TibroTrippeln Långdistans, Klassresultatlista

2005-04-03


H80 3230 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Nils AnderssonTenhults SOK49:130:00
2Gunnar KarlssonMotala AIF OL66:2617:13
Yvon HolmbäckHjobygdens OKEj start

H75 3270 meter 11 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Helmer EkbergÄtrans IF36:160:00
2Urban SpånmarkMullsjö SOK38:182:02
3Torsten BjörkerothOK P440:504:34
4Arne WelanderOK Djerf42:366:20
5Erik JunefjällJönköpings OK44:228:06
6Yngve AnderssonLidköpings Vinter-SK52:0515:49
7Arne WahlgrenSOK Träff53:4417:28
8Lars PetterssonOK P455:3119:15
9Ingvar JohanssonFalköpings AIK61:5625:40
Harald HåkanssonOK GränsenEj godk.
Lars-Gunnar EnströmOK TrananEj godk.

H70 3820 meter 26 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Kjell PerssonMariestads FK38:090:00
2Nils JanssonSkattkärrs IF38:530:44
3Claes SjöbergLindebygdens OK41:313:22
4Karl LundLidköpings Vinter-SK42:314:22
5Rune LindgrenIK Hakarpspojkarna44:065:57
6Stig SahlIF Hagen44:186:09
7Sven-Johan PerssonIK Gandvik45:036:54
8Anders NilssonRyda SK45:247:15
9Karl ÅkermanMotala AIF OL46:308:21
10Sture PetterssonFalköpings AIK46:508:41
11Tore JohanssonSOK Aneby47:008:51
12Erling LundgrenOK Grane47:179:08
13Bengt JohanssonTenhults SOK49:0210:53
14Mats JohanssonLidköpings Vinter-SK49:4411:35
15Göran MalmbergIK Gandvik50:0711:58
16Yngve MalmlöfFloby OK50:4812:39
17Bernt RiisIF Hagen56:2918:20
18Karl-Erik HelinHjobygdens OK57:1119:02
19Arvo HyvönenSkattkärrs IF60:3622:27
20Bo ÖhrströmOK Amne66:5928:50
21Uno NilssonMariestads FK84:3046:21
22Vimar NilssonOK P485:0146:52
Gunnar NymanOK DjerfEj godk.
Bo PehrsonIstrums SKEj start
Bertil PetterssonOK TyrEj start
Lennart LarssonOK P4Ej start

H65 4010 meter 36 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Ingemar HolmbergIF Hagen35:270:00
2Hans MårtenssonDalaportens OL36:100:43
3Mats-Erik AnderssonUlricehamns OK37:292:02
4Lars-B LarssonOK Tyr40:275:00
5Björn EgnerHeming/Njård O-lag40:465:19
6Sören BråhnOK Berget41:526:25
7Bertil ErikssonOK Tyr41:556:28
8Sune LindellOK Hällen43:087:41
9Lars LångOK Klyftamo43:538:26
10Harry SundbergOK Klyftamo44:589:31
11Börje WallinTidaholm SOK Sisu46:0110:34
12Lennart NilssonIK Ymer46:5611:29
13Karl-Inge KarlssonIstrums SK48:0912:42
14Heikki RissanenMariestads FK49:0113:34
15Per LarssonJönköpings OK49:2313:56
16Uno AnderssonOK Klyftamo49:3714:10
17Folke DahlénLidköpings Vinter-SK50:1014:43
18Sven-Olof SandstedtFalköpings AIK50:2114:54
19Stig BengtssonOK Amne51:0015:33
20Mats BirgerssonForserums SOK51:1315:46
21Åke IvanssonDegerfors OK51:4916:22
22Bengt ÖsterblomK 3 IF53:1717:50
23Karl-Gerhard RamdeSOK Aneby54:0218:35
24Gunnar JohanssonMariestads FK55:5420:27
25Åke JohanssonTenhults SOK56:5121:24
26Bengt KleistBoxholm-Mjölby OL57:0921:42
27Harry BrandqvistTidaholm SOK Sisu58:4523:18
28Stig BengtssonMotala AIF OL61:1325:46
29Folke HörstrandOK Klyftamo64:0128:34
30Bengt HallénTrollhättans SOK65:3530:08
31Ulf NyströmLidköpings Vinter-SK73:2637:59
32Gunnar BylundRydboholms SK73:4638:19
Arne BengtssonOK DjerfEj start
Bengt WalleniusOK SkogsstjärnanEj start
Göran NordhTrollhättans SKEj start
Nils GrannKristinehamns OKEj start

H60 4570 meter 42 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Stefan LarssonOK Njudung36:300:00
2Rune SandbergUddevalla OK37:080:38
3Per-Arne JohanssonOK Gipen39:282:58
4Olle HermanssonIK Ymer39:292:59
5Kennet IvehagFrämmestads IK39:403:10
6Lars LjungbergTrollhättans SOK41:174:47
7Yngve JohanssonKristinehamns OK41:254:55
8Jan ElfsbergFalköpings AIK41:415:11
9Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu41:555:25
10Lennart HöijeOK Klyftamo43:437:13
11Rune KlockareOK Tyr44:057:35
12Bo CarlströmJönköpings OK44:147:44
13Kurt ÅbergOK Tisaren45:108:40
14Ingemar WiklundOK Skogsvargarna45:128:42
15Lars-Erik NilssonMariestads FK45:409:10
16Styrbjörn JanssonIF Hagen45:469:16
17Bernt KvistUlricehamns OK46:239:53
18Thomas KleistBoxholm-Mjölby OL46:4510:15
19Morgan LjungVaggeryds SOK47:2610:56
20Göte Johansson D-POK Tranan47:5411:24
21Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna48:1411:44
22Rune GunnarssonNässjö OK48:2011:50
23Karl BergstrandHjobygdens OK49:0812:38
24Lars-Olof GustavssonOK Klyftamo49:5813:28
25Åke NordbergOK Klyftamo50:1913:49
26Lars-Erik LarssonOK Amne51:3915:09
27Leo KullmanOK Alehof52:0015:30
28Sigvard OscarssonIstrums SK52:3516:05
29Lars-Åke LarssonOK Tranan53:5417:24
30Kay SvenssonOK P453:5817:28
31Åke KarlssonSOK Träff54:0117:31
32Raimo SalminenVäxjö OK55:0018:30
33Carl-Otto WijkmarkIF Hagen56:3020:00
34Sven-Erik SjöholmMullsjö SOK59:3923:09
35Bengtåke AnderssonOK Amne60:5324:23
36Christer HenriksgårdOK Klyftamo63:5727:27
37Lars WahlströmIstrums SK64:2127:51
38Jürg GrissemannOK Skogsstjärnan76:2539:55
Reits HallOK AmneEj godk.
Kalle JohanssonOK SkogshjortarnaEj godk.
Lars-Åke JohanssonIK YmerEj start
Lennart KarlssonFrämmestads IKEj start

H55 5530 meter 35 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Per IvarssonTrollhättans SOK40:090:00
2Torgny PetterssonKinnaströms SK41:271:18
3Lars GranefeltOK Tyr42:562:47
4Christer ElfsbergKristinehamns OK45:125:03
5Olle AdolfssonLerums SOK45:255:16
6Hans G BernhardMariestads FK45:395:30
7Kjell MartinssonOK Tranan46:246:15
8Sten OlssonOK Klyftamo46:286:19
9Håkan OlssonHjobygdens OK48:408:31
10Lars ChristensenOK Djerf49:149:05
11Per FredrikssonOK Skogshjortarna49:349:25
12Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna49:389:29
13Karl-Evert SvenssonIF Hagen49:489:39
14Bertil KarlssonHjobygdens OK49:499:40
15Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna49:519:42
16Martin HäggblomOK Klyftamo51:1711:08
17Gunnar EnbergMålilla OK52:0611:57
18Christer OttossonIF Hagen52:1912:10
19Bengt SörensenOK Berget53:5313:44
20Sven-Erik JohanssonMariestads FK54:0013:51
21Ove FlinkIK Albion54:0513:56
22Christer NälemarkOK Djerf54:2814:19
23Klas BjörkIK Hakarpspojkarna57:0016:51
24Lars ArnessonUlricehamns OK60:0419:55
25Evert JohanssonOK Amne60:2920:20
26Jan Olav CarlssonIF Hagen61:0420:55
27Lennart HenrikssonEksjö SOK61:0921:00
28Christer GillenäsKristinehamns OK64:5224:43
29Göran JohanssonIK Gandvik71:1931:10
30Rolf HultmanVaggeryds SOK75:0134:52
Nils-Erik PalmMotala AIF OLEj start
Ulf JogbrattOK TrananEj start
Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OLEj start
Hans LingforsIF HallbyEj start
Gösta ClaessonRydboholms SKEj start

H55 MOTION 4920 meter 6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Per-arne SvenssonUlricehamns OK76:380:00
2Kjell AnderssonOK Skogshjortarna87:4611:08
Bernt JosefssonUlricehamns OKEj godk.
Erling AnderssonVänersborgs SKEj godk.
Hasse JohanssonTrollhättans SOKEj start
Göran SvahnBorås GIFEj start

