TibroTrippeln Medeldistans, Klassresultatlista

2005-04-02


H80 2310 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Yvon HolmbäckHjobygdens OK33:040:00
2Erik LångOK Gränsen34:231:19
3Gunnar KarlssonMotala AIF OL40:217:17
John JonssonIF HagenEj start

H75 2490 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Helmer EkbergÄtrans IF23:490:00
2Urban SpånmarkMullsjö SOK29:205:31
3Karlerik FranssonTrollhättans SOK30:396:50
4Arne WahlgrenSOK Träff34:0910:20
5Lars-Gunnar EnströmOK Tranan43:0419:15

H70 2960 meter 18 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Rune LindgrenIK Hakarpspojkarna29:100:00
2Karl ÅkermanMotala AIF OL29:110:01
3Arvo HyvönenSkattkärrs IF30:070:57
4Sven-Johan PerssonIK Gandvik30:121:02
5Kjell PerssonMariestads FK30:221:12
6Sture PetterssonFalköpings AIK30:291:19
7Claes SjöbergLindebygdens OK30:521:42
8Göran MalmbergIK Gandvik31:442:34
9Karl LundLidköpings Vinter-SK32:253:15
10Bo ÖhrströmOK Amne33:364:26
11Ramon BergerMotala AIF OL33:374:27
12Yngve MalmlöfFloby OK33:484:38
13Lars-Erik HöökIK Gandvik36:066:56
14Uno NilssonMariestads FK37:528:42
15Erling LundgrenOK Grane39:4210:32
16Karl-Eric WannbergIK Omega41:1512:05
17Stig SahlIF Hagen43:4914:39
18Bo PehrsonIstrums SK55:5426:44

H65 3290 meter 26 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Ingemar HolmbergIF Hagen28:270:00
2Hans MårtenssonDalaportens OL28:430:16
3Mats-Erik AnderssonUlricehamns OK29:230:56
4Sune LindellOK Hällen30:572:30
5Lars-B LarssonOK Tyr32:073:40
6Åke IvanssonDegerfors OK32:143:47
7Harry SundbergOK Klyftamo32:294:02
8Bertil ErikssonOK Tyr32:574:30
9Göran NordhTrollhättans SK32:594:32
10Björn EgnerHeming/Njård O-lag33:254:58
11Folke DahlénLidköpings Vinter-SK33:415:14
12Börje WallinTidaholm SOK Sisu34:085:41
13Heikki RissanenMariestads FK35:086:41
14Bengt KleistBoxholm-Mjölby OL37:379:10
15Sune HagströmIK Gandvik37:529:25
16Weine CarlssonIK Hakarpspojkarna38:4610:19
17Stig BengtssonOK Amne40:1111:44
18Lars LångOK Klyftamo40:2712:00
19Bengt ÖsterblomK 3 IF40:3612:09
20Uno AnderssonOK Klyftamo43:2214:55
21Åke JohanssonTenhults SOK43:2614:59
22Lennart NilssonIK Ymer46:0017:33
23Gunnar JohanssonMariestads FK46:3618:09
24Curt TillmanLinköpings OK48:4820:21
Gunnar BylundRydboholms SKEj godk.
Bengt WalleniusOK SkogsstjärnanEj start

H60 3520 meter 29 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Tore MartinssonDegerfors OK27:450:00
2Per-Arne JohanssonOK Gipen29:421:57
3Rune KlockareOK Tyr33:025:17
4Karl BergstrandHjobygdens OK33:045:19
5Stefan LarssonOK Njudung33:395:54
6Lars-Erik NilssonMariestads FK34:146:29
7Thomas KleistBoxholm-Mjölby OL36:118:26
8Per LjungströmOK Djerf36:148:29
9Jan ElfsbergFalköpings AIK37:119:26
10Rune GunnarssonNässjö OK37:139:28
11Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu37:5610:11
12Åke KarlssonSOK Träff37:5910:14
13Lennart HöijeOK Klyftamo38:1410:29
14Bob KaillIK Omega38:3510:50
15Kjell-Åke RyenFilipstadsbygdens OK39:2311:38
16Styrbjörn JanssonIF Hagen40:0312:18
17Raimo SalminenVäxjö OK40:3212:47
18Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK40:4713:02
19Kay SvenssonOK P440:5213:07
20Bernt KvistUlricehamns OK41:4113:56
21Rolf GabrielssonFalköpings AIK46:5919:14
22Lars-Åke LarssonOK Tranan51:0423:19
23Hans AndréIF Hagen56:1428:29
24Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK62:5035:05
25Christer HenriksgårdOK Klyftamo66:5039:05
Morgan LjungVaggeryds SOKEj godk.
Regor NiklassonIK AlbionEj godk.
Lars-Åke JohanssonIK YmerEj godk.
Gunnar BrystHjobygdens OKEj start

H55 3770 meter 20 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Conny LindbergHällefors OK28:510:00
2Torgny PetterssonKinnaströms SK28:530:02
3Olle AdolfssonLerums SOK29:370:46
4Lars GranefeltOK Tyr30:021:11
5Christer ElfsbergKristinehamns OK31:092:18
6Håkan OlssonHjobygdens OK32:293:38
7Hans G BernhardMariestads FK32:393:48
8Lars ArnessonUlricehamns OK33:024:11
9Per FredrikssonOK Skogshjortarna34:055:14
10Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna34:495:58
11Bertil KarlssonHjobygdens OK36:087:17
12Christer OttossonIF Hagen37:589:07
13Jan Olav CarlssonIF Hagen38:399:48
14Sven-Erik JohanssonMariestads FK39:1310:22
15Hans LingforsIF Hallby40:1811:27
16Anders PetterssonIFK Skövde43:3314:42
17Rolf EinarssonIF Hagen44:0315:12
18Hans-Åke DjurbäckKinnaströms SK46:5218:01
19Rolf HultmanVaggeryds SOK81:5453:03
Ulf JogbrattOK TrananEj start

H55 MOTION 3090 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Göran SvahnBorås GIF41:280:00
Bernt JosefssonUlricehamns OKEj godk.
Hasse JohanssonTrollhättans SOKEj start

H50 3850 meter 44 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Kjell NeroRonneby OK30:030:00
2Björn PetterssonUlricehamns OK30:100:07
3Kjell KaminskyIF Hagen30:140:11
4Arne HolmerIFK Moras OK30:480:45
5Stefan GunnarssonKristinehamns OK31:551:52
6Ulf SvenssonOK Njudung31:571:54
7Arne IrevallTjällmo-Godegårds OK32:082:05
8Bengt JohanssonOK Skogshjortarna32:112:08
9Hans EkbergTrollhättans SOK32:462:43
10Lars EkbergTrollhättans SOK32:572:54
10Juha HaajanenPohjantähti32:572:54
12Urban LarssonIF Hagen33:323:29
13Roger KarlssonOK Skogsstjärnan33:593:56
14Uno MagnussonIF Hagen34:023:59
15Kent IvarssonOK Skogshjortarna34:454:42
16Uno ÅkessonNässjö OK35:195:16
17Per-Eric CarlssonIF Hagen35:325:29
18Göran LarssonVänersborgs SK35:585:55
19Björn TholénStjärnorps SK36:136:10
20Johan LindgrenIF Hagen36:166:13
21Anders HallbergStjärnorps SK37:107:07
22Håkan JanssonIF Hagen37:257:22
22Tomas OlaussonAskersunds OK37:257:22
24Kenneth AnderssonNässjö OK37:297:26
24Arne SvärmOK Gisle37:297:26
26Gert IvarssonOK Skogshjortarna37:537:50
27Anders PetterssonHjobygdens OK38:168:13
28Peter ElovssonNässjö OK39:089:05
29Jan SvenssonOK Tyr39:189:15
30Tommy WesterbergIF Hagen39:369:33
31Leif HolmbäckHjobygdens OK39:409:37
32Håkan LööfMariestads FK39:449:41
33Conny SahlinVänersborgs SK39:549:51
34Sune KnutssonUlricehamns OK40:4310:40
35Ingemar GunnarssonLerums SOK40:5010:47
36Bengt AnderssonFrämmestads IK41:0110:58
37Sven-Olof JohanssonVaggeryds SOK41:2411:21
38Benny HoffmanGudhems IF42:1512:12
39Roalh KlevelandKvillebyns SK43:3413:31
40Gunnar WassIF Hagen44:0814:05
41Bo AnderssonIK Gandvik45:4115:38
42Hans AnderssonIK Gandvik52:0622:03
43Ove MuschkeFalköpings AIK52:5522:52
44Börje GustavssonTrollhättans SOK53:1923:16

