Tibro Trippeln Långdistans, Klassresultatlista

2006-04-23


H80 3210 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Gunnar NilssonTidaholm SOK Sisu51:250:00
2John JonssonIF Hagen56:375:12
Yvon HolmbäckHjobygdens OKEj start

H75 3550 meter 17 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Rune LindgrenIK Hakarpspojkarna34:560:00
2Valter AlamaOK Grane36:331:37
3Tage HammerLaxå OK40:195:23
4Sven-Johan PerssonIK Gandvik40:285:32
5Helmer EkbergÄtrans IF42:497:53
6Ingvar LundgrenBoxholm-Mjölby OL45:5911:03
7Torsten BjörkerothOK P446:2111:25
8Yngve MalmlöfFloby OK47:4112:45
9Bernt RiisIF Hagen50:4915:53
10Lars-Gunnar EnströmOK Tranan51:4616:50
11Arne WahlgrenSOK Träff52:5117:55
12Bo ElvingssonHerrljunga SK Skid o OL52:5718:01
13Yngve AnderssonLidköpings VSK56:0421:08
14Lars PetterssonOK P460:0025:04
Bengt JanssonOK SkogsstjärnanEj godk.
Lennart LarssonOK P4Ej godk.
Urban SpånmarkMullsjö SOKEj godk.

H70 3880 meter 16 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Nils GrannKristinehamns OK32:350:00
2Torild BornetunSkillingaryds FK36:424:07
3Kjell PerssonMariestads FK41:328:57
4Karl ÅkermanMotala AIF OL41:589:23
5Tore JohanssonSOK Aneby41:599:24
6Sven AnderssonOK Stigen42:089:33
7Claes SjöbergLindebygdens OK43:2510:50
8Göran MalmbergIK Gandvik45:1012:35
9Stig SahlIF Hagen45:2012:45
10Per LarssonJönköpings OK46:4214:07
11Bertil PetterssonOK Tyr49:2516:50
12Åke LindbergHerrljunga SK Skid o OL52:5920:24
13Bo ÖhrströmOK Amne53:4821:13
14Bo PehrsonIstrums SK67:3134:56
Bertil WiklundIK WilskeEj godk.
Åke IvanssonDegerfors OKEj start

H65 4320 meter 35 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Lars CederusSnättringe SK38:300:00
2Rolf GäverthVästvärmlands OK39:120:42
3Ingemar HolmbergIF Hagen40:071:37
4Yngve JohanssonKristinehamns OK40:442:14
5Sven LeanderssonÄlvdalens IF OK41:463:16
6Mats-Erik AnderssonUlricehamns OK42:253:55
7Hans MårtenssonDalaportens OL43:084:38
8Sven-Olof LundinSol Tranås43:595:29
9Bernt KvistUlricehamns OK45:126:42
10Lars-Erik LarssonOK Amne45:156:45
11Harry SundbergOK Klyftamo45:196:49
12Bertil ErikssonOK Tyr45:246:54
13Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu45:317:01
14Per-Olof EckerlidSävedalens AIK48:039:33
15Raimo SalminenVäxjö OK48:209:50
16Lars-Åke LarssonOK Tranan48:5410:24
17Börje WallinTidaholm SOK Sisu49:4311:13
18Lars LångOK Klyftamo50:1911:49
19Sune HagströmIK Gandvik52:0713:37
20Heikki RissanenMariestads FK53:2014:50
21Stig BengtssonOK Amne55:0616:36
22Bengt ÖsterblomK 3 IF56:2517:55
23Karl-Gerhard RamdeSOK Aneby56:3118:01
23Erland LingIK Hakarpspojkarna56:3118:01
25Sven-Olof SandstedtFalköpings AIK56:3418:04
26Björn EgnerHeming/Njård O-lag57:0518:35
27Gunnar JohanssonMariestads FK59:2120:51
28Karl-Inge KarlssonIstrums SK62:3924:09
29Harry BrandqvistTidaholm SOK Sisu72:1133:41
30Uno AnderssonOK Klyftamo75:5737:27
31Ulf NyströmLidköpings VSK80:1541:45
32Stig-Olof PetterssonLidköpings VSK100:3362:03
Rolf StenströmVänersborgs SKEj godk.
Lars-B LarssonOK TyrEj start
Folke DahlénLidköpings VSKEj start