H50 5820 meter 55 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Bo-Gunnar JosefssonNässjö OK40:590:00
2Arne HolmerIFK Moras OK42:231:24
3Kjell NeroRonneby OK43:172:18
4Bengt JohanssonOK Skogshjortarna47:286:29
5Kjell KaminskyIF Hagen47:416:42
6Stefan HermanssonTenhults SOK48:067:07
7Kenneth GustavssonLaxå OK48:107:11
8Björn PetterssonUlricehamns OK49:118:12
9Uno MagnussonIF Hagen49:308:31
10Ingemar GunnarssonLerums SOK50:229:23
11Lars GrehnMullsjö SOK52:0511:06
12Göran LarssonVänersborgs SK52:2411:25
13Lennart LarssonJönköpings OK52:5011:51
14Stefan GunnarssonKristinehamns OK53:2012:21
15Roger AnderssonUlricehamns OK54:1113:12
16Arne IrevallTjällmo-Godegårds OK54:3013:31
17Kent AnderssonOK Skogsstjärnan54:3713:38
18Thor-Björn LundIK Vista55:1314:14
19Per WennerbergOK Klyftamo55:1414:15
20Jan-Åke EmilssonGudhems IF55:1914:20
21Roger KarlssonOK Skogsstjärnan56:0715:08
22Hans TrofastTenhults SOK56:1915:20
23Bengt LarssonSol Tranås56:3615:37
24Urban LarssonIF Hagen56:5115:52
25Uno ÅkessonNässjö OK57:2616:27
26Bengt NordhLekeryd-Svarttorps SK57:2716:28
27Roalh KlevelandKvillebyns SK57:4216:43
28Ingvar AnderssonOK Amne57:5516:56
29Peder JohanssonOK Skogsstjärnan58:0017:01
30Kenneth AnderssonNässjö OK58:5717:58
31Kent IvarssonOK Skogshjortarna59:2518:26
32Stefan ElmqvistTenhults SOK59:3518:36
33Håkan LööfMariestads FK59:4818:49
34Leif HolmbäckHjobygdens OK62:5521:56
35Tommy WesterbergIF Hagen63:1422:15
36Gert IvarssonOK Skogshjortarna65:2224:23
37Hans AnderssonIK Gandvik66:0725:08
38Arne SvärmOK Gisle66:0925:10
39Ulf HedefältTenhults SOK68:0227:03
40Conny SahlinVänersborgs SK69:2228:23
41Peter ElovssonNässjö OK69:2928:30
42Bo AnderssonFalköpings AIK70:4529:46
43Jonny JohanssonAskersunds OK73:0532:06
44Rainer ScholzIK Vista74:2433:25
45Mats SunessonOK Skogsstjärnan75:1934:20
46Benny HoffmanGudhems IF76:1635:17
47Gunnar OlssonIF Hagen78:5037:51
48Anders PetterssonHjobygdens OK84:5043:51
Ulf SvenssonOK NjudungEj godk.
Sven-Olof JohanssonVaggeryds SOKEj godk.
Gunnar WassIF HagenEj godk.
Sören KarlssonMullsjö SOKEj start
Anders ThomassonUlricehamns OKEj start
Jan SvenssonOK TyrEj start
Roland SvenssonMariestads FKEj start

H45 6530 meter 50 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Sören JonssonNydalens SK42:410:00
2Sixten WestlundOK Tyr42:570:16
3Hans StridUlricehamns OK45:142:33
4Mikael JohanssonOK Gisle45:202:39
5Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna45:252:44
6Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna46:333:52
7Rolf WikströmOK Tyr46:474:06
8Lars BlomOK Skärmen47:475:06
9Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK50:087:27
10Erik HellsvikIK Gandvik51:449:03
11Mats WelanderOK Djerf52:089:27
12Lars KarlssonUlricehamns OK53:2910:48
13Thomas HjertFalköpings AIK53:5611:15
14Leif EfraimssonMotala AIF OL56:1413:33
15Bengt KlassonUlricehamns OK57:3814:57
16Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna57:4215:01
17Peter RidefeltOK Linné58:0115:20
18Jan HanssonStenungsunds OK58:2315:42
19Lars ElfvingOK Gipen58:3115:50
20Sven-Erik BrodinOK Djerf59:5117:10
21Jan AlbertssonIstrums SK60:3717:56
22Nils-Olof LarssonVänersborgs SK60:4218:01
23Jan IvarssonOK Skogshjortarna61:3118:50
24Erik SparrevikLerums SOK62:2219:41
25Ola LundhIF Hagen62:5820:17
26Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK63:1420:33
27Stefan JanssonLerums SOK63:4321:02
28Per-Anders FurusköldIK Gandvik64:2821:47
29Egon JohanssonOK Tranan64:3421:53
30Christer FranssonMotala AIF OL64:4522:04
31Håkan HåkanssonOK Gränsen64:5022:09
32Ulf LindbergBoxholm-Mjölby OL67:3624:55
33Örjan WängdahlOK Gipen70:2727:46
34Tomas NyströmIF Hagen70:4228:01
35Lars-Erik AnderssonLerums SOK70:4628:05
36Mats KensbyOK Tyr71:1528:34
37Esbjörn AronssonIF Hagen73:5231:11
38Jan SahlIF Hagen75:0132:20
39Göran SiebersIK Hakarpspojkarna78:4936:08
40Leif MartinssonSkattkärrs IF78:5136:10
41Christer MannfolkUlricehamns OK81:0938:28
42Lars NilssonOK Skogsstjärnan84:2341:42
Arne SääfGudhems IFEj godk.
Stefan SvenssonIF HagenEj start
Ingemar NymanIF HagenEj start
Lennart NilssonUlricehamns OKEj start
Agne GustavssonIstrums SKEj start
Håkan SanderiLidköpings Vinter-SKEj start
Owe TörnrothHjobygdens OKEj start
Tommy RoosFalköpings AIKEj start

H45 MOTION 4920 meter 8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Anders KjellbergOK Flundrehof43:440:00
2Stefan OlssonIF Hagen48:044:20
3Ove MuschkeFalköpings AIK51:548:10
4Per-Olaf KeitschIK Hakarpspojkarna56:0112:17
5Åke JohannessonTrollhättans SOK63:0019:16
6Conny JohanssonIK Gandvik63:3119:47
7Claes LindqvistMullsjö SOK64:5221:08
8Kent DehlenOK Amne88:1644:32

H40 6610 meter 45 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Bengt AnderssonIK Hakarpspojkarna44:460:00
2Johan SandströmMullsjö SOK44:540:08
3Stefan JohanssonIK Gandvik45:080:22
4Henrik KarlssonOK Skogsstjärnan47:162:30
5Krister RosjöJönköpings OK47:292:43
6Tom HollowellOK Tyr48:393:53
7Sten LeanderssonOK Tyr48:554:09
8Håkan SchmidtTrollhättans SOK48:594:13
9Stefan LundIFK Göteborg49:124:26
10Bengt JohanssonOK Tyr49:364:50
11Jonas PerssonSkillingaryds FK49:545:08
12Mats R JohanssonMotala AIF OL50:375:51
13Lars HolmbergIF Hagen50:395:53
14Johan OskarssonLaxå OK50:586:12
15Thomas BogrenIF Hagen51:046:18
16Tornie OtterstenK 3 IF51:497:03
17Tony GustavsenIstrums SK53:048:18
18Lars AnderssonOK Tyr53:499:03
19Mats KarlssonLaxå OK56:1111:25
20Mikael RingOK Tyr56:2111:35
21Stefan HornebrantTrollhättans SOK58:0513:19
22Kjell EinarssonOK Skogshjortarna58:1413:28
23Stefan GustafssonIFK Göteborg59:0214:16
24Jonas MånssonK 3 IF59:2914:43
25Hans GunnerekOK Klyftamo59:5415:08
26Stefan SpetzUlricehamns OK60:3615:50
27Odd WallumGöteborg-Majorna OK62:1317:27
28Per AnderssonUlricehamns OK62:2117:35
29Jan NylundKvillebyns SK63:3118:45
30Leif PerssonOK Skogsstjärnan63:3318:47
31Hans JosefssonJönköpings OK63:4819:02
32Anders JonssonOK Klyftamo68:4824:02
33Rolf-Arne BornebrattIK Gandvik70:3625:50
34Martin AxelssonOK Skogshjortarna71:3026:44
35Peter RavnellGudhems IF75:5231:06
36Kurt AnderssonOK Kullingshof81:0636:20
37Niclas CarlssonOK Älgen81:4937:03
38Uno SandIK Gandvik84:2339:37
Lars InglanderIK HakarpspojkarnaEj godk.
Thomas OskarssonIK GandvikEj godk.
Fredrik BarrulfOK TyrEj godk.
Johan LiderudLidköpings Vinter-SKEj godk.
Lennart HolstNässjö OKEj start
Sören AnderssonLidköpings Vinter-SKEj start
Joachim FribergIstrums SKEj start

H35 8550 meter 25 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna53:170:00
2Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna62:499:32
3Magnus SvenssonNässjö OK64:0810:51
4Lars SvenssonMålilla OK66:0612:49
5Johan HanssonNässjö OK66:3713:20
6Mats GranstedtIK Hakarpspojkarna68:1915:02
7Åke WijkmarkIF Hagen69:3916:22
8Mats WesterbergSkattkärrs IF70:0716:50
9Mikael LarssonSkattkärrs IF70:1616:59
10Magnus SödervallIK Gandvik72:0318:46
11Fredrik JönssonMotala AIF OL75:1221:55
12Patrik IsakssonOK Skogshjortarna76:5823:41
13(382)Per JohanssonMotala AIF OL80:1226:55
14Urban LarssonOK Skogsstjärnan80:2327:06
15Carl-Otto IvarssonMullsjö SOK81:2428:07
16Jonatan BörjessonHestra IF86:4533:28
17Tomas GlanshedIF Hagen87:5334:36
18Henrik PetterssonFalköpings AIK92:2039:03
19Peter BergstrandMotala AIF OL95:0641:49
20Niklas HenrikssonMullsjö SOK96:5943:42
21Stefan HöögLaxå OK109:1856:01
Fredrik AnderssonOK P4Ej godk.
Peter EdmanKorsnäs IF OKEj start
Lars BjörkingOK SkogshjortarnaEj start
Magnus OlssonOK P4Ej start