H45 4350 meter 48 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Sixten WestlundOK Tyr29:220:00
2Mikael JohanssonOK Gisle30:391:17
3Sören JonssonNydalens SK31:282:06
4Anders SjögrenOK Kullingshof32:202:58
5Jan IvarssonOK Skogshjortarna33:484:26
6Erik HellsvikIK Gandvik34:204:58
7Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK34:295:07
8Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna35:035:41
9Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna35:516:29
10Mikael HallbergLidköpings Vinter-SK36:006:38
11Jan HanssonStenungsunds OK36:016:39
12Peter RidefeltOK Linné36:036:41
13Clas JohanssonBredareds IF36:186:56
14Nils-Olof LarssonVänersborgs SK36:477:25
15Örjan WängdahlOK Gipen37:448:22
16Rolf WikströmOK Tyr38:419:19
17Lars ElfvingOK Gipen38:509:28
18Bengt LundbergIstrums SK39:139:51
19Stefan JanssonLerums SOK39:2310:01
20Bengt PeterssonIK Hakarpspojkarna39:3410:12
21Arne SääfGudhems IF40:1310:51
22Håkan HåkanssonOK Gränsen40:4011:18
23Tomas NyströmIF Hagen40:5611:34
24Tommy RoosFalköpings AIK41:2011:58
25Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK41:4612:24
26Sven-Erik BrodinOK Djerf42:0312:41
27Jan-Erik RemängMullsjö SOK42:3413:12
28Lars NilssonOK Skogsstjärnan42:5413:32
29Egon JohanssonOK Tranan43:2614:04
30Jan SahlIF Hagen45:1015:48
31Ulf LindbergBoxholm-Mjölby OL46:2217:00
32Lars-Erik AnderssonLerums SOK47:0317:41
33Per-Anders FurusköldIK Gandvik47:4418:22
34Anders PetterssonMariestads FK47:5118:29
35Mats KensbyOK Tyr48:1418:52
36Agne GustavssonIstrums SK49:3020:08
37Mats PetterssonJönköpings OK50:3721:15
38Göran OlesundOK Landehof51:2622:04
39Stefan SvenssonIF Hagen51:3422:12
40Leif MartinssonSkattkärrs IF53:5024:28
41Bertil CarlssonTenhults SOK54:5025:28
42Erik SparrevikLerums SOK58:1428:52
43Göran SiebersIK Hakarpspojkarna59:2630:04
44Per-Olaf KeitschIK Hakarpspojkarna72:1542:53
45Christer EricsonÅmåls OK80:5251:30
Håkan SanderiLidköpings Vinter-SKEj godk.
Anders ThorstenssonIK HakarpspojkarnaEj start
Owe TörnrothHjobygdens OKEj start

H45 MOTION 3090 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Anders SwedinLidköpings Vinter-SK34:330:00
2Jörgen NilssonKristinehamns OK36:161:43
3Claes LindqvistMullsjö SOK39:184:45
4Stefan OlssonIF Hagen40:336:00
Per PetterssonOK DjerfEj start

H40 4350 meter 39 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Sten LeanderssonOK Tyr27:110:00
2Stefan LundIFK Göteborg29:081:57
3Fredrik BarrulfOK Tyr29:332:22
4Thomas BogrenIF Hagen29:392:28
5Tom HollowellOK Tyr30:293:18
6Johan SandströmMullsjö SOK30:373:26
7Lars HolmgårdKils OK31:204:09
8Niklas SkoogGöteborg-Majorna OK31:224:11
9Tornie OtterstenK 3 IF31:514:40
10Ola AllvinIK Hakarpspojkarna33:416:30
11Bengt JohanssonOK Tyr34:096:58
12Johan OskarssonLaxå OK34:177:06
13Espen MagnussenSkattkärrs IF34:347:23
14Jonas HagströmMullsjö SOK34:367:25
15Kjell EinarssonOK Skogshjortarna34:557:44
16Leif PerssonOK Skogsstjärnan35:148:03
17Mats KarlssonLaxå OK35:398:28
18Jonas PerssonSkillingaryds FK35:548:43
19Lars HolmbergIF Hagen36:129:01
20Ingvar IvarssonOK Kullingshof37:2310:12
21Göran RandauIK Hakarpspojkarna37:3510:24
22Stefan HornebrantTrollhättans SOK38:2511:14
23Mikael RingOK Tyr38:4711:36
24Jonas MånssonK 3 IF39:3212:21
25Jan NylundKvillebyns SK41:2614:15
26Martin GustafssonMariestads FK41:3514:24
27Lars AnderssonOK Tyr42:4715:36
28Anders JonssonOK Klyftamo44:3517:24
29Tommy RyghMariestads FK44:4917:38
30Hans GunnerekOK Klyftamo44:5517:44
31Kurt AnderssonOK Kullingshof48:3021:19
32Ulf NylénSOK Träff52:4725:36
33Uno SandIK Gandvik53:2226:11
34Lars InglanderIK Hakarpspojkarna56:0128:50
35Anders DahlbergFalköpings AIK81:4154:30
Johan LiderudLidköpings Vinter-SKEj godk.
Lennart HolstNässjö OKEj start
Henrik KarlssonOK SkogsstjärnanEj start
Johan TryggLidköpings Vinter-SKEj start

H35 4550 meter 17 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna32:520:00
2Magnus SvenssonNässjö OK34:451:53
3Bo HallbergFalköpings AIK35:062:14
4Bengt ÖhlundIK Hakarpspojkarna35:232:31
5Johan HanssonNässjö OK35:492:57
6Mikael LarssonSkattkärrs IF37:344:42
7Lars BjörkingOK Skogshjortarna37:595:07
8Åke WijkmarkIF Hagen38:015:09
9Carl-Otto IvarssonMullsjö SOK40:037:11
10Mats WesterbergSkattkärrs IF41:188:26
11Henrik PetterssonFalköpings AIK43:0010:08
12Tomas GlanshedIF Hagen46:1313:21
13Jonas NiklassonIK Albion46:2113:29
14Stefan HöögLaxå OK50:5117:59
15Niklas HenrikssonMullsjö SOK53:5921:07
16Magnus AnderssonTidaholm SOK Sisu59:2726:35
Magnus NiklassonFalköpings AIKEj start

H35 MOTION 3250 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Örjan NilssonMariestads FK30:310:00
2Mikael RagnarssonOK Gipen35:335:02
3Jimmy AleniusBoxholm-Mjölby OL41:4511:14

