas Carlsson OK Tyr 40:01 5:12 E
8 Göran Grevillius OK Grane 40:39 5:50 E
9 Benjamin Edlund IK Ymer 41:04 6:15 E
10 Olof Krantz IK Gandvik 41:19 6:30 E
10 Karl Jansson Främmestads IK 41:19 6:30 E
12 Niclas Sahlin Vänersborgs SK 41:34 6:45 E
13 Håkan Granefelt OK Tyr 43:37 8:48 G
14 Jens Öström OK Tyr 44:22 9:33 G
15 Oskar Krantz IK Gandvik 44:56 10:07 G
16 Jens Nyström IF Hagen 45:29 10:40 G
17 Alexander Westberg OK Tranan 45:30 10:41 G
18 Karl-Oskar Jogbratt OK Tranan 45:51 11:02 G
19 Joakim Axelsson Ulricehamns OK 46:11 11:22 S
20 Fabian Wennerberg OK Klyftamo 47:19 12:30 S
21 Stefan Karlsson Hjobygdens OK 48:04 13:15 S
22 Calle Stenberg OK Skogshjortarna 48:44 13:55 S
23 Arvid Jogbratt OK Tranan 50:16 15:27 S
24 Anton Pettersson Mariestads FK 50:43 15:54 S
25 Markus Karlsson Lidköpings Vinter-SK 51:30 16:41 S
26 Marcus Furusköld IK Gandvik 52:06 17:17 S
27 Jonathan Svensson IF Hagen 53:20 18:31 B
28 Rickard Ericsson Kristinehamns OK 55:40 20:51 B
29 Anton Broberg-Holm IK Gandvik 56:48 21:59 B
30 Johan Nyman IF Hagen 57:34 22:45 B
31 Mattias Karlsson Ulricehamns OK 57:46 22:57 B
32 Emil Johansson Trollhättans SOK 63:23 28:34 J
33 Anders Mohlin Falköpings AIK 67:33 32:44 J
34 Andreas Hirscher Degerfors OK 69:07 34:18 J
35 Pontus Rygh Mariestads FK 84:55 50:06 J
Daniel Larsson Vänersborgs SK Ej godk.
Patrik Norlin Degerfors OK Ej start
Christian Erickson Ulricehamns OK Ej start
Simon Olsson Främmestads IK Ej start
Vakant Vakant Ej start

H14   4040 meter   32 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Rickard Ohlsson Haninge SOK 28:19 0:00 E
2 Simon Sanderi Lidköpings Vinter-SK 29:49 1:30 E
3 Jonas Leandersson OK Tyr 30:17 1:58 E
4 Andreas Karlsson Mariestads FK 30:48 2:29 E
5 Albin Ridefelt OK Linné 30:54 2:35 E
6 Erik Andersson IK Gandvik 32:02 3:43 G
7 Albin Pettersson Mariestads FK 35:42 7:23 S
8 Johan Kaminsky IF Hagen 35:52 7:33 S
9 David Jonsson OK Klyftamo 36:27 8:08 S
10 Peter Markendahl OK Klyftamo 39:36 11:17 S
11 Fredrik Schmiterlöw Hjobygdens OK 40:25 12:06 S
12 Rasmus Persson Falköpings AIK 41:09 12:50 S
13 Ragnar Hellsvik IK Gandvik 43:45 15:26 S
14 Alexander Smedberg OK Skogsstjärnan 50:24 22:05 B
15 Viktor Olsson IF Hagen 50:25 22:06 B
16 Johan Laage Falköpings AIK 50:36 22:17 B
17 Joakim Magnusson OK Reftele 53:56 25:37 J
18 Sebastian Arvidsson OK Gränsen 54:49 26:30 J
19 Andreas Andersson OK Skogsstjärnan 57:07 28:48 J
20 Mattias Karlsson Lidköpings Vinter-SK 58:35 30:16 J
21 Dennis Nyqvist OK Gipen 61:32 33:13 J
22 Albert Skaar Ryda SK 62:06 33:47 J
23 Lucas Nykvist IF Hagen 62:19 34:00 J
24 Erik Stenberg OK Gipen 66:17 37:58 J
25 Albin Evertsson OK Klyftamo 77:11 48:52 J
26 Erik Ramqvist Lidköpings Vinter-SK 84:23 56:04 J
27 Karl-Mikael Svensson Lidköpings Vinter-SK 109:42 81:23 J
Simon Markendahl OK Klyftamo Ej godk.
Niklas Andersson OK Orinto Ej godk.
Robert Kallin OK Gränsen Ej godk.
Vakant Vakant Ej start
Niklas Österlund IK Ymer Ej start