H35 MOTION 5640 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Tommy RyghMariestads FK47:450:00
2Örjan NilssonMariestads FK48:000:15
3Anders PetterssonMariestads FK54:066:21
4Janingvar JohanssonLidköpings Vinter-SK55:377:52
5Mikael LarslinOK Djerf56:398:54
6Harri ViinamäkiIF Hagen67:1319:28
7Mikael RagnarssonOK Gipen70:5023:05
8Conny SvenssonOK Djerf74:5627:11
9Peder CarlssonOK Klyftamo79:1931:34

H21 LÅNG 11740 meter 68 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1(9)David AnderssonIK Hakarpspojkarna69:450:00
2(64)Hans BrolundOK Denseln70:150:30
3(79)Mattias NiggliUlricehamns OK70:511:06
4(41)Anders BergLinköpings OK72:122:27
5(115)Anders KleistOK Denseln72:372:52
6(113)Henric BrohedeKils OK73:343:49
7(68)Tommy AnderssonVänersborgs SK73:534:08
8(47)Jan OlmKils OK74:184:33
9(240)Johan HellmanOK Tyr75:195:34
10(195)Per-Anders EggertsenIF Hagen75:255:40
11(87)Max SamuelssonGotlands Bro OK75:265:41
12(145)Per LenanderLinköpings OK76:226:37
13(185)Mårten MartinssonKils OK76:457:00
14(243)Jonas HogedalVänersborgs SK77:548:09
15(258)Martin IvarssonVänersborgs SK78:338:48
16(242)Per BrolundOK Denseln79:309:45
17(435)Calle AnderssonOK Skogsstjärnan79:339:48
18(246)Peter ArnessonUlricehamns OK79:5510:10
19(447)Erik TholénOK Skogshjortarna80:3910:54
20(390)Tomas AlbinssonOK Hammaren80:4811:03
21(795)Max KarleOK Skogshjortarna82:0512:20
22(119)Jonas MartnerTolered-Utby Ol-klubb83:0013:15
23Mathias HäggblomOK Klyftamo83:0313:18
24(551)Kenneth JohanssonOK Tranan83:3213:47
25(489)Christian EnbergLinköpings OK83:5114:06
26(266)Peter ThelinOK Gisle83:5614:11
27(571)Hans LundgrenIK Hakarpspojkarna84:1114:26
28(224)Magnus NordströmKils OK84:5815:13
29Anders WestbergIF Hagen85:4616:01
30Fredrik WallinLinköpings OK86:0516:20
31(313)Mattias BalckIFK Lidingös Skid o OK86:3316:48
32(399)Erik AdolfssonOK Skogsstjärnan86:4517:00
33(484)Daniel BrohedeOK Älgen87:4117:56
34(322)Fredrik JohanssonUlricehamns OK87:4518:00
35(497)Oskar SibeckOK Djerf90:2320:38
36(445)Daniel NetzVänersborgs SK90:2420:39
36Erik MartinssonOK Tranan90:2420:39
38(566)Kristjan LaasOK Skogshjortarna91:5122:06
39(495)Reine WesterOK Djerf94:2424:39
40(471)Thomas AnderssonOK Tranan96:0026:15
41(326)Andréas AnderssonIFK Göteborg96:1226:27
42(401)Fredrik NordströmOK Älgen97:1627:31
43(666)Fredrik JohanssonOK Skogsstjärnan100:4631:01
44Claes EkbergLidköpings Vinter-SK102:5733:12
45(785)Måns LennermoNässjö OK104:3434:49
46Klas FriborgJönköpings OK114:1444:29
47(782)Jonas KarlssonDalaportens OL116:5947:14
48Tomas JohanssonJönköpings OK121:5752:12
49(1027)Daniel HalvardssonNässjö OK151:0481:19
(669)Björn LovangIFK Lidingös Skid o OKEj godk.
Staffan PehrsonIstrums SKEj godk.
(212)Johan PalmérUlricehamns OKEj godk.
Björn MårtenssonOK SkogsstjärnanEj godk.
(310)Fredrik RosénJönköpings OKEj godk.
(379)Henrik WassIF HagenEj godk.
(440)Gustaf WennerbergOK KlyftamoEj godk.
Niclas NilssonOK TrananEj godk.
(501)Robert EnbomVänersborgs SKEj godk.
(873)Martin HammarlundMotala AIF OLEj start
Anders SvenskLinköpings OKEj start
Henrik LindbladOK DjerfEj start
Magnus SundmarkIK GandvikEj start
(702)Anders RyvalliusVänersborgs SKEj start
(337)Jon LarssonOK SkogshjortarnaEj start
(353)Tobias JohanssonUlricehamns OKEj start
(545)Tobias WahlgrenOK GisleEj start
(615)Truls PerssonOK AlehofEj start
(574)Staffan JohanssonVänersborgs SKEj start

H21 8550 meter 21 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1(395)Mattias LarssonOK Tranan58:090:00
2(588)Jonas GustafssonVänersborgs SK58:370:28
3Mats TofténK 3 IF65:056:56
4Christian ArnessonUlricehamns OK67:279:18
5Björn AnderssonJönköpings OK68:019:52
6Lars HanningIK Hakarpspojkarna69:0810:59
7(733)Mikael TrofastJönköpings OK70:0811:59
8Mattias StanserDegerfors OK78:2520:16
9Magnus KällmingOK Tyr80:5922:50
10James HedinK 3 IF81:4723:38
11Marcus AnderssonK 3 IF82:2924:20
12Rickard HilmerssonOK Klyftamo89:5331:44
13Joacim GustafssonOK Klyftamo91:5633:47
14Mikael TallbergOK Älgen95:3937:30
15Mattias CardellK 3 IF111:2853:19
Jonas BergenfurOK ÄlgenEj godk.
Erik Karlsson-LandénIstrums SKEj godk.
Anders PelanderOK DjerfEj start
Martin SkoglundOK TrananEj start
Christian RohnerIF ThorEj start
Mattias JohanssonIK YmerEj start

H21 MOTION 5640 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Anders FranzénLidköpings Vinter-SK46:470:00
2Jonas LarssonDegerfors OK62:3715:50
3Rikard CarlssonTenhults SOK68:3121:44
4Robin GustavssonLaxå OK68:5522:08

H20 8550 meter 20 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1(593)Johan OlssonHjobygdens OK59:460:00
2(522)Niki PreisigEksjö SOK60:340:48
3(612)Johan LevinOK Tyr69:059:19
4(840)Pär HolmbäckHjobygdens OK70:1310:27
5(602)Martin FredrikssonOK Skogshjortarna70:3310:47
6Stefan LemmingMariestads FK70:4310:57
7(833)Lars AxelssonHjobygdens OK71:0111:15
8(921)Adam AndreassonVänersborgs SK73:4914:03
9(738)Christoffer LiljaJönköpings OK74:3914:53
10(907)Per HenrikssonEksjö SOK80:3820:52
11Andre RamosCOC Portugal82:0122:15
12(866)Mikael AnderssonIK Gandvik87:0427:18
13(1044)Lars KarlssonOK Skogsstjärnan98:5739:11
14Pedro DuarteCOC Portugal100:0240:16
15Gildo SilvaCOC Portugal111:3351:47
(812)Gustav ÖstlingOK SkogshjortarnaEj godk.
(871)Mikael AxelssonOK SkogshjortarnaEj godk.
(633)Johannes SvenssonOK TyrEj start
(744)Jesper TibergHjobygdens OKEj start
Henrik JohanssonFalköpings AIKEj start

H18 6660 meter 39 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1(839)Mattias NilssonOK Alehof41:060:00
2(590)David LingforsIF Hallby42:351:29
3(655)Lasse ErikssonOK Tyr46:075:01
4(920)Olof KrantzIK Gandvik46:485:42
5(875)Niclas SahlinVänersborgs SK47:406:34
6Marcus JohanssonOK Gisle48:056:59
7(741)Johan KnubbeOK Mark48:297:23
8(646)Stefan JonssonOK Klyftamo48:427:36
9(946)Daniel MauritzonIF Hagen48:567:50
10(667)Emanuel WinbladUddevalla OK48:577:51
11(711)Ola NilssonOK Gisle49:068:00
12(862)Erik HolmbergUddevalla OK49:158:09
13(647)Rickard RosgrenOK Njudung50:099:03
14(598)Karl LevinOK Tyr50:339:27
15(810)Samuel AnderssonIK Gandvik51:029:56
16(945)Daniel LarssonVänersborgs SK51:5010:44
17Gabriel IreståhlSol Tranås51:5210:46
18(874)Vidar SjögrenTjällmo-Godegårds OK51:5710:51
19(927)Oskar EklöfIK Ymer56:2315:17
20(989)Rickard EricssonKristinehamns OK57:0616:00
21(701)Andreas CarlssonTjällmo-Godegårds OK58:5417:48
22(1000)Arvid JogbrattOK Tranan59:0718:01
23(990)Johan WikströmOK Tyr59:3018:24
24(911)Tobias JohanssonOK Skogshjortarna61:0720:01
25(967)Erik SkaarRyda SK63:2222:16
26(763)Oscar GustafssonJönköpings OK63:4622:40
27(998)Joakim AxelssonUlricehamns OK65:3124:25
28Jacob GunnarssonLerums SOK68:3427:28
29(1019)Karl JanssonFrämmestads IK70:2029:14
30Anton PetterssonMariestads FK70:3729:31
31(939)Jonas WallinOK Roto75:4434:38
32(996)Karl-Oskar JogbrattOK Tranan78:1537:09
33Karl AskLerums SOK81:3240:26
(902)Jens DahlstrandLerums SOKEj godk.
Anders MohlinFalköpings AIKEj godk.
(648)Filip JohanssonOK TyrEj start
(555)Erik Ivarsson SandbergOK DenselnEj start
(994)Stefan KarlssonHjobygdens OKEj start
(809)Charley ZieglerLerums SOKEj start