H21 5670 meter 89 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1(9)David AnderssonIK Hakarpspojkarna32:470:00
2Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan34:051:18
3(195)Per-Anders EggertsenIF Hagen34:191:32
4(145)Per LenanderLinköpings OK34:231:36
5(113)Henric BrohedeKils OK34:441:57
6(115)Anders KleistOK Denseln34:522:05
7(313)Mattias BalckIFK Lidingös Skid o OK35:192:32
8(240)Johan HellmanOK Tyr35:392:52
9(64)Hans BrolundOK Denseln35:473:00
10(212)Johan PalmérUlricehamns OK36:193:32
10(185)Mårten MartinssonKils OK36:193:32
12(440)Gustaf WennerbergOK Klyftamo36:564:09
13Niclas NilssonOK Tranan37:264:39
14(484)Daniel BrohedeOK Älgen37:464:59
15(250)Andreas RangertIK Hakarpspojkarna37:475:00
16(242)Per BrolundOK Denseln38:045:17
17Kristian PalmIK Hakarpspojkarna38:325:45
18(243)Jonas HogedalVänersborgs SK38:435:56
19(571)Hans LundgrenIK Hakarpspojkarna38:496:02
20Erik MartinssonOK Tranan39:026:15
21(646)Stefan JonssonOK Klyftamo39:066:19
22(87)Max SamuelssonGotlands Bro OK39:106:23
23(266)Peter ThelinOK Gisle39:186:31
24(615)Truls PerssonOK Alehof39:436:56
25(224)Magnus NordströmKils OK39:577:10
26Anders WestbergIF Hagen39:597:12
27(435)Calle AnderssonOK Skogsstjärnan40:247:37
28Jonatan BörjessonHestra IF40:277:40
29Christian ArnessonUlricehamns OK40:357:48
30(593)Johan OlssonHjobygdens OK40:377:50
31(395)Mattias LarssonOK Tranan40:488:01
32(471)Thomas AnderssonOK Tranan40:498:02
33(448)Göran SvenssonOK Djerf41:028:15
34Anders PåhlmanIstrums SK41:168:29
35Magnus NyströmMariestads FK41:218:34
36(491)Richard TengströmVänersborgs SK41:248:37
37(600)Anders LindbergOK Tyr41:358:48
38(246)Peter ArnessonUlricehamns OK41:468:59
39(399)Erik AdolfssonOK Skogsstjärnan41:529:05
40(669)Björn LovangIFK Lidingös Skid o OK41:539:06
41(667)Emanuel WinbladUddevalla OK42:079:20
42(551)Kenneth JohanssonOK Tranan42:359:48
43Mats TofténK 3 IF42:399:52
44(447)Erik TholénOK Skogshjortarna42:459:58
45(390)Tomas AlbinssonOK Hammaren42:4710:00
46(782)Jonas KarlssonDalaportens OL43:0410:17
47Morgan TallbergOK Älgen43:1610:29
48(353)Tobias JohanssonUlricehamns OK43:5811:11
49(795)Max KarleOK Skogshjortarna44:0111:14
50(566)Kristjan LaasOK Skogshjortarna44:0611:19
51Erik Karlsson-LandénIstrums SK44:3111:44
52Magnus KällmingOK Tyr44:4011:53
53(682)Fajer WennerbergOK Klyftamo44:4311:56
54(1193)Håkan OlssonIK Hakarpspojkarna44:4411:57
55(738)Christoffer LiljaJönköpings OK44:5312:06
56Mathias OttossonOK Tranan45:0412:17
57(666)Fredrik JohanssonOK Skogsstjärnan45:1712:30
58Lars HanningIK Hakarpspojkarna45:4312:56
59(497)Oskar SibeckOK Djerf45:5013:03
60(648)Filip JohanssonOK Tyr46:1213:25
61Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna47:3414:47
62(702)Anders RyvalliusVänersborgs SK48:1915:32
63Andreas ClaessonOK Kullingshof48:5516:08
64(401)Fredrik NordströmOK Älgen49:1716:30
65(785)Måns LennermoNässjö OK49:3016:43
66Fredrik EkströmOK Älgen51:5619:09
67Andreas LeijgårdIK Wilske52:5620:09
68(489)Christian EnbergLinköpings OK55:5223:05
69Anders FranzénLidköpings Vinter-SK58:0125:14
70Mattias StanserDegerfors OK59:0326:16
71(873)Martin HammarlundMotala AIF OL60:5328:06
72Marcus AnderssonK 3 IF61:3728:50
73Mikael TallbergOK Älgen61:4528:58
74(982)Marcus JohnssonOK Kullingshof61:5329:06
75Christian RohnerIF Thor64:1831:31
76(1027)Daniel HalvardssonNässjö OK67:0734:20
77Johan TidemanJönköpings OK67:3834:51
(379)Henrik WassIF HagenEj godk.
(545)Tobias WahlgrenOK GisleEj godk.
(337)Jon LarssonOK SkogshjortarnaEj godk.
(603)Henrik EricksonUlricehamns OKEj godk.
Tomas JohanssonVänersborgs SKEj godk.
Mattias JohanssonIK YmerEj start
Björn AnderssonJönköpings OKEj start
Martin SkoglundOK TrananEj start
(633)Johannes SvenssonOK TyrEj start
(165)Jörgen GranefeltKils OKEj start
Henrik LindbladOK DjerfEj start
Anders PelanderOK DjerfEj start

H21 MOTION 3250 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Emil FridTidaholm SOK Sisu28:580:00
2Andreas ÅkerströmSOK Träff31:542:56
3Jonas LarssonDegerfors OK36:297:31
4Rikard CarlssonTenhults SOK39:2910:31

H20 4550 meter 18 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1(612)Johan LevinOK Tyr31:130:00
2(866)Mikael AnderssonIK Gandvik32:361:23
3(550)Björn ArnessonUlricehamns OK33:442:31
4(602)Martin FredrikssonOK Skogshjortarna34:153:02
5Matti KiveläPohjantähti35:184:05
6Pedro DuarteCOC Portugal35:554:42
7Erik JohanssonFalköpings AIK36:345:21
8Jaakko TervoPohjantähti36:585:45
9(840)Pär HolmbäckHjobygdens OK38:066:53
10(744)Jesper TibergHjobygdens OK38:337:20
11Andre RamosCOC Portugal38:547:41
12(833)Lars AxelssonHjobygdens OK39:047:51
13(812)Gustav ÖstlingOK Skogshjortarna42:0610:53
14(1044)Lars KarlssonOK Skogsstjärnan44:5113:38
15(921)Adam AndreassonVänersborgs SK46:2715:14
16(871)Mikael AxelssonOK Skogshjortarna47:3416:21
17(765)Niclas WesterbergIF Hagen48:5217:39
18Gildo SilvaCOC Portugal52:0120:48

H18 4550 meter 40 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1(590)David LingforsIF Hallby29:500:00
2(741)Johan KnubbeOK Mark31:301:40
3(655)Lasse ErikssonOK Tyr32:202:30
4(598)Karl LevinOK Tyr32:402:50
5(946)Daniel MauritzonIF Hagen32:583:08
6(810)Samuel AnderssonIK Gandvik33:333:43
7(881)Erik MelénMotala AIF OL34:535:03
8(920)Olof KrantzIK Gandvik35:085:18
9(945)Daniel LarssonVänersborgs SK35:105:20
10(902)Jens DahlstrandLerums SOK35:315:41
11(711)Ola NilssonOK Gisle36:206:30
12(865)Erik PetterssonJönköpings OK36:476:57
13Marcus JohanssonOK Gisle37:538:03
14(967)Erik SkaarRyda SK38:178:27
15(998)Joakim AxelssonUlricehamns OK39:089:18
16(927)Oskar EklöfIK Ymer39:229:32
17(856)Martin AxeenLinköpings OK39:379:47
18(996)Karl-Oskar JogbrattOK Tranan39:499:59
19(1000)Arvid JogbrattOK Tranan41:0711:17
20(989)Rickard EricssonKristinehamns OK41:1611:26
21(1019)Karl JanssonFrämmestads IK41:4511:55
22(839)Mattias NilssonOK Alehof42:4512:55
23(939)Jonas WallinOK Roto43:1013:20
24(875)Niclas SahlinVänersborgs SK43:1813:28
25Anders MohlinFalköpings AIK46:3616:46
26Daniel SagerTrollhättans SOK46:4416:54
27Erik StillemarkIF Hallby47:3517:45
28Emil ThidellIK Hakarpspojkarna50:0920:19
29(990)Johan WikströmOK Tyr50:3020:40
30(862)Erik HolmbergUddevalla OK52:5323:03
31Jacob GunnarssonLerums SOK57:5928:09
32Mattias LööfMariestads FK58:4928:59
33Anton PetterssonMariestads FK64:0334:13
34Lars LundströmIF Hallby64:0834:18
35Emil JohanssonTrollhättans SOK71:5742:07
36Karl AskLerums SOK73:2443:34
(994)Stefan KarlssonHjobygdens OKEj godk.
(809)Charley ZieglerLerums SOKEj start
(735)Håkan PetterssonOK DjerfEj start
(555)Erik Ivarsson SandbergOK DenselnEj start