H12   3000 meter   25 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Johan Salomonsson Vänersborgs SK 26:27 0:00 G
2 Eric Sand IK Gandvik 27:39 1:12 G
3 Karl-Johan Westberg OK Tranan 28:24 1:57 G
4 Jesper Öström OK Tyr 29:48 3:21 G
5 Samuel Ring OK Tyr 30:18 3:51 S
6 Gabriel Andersson Ulricehamns OK 32:24 5:57 S
7 Tobias Johannesson Vänersborgs SK 34:06 7:39 S
8 Joakim Karlsson Mariestads FK 34:18 7:51 S
9 Mandus Ridefelt OK Linné 35:33 9:06 S
10 Jesper Sjögren OK Kullingshof 36:11 9:44 B
10 Lucas Oskarsson Laxå OK 36:11 9:44 B
12 Joakim Nyman IF Hagen 37:42 11:15 B
13 Anton Helgman OK Hammaren 38:57 12:30 B
14 Joel Andersson IK Gandvik 40:27 14:00 B
15 Isak Krantz IK Gandvik 42:20 15:53 J
16 Johannes Andersson Ryda SK 42:22 15:55 J
17 Eric Lindblad Hjobygdens OK 44:52 18:25 J
18 David Kallin OK Gränsen 47:05 20:38 J
19 Andreas Brag Jonsson IK Gandvik 49:47 23:20 J
20 Martin Hallberg Lidköpings Vinter-SK 65:11 38:44 J
21 Jörgen Magnusson OK Reftele 73:37 47:10 J
22 Petter Nilsson Mariestads FK 82:08 55:41 J
Kristoffer Regnsäter OK Gipen Ej godk.
Kevin Hägg IK Gandvik Ej start
Vakant Vakant Ej start

H10   2580 meter   12 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Leif Svensson Finspångs SOK 22:08 0:00 B
2 Jesper Liderud Lidköpings Vinter-SK 26:44 4:36 B
3 Markus Persson Laxå OK 39:19 17:11 J
4 Johan Ivarsson OK Kullingshof 40:32 18:24 J
5 Andreas Berg Laxå OK 45:14 23:06 J
6 Oskar Persson Laxå OK 56:12 34:04 J
Niklas Axelsson Ulricehamns OK Ej godk.
Jakob Karlsson OK Skogsstjärnan Ej godk.
Robert Johansson Vänersborgs SK Ej godk.
Erik Alpsten IF Hagen Ej godk.
Vakant Vakant Ej start
Adam Granstedt IK Hakarpspojkarna Ej start

D75   3270 meter   1 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M

D70   3270 meter   6 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Anita Pehrson Istrums SK 38:55 0:00 G
2 Birgitta Lång OK Gränsen 50:53 11:58 S
3 Ulla-Britt Karlsson OK Skogsstjärnan 56:40 17:45 B
4 Ann-Marie Persson IK Gandvik 57:45 18:50 B
5 Ruth Nyström OK Amne 58:50 19:55 B
6 Ester Holgersson Jönköpings OK 59:43 20:48

D65   3270 meter   9 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Asta Sjöberg Lindebygdens OK 34:31 0:00 G
2 Gunni Ekberg Ätrans IF 41:22 6:51 S
3 Birgit Lång OK Klyftamo 41:30 6:59 S
4 Margareta Holmberg IF Hagen 49:00 14:29 S
5 Anne-Catrine Persson Mariestads FK 51:39 17:08 B
6 Britta Sahl IF Hagen 56:59 22:28
7 Ann-Marie Nilsson IK Ymer 68:44 34:13
8 Britt Nilsson Tidaholm SOK Sisu 85:58 51:27
Vakant Vakant Ej start

D60   3440 meter   21 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Kaarina Voudinmäki Mullsjö SOK 36:54 0:00 G
2 Ingrid Hermansson IK Ymer 37:14 0:20 G
3 Birgit Smedberg Nilsson Hestra IF 38:47 1:53 G
4 Ulla Höök OK Klyftamo 40:13 3:19 G
5 Berit Ivehag Främmestads IK 41:38 4:44 S
6 Kerstin Spetz Nitta IF 42:33 5:39 S
7 Kerstin Wallenius OK Skogsstjärnan 43:17 6:23 S
8 Margit Ryberg OK Klyftamo 43:30 6:36 S
9 Bibbi Appelgren Mariestads FK 43:50 6:56 S
10 Inger Svensson Kinnarumma IF 44:30 7:36 S
11 Ann-Marie Birgersson Forserums SOK 45:12 8:18 S
12 Marina Wästlund OK Amne 48:33 11:39 S
13 Britt-Marie Åberg OK Tisaren 48:39 11:45 S
14 Lilian Bengtsson OK Amne 52:01 15:07 B
15 Gunilla Lundgren OK Grane 54:29 17:35 B
16 Anita Nordberg OK Klyftamo 63:15 26:21
17 Ing-Marie Wijkmark IF Hagen 72:28 35:34
18 Berit Hildén OK Skogshjortarna 77:56 41:02
Birgit Karlsson Mariestads FK Ej godk.
Kerstin Ernvid Nitta IF Ej start
Vakant Vakant Ej start