H60 4870 meter 43 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Morgan LjungVaggeryds SOK34:330:00
2Kalle JohanssonOK Skogshjortarna36:412:08
3Stefan LarssonOK Njudung36:502:17
4Lars LjungbergTrollhättans SOK37:363:03
5Roland NilssonFalköpings AIK38:023:29
6Rune SandbergUddevalla OK38:273:54
7Ingemar WiklundOK Skogsvargarna38:374:04
8Runo JohanssonKristinehamns OK39:575:24
9Bo AnderssonMatteus SI44:269:53
10Lars GranefeltOK Tyr44:4710:14
10Jan Olav CarlssonIF Hagen44:4710:14
12Stig TörnkvistKöping-Kolsva OK45:0510:32
13Rune KlockareOK Tyr46:0411:31
14Anders AxelssonSävedalens AIK46:3912:06
15Lars-Olof GustavssonOK Klyftamo46:4712:14
16Ingemar LindblomIFK Göteborg48:4014:07
17Sigvard OscarssonIstrums SK49:2114:48
18Stellan AhnströmForserums SOK49:4015:07
19Gösta ClaessonRydboholms SK50:0915:36
20Jan RödströmOK Skogsstjärnan50:1015:37
21Carl-Otto WijkmarkIF Hagen50:1415:41
22Lars-Erik NilssonMariestads FK50:3416:01
23Bertil ÖhlundFalköpings AIK50:4516:12
24Lennart HöijeOK Klyftamo51:1916:46
25Tommy HallménVingåkers OK51:2916:56
26Kay SvenssonOK P453:5119:18
27Bengtåke AnderssonOK Amne55:3220:59
28Reits HallOK Amne55:4821:15
29Sven-Erik SjöholmMullsjö SOK55:5921:26
30Roland NordLindebygdens OK57:1522:42
31Styrbjörn JanssonIF Hagen58:0423:31
32Rolf SkoglundSoIK Hellas58:2423:51
33Christer OttossonIF Hagen58:3324:00
34Åke NordbergOK Klyftamo62:0127:28
35Per-Olof JohanssonOK Klyftamo63:3228:59
36Lars-Åke JohanssonIK Ymer68:0133:28
37Åke KarlssonSOK Träff71:5137:18
38Lars WahlströmIstrums SK72:5738:24
39Jürg GrissemannOK Skogsstjärnan97:4963:16
40Christer HenriksgårdOK Klyftamo102:3568:02
Tore MartinssonDegerfors OKEj start
Bengt NilssonHestra IFEj start
Ingemar WästlundOK AmneEj start

H55 5420 meter 37 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Per IvarssonTrollhättans SOK43:530:00
2Hans G BernhardMariestads FK45:441:51
3Christer ElfsbergKristinehamns OK45:592:06
4Inge LöwegrenKatrineholms OK46:082:15
5Conny LindbergHällefors OK46:362:43
6Håkan OlssonHjobygdens OK47:113:18
7Eje AnderssonOK Renen48:014:08
8Bengt JohanssonOK Skogshjortarna48:164:23
9Tommy ErikssonTullinge SK48:464:53
10Ingemar ZiljatOK Djerf49:045:11
11Lars GustafssonOK Gränsen49:275:34
12Karl-Evert SvenssonIF Hagen50:587:05
13Christer NälemarkOK Djerf52:328:39
14Sten OlssonOK Klyftamo53:079:14
15Jonas LarssonOK Kullingshof54:0710:14
16Anders PetterssonHjobygdens OK54:5210:59
17Martin HäggblomOK Klyftamo54:5411:01
18Bertil KarlssonHjobygdens OK54:5511:02
19Olle AdolfssonLerums SOK54:5811:05
20Roalh KlevelandKvillebyns SK56:2312:30
21Kjell MartinssonOK Tranan56:3212:39
22Stig JohanssonFalköpings AIK57:0913:16
23Håkan LööfMariestads FK59:3115:38
24Dan KrantzIK Gandvik61:5017:57
25Ove FlinkIK Albion62:3618:43
26Christer GillenäsKristinehamns OK67:0023:07
27Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna71:5728:04
28Sven-Olof JohanssonVaggeryds SOK74:0030:07
29Sven-Erik JohanssonMariestads FK76:1732:24
30Rolf HultmanVaggeryds SOK86:0242:09
Anders PetterssonIFK SkövdeEj godk.
Lars ChristensenOK DjerfEj godk.
Jan WingstedtBodafors OKEj godk.
Jonny JohanssonAskersunds OKEj start
Ove VesterbergLycksele IFEj start
Bo EklöfIK HakarpspojkarnaEj start
Sven-Åke KarlssonIK HakarpspojkarnaEj start