H16 3850 meter 52 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Carl MagnussonIF Hagen26:150:00
2Marcus KarlssonIK Hakarpspojkarna27:000:45
3Jonas LeanderssonOK Tyr27:181:03
4Rickard BörjessonHestra IF28:222:07
5Albin PetterssonMariestads FK28:292:14
6Simon SanderiLidköpings Vinter-SK28:552:40
7Johan BlomdahlIK Hakarpspojkarna29:283:13
8Hampus OlesundOK Landehof29:453:30
9Anton Broberg-HolmIK Gandvik29:573:42
10Oskar PetterssonJönköpings OK30:514:36
11Fabian WennerbergOK Klyftamo32:166:01
12Pontus RyghMariestads FK32:376:22
13Andreas KarlssonMariestads FK32:456:30
14Johan LindbergBoxholm-Mjölby OL33:056:50
15Marcus FurusköldIK Gandvik33:407:25
16David SiebersIK Hakarpspojkarna33:477:32
17Johan TörnrothHjobygdens OK34:067:51
18Tobias KeitschIK Hakarpspojkarna34:137:58
19Gustav EklöfIK Ymer35:028:47
20Petter IrewallTjällmo-Godegårds OK35:279:12
21Rasmus PerssonFalköpings AIK35:569:41
22David JonssonOK Klyftamo36:3710:22
23Tobias AugustssonTjällmo-Godegårds OK37:0910:54
24Oskar KrantzIK Gandvik37:2811:13
25Johan KaminskyIF Hagen37:4111:26
26Erik AnderssonIK Gandvik37:4811:33
27Johan BregellLerums SOK38:2912:14
28Andreas HirscherDegerfors OK39:2313:08
29Oskar BergstedtDegerfors OK39:5413:39
30Simon AnderssonOK Kullingshof40:0113:46
31Pontus CarlssonTrollhättans SOK41:2315:08
32Erik EikelandLerums SOK44:3218:17
33Björn SvenssonTrollhättans SOK44:3718:22
34Anders PetterssonMullsjö SOK45:3619:21
35Simon JohanssonOK Kullingshof46:4020:25
36Ragnar HellsvikIK Gandvik47:3221:17
37Dennis NyqvistOK Gipen47:5121:36
38Oskar BörjessonRyda SK49:5723:42
39Håkan GranefeltOK Tyr50:3024:15
40Jonas HarderIF Hagen51:1324:58
41Ola JohanssonOK Gisle52:3926:24
42Andreas AnderssonOK Skogsstjärnan56:2830:13
43David LarssonMariestads FK58:1832:03
44Anders HedbergLerums SOK61:1735:02
45Erik StenbergOK Gipen61:2135:06
46Johan LaageFalköpings AIK81:1755:02
Jonathan SvenssonIF HagenEj godk.
Erik NeroMullsjö SOKEj godk.
Oscar RamsinIK AlbionEj godk.
Johan NymanIF HagenEj godk.
Linus TryggLidköpings Vinter-SKEj start
Jens NyströmIF HagenEj start

H14 3090 meter 36 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Albin RidefeltOK Linné19:010:00
2Erik SiebersIK Hakarpspojkarna22:163:15
3Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OK24:545:53
4Alexander MobergOK Tyr25:116:10
5John BörjessonHestra IF27:448:43
6Albin EvertssonOK Klyftamo28:289:27
7Fredrik SchmiterlöwHjobygdens OK29:0210:01
8Dan BörjessonHestra IF29:1010:09
9Samuel RingOK Tyr29:4910:48
10Albin RemängMullsjö SOK30:1011:09
11Eric SandIK Gandvik31:1812:17
12Andreas LeanderssonOK Tyr31:2012:19
13Johan SparrevikLerums SOK31:2112:20
14Eric RandauIK Hakarpspojkarna32:0012:59
15Joakim KarlssonMariestads FK33:2514:24
16Joel AnderssonIK Gandvik33:4214:41
17Albert SkaarRyda SK34:1315:12
18Max CoxnerLerums SOK34:1815:17
19Joakim RyghMariestads FK35:0416:03
20Isak KrantzIK Gandvik35:0716:06
21Robin BennerhedIK Gandvik35:1316:12
22Markus JunkersLerums SOK36:3317:32
23Martin HallbergLidköpings Vinter-SK39:1420:13
24Niklas Brag JonssonIK Gandvik44:0825:07
25Tobias JohannessonVänersborgs SK45:2426:23
26Daniel SandbergOK Gipen46:5227:51
27Daniel PerssonOK Gränsen46:5627:55
28Simon BörjessonRyda SK49:2630:25
29Leo PetterssonLerums SOK68:1549:14
30Mattias RydströmLerums SOK84:0765:06
Jonathan PetterssonLerums SOKEj godk.
Anton ThorstenssonIK HakarpspojkarnaEj godk.
Joel NilssonLerums SOKEj godk.
Oscar TörnrothHjobygdens OKEj start
Tom HedenströmLerums SOKEj start
Tobias EdströmOK GisleEj start

H12 2380 meter 33 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Jesper LiderudLidköpings Vinter-SK18:490:00
2Eric HanssonNässjö OK19:120:23
3Mandus RidefeltOK Linné19:240:35
4Lucas OskarssonLaxå OK20:021:13
5Linus LagerNässjö OK20:151:26
6Emil AnderssonOK Kullingshof21:342:45
7Eric LindbladHjobygdens OK23:194:30
8Gustav HagströmMullsjö SOK23:284:39
9Jesper SjögrenOK Kullingshof23:334:44
10Jacob LundIFK Göteborg25:126:23
11Andreas Brag JonssonIK Gandvik25:286:39
12Kristoffer RegnsäterOK Gipen25:476:58
13Gustav MagnussonIF Hagen25:577:08
14Johan GunnarssonLerums SOK26:167:27
15Johannes AnderssonRyda SK27:448:55
16Rickard PetterssonLerums SOK28:5810:09
17Markus PerssonLaxå OK30:0011:11
18Jakob KarlssonOK Skogsstjärnan30:0611:17
19Oskar KråklindIF Hagen33:1214:23
20Petter EricsonÅmåls OK34:3915:50
21Johan AnderssonRyda SK34:4515:56
22Erik BennerhedIK Gandvik41:1722:28
23Andreas BergLaxå OK50:1231:23
24Joakim GustavssonIK Albion50:4031:51
Robert JohanssonVänersborgs SKEj godk.
Karl KjellstrandLaxå OKEj godk.
Ludvig KristofferssonIK GandvikEj godk.
Axel MagnussenSkattkärrs IFEj godk.
Johan EikelandLerums SOKEj godk.
Petter NilssonMariestads FKEj godk.
Tim JunkersLerums SOKEj start
Sebastian AnderssonOK GisleEj start
Patrik HedenströmLerums SOKEj start

H10 2350 meter 8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Gustaf AnderssonIK Hakarpspojkarna20:000:00
2Johan IvarssonOK Kullingshof20:530:53
3Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna23:163:16
4Oskar PerssonLaxå OK23:303:30
5Gustaf SparrevikLerums SOK27:197:19
6Samuel SandgrenVänersborgs SK31:2511:25
7Carl AnderssonOK Tyr37:5117:51
8Olle MånssonSOK Träff38:1818:18

D75 2310 meter 1 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+

D70 2310 meter 11 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Britta SahlIF Hagen27:310:00
2Anita PehrsonIstrums SK29:081:37
3Ulla-Britt KarlssonOK Skogsstjärnan32:385:07
4Birgitta LångOK Gränsen34:487:17
5Ester HolgerssonJönköpings OK36:078:36
6Vira NordhTrollhättans SK36:308:59
7Margit NilssonFalköpings AIK37:4210:11
8Ann-Marie PerssonIK Gandvik38:1510:44
9Maj-Britt JonssonIF Hagen44:4917:18
Ruth NyströmOK AmneEj start
Mona ÅkermanMotala AIF OLEj start

D65 2490 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Asta SjöbergLindebygdens OK23:450:00
2Birgit LångOK Klyftamo28:154:30
3Vivi-Anne BylundRydboholms SK31:087:23
4Gunilla LundgrenOK Grane34:3710:52
5Anne-Catrine PerssonMariestads FK34:5011:05
6Margareta HolmbergIF Hagen40:0916:24
7Ann-Marie NilssonIK Ymer56:4432:59
Gunni EkbergÄtrans IFEj godk.
Kerstin HagströmIK GandvikEj godk.