H16 5530 meter 55 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Carl MagnussonIF Hagen34:510:00
2Jonas LeanderssonOK Tyr36:291:38
3Marcus KarlssonIK Hakarpspojkarna37:332:42
4Rickard BörjessonHestra IF37:482:57
5Johan StridUlricehamns OK40:415:50
6Simon AnderssonOK Kullingshof41:146:23
7Simon SanderiLidköpings Vinter-SK41:186:27
8Johan LindbergBoxholm-Mjölby OL42:337:42
9Johan NymanIF Hagen42:487:57
10Erik AnderssonIK Gandvik42:558:04
11Johan TörnrothHjobygdens OK43:168:25
12Fabian WennerbergOK Klyftamo43:208:29
13Andreas KarlssonMariestads FK43:268:35
14Håkan GranefeltOK Tyr43:458:54
15Tobias KeitschIK Hakarpspojkarna44:339:42
16Gustav EklöfIK Ymer44:489:57
17Tobias AugustssonTjällmo-Godegårds OK44:5510:04
18(792)Christian HjalmarssonOK Njudung45:0710:16
19Calle StenbergOK Skogshjortarna45:3010:39
20Albin PetterssonMariestads FK45:4810:57
21Pontus RyghMariestads FK46:4911:58
22Johan SjögrenTjällmo-Godegårds OK47:1012:19
23(859)Emil HjalmarssonOK Njudung47:1412:23
24Hampus OlesundOK Landehof47:2712:36
25David SiebersIK Hakarpspojkarna47:2912:38
26Oskar KrantzIK Gandvik47:4212:51
27David JonssonOK Klyftamo48:2613:35
28Simon MarkendahlOK Klyftamo49:2414:33
29Johan BregellLerums SOK50:3315:42
30Rasmus PerssonFalköpings AIK51:2016:29
31Patrik NorlinOK Djerf51:2716:36
32Erik EikelandLerums SOK52:3317:42
33Peter MarkendahlOK Klyftamo52:4417:53
34Andreas HirscherDegerfors OK53:0418:13
35Petter IrewallTjällmo-Godegårds OK53:0618:15
36Oskar BergstedtDegerfors OK54:1519:24
37Marcus WestbergOK Älgen55:0320:12
38Ragnar HellsvikIK Gandvik56:4821:57
39Mikael JohanssonOK Skärmen57:2222:31
40Anton Broberg-HolmIK Gandvik59:3024:39
41Simon JohanssonOK Kullingshof61:4326:52
42Albin LarslinOK Djerf63:4628:55
43Erik StenbergOK Gipen70:2335:32
44Oskar BörjessonRyda SK74:0339:12
45Sebastian MannfolkUlricehamns OK75:4240:51
46Andreas AnderssonOK Skogsstjärnan76:2641:35
47Marcus FurusköldIK Gandvik77:0042:09
48Ola JohanssonOK Gisle80:3845:47
49Johan LaageFalköpings AIK133:2398:32
Dennis NyqvistOK GipenEj godk.
Anders HedbergLerums SOKEj godk.
Johan BlomdahlIK HakarpspojkarnaEj godk.
Jonathan SvenssonIF HagenEj start
Johan KaminskyIF HagenEj start
Jens NyströmIF HagenEj start

H14 4000 meter 42 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Albin RidefeltOK Linné26:570:00
2Erik SiebersIK Hakarpspojkarna28:111:14
3Samuel RingOK Tyr32:125:15
4John BörjessonHestra IF32:475:50
5Pontus LindqvistOK Njudung33:066:09
6Fredrik SchmiterlöwHjobygdens OK35:228:25
7Albin EvertssonOK Klyftamo36:5810:01
8Andreas LeanderssonOK Tyr37:2510:28
9Victor BergstrandMotala AIF OL38:2711:30
10Joakim KarlssonMariestads FK39:0012:03
11Nils SpetzUlricehamns OK39:2112:24
12Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OK40:0613:09
13Christoffer AndersénIK Gandvik41:0414:07
14Anton SundlingIK Hakarpspojkarna41:3214:35
15Albert SkaarRyda SK41:5214:55
16Max CoxnerLerums SOK45:1118:14
17Isak KrantzIK Gandvik45:3118:34
18Martin CarlssonTjällmo-Godegårds OK46:2319:26
19Jonathan PetterssonLerums SOK46:3219:35
20Dan BörjessonHestra IF47:5620:59
21Robin BennerhedIK Gandvik53:0426:07
22Tobias JohannessonVänersborgs SK56:5129:54
23Jonas SundbergIstrums SK56:5930:02
24Joel AnderssonIK Gandvik57:3330:36
25Richard BörjessonIstrums SK58:5431:57
26Herman AnderssonLidköpings Vinter-SK61:4734:50
27Markus JunkersLerums SOK62:4635:49
28Eric SandIK Gandvik64:3237:35
29Joel NilssonLerums SOK64:3937:42
30Simon BörjessonRyda SK66:0539:08
31Johan SparrevikLerums SOK68:5241:55
32Mattias RydströmLerums SOK73:0746:10
33Daniel SandbergOK Gipen74:1647:19
34Leo PetterssonLerums SOK78:3151:34
35Niklas Brag JonssonIK Gandvik81:1754:20
Alexander MobergOK TyrEj godk.
Joakim RyghMariestads FKEj start
Tom HedenströmLerums SOKEj start
Tobias EdströmOK GisleEj start
Oscar TörnrothHjobygdens OKEj start
Martin StridUlricehamns OKEj start
Jesper NilssonUlricehamns OKEj start

H12 2820 meter 33 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Mandus RidefeltOK Linné18:170:00
2Rasmus JohanssonJönköpings OK19:521:35
3Jesper LiderudLidköpings Vinter-SK20:512:34
4Emil AnderssonOK Kullingshof21:553:38
5Linus LagerNässjö OK22:153:58
6Jacob LundIFK Göteborg23:064:49
7Lucas OskarssonLaxå OK23:104:53
8Eric HanssonNässjö OK23:375:20
9Arvid AnderssonLidköpings Vinter-SK24:005:43
10Gustav MagnussonIF Hagen24:256:08
11Calle JosefssonJönköpings OK24:326:15
12Rasmus LygnerLerums SOK24:406:23
13Andreas Brag JonssonIK Gandvik25:287:11
14Sebastian AnderssonOK Gisle25:377:20
15Johan GunnarssonLerums SOK25:517:34
16Jakob KarlssonOK Skogsstjärnan28:129:55
17Gustaf AnderssonIK Hakarpspojkarna28:5110:34
18Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna29:1811:01
19Linus WahlIK Vista29:3211:15
20Kristoffer RegnsäterOK Gipen29:5511:38
21Oscar StenbergOK Skogsvargarna31:0912:52
22Karl KjellstrandLaxå OK31:4413:27
23Johan EikelandLerums SOK32:0213:45
24Gabriel AnderssonUlricehamns OK32:0313:46
25Markus PerssonLaxå OK35:0716:50
26Rickard PetterssonLerums SOK35:2717:10
27Petter NilssonMariestads FK36:1317:56
28Robert JohanssonVänersborgs SK38:5020:33
29Andreas BergLaxå OK40:3222:15
30Joakim SvenssonIK Hakarpspojkarna42:0523:48
31Eric LindbladHjobygdens OK48:5830:41
Tim JunkersLerums SOKEj start
Patrik HedenströmLerums SOKEj start

H10 2720 meter 6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Jakob WahlIK Vista24:510:00
2Olle MånssonSOK Träff27:292:38
3Gustaf SparrevikLerums SOK27:563:05
4Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna30:305:39
5Oskar PerssonLaxå OK31:577:06
6Carl AnderssonOK Tyr33:198:28

D75 3230 meter 1 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+

D70 3230 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Anna-Lisa AnderssonLidköpings Vinter-SK52:220:00
2Karin RehnJönköpings OK56:464:24
3Ann-Marie PerssonIK Gandvik57:585:36
4Anita PehrsonIstrums SK58:516:29
5Britta SahlIF Hagen59:216:59
6Ulla-Britt KarlssonOK Skogsstjärnan60:117:49
7Ruth NyströmOK Amne63:0710:45
8Ester HolgerssonJönköpings OK65:5313:31
Mona ÅkermanMotala AIF OLEj start

D65 3230 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Asta SjöbergLindebygdens OK34:430:00
2Vivi-Anne BylundRydboholms SK45:5611:13
3Anne-Catrine PerssonMariestads FK47:1212:29
4Gunni EkbergÄtrans IF48:5814:15
5Gunilla LundgrenOK Grane51:2316:40
6Birgit LångOK Klyftamo51:4417:01
7Margareta HolmbergIF Hagen53:0318:20
8Britt NilssonTidaholm SOK Sisu100:3965:56
Ann-Marie NilssonIK YmerEj start

D60 3270 meter 17 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Ingrid HermanssonIK Ymer34:440:00
2Margareta LarssonOK Njudung39:364:52
3Marina WästlundOK Amne40:566:12
4Anna-Stina LindströmOK Skogsstjärnan41:076:23
5Bibbi AppelgrenMariestads FK42:127:28
6Birgit KarlssonMariestads FK43:228:38
7Ann-Marie BirgerssonForserums SOK44:099:25
8Margit RybergOK Klyftamo47:0212:18
9Berit IvehagFrämmestads IK47:0912:25
10Kerstin WalleniusOK Skogsstjärnan47:5013:06
11Kerstin BengtssonMotala AIF OL48:0613:22
12Birgitta JohanssonOK Tranan50:2615:42
13Britt-Marie ÅbergOK Tisaren50:4916:05
14Vega SlottnerOK Berget52:3417:50
15Anita NordbergOK Klyftamo55:0520:21
16Ing-Marie WijkmarkIF Hagen64:4129:57
Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOKEj godk.