D55   3440 meter   16 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Ann-Marie Holmström IK Gandvik 35:55 0:00 G
2 Kajsa Toftén Hjobygdens OK 39:54 3:59 G
3 Eva Höije OK Klyftamo 42:28 6:33 S
4 Anne-Marie Tiveljung IK Gandvik 44:55 9:00 S
5 Karin Creutzer OK Tyr 45:46 9:51 S
6 Britta Wallin Tidaholm SOK Sisu 45:59 10:04 S
7 Lena Barkestam IK Hakarpspojkarna 48:12 12:17 S
8 Gerd Wallin OK Berget 51:47 15:52 B
9 Kristina Johansson Hjobygdens OK 56:11 20:16
10 Birgitta Johansson OK Tranan 56:46 20:51
11 Ylva Jansson IF Hagen 67:51 31:56
12 Ulla Ling IK Hakarpspojkarna 74:08 38:13
13 Linnéa Karlsson OK Skogsstjärnan 90:39 54:44
Ingrid Tengeland IK Gandvik Ej start
Vakant Vakant Ej start
Birgitta Klockare OK Tyr Ej start

D55 MOTION   3460 meter   1 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M

D50   3700 meter   20 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Ingrid Karlsson Ulricehamns OK 32:30 0:00 G
2 Susanne Dittmer IK Hakarpspojkarna 34:02 1:32 G
3 Gunilla Hogedal Vänersborgs SK 34:48 2:18 G
4 Kristina Larsson OK Klyftamo 38:01 5:31 S
5 Monica Lööf Mariestads FK 40:35 8:05 S
6 Ulla Engelby Pan-Kristianstad 41:52 9:22 S
7 Ing-Marie Hjert Falköpings AIK 41:57 9:27 S
8 Christina Jansson IF Hagen 42:26 9:56 S
9 Kerstin Karlsson Tidaholm SOK Sisu 43:13 10:43 S
10 Evamarie Lundahl IF Hagen 44:52 12:22 S
11 Berit Mellberg OK Amne 45:09 12:39 S
12 Monica Abrahamsson Gudhems IF 46:44 14:14 S
13 Inger Johansson OK Klyftamo 47:14 14:44 B
14 Britt Sjögren Kristinehamns OK 48:36 16:06 B
15 Monica Martinsson OK Tranan 51:01 18:31
16 Lizkulla Pettersson Kinnaströms SK 54:04 21:34
17 Gullan Andersson IK Gandvik 54:43 22:13
18 Wivianne Fallgren Gudhems IF 74:15 41:45
Britt-Marie Andersson OK Amne Ej start
Vakant Vakant Ej start

D45   4190 meter   19 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Inger Westerberg IF Hagen 38:52 0:00 G
2 Kerstin Andersson Ryda SK 39:28 0:36 G
3 Jane Johansson Gudhems IF 39:45 0:53 G
4 Birgitta Andersson Främmestads IK 41:28 2:36 G
5 Mona Åkerman Gävle OK 41:50 2:58 G
6 Marianne Klasson Ulricehamns OK 42:21 3:29 G
7 Elise Johansson Falköpings AIK 44:33 5:41 S
8 Kerstin Burman Kvillebyns SK 45:03 6:11 S
9 Ingrid Schmiterlöw Hjobygdens OK 47:30 8:38 S
10 Iréne Banck Hjobygdens OK 48:02 9:10 S
11 Elisabet Öström OK Tyr 49:14 10:22 S
12 Hildi Svensson IK Hakarpspojkarna 49:18 10:26 S
13 Pia Svensson Falköpings AIK 50:26 11:34 S
14 Gunnel Hultqvist IF Hagen 50:49 11:57 S
15 Gunilla Johansson OK Skogsstjärnan 60:02 21:10
16 Eva Nyman IF Hagen 66:21 27:29
17 Monika Andersson OK Skogsstjärnan 72:09 33:17
18 Anna-Lena Svensson Lidköpings Vinter-SK 72:58 34:06
Vakant Vakant Ej start

D45 MOTION   3460 meter   6 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Marite Åkerström SOK Träff 42:14 0:00 S
2 Anna-Carin Mohlin Falköpings AIK 43:26 1:12 S
3 Gertie Samuelsson IK Ymer 47:26 5:12 S
4 Ulla Dehlén Mariestads FK 47:56 5:42 S
5 Agneta Larsson Degerfors OK 54:39 12:25 B
6 Eva Olsson Hjobygdens OK 60:11 17:57 B