D60 2490 meter 8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Kerstin WalleniusOK Skogsstjärnan26:250:00
2Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK27:541:29
3Bibbi AppelgrenMariestads FK29:132:48
4Birgit KarlssonMariestads FK30:233:58
5Anna-Stina LindströmOK Skogsstjärnan32:185:53
6Berit HildénOK Skogshjortarna67:5841:33
Margareta LarssonOK NjudungEj godk.
Mona CarlsonOK SkogshjortarnaEj start

D55 2490 meter 18 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Gunbritt ThorénVänersborgs SK22:480:00
2Ann-Marie HolmströmIK Gandvik23:491:01
3Lena GranefeltOK Tyr24:421:54
4Inger LjungströmOK Djerf24:482:00
5Kajsa TofténHjobygdens OK26:103:22
6Monica LarssonOK Tranan28:355:47
7Ulla LindellOK Hällen28:586:10
8Britta WallinTidaholm SOK Sisu29:076:19
9Eva HöijeOK Klyftamo30:407:52
10Kristina JohanssonHjobygdens OK32:379:49
11Lena Weiming-NybergKinnaströms SK35:0612:18
12Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad35:3512:47
13Ingrid TengelandIK Gandvik36:2313:35
14Lisbeth CarlssonVaggeryds SOK37:0914:21
15Ulla ÖhrströmOK Amne37:1414:26
16Eva ErikssonIF Hallby45:1022:22
17Ylva JanssonIF Hagen46:3323:45
18Linnéa KarlssonOK Skogsstjärnan73:1650:28

D55 MOTION 2840 meter 2 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Kristina JohanssonOK Gipen59:070:00
2Eva OlssonHjobygdens OK59:560:49

D50 2960 meter 16 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Inger WesterbergIF Hagen24:100:00
2Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna29:195:09
3Christina JanssonIF Hagen31:307:20
4Anne KaillIK Omega32:598:49
5Pia SvenssonFalköpings AIK33:539:43
6Monica IvarssonOK Skogshjortarna34:5110:41
7Gunnel HultqvistIF Hagen36:0911:59
8Britt SjögrenKristinehamns OK37:5913:49
9Eva NordinGustavsbergs IF39:5415:44
10Lizkulla PetterssonKinnaströms SK40:0715:57
11Siv JohanssonFalköpings AIK41:3317:23
12Gullan AnderssonIK Gandvik41:3817:28
13Gertie HultmanVaggeryds SOK49:2525:15
14Berit IvarssonOK Skogshjortarna49:5425:44
Berith PetterssonVänersborgs SKEj start
Inger SvenssonLidköpings Vinter-SKEj start

D45 2960 meter 29 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Britt-Marie JohansonOK Skogsstjärnan23:070:00
2Birgitta AnderssonFrämmestads IK25:322:25
3Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK27:204:13
4Kerstin AnderssonRyda SK27:254:18
5Eva Rabe-MagnussonIF Hagen27:324:25
6Iréne BanckHjobygdens OK27:524:45
7Gunilla LarssonBredareds IF27:554:48
8Ingrid KensbyOK Tyr28:054:58
9Annika LeanderssonOK Tyr28:085:01
10Lotta LandénIstrums SK28:575:50
11Kerstin BurmanKvillebyns SK29:076:00
12Ann-Marie AnderssonTenhults SOK29:506:43
13Catharina CarlssonTrollhättans SOK30:217:14
14Inger KnutssonUlricehamns OK34:1611:09
15Maria OlssonLerums SOK35:4112:34
16Monika NilssonOK Alehof36:5413:47
17Gunilla NilssonOK Tyr36:5713:50
18Gunilla JohanssonOK Skogsstjärnan37:2314:16
19Christina NilssonLerums SOK38:1815:11
20Kerstin SvenssonTrollhättans SOK39:1816:11
21Ann LaasOK Skogshjortarna39:3916:32
22Eva NymanIF Hagen41:1418:07
23Susanne OlssonTidaholm SOK Sisu45:4222:35
24Anna-Lena SvenssonLidköpings Vinter-SK48:2325:16
25Maria EricsonÅmåls OK50:1927:12
Titti NilssonOK SkogsstjärnanEj godk.
Ann HilmerssonOK KlyftamoEj godk.
Ann SvärmOK GisleEj start

D45 MOTION 2840 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Christina BirathStenungsunds OK32:470:00
2Marite ÅkerströmSOK Träff37:334:46
3Ylva GefvertOK P437:485:01
4Britt-Marie HalvardssonNässjö OK43:0810:21
5Ann-Marie ArkåsenFalköpings AIK43:2610:39
6Gertie SamuelssonIK Ymer43:5011:03
7Åsa RidefeltOK Linné44:3811:51
8Liz Silvergrund-ElfsbergKristinehamns OK48:5416:07
9Linnea MuschkeFalköpings AIK70:3437:47
Annika GustafsonOK GipenEj start

D40 3290 meter 24 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Britta SahlinVänersborgs SK26:140:00
2Marita KarlssonOK Skogsstjärnan26:150:01
3Sari HåkanssonOK Gränsen29:132:59
4Maria WidmarkIF Hagen29:273:13
5Lottie LindhOK Älgen31:175:03
6Lena ArnoldssonTidaholm SOK Sisu31:225:08
7Tone HollowellOK Tyr31:465:32
8Anna Weckner WestlundOK Tyr32:166:02
9Annette Falck-LarssonVänersborgs SK32:236:09
10Ann NyströmIF Hagen33:096:55
11Helena JohanssonOK Gisle33:227:08
12Annki GunnerekOK Klyftamo36:059:51
13Pernilla Axberg KarlsonLaxå OK36:069:52
14Monica LaageFalköpings AIK37:4511:31
15Katarina HedbergLerums SOK38:2412:10
16Eva CarlssonTenhults SOK38:4212:28
17Margareta AlmqvistOK Skogsstjärnan39:4213:28
18Christina NilssonOK Tranan41:0014:46
19Ann-Sofie HultsvedOK Tyr41:5815:44
20Eva Persson-RiisIF Hagen42:2916:15
21Monika JohanssonBredareds IF42:5916:45
22Annie EdvardsenGöteborg-Majorna OK44:5618:42
23Helena HammarTidaholm SOK Sisu52:0825:54
Christina SternerOK NjudungEj start

D35 3520 meter 17 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1(94)Helena SvenssonOK Tyr32:330:00
2Anna StombergIF Hagen36:203:47
3Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna36:464:13
4Helena KarlssonNybro OK36:564:23
5Carina IvarssonOK Kullingshof37:425:09
6Caroline HagströmMullsjö SOK39:146:41
7Karin AnderssonOK Klyftamo39:326:59
8Anna HöökOK Klyftamo40:448:11
9Eva MartinssonSkattkärrs IF42:229:49
10Agneta Hallberg-HanssonNässjö OK43:3311:00
11Madeleine JohanssonOK Tranan44:2111:48
12Maria WallinOK Roto45:3112:58
13Ewa HolmbergIF Hagen46:0113:28
14Annsofie LarssonLaxå OK48:0515:32
15Carina ÄlgmyrLaxå OK48:4916:16
16Suzy LarssonOK Skogshjortarna67:4835:15
Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OLEj godk.