D55 3270 meter 27 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Ann-Marie HolmströmIK Gandvik30:490:00
2Lena GranefeltOK Tyr34:554:06
3Ulla LindellOK Hällen37:086:19
4Kajsa TofténHjobygdens OK37:386:49
5Lisbeth CarlssonVaggeryds SOK40:089:19
6Gunbritt ThorénVänersborgs SK42:5712:08
7Marion HallstenUddevalla OK44:4613:57
8Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna45:0014:11
9Eva HöijeOK Klyftamo45:5415:05
10Lena Weiming-NybergKinnaströms SK46:0115:12
11Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad46:0215:13
12Ingrid TengelandIK Gandvik46:4815:59
13Britta WallinTidaholm SOK Sisu46:5016:01
14Monica LarssonOK Tranan47:3116:42
15Ann-Britt LingforsIF Hallby48:3017:41
16Anita AnderssonOK Skogshjortarna49:5119:02
17Ylva JanssonIF Hagen57:2026:31
18Stina KorallMotala AIF OL57:5427:05
19Kerstin LarssonOK Amne66:0835:19
20Linnéa KarlssonOK Skogsstjärnan86:4555:56
Monica BråhnOK BergetEj godk.
Stina GrissemannOK SkogsstjärnanEj godk.
Ulla ÖhrströmOK AmneEj godk.
Kristina JohanssonHjobygdens OKEj start
Ingrid ÖhlundUlricehamns OKEj start
Kristina JohanssonMullsjö SOKEj start
Linnéa ClaessonRydboholms SKEj start

D55 MOTION 3460 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Marianne BäckTidaholm SOK Sisu39:220:00
2Eva SvenssonUlricehamns OK47:598:37
3Eva OlssonHjobygdens OK50:2211:00
4Kristina JohanssonOK Gipen84:4245:20
Berit HildénOK SkogshjortarnaEj start

D50 3820 meter 21 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Inger WesterbergIF Hagen32:070:00
2Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna35:173:10
3Kristina LarssonOK Klyftamo38:556:48
4Gunnel HultqvistIF Hagen40:218:14
5Berit MellbergOK Amne43:0911:02
6Ingrid KarlssonUlricehamns OK43:1811:11
7Birgit HenrikssonEksjö SOK44:5612:49
8Monica MartinssonOK Tranan45:1413:07
9Ing-Marie HjertFalköpings AIK47:0815:01
10Gertie HultmanVaggeryds SOK47:1315:06
11Pia SvenssonFalköpings AIK47:3215:25
12Britt SjögrenKristinehamns OK48:0415:57
13Anna-Carin MohlinFalköpings AIK51:2819:21
14Gunnel GillenäsKristinehamns OK52:5020:43
15Britt-Marie AnderssonOK Amne53:1621:09
16Monica IvarssonOK Skogshjortarna55:4423:37
17Lizkulla PetterssonKinnaströms SK56:1124:04
18Gullan AnderssonIK Gandvik59:3027:23
19Monica LööfMariestads FK66:0233:55
20Berit IvarssonOK Skogshjortarna68:1736:10
Eva NordinGustavsbergs IFEj start

D45 4010 meter 29 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Kerstin AnderssonRyda SK36:390:00
2Jane JohanssonGudhems IF36:570:18
3Britt-Marie JohansonOK Skogsstjärnan37:110:32
4Lotta LandénIstrums SK39:072:28
5Ingrid KensbyOK Tyr39:262:47
6Gunilla LarssonBredareds IF40:113:32
7Annika LeanderssonOK Tyr41:124:33
8Ann-Christine CarlssonIF Hagen41:445:05
9Ann-Marie AnderssonTenhults SOK42:486:09
10Marie GröhnJönköpings OK44:257:46
11Lena WallströmTidaholm SOK Sisu46:369:57
12Ann LaasOK Skogshjortarna46:5810:19
13Kerstin BurmanKvillebyns SK47:4711:08
14Elisabeth FredrikssonGudhems IF50:3113:52
15Ann-Charlotte JakobssonIstrums SK52:2115:42
16Christina NilssonLerums SOK53:1016:31
17Gunilla JohanssonOK Skogsstjärnan53:2116:42
18Marianne KlassonUlricehamns OK54:0317:24
19Marianne RosgrenOK Njudung54:4618:07
20Eva NymanIF Hagen59:4123:02
21Gunilla NilssonOK Tyr64:3427:55
22Monika AnderssonOK Skogsstjärnan65:1428:35
23Vivianne LindstamSol Tranås67:2830:49
24Maria OlssonLerums SOK71:5935:20
25Anna-Lena SvenssonLidköpings Vinter-SK95:0058:21
Ann HilmerssonOK KlyftamoEj godk.
Monika NilssonOK AlehofEj godk.
Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OKEj start
Ann SvärmOK GisleEj start

D45 MOTION 3460 meter 11 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Anne-Marie EricssonKristinehamns OK31:190:00
2Christina BirathStenungsunds OK36:335:14
3Elise JohannessonTrollhättans SOK39:548:35
4Britt-Marie HalvardssonNässjö OK44:1712:58
5Marite ÅkerströmSOK Träff44:5813:39
6Liz Silvergrund-ElfsbergKristinehamns OK45:4314:24
7Berith PetterssonVänersborgs SK50:4719:28
8Gertie SamuelssonIK Ymer56:3425:15
9Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna57:0625:47
Annika GustafsonOK GipenEj start
Ann-Marie ArkåsenFalköpings AIKEj start

D40 4530 meter 33 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Inger BergLinköpings OK35:190:00
2Mia LindbergBoxholm-Mjölby OL37:011:42
3Sari HåkanssonOK Gränsen38:333:14
4Marita KarlssonOK Skogsstjärnan39:594:40
5Maria WidmarkIF Hagen40:415:22
6Britta SahlinVänersborgs SK40:455:26
7Lena CarlssonGöteborg-Majorna OK40:495:30
8Maria BergstrandMotala AIF OL43:218:02
9Annette Falck-LarssonVänersborgs SK45:3710:18
10Tone HollowellOK Tyr47:0511:46
11Ann NyströmIF Hagen47:2112:02
12Helena JohanssonOK Gisle47:5512:36
13Annki GunnerekOK Klyftamo49:1313:54
14Lottie LindhOK Älgen50:1614:57
15Monica LaageFalköpings AIK52:3517:16
16Annie EdvardsenGöteborg-Majorna OK53:0717:48
17Katarina HedbergLerums SOK54:4419:25
18Margareta AlmqvistOK Skogsstjärnan55:5520:36
19Eva CarlssonTenhults SOK55:5920:40
19Anna Weckner WestlundOK Tyr55:5920:40
21Christina JonssonOK Klyftamo56:0420:45
22Nina SchmidtTrollhättans SOK56:0920:50
23Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK61:5226:33
24Pernilla Axberg KarlsonLaxå OK62:4827:29
25Ingrid RoosMotala AIF OL63:2728:08
26Maria S HelgesonKristinehamns OK64:0728:48
27Ann-Sofie HultsvedOK Tyr72:1436:55
28Lena MarkendahlOK Klyftamo85:1149:52
Jeanette CarlssonOK ÄlgenDisk.
Christina WallermanBorås GIFEj godk.
Lena ArnoldssonTidaholm SOK SisuEj godk.
Eva Persson-RiisIF HagenEj start
Christina SternerOK NjudungEj start

D35 4570 meter 19 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1(94)Helena SvenssonOK Tyr36:480:00
2Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna38:371:49
3Lotta J-SundbladEksjö SOK41:064:18
4Ulrika WahlströmTenhults SOK42:455:57
5Lena HögrellJönköpings OK43:456:57
6Helena KarlssonNybro OK44:157:27
7Madeleine JohanssonOK Tranan47:0810:20
8Anna HöökOK Klyftamo47:4110:53
9Maria BogrenIF Hagen49:1512:27
10Ann-Kristin JanssonIK Gandvik51:3014:42
11Anette LarslinOK Djerf51:3714:49
12Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL52:1515:27
13Agneta Hallberg-HanssonNässjö OK53:4116:53
14Carina ÄlgmyrLaxå OK55:3418:46
15Eva MartinssonSkattkärrs IF59:5923:11
16Annsofie LarssonLaxå OK60:4023:52
17Ewa HolmbergIF Hagen63:1626:28
18Anna-Karin RybergOK Klyftamo66:5730:09
Suzy LarssonOK SkogshjortarnaEj start