H55 MOTION 4590 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Lars-Erik NorstenHerrljunga SK Skid o OL46:230:00
2Bernt JosefssonUlricehamns OK47:080:45
3Rune OlaussonOK Gipen47:461:23
4Knut NilssonOK Skärmen66:1919:56
Göran SvahnBorås GIFEj start

H50 5870 meter 55 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Lars PerssonHagaby GoIF41:430:00
2Sixten WestlundOK Tyr42:160:33
3Lars KarlssonUlricehamns OK42:581:15
4Anders DerebrantSOK Aneby43:311:48
5Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarna44:523:09
6Johan BerglundSävedalens AIK46:094:26
7Ulf PalmérUlricehamns OK48:146:31
8Göran CarnanderIK Hakarpspojkarna48:316:48
9Hans AnderssonVästerbergslagens OL48:597:16
10Hans Göran PetterssonKFUM Örebro OK49:488:05
11Kjell NeroRonneby OK49:508:07
12Thomas HjertFalköpings AIK50:479:04
13Bengt AnderssonFrämmestads IK50:489:05
14Lennart LarssonJönköpings OK51:379:54
15Uno MagnussonIF Hagen52:1410:31
16Björn PetterssonUlricehamns OK52:4711:04
17Arne AnderssonOK Torfinn52:5711:14
18Yngve JohanssonHagaby GoIF53:1511:32
19Stefan GunnarssonKristinehamns OK54:2712:44
19Ralf LindgrenNAI54:2712:44
21Robert JessenFrämmestads IK55:4614:03
22Per LindgrenIK Hakarpspojkarna57:5516:12
23Håkan ForsmanRonneby OK58:1516:32
24Ingvar AnderssonOK Amne58:4016:57
25Anders ErikssonIF Hagen58:4617:03
26Jan UnossonBredareds IF58:5917:16
27Per-Eric CarlssonIF Hagen59:0117:18
28Lars GrehnMullsjö SOK59:1017:27
29Urban LarssonIF Hagen59:3017:47
30Tommy RoosFalköpings AIK61:2419:41
31Kent IvarssonOK Skogshjortarna61:3419:51
32Sven-Erik BrodinOK Djerf62:0520:22
33Ulf SvenssonOK Njudung63:1621:33
34Per WennerbergOK Klyftamo63:3421:51
35Stefan ArbinAnnebergs GIF65:0123:18
36Sören KarlssonMullsjö SOK65:1423:31
37Kenneth GustavssonLaxå OK65:2023:37
38Hans TrofastTenhults SOK65:4624:03
39Jan-Åke EmilssonGudhems IF68:3026:47
40Owe TörnrothHjobygdens OK69:0027:17
41Hans AnderssonIK Gandvik71:0129:18
42Per-Ola JohnssonOK Kullingshof71:2529:42
43Rainer ScholzIK Vista72:2630:43
44Thomas WesterGustavsbergs IF OK74:1732:34
45Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK74:3132:48
46Tommy WesterbergIF Hagen74:3232:49
47Bo AnderssonIK Gandvik75:2633:43
48Göran EklöfIK Ymer78:1936:36
49Alf SiewertzGudhems IF80:0438:21
50Bo AnderssonFalköpings AIK80:4739:04
51Gert IvarssonOK Skogshjortarna82:3640:53
Kjell KaminskyIF HagenEj godk.
Göran LarssonVänersborgs SKEj start
Thomas PeterssonVaggeryds SOKEj start
Benny HoffmanGudhems IFEj start

