TibroTrippeln Natt, Klassresultatlista

2004-04-02


H75   3460 meter   4 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Karlerik Fransson Trollhättans SOK 48:51 0:00 G
2 Lars-Gunnar Enström OK Tranan 52:13 3:22 G
Vakant Vakant Ej start
Helmer Ekberg Ätrans IF Ej start

H70   4000 meter   12 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Sven-Johan Persson IK Gandvik 42:40 0:00 G
2 Nils Jansson Skattkärrs IF 46:59 4:19 G
3 Karl Åkerman Motala AIF OL 48:44 6:04 S
4 Stig Sahl IF Hagen 50:58 8:18 S
5 Arvo Hyvönen Skattkärrs IF 56:54 14:14 S
6 Erling Lundgren OK Grane 57:58 15:18 S
7 Bertil Holmqvist IK Gandvik 63:12 20:32 B
8 Uno Nilsson Mariestads FK 69:45 27:05
Lennart Larsson OK P4 Ej start
Vakant Vakant Ej start
Harald Håkansson OK Gränsen Ej start
Karl Lund Lidköpings Vinter-SK Ej start

H65   4120 meter   12 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Ingemar Holmberg IF Hagen 41:28 0:00 G
2 Peo Bengtsson Pan-Kristianstad 43:57 2:29 G
3 Kjell Persson Mariestads FK 47:10 5:42 S
4 Uno Andersson OK Klyftamo 51:28 10:00 S
5 Bengt Österblom K 3 IF 54:30 13:02 S
6 Karl-Inge Karlsson Istrums SK 55:50 14:22 S
7 Bengt Wallenius OK Skogsstjärnan 61:50 20:22 B
8 Folke Hörstrand OK Klyftamo 64:05 22:37
9 Harry Brandqvist Tidaholm SOK Sisu 66:55 25:27
Göran Malmberg IK Gandvik Ej start
Vakant Vakant Ej start
Bertil Ryberg OK Klyftamo Ej start

H60   4180 meter   14 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Lennart Karlsson Främmestads IK 43:05 0:00 G
2 Lennart Höije OK Klyftamo 44:58 1:53 G
3 Yngve Johansson Kristinehamns OK 45:43 2:38 G
4 Ivan Ernvid Nitta IF 46:26 3:21 G
5 Rune Spetz Nitta IF 50:24 7:19 S
6 Lars-B Larsson OK Tyr 51:07 8:02 S
6 Roland Nilsson Falköpings AIK 51:07 8:02 S
8 Göran Rubendahl OK Skogshjortarna 51:14 8:09 S
9 Kay Svensson OK P4 56:57 13:52 S
10 Gunnar Bryst Hjobygdens OK 63:27 20:22 B
11 Gunnar Johansson Mariestads FK 63:30 20:25 B
Lars-Erik Larsson OK Amne Ej godk.
Åke Nordberg OK Klyftamo Ej start
Vakant Vakant Ej start

H55   4490 meter   15 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Hans G Bernhard Mariestads FK 40:15 0:00 G
2 Sven-Erik Johansson Mariestads FK 43:58 3:43 G
3 Torgny Pettersson Kinnaströms SK 44:09 3:54 G
4 Håkan Olsson Hjobygdens OK 44:31 4:16 G
5 Lars-Åke Johansson IK Ymer 46:19 6:04 S
6 Jan Olav Carlsson IF Hagen 49:34 9:19 S
7 Dan Krantz IK Gandvik 51:15 11:00 S
8 Roger Karlsson OK Skogsstjärnan 54:42 14:27 S
9 Stellan Ahnström Forserums SOK 57:28 17:13 S
10 Lars-Olof Gustavsson OK Klyftamo 58:07 17:52 B
11 Anders Pettersson IFK Skövde 63:41 23:26
12 Evert Johansson OK Amne 64:06 23:51
Bertil Karlsson Hjobygdens OK Ej godk.
Christer Henriksgård OK Klyftamo Ej godk.
Vakant Vakant Ej start