D35 MOTION 4000 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Lena AnderssonFalköpings AIK59:420:00
2Maria WallinOK Roto61:001:18
3Inger LarssonBredareds IF61:141:32
4Åsa PerssonLaxå OK61:582:16
5Stina AnderssonLidköpings Vinter-SK67:087:26
6Ulla AnderssonIF Hagen68:088:26
7Pia HolmOK Klyftamo84:3524:53
Tina KarlingIK GandvikEj godk.
Helena HammarTidaholm SOK SisuEj start

D21 LÅNG 7950 meter 33 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1(1)Simone Niggli-LuderUlricehamns OK53:020:00
2(38)Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna56:433:41
3(53)Linn NilssonOK Tyr59:186:16
4(10)Lena EliassonIK Hakarpspojkarna60:097:07
5(64)Malin JonssonOK Tyr63:2010:18
6(110)Johanna LindbergOK Denseln64:0811:06
7(167)Pernilla NilssonHalmstads OK64:5811:56
8Maria ErikssonNydalens SK65:3012:28
9(172)Anna-Karin MattssonSisu Forshaga SK68:1015:08
10(164)Emma GreenLångshyttans AIK OK68:2815:26
11(9)Anna EnvallIK Hakarpspojkarna68:3515:33
12Karin AnelandIFK Göteborg70:1417:12
13(301)Elin WallquistOK Tyr70:3817:36
14(237)Erika SvennbergIF Hagen71:2818:26
15Jenny MartinssonOK Tranan71:3018:28
16(100)Emelie SvalinVänersborgs SK72:5419:52
17(37)Linda TakeOK Djerf74:0521:03
18(246)Lisa JohanssonOK Tyr74:3421:32
19Annika JohanssonOK Tranan76:2723:25
20(93)Jenny NymanVänersborgs SK76:5623:54
21(223)Anna BigstenFK Herkules77:5724:55
22Cecilia FrohmLinköpings OK78:0925:07
23(296)Kristin KarlssonEksjö SOK78:3525:33
24(158)Annika AnderssonOK Tyr79:1226:10
25(232)Malin DanielssonIF Hagen80:0527:03
26(178)Stina BanckIF Hagen82:3629:34
27(437)Katarina LindénLinköpings OK82:5729:55
28(213)Lina NeroRonneby OK91:5438:52
(151)Frida NeroRonneby OKEj godk.
(27)Helena JanssonIF HagenEj godk.
(165)Therese PerssonOK TyrEj start
Eva ÖhlundUlricehamns OKEj start
(106)Stina GranefeltOK TyrEj start

D21 5190 meter 26 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1(715)Linda NordinSundbybergs IK40:270:00
2Christina JonssonEksjö SOK41:010:34
3Lina HulanderUlricehamns OK44:263:59
4Åsa MartinssonOK Tranan44:284:01
5Jessica GustafssonOK Klyftamo48:047:37
6Lina RööhsSkattkärrs IF48:267:59
7Ann HyvönenSkattkärrs IF48:398:12
8Martina D StigssonVänersborgs SK48:448:17
9Linda GränsvallFrämmestads IK48:498:22
10Kristina HäggblomOK Klyftamo49:479:20
11Veronica HilmerssonOK Klyftamo49:519:24
12Malin PerssonGudhems IF51:1710:50
13Anna KorallMotala AIF OL51:2410:57
14Katarina AnderssonVänersborgs SK51:4611:19
15Lisa JanssonFrämmestads IK51:5911:32
16Jenny LarssonOK Klyftamo53:2312:56
17Johanna KarlssonHjobygdens OK53:5913:32
18Maria GustavssonLaxå OK58:0617:39
19Ida OlssonOK Klyftamo58:1017:43
20Sofia NorleniusVänersborgs SK58:1817:51
21Kajsa SvenssonLidköpings Vinter-SK59:4019:13
22Lisa KorallMotala AIF OL62:3222:05
23Lisa Maria LarssonLidköpings Vinter-SK62:5622:29
Marie LindbladOK DjerfEj start
(434)Linda KlassonUlricehamns OKEj start
Martina ArkåsenFalköpings AIKEj start

D21 MOTION 4000 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Sofia NayströmTenhults SOK39:510:00
2Carin RosjöJönköpings OK41:061:15
3Erika UmelandOK Älgen51:2811:37
4Anna MazurIF Hagen51:3611:45
5Lisa HermanssonTenhults SOK64:0124:10

D20 5190 meter 18 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1(376)Jennie NilssonIF Hagen40:180:00
2(275)Carolina KlassonUlricehamns OK43:152:57
3Emelie Karlsson-LandénIstrums SK43:293:11
4(269)Malin HultqvistIF Hagen43:563:38
5(353)Lotta NilssonOK Alehof45:465:28
6(432)Therese LarssonOK Kroppefjäll46:256:07
7(590)Maria ForsbergKöping-Kolsva OK46:546:36
8(328)Tiina LaasOK Skogshjortarna47:146:56
9(518)Maria SvenssonTrollhättans SOK48:218:03
10(426)Jenny LarssonOK Skogshjortarna49:028:44
11(620)Annica HanssonHerrestads AIF50:3410:16
12(454)Karin HolmIstrums SK54:3814:20
13Emelie DahlbergFalköpings AIK54:5314:35
14Hanna AnderssonIF Hagen59:0818:50
15Anna WallermanBorås GIF61:3221:14
16Lina SvenssonGudhems IF69:1929:01
17(692)Sandra AxelssonVänersborgs SK91:2251:04
(600)Gro DahlbomOK KroppefjällEj start

D18 5190 meter 36 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1(358)Elsa JanssonFrämmestads IK38:300:00
2(467)Ida-Maria SvenssonLidköpings Vinter-SK40:191:49
3(375)Sofie PetterssonUlricehamns OK40:322:02
4(341)Caroline GustavssonIstrums SK41:323:02
5(264)Helena LidhageIK Ymer41:463:16
6(394)Julia ThorénEksjö SOK43:345:04
7(468)Pernilla RosbergOK Gisle44:386:08
8(395)Josefin LindbergBoxholm-Mjölby OL45:266:56
9(439)Hanna GustavssonOK Skogsstjärnan46:247:54
10(471)Maria BrodinOK Djerf48:5710:27
11(629)Sara NyströmIF Hagen49:4011:10
12(442)Rebecka SiebersIK Hakarpspojkarna50:1711:47
13(553)Anna HulanderUlricehamns OK50:4512:15
14(550)Ronja AnderssonTenhults SOK50:5712:27
15(530)Sandra WassbladUddevalla OK51:3513:05
16(359)Josefine DahlstenEksjö SOK51:3613:06
17(667)Marie JohanssonOK Tranan53:1714:47
18(401)Malin AnderssonIK Ymer54:2515:55
19Emelie LennartssonOK Skogsstjärnan55:2616:56
20(740)Emma LarssonSol Tranås57:1918:49
21(613)Ulrica FranssonMotala AIF OL57:2018:50
22(573)Sofie AhlinHjobygdens OK58:4520:15
23(566)Gabriella PalmérUlricehamns OK59:1620:46
24(557)Elin TörnrothHjobygdens OK60:1121:41
25Jenny AdolfssonLerums SOK60:3622:06
26(499)Hanna JanssonLerums SOK62:1823:48
27Catarina RuivoCOC Portugal63:3225:02
28Patricia CasalinhoCOC Portugal76:2637:56
Olivia HellsvikIK GandvikEj godk.
Alma BuerIF HallbyEj godk.
(318)Martina KarlssonOK NjudungEj godk.
(780)Elin AnderssonOK KroppefjällEj godk.
Elin TryggLidköpings Vinter-SKEj start
(330)Anna-Lotta IrevallTjällmo-Godegårds OKEj start
(411)Maria SchmiterlöwHjobygdens OKEj start
Matilda HallHjobygdens OKEj start

D16 4530 meter 45 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Hanna AxelssonOK Skogshjortarna38:320:00
2Anna WidmarkIF Hagen39:150:43
3Lina LarssonVänersborgs SK40:101:38
4Sanna SvenssonFrämmestads IK43:144:42
5Åsa AxénMotala AIF OL43:234:51
6Evelina NilssonOK Tranan44:245:52
7Kristin SkaarRyda SK44:556:23
8Sofia SalomonssonVänersborgs SK45:076:35
9Linnea HoffmanIF Hagen45:126:40
10Joanna ErikssonMullsjö SOK45:587:26
11Lovisa NilssonLerums SOK47:208:48
12Elin BergstedtDegerfors OK47:599:27
13Carolina KarlssonOK Njudung48:199:47
14Isabell RingOK Tyr48:4010:08
15Josefine MalmgrenLerums SOK49:0310:31
16Kajsa IsakssonMullsjö SOK49:0710:35
17Carolina JosefssonVänersborgs SK49:5411:22
18Sofia FranssonMotala AIF OL51:1012:38
19Maria LingforsIF Hallby51:2412:52
20Maja Persson-RiisIF Hagen52:0313:31
21Ida LarssonOK Klyftamo53:1414:42
22Ida PeterssonVaggeryds SOK54:1115:39
23Josefine LarssonSol Tranås54:1215:40
24Camilla LarssonBredareds IF55:4817:16
25Agnes AbrahamssonFrämmestads IK56:5318:21
26Johanna ÅkessonNässjö OK57:3319:01
27Therese WängdahlOK Gipen57:5019:18
28Jonna GunnerekOK Klyftamo58:2819:56
29Therese LindqvistMullsjö SOK58:4720:15
30Johanna StoltVänersborgs SK60:2021:48
31Lisa JohannessonTrollhättans SOK60:3021:58
32Lina DahlbergFalköpings AIK60:3522:03
33Malin LarssonFrämmestads IK60:3722:05
34Linda NilssonOK Skogsstjärnan61:5923:27
35Louise JunkersLerums SOK69:0730:35
36Malin OlssonOK Gipen72:2833:56
37Ulrika LindstamSol Tranås73:1834:46
38Maria AlfredssonOK Gipen74:5136:19
39Jenny WallinOK Roto85:0646:34
40Petra EricssonHjobygdens OK92:5054:18
Matilda ThorénVänersborgs SKEj godk.
Lovisa LjungOK NjudungEj start
Ida HorstOK GipenEj start
Sara LundIFK GöteborgEj start
Silvana NicklassonOK GipenEj start