D35 MOTION 2840 meter 7 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Karin MårtenssonOK Skogsstjärnan34:170:00
2Anna SwalanderIF Hallby38:374:20
3Ulla AnderssonIF Hagen39:355:18
4Lotta AndersdotterMariestads FK45:1010:53
5Tina KarlingIK Gandvik48:3614:19
6Ros-Marie DahlbergFalköpings AIK68:0833:51
Monica AnderssonIF HallbyEj start

D21 4520 meter 56 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1(27)Helena JanssonIF Hagen31:220:00
2Paula HaapakoskiPohjantähti31:280:06
3(40)Karin SpjuthIK Hakarpspojkarna33:232:01
4(64)Malin JonssonOK Tyr34:253:03
5(110)Johanna LindbergOK Denseln34:403:18
6(172)Anna-Karin MattssonSisu Forshaga SK34:423:20
7(167)Pernilla NilssonHalmstads OK34:463:24
8(10)Lena EliassonIK Hakarpspojkarna34:533:31
9Maria ErikssonNydalens SK35:153:53
10(151)Frida NeroRonneby OK35:564:34
11(53)Linn NilssonOK Tyr36:034:41
12(237)Erika SvennbergIF Hagen36:214:59
13(158)Annika AnderssonOK Tyr36:515:29
14Jenny MartinssonOK Tranan36:585:36
15(715)Linda NordinSundbybergs IK37:055:43
16(246)Lisa JohanssonOK Tyr37:205:58
17(301)Elin WallquistOK Tyr38:086:46
18(322)Anna-Karin ClaessonOK Kullingshof38:377:15
19(272)Lin ErikssonLinköpings OK38:427:20
20(325)Emma PalmérUlricehamns OK39:037:41
21(100)Emelie SvalinVänersborgs SK40:178:55
22(164)Emma GreenLångshyttans AIK OK40:339:11
23(395)Josefin LindbergBoxholm-Mjölby OL41:2310:01
24Åsa MartinssonOK Tranan41:3810:16
25(178)Stina BanckIF Hagen42:0810:46
26(213)Lina NeroRonneby OK42:2611:04
27(328)Tiina LaasOK Skogshjortarna42:2911:07
28(408)Linnea KjellLinköpings OK42:3011:08
29(232)Malin DanielssonIF Hagen42:4511:23
30Mia LindbergBoxholm-Mjölby OL43:1011:48
31(497)Christine LitzellOK Kullingshof44:0112:39
32Annika JohanssonOK Tranan44:3713:15
33Marie LindbladOK Djerf45:2514:03
34(426)Jenny LarssonOK Skogshjortarna45:2714:05
35Veronica HilmerssonOK Klyftamo46:1414:52
36(419)Annelie LitzellOK Kullingshof46:2915:07
37Ann HyvönenSkattkärrs IF46:3015:08
38Camilla BohmanIF Hagen46:5215:30
39Cecilia FrohmLinköpings OK47:3116:09
40Lina RööhsSkattkärrs IF48:1116:49
41(432)Therese LarssonOK Kroppefjäll48:5417:32
42(375)Sofie PetterssonUlricehamns OK49:1617:54
43(442)Rebecka SiebersIK Hakarpspojkarna49:5418:32
44(439)Hanna GustavssonOK Skogsstjärnan50:0618:44
45Johanna KarlssonHjobygdens OK51:4620:24
46(437)Katarina LindénLinköpings OK55:4624:24
47(620)Annica HanssonHerrestads AIF56:3725:15
48Lisa JanssonFrämmestads IK57:3826:16
49Anna OlssonIF Hagen68:5937:37
(183)Lina PalmérUlricehamns OKDisk.
(85)Linda RyenOK DjerfEj start
(106)Stina GranefeltOK TyrEj start
Ida OlssonOK KlyftamoEj start
(165)Therese PerssonOK TyrEj start
(345)Lena WesterlundOK DjerfEj start
Martina ArkåsenFalköpings AIKEj start

D21 MOTION 3090 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Karin KaillIK Omega32:000:00
2Karin PetterssonFalköpings AIK34:332:33
3Sofia RolénOK Älgen34:522:52
4Jessica BlomqvistDegerfors OK41:319:31
5Emelie SchönTidaholm SOK Sisu45:3213:32
6Monika JakobssonTidaholm SOK Sisu46:2714:27
7Anna MazurIF Hagen47:2515:25
8Kina PetterssonFalköpings AIK47:3315:33
9Annelie BlomqvistDegerfors OK66:2634:26
Lisa KaillIK OmegaEj start

D20 3450 meter 11 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Emelie Karlsson-LandénIstrums SK27:410:00
2(275)Carolina KlassonUlricehamns OK29:281:47
3(414)Madeleine GustavssonIstrums SK31:323:51
4(518)Maria SvenssonTrollhättans SOK34:176:36
5(454)Karin HolmIstrums SK34:597:18
6(353)Lotta NilssonOK Alehof35:387:57
7(590)Maria ForsbergKöping-Kolsva OK35:508:09
8Hanna AnderssonIF Hagen38:0910:28
9Sara CarlssonIF Hagen40:5513:14
10(692)Sandra AxelssonVänersborgs SK50:1922:38
Jenny HarderIF HagenEj godk.

D18 3450 meter 27 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1(341)Caroline GustavssonIstrums SK25:110:00
2(394)Julia ThorénEksjö SOK25:460:35
3Sofia HaajanenPohjantähti26:111:00
4(358)Elsa JanssonFrämmestads IK26:481:37
5(467)Ida-Maria SvenssonLidköpings Vinter-SK27:091:58
6(330)Anna-Lotta IrevallTjällmo-Godegårds OK29:124:01
7(468)Pernilla RosbergOK Gisle30:225:11
8(550)Ronja AnderssonTenhults SOK31:216:10
9(530)Sandra WassbladUddevalla OK32:046:53
10(598)Linda NilssonKristinehamns OK32:327:21
11(318)Martina KarlssonOK Njudung32:527:41
12(629)Sara NyströmIF Hagen33:578:46
13(557)Elin TörnrothHjobygdens OK35:2410:13
14(499)Hanna JanssonLerums SOK35:3210:21
15(471)Maria BrodinOK Djerf36:4411:33
16Jenny AdolfssonLerums SOK37:1212:01
17Catarina RuivoCOC Portugal38:2913:18
18(667)Marie JohanssonOK Tranan38:4913:38
19Alma BuerIF Hallby40:4215:31
20Olivia HellsvikIK Gandvik43:0717:56
21Elin TryggLidköpings Vinter-SK45:4920:38
22Emelie LennartssonOK Skogsstjärnan47:1522:04
23Patricia CasalinhoCOC Portugal51:5126:40
24Anna SterudIF Hagen59:1134:00
(411)Maria SchmiterlöwHjobygdens OKEj start
Matilda HallHjobygdens OKEj start
(780)Elin AnderssonOK KroppefjällEj start

D16 3270 meter 40 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Hanna AxelssonOK Skogshjortarna27:170:00
2Anna WidmarkIF Hagen28:331:16
3Sofia SalomonssonVänersborgs SK28:491:32
4Josefine MalmgrenLerums SOK30:072:50
5Kristin SkaarRyda SK30:433:26
6Carolina KarlssonOK Njudung31:424:25
7Lina LarssonVänersborgs SK32:124:55
8Sanna SvenssonFrämmestads IK32:365:19
9Linnea HoffmanIF Hagen33:436:26
10Isabell RingOK Tyr34:046:47
11Hanna BladhIK Hakarpspojkarna34:457:28
12Agnes AbrahamssonFrämmestads IK35:167:59
13Ida PeterssonVaggeryds SOK35:478:30
14Evelina NilssonOK Tranan35:598:42
15Lovisa NilssonLerums SOK36:199:02
16Kajsa IsakssonMullsjö SOK37:5610:39
17Lisa JohannessonTrollhättans SOK39:0811:51
18Johanna StoltVänersborgs SK39:2612:09
19Therese WängdahlOK Gipen40:3913:22
20Jenny WallinOK Roto40:5313:36
21Maria LingforsIF Hallby40:5813:41
22Malin LarssonFrämmestads IK42:3715:20
23Carolina JosefssonVänersborgs SK43:3716:20
24Therese LindqvistMullsjö SOK43:5116:34
25Louise JunkersLerums SOK44:0316:46
26Elin BergstedtDegerfors OK45:4918:32
27Linda NilssonOK Skogsstjärnan46:0718:50
28Maria AlfredssonOK Gipen46:0818:51
29Lina DahlbergFalköpings AIK47:0419:47
30Petra EricssonHjobygdens OK50:2023:03
31Malin OlssonOK Gipen50:3523:18
32Elsa IvarssonMullsjö SOK54:1426:57
33Johanna ÅkessonNässjö OK54:4127:24
34Matilda ThorénVänersborgs SK59:0731:50
Joanna ErikssonMullsjö SOKEj godk.
Silvana NicklassonOK GipenEj godk.
Jonna GunnerekOK KlyftamoEj godk.
Johanna EricsonÅmåls OKEj godk.
Ida HorstOK GipenEj start
Sara LundIFK GöteborgEj start