H45 6420 meter 54 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Christer SkoogKils OK41:520:00
2Sören JonssonNydalen SK43:251:33
3Hans StridUlricehamns OK44:002:08
4Leif HelgmanOK Tyr45:333:41
5Rolf WikströmOK Tyr46:144:22
6Johan SandströmMullsjö SOK46:374:45
7Tom HollowellOK Tyr47:495:57
8Jörgen IvarssonHestra IF49:197:27
9Jan HanssonStenungsunds OK50:478:55
10Bengt LundbergIstrums SK51:189:26
11Mats WelanderOK Djerf52:0210:10
12Gunnar JohanssonSkarpnäcks OL52:2610:34
13Jan-Olov BäckOK Djerf53:0811:16
14Magnus JoelssonSOK 6853:3111:39
15Staffan PehrsonIstrums SK54:0312:11
16Erik HellsvikIK Gandvik54:1712:25
17Lars HolmbergIF Hagen55:2113:29
18Christer JohanssonKöping-Kolsva OK57:3415:42
19Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK59:1517:23
20Mikael HallbergLidköpings VSK59:2517:33
21Hans GarmerGöteborg-Majorna OK59:2617:34
22Stefan StombergIF Hagen59:3917:47
23Lars-Johan VågLerums SOK61:1619:24
24Claes EkbergLidköpings VSK61:3419:42
25Per SternerIF Hagen61:5820:06
26Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna62:2020:28
27Lars HagrotTäby OK62:2320:31
28Nils-Olof LarssonVänersborgs SK62:4920:57
29Christer FranssonMotala AIF OL63:5322:01
30Lars-Erik AnderssonLerums SOK65:1223:20
31Stefan JanssonLerums SOK65:2523:33
32Thord JanssonVästvärmlands OK65:3623:44
33Per-Anders FurusköldIK Gandvik66:3124:39
34Lars-Olov EricsonOK Djerf68:1526:23
35Tore BengtssonMariestads FK68:3726:45
36Hans GunnerekOK Klyftamo70:3128:39
37Martin AxelssonOK Skogshjortarna70:5028:58
38Tomas NyströmIF Hagen71:0229:10
39Mats NilssonFalköpings AIK71:2729:35
40Anders PetterssonMariestads FK72:3930:47
41Mats SunessonOK Skogsstjärnan73:2131:29
42Göran OlesundOK Landehof73:3931:47
43Tord GustavssonOK Skogsstjärnan84:4842:56
44Lars NilssonOK Skogsstjärnan86:4644:54
45Håkan HåkanssonOK Gränsen87:2545:33
46Bo Arne StåhlIS Kullen94:1152:19
Stefan SvenssonIF HagenEj godk.
Mikael RingOK TyrEj godk.
Bengt LevinOK TyrEj godk.
Peder JohanssonOK SkogsstjärnanEj godk.
Peter RidefeltOK LinnéEj godk.
Leif MartinssonSkattkärrs IFEj start
Claes NilssonKungälvs OKEj start
Lars-Olof SchönHestra IFEj start

H45 MOTION 4590 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Evert JohanssonOK Tisaren38:150:00
2Per PetterssonOK Djerf40:592:44
3Ove MuschkeFalköpings AIK45:507:35
4Stefan OlssonIF Hagen46:558:40
5Conny JohanssonIK Gandvik55:1517:00
6Conny SahlinVänersborgs SK62:3724:22