D14 3460 meter 39 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Linnea MartinssonSkattkärrs IF25:560:00
2My WestlundOK Tyr29:223:26
3Therese CarlssonJönköpings OK29:273:31
4Moa JohansonOK Skogsstjärnan30:544:58
5Ellinor JohanssonOK Skogsstjärnan30:565:00
6Ellinor KarlssonOK Njudung31:095:13
7Anna GröhnJönköpings OK31:305:34
7Jenny FurusköldIK Gandvik31:305:34
9Anna BrodinOK Djerf31:455:49
10Sarah CarlssonHjobygdens OK33:337:37
11Kristin LöfIK Hakarpspojkarna33:357:39
12Caroline LennartssonOK Skogsstjärnan33:557:59
13My MartinssonSkattkärrs IF34:148:18
14Julia AxelssonSol Tranås35:049:08
15Hanna HåkanssonOK Gränsen36:1310:17
16Emma AnderssonUlricehamns OK38:4812:52
17Cajsa BanckHjobygdens OK38:5713:01
18Klara LarslinOK Djerf39:0613:10
19Ylva GunnarsdotterTenhults SOK39:3513:39
20Sara KarlssonOK Skogsstjärnan40:3714:41
21Erika HugosonNässjö OK41:0115:05
22Maria MarkendahlOK Klyftamo44:0918:13
23Malin HedbergLerums SOK44:5619:00
24Caroline SchmidtTrollhättans SOK45:0019:04
25Astri MagnussenSkattkärrs IF45:2619:30
26Lovisa ElovssonNässjö OK46:2620:30
27Lovisa PerssonLaxå OK49:0323:07
28Malin BengtssonMariestads FK52:5326:57
29Elin HenrikssonMullsjö SOK53:1527:19
30Camilla CarlssonTjällmo-Godegårds OK54:5929:03
31Åsa MuschkeFalköpings AIK66:5641:00
32Johanna AlfredssonVänersborgs SK68:1342:17
33Malin LarssonHjobygdens OK86:2460:28
Johanna NilssonFalköpings AIKEj godk.
Malin HolmerIFK Moras OKEj godk.
Frida LaageFalköpings AIKEj godk.
Sara JonssonOK KlyftamoEj start
Amanda KarlssonUlricehamns OKEj start
Maria JohanssonOK SkärmenEj start

D12 2820 meter 33 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Evelina JohanssonVänersborgs SK22:260:00
2Lisa GröhnJönköpings OK22:320:06
3Nathalie RyghMariestads FK23:481:22
4Sandra BomanDeje SF23:571:31
5Irma HåkanssonOK Gränsen24:582:32
6Lydia MartinssonSkattkärrs IF26:384:12
7Rebecka HöögLaxå OK26:404:14
8Sofia JohanssonTrollhättans SOK26:484:22
9Karin SjögrenTjällmo-Godegårds OK27:034:37
10Mina CoxnerLerums SOK27:134:47
11Elin SvenssonNässjö OK27:254:59
12Sofia AndrénHjobygdens OK27:505:24
13Victoria GunnerekOK Klyftamo28:436:17
14Malin LeanderssonOK Tyr28:496:23
15Karin HaaseVänersborgs SK29:367:10
16Sara SchmidtTrollhättans SOK30:197:53
17Lovisa MannfolkUlricehamns OK31:329:06
18Linnéa JanssonLerums SOK31:489:22
19Malin DahlbergFalköpings AIK33:0510:39
20Tova HolmOK Klyftamo34:1511:49
21Ellen OskarssonIK Gandvik34:2612:00
22Johanna BernhedLerums SOK35:2512:59
23Ellen OskarssonLaxå OK35:5413:28
24Marika AnderssonOK Skogsstjärnan36:3314:07
25Maria KarlssonLaxå OK36:5014:24
26Anna KihlströmOK Skogsstjärnan38:2916:03
27Kajsa SpetzUlricehamns OK39:0716:41
28Frida BergstrandMotala AIF OL39:2416:58
29Helena HedbergLerums SOK39:4717:21
30Johanna WahlströmTenhults SOK45:0622:40
31Klara FredrikssonFalköpings AIK53:1530:49
Julia BirathStenungsunds OKEj start
Amanda HammarTidaholm SOK SisuEj start

D10 2720 meter 8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Hanna GunnarssonIK Hakarpspojkarna28:110:00
2Hanna LarssonHjobygdens OK31:012:50
3Isabelle BornetunSkillingaryds FK37:529:41
4Astrid AlfredssonOK Skogsstjärnan38:039:52
5Petra GunnarsdotterTenhults SOK40:0811:57
6Stina LiderudLidköpings Vinter-SK45:2317:12
7Clara MannfolkUlricehamns OK57:5529:44
Sara KarlingIK GandvikEj start

U4 3460 meter 6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Rasmus WestlundOK Tyr29:500:00
2David LarssonMariestads FK32:242:34
3Pontus FernemanMariestads FK37:167:26
4William HollowellOK Tyr37:257:35
5Simon FyhrNässjö OK37:477:57
6Viktor LindellNässjö OK47:1817:28

U3 2820 meter 13 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Hanna JosefssonVänersborgs SK29:270:00
2Åsa BogrenIF Hagen29:520:25
3Angelica HirscherDegerfors OK30:130:46
4Amanda BerggrenOK Skogsstjärnan32:573:30
5Frida PerssonNässjö OK33:284:01
6Marcus ErikssonHjobygdens OK33:314:04
7Simon NilssonFalköpings AIK33:514:24
8Emilia JohanssonOK Gisle34:164:49
9Lovisa BirathStenungsunds OK34:505:23
10Mikael FranssonNässjö OK40:2610:59
11Hanna KarlingIK Gandvik46:3117:04
12Ylva WängdahlOK Gipen47:1917:52
13Sofia SvenningFalköpings AIK56:0726:40

U2 2720 meter 13 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Samuel FyhrNässjö OK23:070:00
2Martins IvanoskijTidaholm SOK Sisu25:031:56
3Amanda JacobssonDegerfors OK25:232:16
4Erik PerssonNässjö OK26:103:03
5Emely PetterssonVänersborgs SK30:137:06
6Amanda IsakssonMariestads FK30:187:11
7Josefin HöögLaxå OK31:478:40
8Evelina PäiväniemiLaxå OK31:508:43
9Klara AndrénHjobygdens OK42:1819:11
10Cecilia BomanDeje SF47:1324:06
11Marcus BengtssonMariestads FK52:1029:03
12Jenny StenbergOK Gipen57:2634:19
Sanna BornetunSkillingaryds FKEj godk.

U1 2220 meter 15 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Jens JosefssonJönköpings OK20:060:00
2Filip JacobssonDegerfors OK23:183:12
3Linus JohanssonJönköpings OK23:563:50
4Eric RosjöJönköpings OK24:424:36
5Anton HanssonNässjö OK26:456:39
6Moa SvenssonNässjö OK27:056:59
7Filip SödervallIK Gandvik28:558:49
8Malin ErikssonIK Gandvik29:419:35
9David GunnarssonIK Hakarpspojkarna31:3911:33
10Niklas SvenssonIK Hakarpspojkarna31:4911:43
11Sandra FyhrNässjö OK36:0015:54
12Jonathan FredrikssonFalköpings AIK39:5319:47
13Johan LöfströmJönköpings OK40:0219:56
14Linnéa JohanssonIK Gandvik68:2248:16
15Elin MossbergOK Tyr76:3556:29

INSKOLNING 1780 meter 39 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
Adam HilmerssonHjobygdenGodkänd
Adam LöfströmJönköpings OKGodkänd
Albin LagerNässjö OKGodkänd
Alexander AxelssonTibro AIK SOKGodkänd
Alice SödervallIK GandvikGodkänd
Alma LiderudLidköpings Vinter-SKGodkänd
Amanda PetterssonVänersborg SKGodkänd
Axel JohanssonIK GandvikGodkänd
Cristian KarlssonLaxå OKGodkänd
Ebba EnvallIKHPGodkänd
Elin GranstedtIK HakarpspojkarnaGodkänd
Filip RosjöJönköpings OKGodkänd
Frida HögrellJönköpings OKGodkänd
Hanna JarlIF HagenGodkänd
Hilda SvenssonNässjöO OKGodkänd
Isa EnvallIK HakarpspojkarnaGodkänd
Johanna KjellstrandLaxå OKGodkänd
Julia MossbergOK TyrGodkänd
Julia OskarssonIK GandvikGodkänd
Karin MånssonSOK TräffGodkänd
Leontina AxelssontibroGodkänd
Linnea BogrenIF HagenGodkänd
Linnea HerngrenIF HagenGodkänd
Louise BergLaxå OKGodkänd
Lovisa LindqvistOK NjudungGodkänd
Lovisa MartinssonSkattkärrs IFGodkänd
Lukas GranstedtIK HakarpspojkarnaGodkänd
Matilda HerngrenIF HagenGodkänd
Mikaela AndersenIK GandvikGodkänd
Moa GranstedtIK HakarpspojkarnaGodkänd
Rasmus TomassonIFHagenGodkänd
Sara GranstedtIK HakarpspojkarnaGodkänd
Sara KarlingIK GandvikGodkänd
Stina HåkanssonOK GränsenGodkänd
Tilda AnderssonOK TyrGodkänd
Tove LångIF HagenGodkänd
Viktor JohanssonIK GandvikGodkänd
Viktor OssianssonIK HakarpspojkarnaGodkänd
Robin ArkbladOK SkogshjortarnaEj start