H50   5060 meter   14 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Thom Sandvik Avesta OK 43:36 0:00 G
2 Bengt Johansson OK Skogshjortarna 47:38 4:02 G
3 Lasse Hogedal Vänersborgs SK 47:50 4:14 G
4 Stefan Gunnarsson Kristinehamns OK 49:29 5:53 S
5 Jan-Åke Emilsson Gudhems IF 51:41 8:05 S
6 Yngve Nilsson OK Gipen 52:11 8:35 S
7 Sören Karlsson Mullsjö SOK 54:12 10:36 S
8 Gunnar Wass IF Hagen 57:36 14:00 S
9 Ingvar Andersson OK Amne 58:12 14:36 S
10 Anders Pettersson Hjobygdens OK 60:21 16:45 S
11 Gert Ivarsson OK Skogshjortarna 69:08 25:32
12 Tommy Holtbring OK Amne 70:48 27:12
Jan Lenhammar OK Gränsen Ej godk.
Vakant Vakant Ej start

H45   5860 meter   18 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Sören Jonsson Nydalens SK 43:16 0:00 G
2 Thomas Svensson Motala AIF OL 44:37 1:21 G
3 Thomas Mauritzon IF Hagen 51:09 7:53 S
4 Agne Gustavsson Istrums SK 51:53 8:37 S
5 Ingemar Nyman IF Hagen 52:10 8:54 S
6 Jan Svensson OK Tyr 53:08 9:52 S
7 Per-Eric Carlsson IF Hagen 53:39 10:23 S
8 Per-Anders Furusköld IK Gandvik 56:50 13:34 S
9 Kenneth Gustavsson Laxå OK 57:33 14:17 S
10 Håkan Håkansson OK Gränsen 60:23 17:07 S
11 Esbjörn Aronsson IF Hagen 60:55 17:39 S
12 Lars-Åke Persson Gudhems IF 61:00 17:44 S
13 Conny Sahlin OK Skogsvargarna 62:43 19:27 B
14 Tommy Roos Falköpings AIK 63:39 20:23 B
15 Urban Larsson IF Hagen 67:45 24:29
16 Peder Johansson OK Skogsstjärnan 70:17 27:01
Ingemar Skaar Jönköpings OK Ej start
Vakant Vakant Ej start

H40   6070 meter   18 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Stefan Johansson IK Gandvik 45:06 0:00 G
2 Tom Hollowell OK Tyr 48:37 3:31 G
3 Lars Holmberg IF Hagen 49:12 4:06 G
4 Espen Magnussen Skattkärrs IF 51:18 6:12 S
5 Henrik Karlsson OK Skogsstjärnan 51:39 6:33 S
6 Johan Oskarsson Laxå OK 52:40 7:34 S
7 Lars G Johansson Vänersborgs SK 53:47 8:41 S
8 Erik Hellsvik IK Gandvik 53:56 8:50 S
9 Torbjörn Ohlsson Haninge SOK 56:28 11:22 S
10 Nils-Olof Larsson Vänersborgs SK 58:21 13:15 S
11 Leif Persson OK Skogsstjärnan 59:50 14:44 S
12 Leif Skymberg OK Grane 59:58 14:52 S
13 Per Andersson Ulricehamns OK 60:58 15:52 S
14 Håkan Persson Laxå OK 63:04 17:58 S
15 Bernt Henriksson Gudhems IF 63:13 18:07 S
Vakant Vakant Ej start
Johan Sandström Mullsjö SOK Ej start
Rolf-Arne Bornebratt IK Gandvik Ej start