H40 6880 meter 43 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Thomas BogrenIF Hagen41:460:00
2Sten LeanderssonOK Tyr43:482:02
3Jonas LångStora Tuna IK45:163:30
4Per SanderGöteborg-Majorna OK45:243:38
5Stefan JohanssonIK Gandvik46:204:34
6Jonas NylundJärfälla OK48:036:17
7Jonatan BörjessonHestra IF48:286:42
8Johan OskarssonLaxå OK48:386:52
9Mats FermOK Linné50:088:22
10Micke WallströmOK Måsen50:208:34
11Per LöfvingTolered-Utby Ol-klubb52:1010:24
12Anders JonssonSkattkärrs IF52:1310:27
13Torben UtzonOK Pan Arhus52:4310:57
14Martin MandingerTrollhättans SOK52:4510:59
15Roger HallgrenIFK Göteborg52:5011:04
16Lars JacobssonDegerfors OK52:5311:07
17Patrik ForsTurebergs IF53:0911:23
18Peter StrömdahlOK Skogsvargarna55:4013:54
18Håkan LindbergKristinehamns OK55:4013:54
20Stefan LundOK Skogshjortarna55:4513:59
21Peter NilssonOK Tranan56:3814:52
22Åke WijkmarkIF Hagen56:4214:56
23Roger GunnarssonFalköpings AIK57:2615:40
24Håkan AlmqvistOK Djerf57:5916:13
25Tony GustavsenIstrums SK58:4717:01
26Uno SandIK Gandvik59:2217:36
27Torbjörn OhlssonHaninge SOK61:2019:34
28Jonas HagströmFalköpings AIK62:3520:49
29Sören AnderssonLidköpings VSK62:4520:59
30Leif PerssonOK Skogsstjärnan63:3221:46
31Erik GustavssonIK Albion65:4423:58
32Niclas CarlssonOK Älgen68:3126:45
33Björn LundgrenKils OK68:4927:03
34Tommy RyghMariestads FK72:5931:13
35Johan LiderudLidköpings VSK77:3835:52
36Conny GunnarssonOK Älgen80:4538:59
37Kjell EinarssonOK Skogshjortarna81:3639:50
38Tomas VidfeltLindebygdens OK84:5843:12
Henrik KarlssonOK SkogsstjärnanEj godk.
Johan TryggLidköpings VSKEj godk.
Anders JonssonOK KlyftamoEj godk.
Stefan ErikssonOK ÄlgenEj godk.
Ola AllvinIK HakarpspojkarnaEj start

H35 8280 meter 24 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Henrik LindbladOK Djerf53:380:00
2Lars SvenssonMålilla OK53:500:12
3Thomas HöjsgaardLeksands OK54:060:28
4Mattias BalckIFK Lidingös Skid o OK54:210:43
5Bengt ÖhlundIK Hakarpspojkarna56:553:17
6Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna57:173:39
7Richard TengströmVänersborgs SK59:055:27
8Mats HedmanIF Hagen59:185:40
9Mikael LarssonSkattkärrs IF59:295:51
10Hans PåhlmanIstrums SK59:345:56
11Jan-Ove WikingIstrums SK59:496:11
12Mats BergenfurOK Älgen59:526:14
12Lasse KarlssonGudhems IF59:526:14
14Jonas CederlöfSkattkärrs IF64:0710:29
15Jonas BergenfurOK Älgen64:4411:06
16Klas FriborgJönköpings OK65:3411:56
17Håkan BlomkvistSkattkärrs IF70:0516:27
18Mats WesterbergSkattkärrs IF70:4117:03
19Magnus NiklassonFalköpings AIK76:0822:30
20Henrik PetterssonFalköpings AIK86:5333:15
21Harri ViinamäkiIF Hagen105:1051:32
Thomas AnderssonOK TrananEj godk.
Anders SträngFalköpings AIKEj start
Urban LarssonOK SkogsstjärnanEj start

H35 MOTION 5630 meter 14 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Stefan HöögLaxå OK46:120:00
2Hans KööhlerTrollhättans SOK50:003:48
3Gunnar JohanssonOK Skogsvargarna54:017:49
4Kjell JohanssonSkattkärrs IF55:118:59
5Bernt HenrikssonGudhems IF55:219:09
6Mattias KarlssonOK Tyr56:3710:25
7Magnus BlennowFalköpings AIK57:2211:10
8Örjan NilssonMariestads FK60:1414:02
9Jan MyhlbackLindebygdens OK60:1514:03
10Pär LarssonIF Hagen60:1714:05
11Mats AnderssonMariestads FK74:0327:51
12Kenneth LjungströmOK Djerf74:3728:25
13Thomas AsplundOK Skogsvargarna77:0130:49
Claes AnderssonTidaholm SOK SisuEj start