D40   4320 meter   20 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Maria Widmark IF Hagen 36:06 0:00 G
2 Lotta Stigsdotter IF Hagen 37:28 1:22 G
3 Sari Håkansson OK Gränsen 37:40 1:34 G
4 Elisabeth Fredriksson Gudhems IF 39:47 3:41 G
5 Britta Sahlin OK Skogsvargarna 41:37 5:31 S
6 Tone Hollowell OK Tyr 42:27 6:21 S
7 Maria Skogsberg-Karlsson Mariestads FK 42:29 6:23 S
8 Anna Weckner Westlund OK Tyr 42:59 6:53 S
9 Lena Arnoldsson Tidaholm SOK Sisu 43:59 7:53 S
10 Ann Nyström IF Hagen 44:00 7:54 S
11 Lottie Lindh OK Älgen 44:07 8:01 S
12 Annette Falck-Larsson Vänersborgs SK 46:24 10:18 S
13 Monica Laage Falköpings AIK 49:02 12:56 S
14 Lotta Landén Istrums SK 49:32 13:26 S
15 Ann-Christine Carlsson IF Hagen 49:47 13:41 S
16 Kerstin Ohlsson Haninge SOK 50:07 14:01 S
17 Anna Isaksson Mullsjö SOK 51:05 14:59 S
18 Christina Wallerman Borås GIF 54:37 18:31 B
19 Berit Jansson Falköpings AIK 59:38 23:32
Vakant Vakant Ej start

D35   4600 meter   9 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Marita Karlsson OK Skogsstjärnan 41:26 0:00 G
2 Maria Bogren IF Hagen 44:07 2:41 G
3 Barbara Svensson Finspångs SOK 44:45 3:19 G
4 Anna Stomberg IF Hagen 49:40 8:14 S
5 Helena Sandberg IK Hakarpspojkarna 49:55 8:29 S
6 Pernilla Axberg Karlson Laxå OK 60:36 19:10 B
7 Ewa Holmberg IF Hagen 63:29 22:03
Carina Ivarsson OK Kullingshof Ej start
Vakant Vakant Ej start

D35 MOTION   4040 meter   7 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Christina Jonsson OK Klyftamo 45:48 0:00 S
2 Ulla Andersson IF Hagen 52:22 6:34 S
3 Birgitta Lennartsson OK Skogsstjärnan 53:05 7:17 S
4 Lena Kråklind IF Hagen 56:39 10:51 B
5 Annki Gunnerek OK Klyftamo 58:15 12:27 B
6 Lena Markendahl OK Klyftamo 58:51 13:03 B
7 Lotta Andersdotter Mariestads FK 75:12 29:24

D21 LÅNG   7020 meter   17 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Helena Jansson IF Hagen 50:10 0:00 G
2 Sofia Holmgård Kils OK 56:05 5:55 G
3 Stina Granefelt OK Tyr 56:21 6:11 G
4 Maria Eriksson Nydalens SK 57:22 7:12 S
5 Malin Hultqvist IF Hagen 58:01 7:51 S
6 Susanne Biörs OK Tranan 58:06 7:56 S
7 Emelie Svalin Vänersborgs SK 58:23 8:13 S
8 Erika Svennberg IF Hagen 58:37 8:27 S
9 Jenny Martinsson OK Tranan 59:04 8:54 S
10 Johanna Gunnarsson Kristinehamns OK 61:06 10:56 S
11 Susanne Wiklund Östersunds OK 62:39 12:29 S
12 Stina Banck IF Hagen 63:20 13:10 S
13 Annika Johansson OK Tranan 63:58 13:48 S
14 Pernilla Nilsson Halmstads OK 64:36 14:26 S
15 Malin Danielsson IF Hagen 66:02 15:52 S
16 Martina Lindberg IK Ymer 66:37 16:27 S
Vakant Vakant Ej start

D21   4800 meter   22 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Nina de Boussard IFK Enskede 40:08 0:00 G
2 Camilla Bohman FK Boken 42:31 2:23 G
3 Johanna Karlsson Hjobygdens OK 44:18 4:10 G
4 Åsa Martinsson OK Tranan 46:59 6:51 S
5 Kristina Häggblom OK Klyftamo 47:21 7:13 S
6 Ann Hyvönen Skattkärrs IF 48:07 7:59 S
7 Charlotta Jansson IF Hagen 48:57 8:49 S
8 Ulrika Fredriksson Gudhems IF 49:49 9:41 S
9 Jessica Gustafsson OK Klyftamo 51:21 11:13 S
10 Lisa Maria Larsson Lidköpings Vinter-SK 51:26 11:18 S
11 Lena Westerlund IF Thor 53:35 13:27 S
12 Katrine Alexandersson OK Tyr 54:06 13:58 S
13 Sofia Gunnarsson OK Gipen 54:08 14:00 S
14 Madeleine Johansson OK Tranan 54:32 14:24 S
15 Reneé Linder OK Tyr 57:16 17:08 S
16 Maria Gustavsson Laxå OK 59:04 18:56 B
17 Rebecca Linder OK Tyr 59:33 19:25 B
18 Malin Tengström Främmestads IK 66:35 26:27
Marie Anebreid Tidaholm SOK Sisu Ej godk.
Anna-Karin Rödström Falköpings AIK Ej start
Vakant Vakant Ej start
Malin Persson Gudhems IF Ej start

D21 MOTION   4040 meter   1 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Åsa Magnusson IK Hakarpspojkarna 38:33 0:00 S