H35   6710 meter   9 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Björn Mårtensson OK Skogsstjärnan 46:57 0:00 G
2 Lasse Karlsson Gudhems IF 53:03 6:06 S
3 Tornie Ottersten K 3 IF 53:07 6:10 S
4 Magnus Södervall IK Gandvik 54:33 7:36 S
5 Anders Jonsson OK Grane 56:53 9:56 S
6 Åke Wijkmark IF Hagen 58:06 11:09 S
7 Joachim Friberg Istrums SK 60:57 14:00 S
8 Anders Sjöberg OK Reftele 75:51 28:54
9 Peter Ravnell Gudhems IF 87:06 40:09

H21 LÅNG   10480 meter   20 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Tommy Andersson Vänersborgs SK 73:15 0:00 G
2 Jonas Hogedal Vänersborgs SK 78:28 5:13 G
3 Johan Hellman OK Tyr 79:16 6:01 G
4 Erik Adolfsson OK Skogsstjärnan 80:23 7:08 G
5 Anders Westberg IF Hagen 81:01 7:46 G
6 Erik Forsgren OK Tyr 81:04 7:49 G
7 Gustaf Wennerberg OK Klyftamo 82:56 9:41 S
8 Colin Mcintyre OK Tyr 84:41 11:26 S
9 Calle Andersson OK Skogsstjärnan 85:49 12:34 S
10 Leif Helgman OK Hammaren 91:11 17:56 S
11 Tomas Johansson Vänersborgs SK 92:51 19:36 S
12 Lars Gustavsson Säterbygdens OK 94:01 20:46 S
13 Erik Råberg OK Tyr 95:54 22:39 S
14 Fredrik Johansson OK Skogsstjärnan 102:16 29:01 S
15 Frode Konst IL Tyrving 121:47 48:32
Mattias Hedfjärd Gudhems IF Ej godk.
Jerker Martinsson Mariestads FK Ej godk.
Vakant Vakant Ej start
Jörgen Nilsson Kils OK Ej start
Vakant Vakant Ej start

H21   6710 meter   13 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Fredrik Ekström OK Älgen 52:50 0:00 G
2 Mikael Larsson Skattkärrs IF 53:33 0:43 G
3 Daniel Brohede OK Älgen 53:57 1:07 G
4 Morgan Tallberg OK Älgen 55:14 2:24 G
5 Mattias Stanser Degerfors OK 59:29 6:39 S
6 Niclas Carlsson OK Älgen 63:23 10:33 S
7 Stefan Eriksson OK Älgen 66:04 13:14 S
8 Mats Westerberg Skattkärrs IF 67:32 14:42 S
9 Joacim Gustafsson OK Klyftamo 72:37 19:47 S
10 Conny Gunnarsson OK Älgen 85:11 32:21
Niklas Fallgren Gudhems IF Ej godk.
Mikael Trofast Jönköpings OK Ej start
Vakant Vakant Ej start

H20   6710 meter   6 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Stefan Lemming Mariestads FK 53:08 0:00 G
2 Johannes Svensson OK Tyr 54:56 1:48 G
3 Fajer Wennerberg OK Klyftamo 55:26 2:18 G
4 Andreas Skymberg OK Grane 57:08 4:00 G
5 Lars Karlsson OK Skogsstjärnan 68:34 15:26 S
Vakant Vakant Ej start

H18   6070 meter   5 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Lasse Eriksson OK Tyr 46:23 0:00 G
2 Daniel Mauritzon IF Hagen 51:52 5:29 G
3 Daniel Eriksson OK Grane 56:51 10:28 S
Vakant Vakant Ej start
Filip Johansson OK Tyr Ej start