H21 LÅNG 11520 meter 109 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Fredrik PetterssonLinköpings OK63:240:00
2Emil BengtssonFK Friskus Varberg64:301:06
3Olle KärnerLeksands OK64:431:19
4Andreas JohanssonHalden SK65:191:55
5Edvin KarlssonOK Denseln65:332:09
6Martin JönssonFK Friskus Varberg66:533:29
7Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK67:574:33
8Harri KarlssonOK Denseln68:305:06
9Mathias JanssonHagaby GoIF69:135:49
10Per-Anders EggertsenIFK Göteborg69:306:06
11Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna69:596:35
12Erik KropfGustavsbergs IF OK70:347:10
13Anders BennitzOK Renen70:447:20
14Johan LevinSävedalens AIK70:467:22
15Erik ThorssonHalden SK70:497:25
16Andreas RangertIK Hakarpspojkarna70:517:27
17Johan OlssonHjobygdens OK71:097:45
18Johan StrandbergJärla IF OK71:258:01
19Marcus KarlssonIK Hakarpspojkarna71:308:06
20Petter HaraldssonIFK Lidingös Skid o OK71:318:07
21Jonas GustafssonVänersborgs SK72:399:15
22Mikael PihelOK Tisaren72:599:35
23Andreas FermOK Skogsfalken73:069:42
24Mikael JanssonIFK Lidingös Skid o OK73:2510:01
25Andreas ErikssonVästerås SOK73:4710:23
26Rickard PentonenHestra IF73:5110:27
27Rickard HolmqvistHestra IF74:0110:37
28Magnus CarlstedtSävedalens AIK74:0910:45
29Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna74:3811:14
30Christer AlmHagaby GoIF74:4611:22
31Jon LarssonOK Skogshjortarna75:3212:08
32Peter ArnessonUlricehamns OK75:3712:13
33Simon SchüpbachTullinge SK75:4212:18
34Jonas LindholmTullinge SK75:4312:19
35Johan PalmérUlricehamns OK75:4412:20
36Ulf HallménHagaby GoIF75:5212:28
37Magnus AnderssonVästerås SOK76:0012:36
38Björn WrahmeIFK Moras OK76:1312:49
39Osvald KozakKöping-Kolsva OK76:2713:03
40Anders JönssonOK Torfinn76:4113:17
41Mattias NilssonFK Friskus Varberg76:5413:30
42Niclas WesterbergIF Hagen77:0513:41
43Calle AnderssonOK Skogsstjärnan78:1714:53
44Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan78:2715:03
45Maxim RyabkinSoIK Hellas78:3015:06
46Henrik WassJärla IF OK78:3815:14
47Dan WesterJärla IF OK78:5415:30
48Björn KristianssonTrollhättans SOK79:3516:11
49Erik ErikssonIFK Moras OK79:4016:16
50Mathias HäggblomOK Klyftamo79:5316:29
50Markus KönigIK Hakarpspojkarna79:5316:29
52Kalle BjörkmanNorbergs OK80:2617:02
53Joakim BerglundSävedalens AIK80:4217:18
54Jonas LundbergGöteborg-Majorna OK80:4317:19
55Fredrik SvenssonIK Hakarpspojkarna80:4717:23
56Anders WestbergIF Hagen80:5617:32
57Marcus KvarndalUlricehamns OK81:0017:36
58Zdenek LiscinskyKöping-Kolsva OK81:0917:45
59Gordon RiemersmaOK Tyr81:1517:51
60Josef NordlundOK Linné82:1718:53
60Fredrik JohanssonOK Skogsstjärnan82:1718:53
62Tomas JohanssonVänersborgs SK82:2919:05
63Stefan JonssonOK Klyftamo82:4119:17
64Anders LindbergOK Tyr82:4319:19
65Per SjögrenKFUM Örebro OK83:4120:17
66Niklas AlvaeusJönköpings OK83:4820:24
67Andreas HolmqvistHestra IF83:5620:32
68Jens GrevilliusOK Tyr84:2721:03
69Fajer WennerbergOK Klyftamo84:3121:07
70Martin PetterssonSävedalens AIK84:3321:09
71Magnus NordströmKils OK85:1021:46
72Erik MartinssonOK Tranan85:3022:06
73Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK86:0122:37
74Bengt HansskeKils OK87:1323:49
75Karl LarssonOK Skogshjortarna90:0726:43
76Andreas SkymbergOK Tyr90:4427:20
77Magnus SödervallIK Gandvik91:0027:36
78Jon AnderssonOK Orion92:2328:59
79Fredrik NordströmOK Älgen94:3931:15
80Johannes SvenssonOK Tyr104:2941:05
81Ingemar NeuhauserSLV-Mitas105:3242:08
82Martin HammarlundMotala AIF OL116:3053:06
Henrik JohanssonFalköpings AIKEj godk.
Erik RåbergOK TyrEj godk.
Magnus SundmarkIK GandvikEj godk.
Jakob JanssonJärla IF OKEj godk.
Johan PerssonHagaby GoIFEj godk.
Erik JonssonOK LinnéEj godk.
Andreas PerssonGöteborg-Majorna OKEj godk.
Per-Åke BligårdGöteborg-Majorna OKEj godk.
Andreas KällmingIK HakarpspojkarnaEj godk.
Jesper SvedbergIFK Lidingös Skid o OKEj godk.
Peter NilssonIK HakarpspojkarnaEj godk.
Jesper StenströmVänersborgs SKEj godk.
Stefan SandahlIK HakarpspojkarnaEj godk.
Jonas NybergOK Pan-KristianstadEj godk.
Per Erik JönssonOK TorfinnEj godk.
Christofer FogelMålilla OKEj start
Fredrik WallinLinköpings OKEj start
Mats GustavssonFK Friskus VarbergEj start
Rickard WassJärla IF OKEj start
Henrik LundgrenKils OKEj start
Mikael ÖhgrenSävedalens AIKEj start
Fredrik RosénJönköpings OKEj start
Per AndréassonOK SkogsfalkenEj start
Mårten FrendeliusIFK Lidingös Skid o OKEj start
Oskar LundIK HakarpspojkarnaEj start
Filip SvenssonIstrums SKEj start
Niklas KarlssonIFK Moras OKEj start