D20   4800 meter   4 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Karin Holm Istrums SK 46:34 0:00 G
2 Linda Klasson Ulricehamns OK 49:03 2:29 G
Emmeli Schön Hestra IF Ej godk.
Vakant Vakant Ej start

D18   4800 meter   27 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Elin Kristoffersson Litsbygdens SK 37:23 0:00 G
2 Carolina Klasson Ulricehamns OK 39:03 1:40 G
3 Emma Olofsson Litsbygdens SK 39:12 1:49 G
4 Sofie Pettersson Ulricehamns OK 39:50 2:27 G
5 Elsa Jansson Främmestads IK 40:14 2:51 G
6 Therese Andersson Falköpings AIK 42:05 4:42 S
7 Maria Schmiterlöw Hjobygdens OK 45:16 7:53 S
8 Stina Häggström Litsbygdens SK 45:41 8:18 S
9 Madeleine Gustavsson Istrums SK 46:25 9:02 S
10 Kristina Stulken OK Gipen 49:22 11:59 S
11 Hanna Andersson IF Hagen 51:07 13:44 S
12 Emelie Karlsson-Landén Istrums SK 51:15 13:52 S
13 Johanna Svensson IF Hagen 51:29 14:06 S
14 Sara Carlsson IF Hagen 58:06 20:43
15 Maria Forsberg Köping-Kolsva OK 58:48 21:25
16 Sandra Axelsson Vänersborgs SK 63:29 26:06
17 Lina Svensson Gudhems IF 66:26 29:03
Sofia Prieditis OK Tyr Ej godk.
Elin Trygg Lidköpings Vinter-SK Ej godk.
Hanna Gustavsson OK Skogsstjärnan Ej start
Ellinor Klockare OK Tyr Ej start
Sofie Ahlin Hjobygdens OK Ej start
Jenny Harder IF Hagen Ej start
Mari Persson Gudhems IF Ej start
Emelie Dahlberg Falköpings AIK Ej start
Janni Karlsson Hjobygdens OK Ej start
Vakant Vakant Ej start

D16   4320 meter   26 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Julia Thorén Vänersborgs SK 34:53 0:00 M
2 Caroline Gustavsson Istrums SK 36:48 1:55 M
3 Anna Schmiterlöw Hjobygdens OK 37:29 2:36 M
4 Sara Nyström IF Hagen 39:14 4:21 E
5 Ida-Maria Svensson Lidköpings Vinter-SK 39:24 4:31 E
6 Hanna Axelsson OK Skogshjortarna 39:43 4:50 E
7 Sanna Svensson Främmestads IK 39:58 5:05 E
8 Anna Widmark IF Hagen 43:31 8:38 G
9 Linnéa Hoffman Gudhems IF 45:26 10:33 G
10 Isabell Ring OK Tyr 45:59 11:06 G
11 Emma Forsberg Hjobygdens OK 46:05 11:12 S
12 Agnes Abrahamsson Främmestads IK 47:22 12:29 S
13 Marie Johansson OK Tranan 47:41 12:48 S
14 Anna Sterud IF Hagen 49:26 14:33 S
15 Matilda Hall Hjobygdens OK 50:05 15:12 S
16 Carolina Josefsson Vänersborgs SK 61:52 26:59 B
17 Olivia Hellsvik IK Gandvik 64:11 29:18 J
18 Lisa Hermansson Tenhults SOK 68:56 34:03 J
19 Emelie Lennartsson OK Skogsstjärnan 72:43 37:50 J
20 Anna Sanderi Lidköpings Vinter-SK 74:42 39:49 J
21 Ellinor Larsson Vänersborgs SK 92:57 58:04 J
Sofia Salomonsson Vänersborgs SK Ej godk.
Johanna Stolt Vänersborgs SK Ej godk.
Vakant Vakant Ej start
Kristin Skaar Ryda SK Ej start
Matilda Thorén Vänersborgs SK Ej start

D14   3460 meter   25 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 My Westlund OK Tyr 28:52 0:00 E
2 Jenny Furusköld IK Gandvik 33:42 4:50 G
3 Lina Larsson Vänersborgs SK 35:45 6:53 S
4 Evelina Nilsson OK Tranan 36:32 7:40 S
5 Moa Johansson OK Skogsstjärnan 37:00 8:08 S
6 Linnea Martinsson Skattkärrs IF 37:21 8:29 S
7 Petra Eriksson Hjobygdens OK 38:20 9:28 S
8 Amanda Karlsson Ulricehamns OK 40:09 11:17 S
9 Sara Lingegård OK Gipen 40:25 11:33 S
10 Ida Larsson OK Klyftamo 40:50 11:58 S
11 Lina Dahlberg Falköpings AIK 42:19 13:27 S
12 Sara Karlsson OK Skogsstjärnan 42:21 13:29 S
13 Maja Persson-Riis IF Hagen 42:44 13:52 S
14 Caroline Lennartsson OK Skogsstjärnan 42:55 14:03 S
15 Jonna Gunnerek OK Klyftamo 44:20 15:28 B
16 Karin Håkansson OK Gränsen 44:36 15:44 B
17 Emma Andersson Ulricehamns OK 45:33 16:41 B
18 Maria Alfredsson OK Gipen 47:19 18:27 B
19 Lovisa Persson Laxå OK 49:29 20:37 B
20 Linda Nilsson OK Skogsstjärnan 53:41 24:49 J
21 Anna Gustafsson OK Skogsstjärnan 65:32 36:40 J
Martina Carlsson OK Gränsen Ej godk.
Simone Andersson IK Gandvik Ej start
Kajsa Isaksson Mullsjö SOK Ej start
Vakant Vakant Ej start