H16   5060 meter   23 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Carl Magnusson IF Hagen 40:16 0:00 M
2 Olof Krantz IK Gandvik 41:53 1:37 M
3 Kent Ohlsson Haninge SOK 43:20 3:04 M
4 Daniel Axelsson Vänersborgs SK 43:52 3:36 M
5 Niclas Sahlin Vänersborgs SK 44:30 4:14 M
6 Karl Jansson Främmestads IK 46:56 6:40 E
7 Johan Törnroth Hjobygdens OK 47:03 6:47 E
8 Samuel Andersson IK Gandvik 48:36 8:20 E
9 Daniel Larsson Vänersborgs SK 51:14 10:58 G
10 Arvid Jogbratt OK Tranan 53:52 13:36 G
11 Johan Strid Ulricehamns OK 53:59 13:43 G
12 Oskar Krantz IK Gandvik 54:30 14:14 S
13 Simon Olsson Främmestads IK 56:29 16:13 S
14 Göran Grevillius OK Grane 56:38 16:22 S
15 Henrik Adolfsson OK Skogsstjärnan 63:59 23:43 B
16 Karl-Oskar Jogbratt OK Tranan 64:32 24:16 B
17 Andreas Hirscher Degerfors OK 67:38 27:22 B
18 Emil Johansson Trollhättans SOK 71:36 31:20 B
19 Anton Pettersson Mariestads FK 73:16 33:00 J
20 Marcus Furusköld IK Gandvik 79:34 39:18 J
Patrik Norlin Degerfors OK Ej start
Vakant Vakant Ej start
Tobias Keitsch IK Hakarpspojkarna Ej start

H14   3600 meter   14 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Erik Andersson IK Gandvik 29:25 0:00 E
2 Andreas Karlsson Mariestads FK 31:46 2:21 E
3 Simon Sanderi Lidköpings Vinter-SK 33:05 3:40 G
4 Albin Pettersson Mariestads FK 35:08 5:43 G
5 Rickard Ohlsson Haninge SOK 38:21 8:56 S
6 Ragnar Hellsvik IK Gandvik 38:58 9:33 S
7 Viktor Olsson IF Hagen 41:05 11:40 S
8 Niklas Österlund IK Ymer 41:39 12:14 S
9 Rasmus Persson Falköpings AIK 43:52 14:27 S
10 Joakim Magnusson OK Reftele 49:18 19:53 B
11 Andreas Andersson OK Skogsstjärnan 51:52 22:27 B
12 Johan Laage Falköpings AIK 62:56 33:31 J
13 Lucas Nykvist IF Hagen 66:46 37:21 J
Vakant Vakant Ej start

H12   3030 meter   9 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Joakim Karlsson Mariestads FK 26:00 0:00 G
2 Joel Andersson IK Gandvik 28:14 2:14 G
3 Johan Salomonsson Vänersborgs SK 28:33 2:33 G
4 Lucas Oskarsson Laxå OK 28:41 2:41 G
5 Isak Krantz IK Gandvik 31:18 5:18 S
6 Gabriel Andersson Ulricehamns OK 32:24 6:24 S
7 Jesper Liderud Lidköpings Vinter-SK 34:31 8:31 B
8 Jörgen Magnusson OK Reftele 41:41 15:41 J
Vakant Vakant Ej start

D65   3460 meter   7 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Anne-Catrine Persson Mariestads FK 57:02 0:00 G
2 Margareta Holmberg IF Hagen 58:52 1:50 G
3 Ulla-Britt Karlsson OK Skogsstjärnan 70:05 13:03 S
Britt Nilsson Tidaholm SOK Sisu Ej godk.
Birgit Lång OK Klyftamo Ej start
Vakant Vakant Ej start
Gunni Ekberg Ätrans IF Ej start

D60   3460 meter   6 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Marina Wästlund OK Amne 48:52 0:00 G
2 Kerstin Spetz Nitta IF 51:21 2:29 G
3 Kerstin Ernvid Nitta IF 62:05 13:13 S
4 Kerstin Wallenius OK Skogsstjärnan 63:35 14:43 S
5 Gunilla Lundgren OK Grane 73:04 24:12 B
Vakant Vakant Ej start

D55   4000 meter   5 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Ann-Marie Holmström IK Gandvik 37:22 0:00 G
2 Kajsa Toftén Hjobygdens OK 49:38 12:16 S
3 Eva Höije OK Klyftamo 54:17 16:55 B
4 Linnéa Karlsson OK Skogsstjärnan 128:37 91:15
Vakant Vakant Ej start