H21 8120 meter 24 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK55:390:00
2Christian ArnessonUlricehamns OK55:530:14
3Mats TofténK 3 IF56:040:25
4Mattias LarssonOK Tranan57:331:54
5Stefan LemmingMariestads FK58:222:43
6Stefan GustafssonIK Hakarpspojkarna63:327:53
7Bo HallbergFalköpings AIK63:518:12
8Marcus JohnssonOK Kullingshof66:3110:52
9Mikael TrofastJönköpings OK66:3710:58
10Erik HarlénKFUM Örebro OK67:2411:45
11Magnus FranssonSOK Aneby68:0712:28
12Stefan AlängÄrla IF69:5614:17
13Daniel BrohedeOK Älgen73:2317:44
14Matthias WiktorssonLaxå OK75:4020:01
15Mikael AxelssonUlricehamns OK75:5320:14
16Lars KarlssonOK Skogsstjärnan76:1320:34
17Roland NatanaelssonKöping-Kolsva OK79:5424:15
18Anders FranzénLidköpings VSK81:0825:29
19Alexander WestbergOK Älgen84:4829:09
20Anders FornegårdOK Klyftamo85:2129:42
21Niklas FallgrenGudhems IF91:5136:12
22Mattias CardellK 3 IF97:5742:18
23Joacim GustafssonOK Klyftamo98:5643:17
Omar Alvado i BlancoIFK Moras OKEj start

H21 MOTION 5630 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Emil FridTidaholm SOK Sisu52:550:00
2Peter WaldenströmJönköpings OK56:223:27
3Michael FranssonLidköpings VSK58:576:02