D12   3000 meter   25 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Ellinor Johansson OK Skogsstjärnan 24:09 0:00 G
2 Sara Jonsson OK Klyftamo 29:51 5:42 S
3 Sofia Andrén Hjobygdens OK 34:17 10:08 B
4 Maria Markendahl OK Klyftamo 34:59 10:50 B
5 My Martinsson Skattkärrs IF 35:29 11:20 B
6 Sarah Carlsson Hjobygdens OK 36:25 12:16 B
7 Maria Karlsson Laxå OK 39:59 15:50 J
8 Evelina Johansson Vänersborgs SK 42:23 18:14 J
9 Ellen Oskarsson IK Gandvik 43:31 19:22 J
10 Frida Laage Falköpings AIK 44:27 20:18 J
11 Ida Karlsson Lidköpings Vinter-SK 46:19 22:10 J
12 Angelica Hirscher Degerfors OK 46:44 22:35 J
13 Lina Nilsson OK Tranan 47:30 23:21 J
14 Ellenor Ravnell Gudhems IF 48:36 24:27 J
15 Malin Dahlberg Falköpings AIK 52:39 28:30 J
16 Isabell Josefsson OK Reftele 52:51 28:42 J
17 Johanna Alfredsson Vänersborgs SK 53:04 28:55 J
18 Klara Fredriksson Falköpings AIK 55:47 31:38 J
19 Rebecka Höög Laxå OK 58:10 34:01 J
20 Åsa Muschke Falköpings AIK 58:34 34:25 J
21 Malin Bengtsson Mariestads FK 64:13 40:04 J
Sophie Fredriksson Gudhems IF Ej godk.
Sara Ivarsson OK Kullingshof Ej godk.
Anna Larsson Falköpings AIK Ej start
Vakant Vakant Ej start

D10   2580 meter   13 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Victoria Gunnerek OK Klyftamo 28:21 0:00 B
2 Ellen Oskarsson Laxå OK 28:27 0:06 B
3 Irma Håkansson OK Gränsen 28:52 0:31 B
4 Lovisa Olsson IF Hagen 31:07 2:46 B
5 Lydia Martinsson Skattkärrs IF 32:36 4:15 B
6 Andrea Svensson Finspångs SOK 36:13 7:52 B
7 Lisa Nykvist IF Hagen 42:26 14:05 B
8 Sofia Karlsson Istrums SK 46:19 17:58 J
9 Elin Sundqvist OK Tranan 69:56 41:35 J
10 Nathalie Rygh Mariestads FK 71:39 43:18 J
11 Sara Nilsson OK Tranan 77:01 48:40 J
Vakant Vakant Ej start
Malin Leandersson OK Tyr Ej start

U4   3460 meter   13 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Rasmus Westlund OK Tyr 31:24 0:00
2 David Fors OK Skogsstjärnan 34:56 3:32
3 Jakob Svanberg OK Gränsen 40:13 8:49
4 Lisa Johansson OK Skogsstjärnan 41:10 9:46
5 Cajsa Banck Hjobygdens OK 42:16 10:52
6 William Hollowell OK Tyr 46:29 15:05
7 Olle Hugosson OK Tyr 47:27 16:03
8 Malin Olsson OK Gipen 48:51 17:27
9 Fredrik Gustafsson IK Gandvik 53:14 21:50
10 Malin Larsson Hjobygdens OK 61:53 30:29
11 Pontus Ferneman Mariestads FK 64:53 33:29
12 Emma Fritzon Hjobygdens OK 90:42 59:18
Erik Schön Hestra IF Ej start