D14 2840 meter 35 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Linnea MartinssonSkattkärrs IF22:510:00
2My WestlundOK Tyr24:061:15
3Sara JonssonOK Klyftamo24:091:18
4Ellinor JohanssonOK Skogsstjärnan25:573:06
5Karin HåkanssonOK Gränsen27:555:04
6Kristin LöfIK Hakarpspojkarna28:165:25
6My MartinssonSkattkärrs IF28:165:25
8Moa JohansonOK Skogsstjärnan28:195:28
9Sarah CarlssonHjobygdens OK28:435:52
10Anna BrodinOK Djerf30:177:26
11Hanna HåkanssonOK Gränsen30:528:01
12Caroline LennartssonOK Skogsstjärnan31:268:35
13Ellinor KarlssonOK Njudung33:4510:54
14Malin HedbergLerums SOK34:0711:16
15Sara KarlssonOK Skogsstjärnan34:2411:33
16Lovisa PerssonLaxå OK35:3512:44
17Jenny FurusköldIK Gandvik37:3714:46
18Cajsa BanckHjobygdens OK39:4716:56
19Sofie AxeenStjärnorps SK41:0218:11
20Lisa AnderssonRyda SK41:5919:08
21Malin LarssonHjobygdens OK42:4119:50
22Emilia JohanssonOK Gisle42:4219:51
23Sara ÖbergVänersborgs SK44:3421:43
24Erika HugosonNässjö OK47:1024:19
25Astri MagnussenSkattkärrs IF48:2825:37
26Johanna NilssonFalköpings AIK48:5526:04
27Therese CarlssonJönköpings OK50:2427:33
28Anna LarssonFalköpings AIK54:0431:13
29Åsa MuschkeFalköpings AIK58:0835:17
30Johanna AlfredssonVänersborgs SK62:2239:31
31Lovisa ElovssonNässjö OK92:0369:12
Klara NeroMullsjö SOKEj godk.
Frida LaageFalköpings AIKEj godk.
Ida LundbergIstrums SKEj godk.
Sofie PerssonMullsjö SOKEj start

D12 2380 meter 26 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Irma HåkanssonOK Gränsen18:430:00
2Lydia MartinssonSkattkärrs IF20:131:30
3Malin LeanderssonOK Tyr21:202:37
4Sandra BomanDeje SF21:362:53
5Elin SvenssonNässjö OK22:023:19
6Sofia AndrénHjobygdens OK23:455:02
7Mina CoxnerLerums SOK24:045:21
8Nathalie RyghMariestads FK24:235:40
9Evelina JohanssonVänersborgs SK25:266:43
10Victoria GunnerekOK Klyftamo26:387:55
11Karin HaaseVänersborgs SK26:578:14
12Julia BirathStenungsunds OK27:579:14
13Linnéa JanssonLerums SOK28:009:17
14Johanna BernhedLerums SOK30:0711:24
15Malin DahlbergFalköpings AIK32:5014:07
16Rebecka HöögLaxå OK33:1814:35
17Marika AnderssonOK Skogsstjärnan39:3820:55
18Sandra AnderssonIstrums SK40:5522:12
19Amanda HammarTidaholm SOK Sisu41:2322:40
20Klara FredrikssonFalköpings AIK46:5728:14
21Martina JohanssonBredareds IF47:0428:21
Maria KarlssonLaxå OKEj godk.
Ellen SwalanderIF HallbyEj godk.
Helena HedbergLerums SOKEj godk.
Ellen OskarssonLaxå OKEj godk.
Madeleine AnderssonIF HallbyEj start

D10 2350 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Sofia SjögrenOK Kullingshof22:310:00
2Sara HagströmMullsjö SOK26:053:34
3Isabelle BornetunSkillingaryds FK28:095:38
4Hanna LarssonHjobygdens OK30:207:49
5Astrid AlfredssonOK Skogsstjärnan31:068:35
6Stina LiderudLidköpings Vinter-SK31:078:36
7Sofia LundbergIstrums SK37:0314:32
8Signe MagnusenSkattkärrs IF41:1618:45
9Hanna GunnarssonIK Hakarpspojkarna45:5623:25
Stina NeroMullsjö SOKEj start

U4 2840 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Rasmus WestlundOK Tyr30:020:00
2David LarssonFalköpings AIK35:045:02
3William HollowellOK Tyr38:418:39
4Ellen LarssonIF Hagen38:488:46
5Anna LarssonIF Hagen38:498:47

U3 2380 meter 19 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Frida PerssonNässjö OK23:470:00
2Angelica HirscherDegerfors OK24:050:18
3Hanna JosefssonVänersborgs SK26:272:40
4Lovisa BirathStenungsunds OK27:474:00
5Viktor LindellNässjö OK29:155:28
6Simon FyhrNässjö OK29:185:31
7Åsa BogrenIF Hagen30:156:28
8Mikael FranssonNässjö OK30:436:56
9Kristina AnderssonTenhults SOK30:567:09
9Emma AssarssonTenhults SOK30:567:09
11Ylva WängdahlOK Gipen32:448:57
12Karin SterudIF Hagen33:439:56
13Alma GustavssonIK Albion37:5214:05
14Amanda BerggrenOK Skogsstjärnan51:3727:50
15Madeleine MarkebroOK Skogsstjärnan59:1735:30
Marcus ErikssonHjobygdens OKEj godk.
Simon NilssonFalköpings AIKEj godk.
Hanna KarlingIK GandvikEj godk.
Karl HolmquistIF HallbyEj start

U2 2350 meter 14 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Erik PerssonNässjö OK19:120:00
2Amanda JacobssonDegerfors OK20:181:06
3Måns HellströmIK Gandvik21:322:20
4Emely PetterssonVänersborgs SK23:404:28
5Albin LöfvallIF Hagen23:424:30
6Rasmus LygnerLerums SOK24:285:16
7Sanna BornetunSkillingaryds FK25:246:12
8Samuel FyhrNässjö OK28:349:22
9Josefin HöögLaxå OK32:2213:10
10Evelina PäiväniemiLaxå OK32:2713:15
11Klara AndrénHjobygdens OK32:5213:40
12Cecilia BomanDeje SF36:0316:51
13Lina LarssonFalköpings AIK36:1617:04
14Jenny StenbergOK Gipen36:4217:30

U1 2120 meter 12 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Anton HanssonNässjö OK18:040:00
2Emil JohanssonBredareds IF20:502:46
3Moa SvenssonNässjö OK23:525:48
4Filip JacobssonDegerfors OK25:147:10
5Stina LarssonIF Hagen26:418:37
6Sofie AnderssonRyda SK26:428:38
7Erik WidmarkIF Hagen26:458:41
8Lina LundbergIstrums SK29:3411:30
9Johannes RidefeltOK Linné33:4915:45
10David GunnarssonIK Hakarpspojkarna50:0231:58
Sara KarlingIK GandvikEj godk.
Sandra FyhrNässjö OKEj godk.

INSKOLNING 1700 meter 30 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
Adam HilmerssonHjobygdenGodkänd
Albin AxelssonMullsjöGodkänd
Albin LagerNässjö OKGodkänd
Alexander AxelssonTibro AIK SOKGodkänd
Alma LiderudLidköpings Vinter-SKGodkänd
Amanda PetterssonVänersborg SKGodkänd
Cristian KarlssonLaxå OKGodkänd
Elin MossbergOK TyrGodkänd
Elsa HolmgårdKils OKGodkänd
Erik AnderssonRyda SKGodkänd
Erik LindströmOK TrananGodkänd
Hanna LindströmOK TrananGodkänd
Hilda SvenssonNässjö OKGodkänd
Johan BladhIK HakarpspojkarnaGodkänd
Johanna KjellstrandLaxå OKGodkänd
Julia MossbergOK TyrGodkänd
Karin MånssonSOK TräffGodkänd
Klara HolmgårdKils OKGodkänd
Linnea BogrenIF HagenGodkänd
Linnea HerngrenIF HagenGodkänd
Lisa JohanssonOK TrananGodkänd
Louise BergLaxå OKGodkänd
Lovisa MartinssonSkattkärrs IFGodkänd
Matilda HerngrenIF HagenGodkänd
Nathalie JohnssonLidköpings Vinter-SKGodkänd
Robin ArkbladOK SkogshjortarnaGodkänd
Stina HåkanssonOK GränsenGodkänd
Tilda AnderssonOK TyrGodkänd
Viktor OssianssonIK HakarpspojkarnaGodkänd
Johanna HagströmMullsjö SOKEj godk.