ÖPPEN 1 2720 meter 12 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Kurt ForsOK Klyftamo26:150:00
2Frida SvenssonGudhems IF32:346:19
3Clary SvenssonGudhems IF34:488:33
4Kajsa LångIF Hagen36:5410:39
5Niklas AxelssonUlricehamns OK37:0510:50
6Eva SundbergIstrums SK39:4513:30
7Natalie LinderHjobygdens OK39:5713:42
8Gun SkogsbergMariestads FK40:4014:25
9Mona FranssonNässjö OK44:2618:11
10Bo FranssonNässjö OK44:2818:13
11Martin CarlssonOK Roto48:5222:37
12Tove WibergMullsjö SOK55:4429:29

ÖPPEN 2 2820 meter 21 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Pia Brag-JonssonIK Gandvik26:130:00
2Sören AndrénIF Hagen26:420:29
3Tobias LundhRingsjö OK28:272:14
4Sakarias AnderssonOKGisle28:582:45
5Emil SvenssonGudhems IF31:355:22
6Maria LöfvallIF Hagen31:595:46
7Isaksson MartinMariestads FK32:105:57
8Birgitta WiklundOK Skogsvavargarn a33:347:21
9Karen Freden-LarssonTidaholm SISU34:338:20
10Martin TomassonIF Hagen35:108:57
11Arne AnderssonOK P437:2011:07
12Erika ThorssonOK Gisle37:4311:30
13Camilla AnderssonFalköpings AIK38:3512:22
14Inger JohanssonTenhults SOK38:4512:32
15Gerd JohanssonTenhults SOK41:0814:55
16Bibbi BlomdahlIK Hakarpspojkarna45:0018:47
17Cecilia JohanssonSOK Träff46:0919:56
18Anki HolmerIFK Moras OK47:1421:01
19Sikvana NicklassonOK Gipen47:4421:31
20Lolita DikandaIF Hagen48:3322:20
Kajsa HenrikssonMullsjö SOKEj godk.

ÖPPEN 4 3460 meter 35 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Patrik PerssonNässjö OK27:190:00
2Evert larssonTidaholms SOK Sisu34:517:32
3Anna LundIK Vista36:379:18
4Ylva GefvertOK P438:4011:21
5Ulla HöökOK Klyftamo39:1711:58
6Marie AnebreidTidaholm SOK Sisu41:1513:56
7Anne-Marie TiveljungIK Gandvik42:2115:02
8Gunnel SvenssonOK Tranan42:4915:30
9Catrine HerngrenIF Hagen43:1015:51
10Bengt JohanssonMotala AIF OL43:2316:04
11Dennis SjöblomNässjö OK43:3616:17
12Berndt HalvardssonNässjö OK43:3716:18
13Anita LiljaJönköpings OK43:4516:26
14Kjell CedermanMariestads FK43:4716:28
15Kjell NorlinOKDjerf43:5016:31
16Eva GustavssonIstrums SK44:2517:06
17Karina WahlIK Vista44:4817:29
18Carina LindqvistOK Njudung45:0117:42
19Monica JohanssonIK Gandvik45:2618:07
20Olivia HoffmanGudhems IF45:3918:20
21Agneta SiebersIK Hakarpspojkarna49:0321:44
22Mats PerssonFalköpings AIK49:0621:47
23Annelie HåkanssonLerums SOK49:5022:31
24Lars-Göran AnderssonOK Gipen50:5423:35
25Bengt ÅkerströmSOK Träff52:0224:43
26Camilla LiderudLidköpings Vinter-SK52:2225:03
27Britt-Marie RydbergIstrums SK53:5226:33
28Jimmy AleniusBoxholmsMjölby ol54:3727:18
29Kristina SvenningFalköpings AIK56:5229:33
30Eva NordhLekeryd-Svarttorps SK57:3130:12
31Frida MannfolkUlricehamns OK62:4335:24
32Lilian BengtssonOK Amne63:2036:01
33Linnéa HallOK Amne65:1037:51
34Johan CegrellBorås GIF67:1539:56
35Eva-Karin JogbrattOK Tranan74:0346:44

ÖPPEN 5 4920 meter 17 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Lennart LarssonOK Flundrehof48:250:00
2Emma NilssonIF Hagen51:493:24
3Håkan MossbergOK Tyr53:585:33
4kRISTER SUNDLINGIK Hakarpspojkarna54:496:24
5Bertil CarlssonTenhults SOK56:338:08
6Mattias KarlssonUlricehamns OK58:049:39
7Sven-Olof FranssonSOK Aneby64:5116:26
8Marina GustavssonOK Skogsstjärnan66:0217:37
9Bengt NilssonIF Hagen66:2518:00
10Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK69:0520:40
11Jan HallströmJönköpings OK69:2020:55
12Per-Erik SvenssonLidköpings Vinter-SK69:3921:14
13Benny AlfredssonVänersborgs SK73:1024:45
14Gunnar AnderssonIK Hakarpspojkarna78:4430:19
15Sven-Gunnar ThorssonOKGisle79:1630:51
16Karin MårtenssonOK Skogsstjärnan79:5131:26
17Birgitta LennartssonOK Skogsstjärnan95:0746:42

ÖPPEN 7 3820 meter 34 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Jan-Ove WikingIstrums SK30:570:00
2Anders SträngFalköpings AIK31:430:46
3Tomas JohanssonVänersborgs SK37:496:52
4Hans-Åke DjurbäckKinnaströms SK39:348:37
5Tomas LindbladHjobygdens OK39:498:52
6Lars-Åke GustafssonUlricehamns OK40:359:38
7Sture JohanssonOK Kullingshof40:429:45
8Magnus JuvénOK Tranan40:5910:02
9Anette RingOK Tyr42:4411:47
10Maria JohnssonRingsjö OK43:4712:50
11Bernt HenrikssonGudhems IF44:3813:41
12Arne LiljaJönköpings OK45:3914:42
13Pontus LöfströmJönköpings OK48:0117:04
14Thomas PeterssonVaggeryds SOK48:4117:44
15Margareta GunnardIF Hagen48:5117:54
16Håkan ForsbergHjobygdens OK49:1118:14
17Elin GustavssonUlricehamns OK49:3218:35
18Göran LarssonOK Kroppefjäll49:3818:41
19Anna IsakssonMullsjö SOK49:4218:45
20Berit JanssonFalköpings AIK50:2319:26
21Lena BogrenIF Hagen50:3719:40
22Leif RydbergIstrums SK51:1620:19
23Johanna SvenssonIF Hagen52:3021:33
24Emil JohanssonTrollhättans SOK52:3221:35
25Anna-Karin RödströmFalköpings AIK54:3023:33
26Stig GustafssonIF Hagen55:1424:17
27Rose-Marie HjalmarssonOK Njudung55:1624:19
28Stig WallermanBorås GIF56:0725:10
29Thore JohanssonIK Gandvik57:3526:38
30Anita EklöfIK Ymer60:4129:44
31Solveig JohanssonIK Gandvik63:0432:07
32Mikael JohanssonOK Tranan65:3934:42
33Ingrid KullmanOK Alehof91:0560:08
Lars BörjessonIsttrums SKEj godk.

ÖPPEN 8 5530 meter 20 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Christian KlassonK3 IF44:010:00
2Stefan WahlIK Vista45:511:50
3Niclas LindqvistOK Njudung46:412:40
4Håkan BlomkvistSisu Forshaga SK49:465:45
5Hans-Olof CarlssonKlubblös51:247:23
6Tord GustavssonOK Skogsstjärnan54:2610:25
7Per-Olof NilssonJönköpings OK54:5110:50
8Tore BengtssonMariestads FK54:5310:52
9Lennart RosénJönköpings OK54:5510:54
10Sara JohansonOK Skogsstjärnan55:0411:03
11Jörgen ForsIstrums SK55:2311:22
12Mats NilssonFalköpings AIK56:1512:14
13Rikard FredrikssonFalköpings AIK56:4812:47
14Jeanette WibergMullsjö SOK58:3714:36
15Magnus DanielssonBrittatorps TK60:2216:21
16Ulf NylénSOK Träff62:0118:00
17Bo HjalmarssonGällstads IF63:5819:57
18Göran OlesundOK Landehof66:1522:14
19Gert JohanssonIK Gandvik74:3730:36
Michael KarlssonIF HagenEj godk.

ÖPPEN 9 8550 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Krister HöijeIK Hakarpspojkarna67:310:00
2Magnus FranssonSOK Aneby75:237:52
3Per GustafssonRyda SK85:1417:43
4Roger GunnarssonFalköpings AIK87:2819:57


Skapad 2005-04-03 15:15:50 med OLA version 3.3.0