D50   4000 meter   7 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Gunilla Hogedal Vänersborgs SK 46:43 0:00 G
2 Monica Lööf Mariestads FK 46:57 0:14 G
3 Ulla Engelby Pan-Kristianstad 49:05 2:22 G
4 Britt-Marie Andersson OK Amne 53:07 6:24 S
5 Berit Mellberg OK Amne 66:15 19:32 B
Vakant Vakant Ej start
Monica Abrahamsson Gudhems IF Ej start

D45   4120 meter   9 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Jane Johansson Gudhems IF 37:24 0:00 G
2 Inger Westerberg IF Hagen 37:33 0:09 G
3 Eva Rabe-Magnusson IF Hagen 41:30 4:06 G
4 Iréne Banck Hjobygdens OK 44:08 6:44 S
5 Marianne Klasson Ulricehamns OK 45:51 8:27 S
6 Mona Åkerman Gävle OK 47:05 9:41 S
7 Gunilla Johansson OK Skogsstjärnan 56:36 19:12 B
8 Anna-Lena Svensson Lidköpings Vinter-SK 67:31 30:07
Vakant Vakant Ej start

D40   4180 meter   10 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Sari Håkansson OK Gränsen 44:41 0:00 G
1 Maria Skogsberg-Karlsson Mariestads FK 44:41 0:00 G
3 Tone Hollowell OK Tyr 49:29 4:48 G
4 Britta Sahlin OK Skogsvargarna 50:01 5:20 S
5 Anna Weckner Westlund OK Tyr 54:29 9:48 S
6 Annette Falck-Larsson Vänersborgs SK 55:24 10:43 S
7 Elisabeth Fredriksson Gudhems IF 57:37 12:56 S
8 Lotta Landén Istrums SK 60:54 16:13 S
9 Kerstin Ohlsson Haninge SOK 65:40 20:59 B
Vakant Vakant Ej start

D35   4490 meter   3 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Ann-Kristin Jansson IK Gandvik 59:08 0:00 G
2 Eva Jiremyr Falköpings AIK 63:56 4:48 G
Vakant Vakant Ej start

D21 LÅNG   6710 meter   5 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Stina Granefelt OK Tyr 56:35 0:00 G
2 Emelie Svalin Vänersborgs SK 58:13 1:38 G
3 Erika Svennberg IF Hagen 63:06 6:31 S
4 Malin Danielsson IF Hagen 65:47 9:12 S
Vakant Vakant Ej start

D21   4490 meter   7 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Nina de Boussard IFK Enskede 37:37 0:00 G
2 Johanna Karlsson Hjobygdens OK 42:04 4:27 S
3 Ann Hyvönen Skattkärrs IF 50:19 12:42 S
4 Malin Persson Gudhems IF 50:58 13:21 S
5 Ulrika Fredriksson Gudhems IF 54:11 16:34 B
6 Jessica Gustafsson OK Klyftamo 60:59 23:22
Vakant Vakant Ej start

D20   4490 meter   10 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Maria Schmiterlöw Hjobygdens OK 43:03 0:00 G
2 Linda Klasson Ulricehamns OK 43:23 0:20 G
3 Carolina Klasson Ulricehamns OK 47:44 4:41 G
4 Kristina Stulken OK Gipen 52:53 9:50 S
5 Karin Holm Istrums SK 55:53 12:50 S
6 Maria Forsberg Köping-Kolsva OK 59:40 16:37 S
7 Sandra Axelsson Vänersborgs SK 60:11 17:08 S
8 Sara Carlsson IF Hagen 68:33 25:30
Vakant Vakant Ej start
Emelie Dahlberg Falköpings AIK Ej start