U3   3000 meter   19 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Tom Theorin OK Reftele 30:32 0:00
2 Ida Horst OK Gipen 40:14 9:42
3 Sofia Edlundh Vänersborgs SK 42:32 12:00
4 Anton Persson Mariestads FK 45:05 14:33
5 Marcus Eriksson Hjobygdens OK 49:46 19:14
6 Daniel Sandberg OK Gipen 50:57 20:25
7 Hanna Josefsson Vänersborgs SK 51:03 20:31
8 Johanna Nilsson Falköpings AIK 53:24 22:52
9 Hanna Trygg Lidköpings Vinter-SK 53:53 23:21
10 John Tagesson-Ritz OK Reftele 55:53 25:21
11 Åsa Bogren IF Hagen 57:44 27:12
12 David Edlundh Vänersborgs SK 62:09 31:37
13 Cecilia Jansson Tidaholm SOK Sisu 64:42 34:10
14 Daniel Persson OK Gränsen 66:12 35:40
15 Angelica Gustafsson Tidaholm SOK Sisu 82:46 52:14
16 Max Binnberg Tidaholm SOK Sisu 99:38 69:06
Alva Forssander Vänersborgs SK Ej godk.
Cornelia Hoppe Tidaholm SOK Sisu Ej start
Robert Johansson OK Reftele Ej start

U2   2580 meter   21 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Ida Lingegård OK Gipen 23:38 0:00
2 Gustav Magnusson IF Hagen 25:04 1:26
3 Emil Sjölander Mariestads FK 26:27 2:49
4 Elin Lustig Gudhems IF 30:37 6:59
5 Amanda Berggren OK Skogsstjärnan 30:43 7:05
6 Joakim Svensson IK Hakarpspojkarna 31:09 7:31
7 Jonatan Rehn IF Hagen 37:15 13:37
8 Hanna Larsson Hjobygdens OK 39:28 15:50
9 Klara Andrén Hjobygdens OK 39:55 16:17
10 Martin Tomasson IF Hagen 40:10 16:32
11 Linnéa Johansson IK Gandvik 40:25 16:47
12 Karin Haase Vänersborgs SK 42:10 18:32
13 Amanda Hammar Tidaholm SOK Sisu 43:38 20:00
14 Oskar Kråklind IF Hagen 44:15 20:37
15 Simon Karlsson Lidköpings Vinter-SK 46:10 22:32
16 Malin Hallberg Lidköpings Vinter-SK 50:57 27:19
17 Sofia Sandberg OK Reftele 63:24 39:46
Jonathan Sandström Mariestads FK Ej godk.
Madeleine Markebro OK Skogsstjärnan Ej start
Johanna Sandvik Avesta OK Ej start
Daniella Nygren IK Gandvik Ej start

U1   2580 meter   6 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Olle Månsson SOK Träff 25:36 0:00
2 Hampus Söderberg OK Skogsstjärnan 32:19 6:43
3 Johanna Söderberg OK Skogsstjärnan 48:38 23:02
3 Marika Andersson OK Skogsstjärnan 48:38 23:02
Sofia Sjögren OK Kullingshof Ej start
Alexandra Wahlberg Vänersborgs SK Ej start

INSKOLNING   2450 meter   30 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
Albin Löfvall IF Hagen Godkänd J
alice södervall IK Gandvik Godkänd J
Alma Liderud Lidköpings Vinter-SK Godkänd J
Astrid Alfredsson OK Skogsstjärnan Godkänd J
Cristian Karlsson Laxå OK Godkänd J
Elin Granstedt IK Hakarpspojkarna Godkänd J
Elisabeth Malm IK Gandvik Godkänd J
Ellen Henrysson OK Skogsstjärnan Godkänd J
Filip Södervall IK Gandvik Godkänd J
Gustav Karlsson IF Hagen Godkänd J
Hannes Bergenfur OK Älgen Godkänd J
Jennifer Karlsson Istrums SK Godkänd J
Jenny Stenberg OK Gipen Godkänd J
Johanna Hagström Mullsjö SOK Godkänd J
Johannes Ridefelt OK Linné Godkänd J
Jonatan G-son/Wäringer IF Hagen Godkänd J
Josefin Höög Laxå OK Godkänd J
Julia Oskarsson IK Gandvik Godkänd J
Kajsa Lång IF Hagen Godkänd J
Kristin Karlsson OK Skogsstjärnan Godkänd J
Linnea Bogren IF Hagen Godkänd J
Linnea Herngren IF Hagen Godkänd J
Lovisa Martinsson Skattkärrs IF Godkänd J
Moa Granstedt IK Hakarpspojkarna Godkänd J
Niklas Svensson IK Hakarpspojkarna Godkänd J
Sabina Ravnell Gudhems IF Godkänd J
Stina Liderud Lidköpings Vinter-SK Godkänd J
Timmy Ravnell Gudhems IF Godkänd J
tove lång IF Hagen Godkänd J
Andreas Pettersson Tibro AIK SOK Ej godk.