ÖPPEN 1 2350 meter 11 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Lena KråklindIF Hagen19:190:00
2Olivia BuerIF Hallby21:051:46
3Anders Hansen-HaugAskersunds OK21:552:36
4Malin HolmerIFK Moras OK23:454:26
5Ulla FredrikssonFalköpings AIK24:325:13
6Bo FranssonNässjö OK31:4912:30
7Mona FranssonNässjö OK31:5112:32
8Natelie LinderHjobygdens OK33:2614:07
9Martin CarlssonOK Roto37:4818:29
10Sofie BertilssonIF Hagen57:1537:56
Kim BergkMullsjö SOKEj godk.

ÖPPEN 2 2380 meter 14 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Jonas HolmerAskersunds OK22:270:00
2Magnus KlintTibro AIK SOK23:040:37
3Sofia KyhlbergMalungs OK Skogsmårdarna26:424:15
4Matilda ErikssonMullsjö SOK27:244:57
5Johan KlintTibro AIK SOK28:436:16
6Paula BäckmanKlubblös31:188:51
7Tobias GenborgAskersunds OK32:219:54
8Erika ThorssonOK Gisle33:4511:18
9Maria LöfvallIF Hagen40:1217:45
10Harriet RolénOK Älgen41:1318:46
11Anna KyhlbergMalunsOk41:4219:15
12Kurt NilssonFalköpings AIK42:3120:04
13Cecilia JohanssonSOK Träff43:0620:39
14Iwy AndréIF Hagen55:5733:30

ÖPPEN 4 2840 meter 24 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Niclas ErikssonFalköpings AIK33:190:00
2Sören AndrénIF Hagen33:400:21
3Katarina HaaseVänersborgs SK36:393:20
4Erno HugossonNässjö OK37:003:41
5Åsa LarssonSOK Träff37:183:59
6Pär LarssonIF Hagen38:425:23
7Maria AhlbergRyda SK39:115:52
8Turid PeterssonVaggeryds SOK39:185:59
9Bengt ÅkerströmSOK Träff39:496:30
10Lars MelENMotala AIF OL41:388:19
11Elisabeth NilssonKristinehamns OK44:1510:56
12Kerstin LarssonIF Hagen48:2315:04
13Camilla LiderudLidköpings Vinter-SK49:2516:06
14Marcus CarlssonIF Hagen51:4918:30
15Ann-Christine CarlssonIF Hagen52:1218:53
16Anita LiljaJönköpings OK56:2623:07
17Lolita DikandaIFHagen60:1927:00
18Michael KarlssonIF Hagen60:2127:02
19Lotta HolmbäckHjobygdens OK66:5533:36
20Anelie HåkanssonLerums SOK71:4538:26
21Daniel MuschkeFalköpings AIK73:0739:48
22Pia Brag JonssonIK Gandvik81:1047:51
23Anki HolmerIFK Moras OK103:3070:11
Kerstin GustavssonIK AlbionEj godk.

ÖPPEN 5 3250 meter 22 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Christer BlomqvistTidaholm SOK Sisu31:470:00
2Helena LindmanNässjö OK31:540:07
3Viktor TidemanJönköpings OK32:100:23
4Tord GustavssonOK Skogsstjärnan32:591:12
5Henrik KråklindIF Hagen33:482:01
6Håkan MossbergOK Tyr34:292:42
7Anette RingOK Tyr36:024:15
8Arne LiljaJönköpings OK39:137:26
9Berndt HalvardssonNässjö OK42:5611:09
10Dennis SjöblomNässjö OK43:4712:00
11Torbjörn HaginIK Gandvik45:1613:29
12Marina GustavssonOK Skogsstjärnan45:3613:49
13Jonas ThidellIK Hakarpspojkarna47:1215:25
14Bengt JanssonOK Skogsstjärnan54:0622:19
15Boine KvarnströmJönköpings OK55:4423:57
16Carina ThidellIK Hakarpspojkarna57:1325:26
17Britt AnderssonRyda SK59:1927:32
18Elin HenrikssonMullsjö SOK59:2127:34
19Berit SjökvistOK Tisaren60:5629:09
20Olivia HoffmanGudhems IF64:3432:47
21Rune BrandshageIK Gandvik66:5335:06
Mark ReisenKlubblösEj godk.

ÖPPEN 7 2960 meter 32 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Mats HedmanIF Hagen18:080:00
2Björn SterudIF Hagen24:306:22
3Klaes AxelssonIK Hakarpspojkarna25:207:12
4Tomas LindbladHjobygdens OK25:567:48
5Jouni Hansen-HaugAskersunds OK26:168:08
6Anna IsakssonMullsjö SOK27:279:19
7Christian TörnmarckAskersunds OK29:0210:54
8Gert JohanssonIK Gandvik30:2512:17
9Gunnel SvenssonOK Tranan30:4212:34
10Malin TengströmFrämmestads IK30:4512:37
11Thomas PeterssonVaggeryds SOK30:4612:38
12Monica WalleniusOK Skogsstjärnan31:0112:53
13Johan AnderssonFrämmestads IK31:3113:23
14Mattias KarlssonUlricehamns OK32:4714:39
15Gun LundbergIstrums SK33:0714:59
16Lena BogrenIF Hagen33:1615:08
17Fredrik TörnmarckAskersunds OK33:3715:29
18Mikael JohanssonOK Tranan34:5716:49
19Roger AnderssonIstrums SK35:0616:58
20Kent NeroMullsjö SOK35:3317:25
21Jeanette CarlssonOK Älgen36:1318:05
22Lars-Göran AnderssonOK Gipen36:3318:25
23Erika KyhlbergMalungs OK Skogsmårdarna37:1919:11
24Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu38:0319:55
25Berit JanssonFalköpings AIK38:4120:33
26Ulf SjökvistOK Tisaren41:0122:53
27Guntram MånssonMariestad FK41:1323:05
28Andreas RomFrämmestads IK42:5724:49
29Göran LarssonOK Kroppefjäll44:4926:41
30Roland GustavssonHjobygdens OK45:3827:30
31Roland PerssonMariestads FK58:1340:05
32Nils-Erik HolgerssonJönköpings OK63:0244:54

ÖPPEN 8 4350 meter 16 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Jonas BergenfurOK Älgen36:330:00
2James HedinK 3 IF38:021:29
3Cristoffer JonssonKFUM-Örebro39:152:42
4Jan-Ove WikingIstrums SK41:084:35
5Bo-Gunnar JosefssonNässjö OK41:385:05
6Johan EliassonFalkenbergs OK41:445:11
7Johan KyhlbergMalungs OK Skogsmårdarna41:565:23
8Håkan BlomkvistSisu Forshaga SK43:417:08
9Mats NilssonFalköpings AIK45:469:13
10Morgan TidemanJönköpings OK47:0110:28
11Jonny JohanssonAskersunds OK47:0810:35
12Malin HolmqvistIK Hakarpspojkarna49:0712:34
13Mattias CardellK 3 IF49:2612:53
14Anders JakobssonIK Albion49:3813:05
15Ingemar KyhlbergMalungs OK Skogsmårdarna55:1818:45
16Kjell HolmqvistIK Hakarpspojkarna59:4623:13

HD10 Tibro 2350 meter 13 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Martin OlssonTibro AIK SOK35:340:00
2Erika BärndalTibro AIK SOK35:570:23
3Olivia HultmanTibro AIK SOK39:574:23
4Andreas KjellkvistTibro AIK SOK40:174:43
Maria KlintTibro AIK SOKEj start
Karin OlssonTibro AIK SOKEj start
Pelle StrandTibro AIK SOKEj start
Linnea EmanuelssonTibro AIK SOKEj start
Hampus ThorstenssonTibro AIK SOKEj start
David SamuelssonTibro AIK SOKEj start
Jacob TengberthTibro AIK SOKEj start
Linus ViktorssonTibro AIK SOKEj start
Jesper ThorstenssonTibro AIK SOKEj start

HD12 Tibro 2380 meter 1 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
Kim ViktorssonTibro AIK SOKEj godk.


Skapad 2005-04-02 20:47:43 med OLA version 3.3.0