D16   4120 meter   14 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Caroline Gustavsson Istrums SK 34:17 0:00 M
2 Sanna Svensson Främmestads IK 40:03 5:46 E
3 Anna Schmiterlöw Hjobygdens OK 40:40 6:23 E
4 Matilda Hall Hjobygdens OK 41:23 7:06 E
5 Ida-Maria Svensson Lidköpings Vinter-SK 43:07 8:50 G
6 Sofia Salomonsson Vänersborgs SK 44:46 10:29 G
7 Agnes Abrahamsson Främmestads IK 47:56 13:39 S
8 Matilda Thorén Vänersborgs SK 48:12 13:55 S
9 Isabell Ring OK Tyr 48:32 14:15 S
10 Olivia Hellsvik IK Gandvik 55:29 21:12 B
11 Johanna Stolt Vänersborgs SK 66:06 31:49 J
Julia Thorén Vänersborgs SK Ej godk.
Elsa Jansson Främmestads IK Ej start
Vakant Vakant Ej start

D14   3600 meter   10 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Linnea Martinsson Skattkärrs IF 37:51 0:00 E
2 Karin Håkansson OK Gränsen 40:22 2:31 E
3 My Westlund OK Tyr 40:23 2:32 E
4 Jenny Furusköld IK Gandvik 40:47 2:56 E
5 Lina Larsson Vänersborgs SK 41:07 3:16 E
6 Moa Johansson OK Skogsstjärnan 41:47 3:56 E
7 Emma Andersson Ulricehamns OK 53:02 15:11 S
Sara Karlsson OK Skogsstjärnan Ej godk.
Vakant Vakant Ej start
Anna Gröhn Jönköpings OK Ej start

D12   3030 meter   7 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Ellinor Johansson OK Skogsstjärnan 24:35 0:00 G
2 Erika Jiremyr Falköpings AIK 31:29 6:54 S
3 Frida Laage Falköpings AIK 36:22 11:47 B
4 Malin Dahlberg Falköpings AIK 37:14 12:39 B
5 Klara Fredriksson Falköpings AIK 55:08 30:33 J
Lisa Gröhn Jönköpings OK Ej start
Vakant Vakant Ej start

U4   3490 meter   2 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Malin Olsson OK Gipen 48:33 0:00
Anders Mohlin Falköpings AIK Ej start

U3   3030 meter   18 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Lina Dahlberg Falköpings AIK 28:29 0:00
2 Jakob Svanberg OK Gränsen 28:57 0:28
3 Sofia Andrén Hjobygdens OK 32:36 4:07
4 Tom Theorin OK Reftele 33:40 5:11
5 Robert Kallin OK Gränsen 33:52 5:23
5 Johanna Niklasson Falköpings AIK 33:52 5:23
7 Sara Lingegård OK Gipen 34:13 5:44
8 Erik Stenberg OK Gipen 34:51 6:22
9 Dennis Nyqvist OK Gipen 35:50 7:21
10 Anna Gustafsson OK Skogsstjärnan 40:39 12:10
11 Eric Lindblad Hjobygdens OK 41:00 12:31
12 Sarah Carlsson Hjobygdens OK 41:52 13:23
13 Åsa Bogren IF Hagen 43:20 14:51
14 Hanna Josefsson Vänersborgs SK 44:29 16:00
15 Karl-Mikael Svensson Lidköpings Vinter-SK 58:29 30:00
John Tagesson-Ritz OK Reftele Ej godk.
Robert Johansson OK Reftele Ej start
Sebastian Arvidsson OK Gränsen Ej start