ÖPPEN 1   2580 meter   8 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Gustav Hagström Mullsjö SOK 21:32 0:00 B
2 Sara Hagström Mullsjö SOK 21:37 0:05 B
3 Johanna Pettersson Tibro AIK SOK 23:42 2:10 B
4 Nina Månsson SOK Träff 28:24 6:52 B
5 eva karlsson lidköpings vsk 38:40 17:08
6 Ing-Marie Berggren IK Gandvik 43:56 22:24
7 gunilla thorn tibro aik 47:19 25:47
8 Cecilia Johansson SOK Träff 52:10 30:38

ÖPPEN 2   3000 meter   13 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 filip torstensson Säffle OK 24:51 0:00 B
2 Inga Pettersson Tenhults SOK 41:08 16:17
3 Bengt Jansson OK Skogsstjärnan 41:53 17:02
4 Christina Nilsson OK Tranan 43:30 18:39
5 Eva-Britt Gustavsson Laxå OK 45:03 20:12
6 josefin olsson Mariestads FK 49:32 24:41
6 susanne gustavsson Mariestads FK 49:32 24:41
8 Vira Nordh Trollhättans SK 50:43 25:52
9 Kerstin Larsson OK Amne 52:29 27:38
10 Yvonne Bengtsson Mariestads FK 56:59 32:08
11 Lottis Brohede OK Älgen 58:40 33:49
12 Ann-Siv Larsson Jönköpings OK 65:51 41:00
13 christian törnmark Askersunds OK 77:15 52:24

ÖPPEN 4   3460 meter   18 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Arnold Berggren IK Gandvik 38:00 0:00 B
2 Hasse Johansson Trollhättans SOK 41:06 3:06 B
3 Robert Andersson Ryda SK 41:16 3:16 B
4 Marie Ivarsson OK Skogshjortarna 43:04 5:04 B
5 Hannu Tuomainen OK Gränsen 43:51 5:51 B
6 Nils Spetz Ulricehamns OK 45:23 7:23 B
7 Stefan Spetz Ulricehamns OK 45:31 7:31 B
8 Eva-Lill Bergenfur OK Älgen 49:48 11:48 B
9 fredrik törnmark Askersunds OK 50:38 12:38
10 Marina Gustavsson OK Skogsstjärnan 50:54 12:54
11 Britt-Marie Rydberg Istrums SK 57:57 19:57
12 Olivia Hoffman Gudhems IF 58:35 20:35
13 Anna-Karin Fallgren Gudhems IF 58:37 20:37
14 Eva Persson-Riis IF Hagen 58:54 20:54
15 Helena Hammar Tidaholm SOK Sisu 62:07 24:07
16 Kajsa Nordin OK Tranan 63:57 25:57
17 Eva-Karin Jogbratt OK Tranan 65:11 27:11
18 Gunnel Axelsson OK Skogshjortarna 67:17 29:17

ÖPPEN 5   4450 meter   11 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Charles Mohlin Falköpings AIK 42:55 0:00 B
2 Mikael Ring OK Tyr 42:58 0:03 B
3 Eva Carlsson Tenhults SOK 43:32 0:37 B
4 Göran Johansson IK Gandvik 44:51 1:56 B
5 Stig Wallerman Borås GIF 48:00 5:05 B
6 Malin Larsson IF Hallby 48:31 5:36 B
7 Stefan Laage Falköpings AIK 51:52 8:57 B
8 björb sterud IF Hagen 54:28 11:33 B
9 Simon Pettersson Hjobygdens OK 63:30 20:35
10 henrik tiberg ok klubblös 64:36 21:41
Thomas Oskarsson IK Gandvik Ej godk.

ÖPPEN 7   3700 meter   12 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Lennart Barkestam IK Hakarpspojkarna 31:35 0:00 B
2 Ulf Jogbratt OK Tranan 34:53 3:18 B
3 Karl-Erik Helin Hjobygdens OK 42:24 10:49
4 Hans-Åke Djurbäck Kinnaströms SK 45:24 13:49
5 Susanne Olsson Tidaholm SOK Sisu 46:50 15:15
6 Caroline Hagström Mullsjö SOK 46:56 15:21
7 Leif Rydberg Istrums SK 51:10 19:35
8 Ingrid Kullman OK Alehof 54:58 23:23
9 Hans Andersson IK Gandvik 60:10 28:35
10 Kristine Svensson Falköpings AIK 63:26 31:51
11 Anna-Karin Ryberg OK Klyftamo 63:57 32:22
12 Nils-Erik Holgersson Jönköpings OK 72:13 40:38

ÖPPEN 8   5120 meter   7 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Jonas Månsson K 3 IF 43:44 0:00 B
2 Arne Sääf Gudhems IF 48:16 4:32 B
3 Stefan Nordin OK Tranan 56:59 13:15 B
4 Sara Bernhard Mariestads FK 57:27 13:43 B
5 Tommy Karlsson Gudhems IF 68:18 24:34
6 Carl Kvaldén Säffle OK 68:35 24:51
7 Magnus Juvén OK Tranan 70:02 26:18

ÖPPEN 9   7350 meter   5 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Håkan Larsson IF Hallby 56:59 0:00 B
2 Urban Larsson OK Skogsstjärnan 64:22 7:23 B
3 Marcus Andersson K 3 IF 66:40 9:41 B
4 Martin Axelsson OK Skogshjortarna 67:58 10:59 B
Tomas Jonsson IF Hagen Ej start


Skapad 2004-04-04 14:48:52 med OLA version 3.2.2