U2   2960 meter   17 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 My Martinsson Skattkärrs IF 21:28 0:00
2 Irma Håkansson OK Gränsen 22:31 1:03
3 David Kallin OK Gränsen 25:15 3:47
4 Martina Carlsson OK Gränsen 26:42 5:14
5 Maria Alfredsson OK Gipen 27:05 5:37
6 Johanna Wetterheim OK Gränsen 27:45 6:17
7 Kristoffer Regnsäter OK Gipen 28:55 7:27
8 Angelica Hirscher Degerfors OK 29:00 7:32
9 Daniel Persson OK Gränsen 30:00 8:32
10 Daniel Sandberg OK Gipen 30:45 9:17
11 Ida Horst OK Gipen 32:51 11:23
12 Isabell Josefsson OK Reftele 33:12 11:44
13 Petra Johansson Hjobygdens OK 34:50 13:22
14 Evelina Niklasson Falköpings AIK 39:41 18:13
15 Victoria Alfredsson Vänersborgs SK 44:25 22:57
Alva Forssander Vänersborgs SK Ej godk.
Petra Eriksson Hjobygdens OK Ej godk.

U1   2410 meter   12 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 William Hollowell OK Tyr 19:26 0:00
2 Tobias Johannesson Vänersborgs SK 20:14 0:48
3 Lydia Martinsson Skattkärrs IF 21:36 2:10
4 Olle Månsson SOK Träff 27:52 8:26
5 Johanna Alfredsson Vänersborgs SK 30:50 11:24
6 Ida Lingegård OK Gipen 31:15 11:49
7 Axel Magnussen Skattkärrs IF 33:21 13:55
8 Karin Haase Vänersborgs SK 37:41 18:15
9 Sofia Edlundh Vänersborgs SK 40:35 21:09
10 David Edlundh Vänersborgs SK 49:31 30:05
Sofia Sandberg OK Reftele Ej godk.
Alexandra Wahlberg Vänersborgs SK Ej start

INSKOLNING   2300 meter   6 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
Alexander Axelsson Tibro AIK SOK Godkänd
Jenny Stenberg OK Gipen Godkänd J
Karin Månsson SOK Träff Godkänd J
leontina Axelsson Tibro AIK SOK Godkänd J
Lovisa Martinsson Skattkärrs IF Godkänd J
alexander axelsson tibro Ej start

ÖPPEN 1   2960 meter   2 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Johanna Nilsson Falköpings AIK 30:41 0:00 B
2 Simon Nilsson Falköpings AIK 42:39 11:58

ÖPPEN 2   3030 meter   9 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Sofia Gunnarsson OK Gipen 24:12 0:00 B
2 Carl Kvaldén Säffle OK 27:13 3:01 B
3 filip thorstensson Säffle OK 27:45 3:33 B
4 Monica Laage Falköpings AIK 29:34 5:22 B
5 Sören Andrén IF Hagen 31:36 7:24 B
6 Lena Weiming-Nyberg Kinnaströms SK 38:32 14:20
7 Lizkulla Pettersson Kinnaströms SK 38:43 14:31
8 Lisbet Sjödin OK Klyftamo 40:18 16:06
9 Mikael Arvidsson Säffle OK 52:16 28:04

ÖPPEN 4   3490 meter   7 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Håkan Johansson Mariestads FK 30:29 0:00 B
2 Jonas Larsson Degerfors OK 30:46 0:17 B
3 Johan Nyman IF Hagen 33:26 2:57 B
4 Hans Andersson IK Gandvik 38:10 7:41 B
5 daniel alvarsson IF Hagen 38:29 8:00 B
6 Benny Johansson OK Reftele 55:22 24:53
Roland Öhman Kristinehamns OK Ej godk.

ÖPPEN 5   4490 meter   3 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Cecilia Fredriksson Gudhems IF 49:02 0:00 B
2 Barbro Adolfsson OK Skogsstjärnan 54:44 5:42 B
3 Ulf Sjödin OK Klyftamo 57:54 8:52 B

ÖPPEN 7   4000 meter   2 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Carl-Ch Schmiterlöw Hjobygdens OK 45:54 0:00 B
2 Anna-Karin Ryberg OK Klyftamo 63:36 17:42

ÖPPEN 8   5860 meter   1 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+ M
1 Urban Larsson OK Skogsstjärnan 55:45 0:00 B


Skapad 2004-04-02 23:57:42 med OLA version 3.2.2