H20 8120 meter 24 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Michal KrajcikOK Orion49:570:00
2Ola MartnerGöteborg-Majorna OK50:010:04
3Sebastian HäglerIFK Moras OK50:560:59
4Jerome KäserOK Ravinen54:494:52
5Mikael KristenssonOK Torfinn56:186:21
6Daniel PerretIFK Moras OK58:108:13
7Lars AxelssonHjobygdens OK58:508:53
8Patrik BerglundSävedalens AIK60:0710:10
9Mikael AnderssonIK Gandvik60:2410:27
10Ole GrevangSpring Cup OK61:5812:01
11Johan KnubbeMarkbygden62:3912:42
12Giancarlo SimionU.S. Primiero62:4012:43
13Erik SkaarRyda SK65:4215:45
14Mikael AxelssonOK Skogshjortarna65:5615:59
15Karl LevinOK Tyr66:1916:22
16Håkan PetterssonOK Djerf68:0918:12
17Pär HolmbäckHjobygdens OK68:4618:49
18Simon HodlerSwiss Junior Team70:5320:56
19Oscar GustafssonJönköpings OK76:3526:38
Anders K OlesenSpring Cup OKEj godk.
Henrik LundgrenKils OKEj godk.
Lasse ErikssonOK TyrEj godk.
Lukas NowackiRonneby OKEj start
Joakim MillegårdSävedalens AIKEj start

H20 MOTION 5630 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Johan KjellanderMotala AIF OL65:580:00
2Christian HollowellOK Tyr68:082:10

H18 6690 meter 57 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Emil TengvallBoxholm-Mjölby OL40:450:00
2Chäspi HäglerSwiss Junior Team41:030:18
3Jonas RassIFK Moras OK41:140:29
4Stepan KodedaIFK Moras OK41:350:50
5Johan LindbergBoxholm-Mjölby OL41:430:58
6Erik HolmbergUddevalla OK41:581:13
7Erik LiljequistOK Älme45:204:35
8Kent OhlssonHaninge SOK45:525:07
9Carl MagnussonIF Hagen45:565:11
10Andi KyburzSwiss Junior Team46:075:22
11Oscar IvarssonHestra IF46:145:29
12Tobias KeitschIK Hakarpspojkarna47:166:31
13Hampus OlesundOK Landehof47:527:07
14Fredric GustafssonJönköpings OK48:518:06
15Daniel LarssonVänersborgs SK49:018:16
16Johan StridUlricehamns OK49:148:29
17Jens DahlstrandLerums SOK49:529:07
18Filip DahlgrenHagaby GoIF50:089:23
19Rickard EricssonKristinehamns OK50:349:49
20Oskar EklöfIK Ymer51:1410:29
21Niclas SahlinVänersborgs SK51:2010:35
22Fabian WennerbergOK Klyftamo51:3310:48
23Samuel AnderssonIK Gandvik53:0412:19
24Charley ZieglerLerums SOK53:3412:49
25Johan HoofHestra IF53:4312:58
26Johan TörnrothHjobygdens OK54:0113:16
27Marcus KarlssonIK Hakarpspojkarna55:5915:14
28Johan WikströmOK Tyr56:2615:41
29Anton Broberg-HolmIK Gandvik56:3515:50
30Johan NymanIF Hagen58:0017:15
31Linus TryggLidköpings VSK59:1818:33
32Jens NyströmIF Hagen59:5519:10
33Karl JanssonFrämmestads IK60:0619:21
34Jacob GunnarssonLerums SOK60:1019:25
35Joakim AxelssonUlricehamns OK61:2820:43
36Stefan KarlssonHjobygdens OK61:5521:10
37Lars LundströmIF Hallby62:2921:44
38Patrik NorlinOK Djerf62:5622:11
39Erik EikelandLerums SOK65:0624:21
40David ForsOK Skogsstjärnan65:4024:55
41Henrik AdolfssonOK Skogsstjärnan66:0725:22
42Andreas HirscherDegerfors OK68:1427:29
43Erik HanssonBredareds IF69:0028:15
44Marcus FurusköldIK Gandvik73:2732:42
45Jonathan SvenssonIF Hagen74:0033:15
46Anton PetterssonMariestads FK82:4241:57
47David EricssonLindebygdens OK84:4343:58
48Markus KarlssonLidköpings VSK87:2646:41
Karl AskLerums SOKEj godk.
Pontus RyghMariestads FKEj godk.
Jonatan WestlundOK TyrEj start
Oskar PetterssonJönköpings OKEj start
Johan NilssonKungälvs OKEj start
Andreas HåkanssonKungälvs OKEj start
Victor SilvemarkDalaportens OLEj start
Håkan GranefeltOK TyrEj start
Oskar KrantzIK GandvikEj start

H16 5300 meter 44 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Albin RidefeltOK Linné32:410:00
2Albin PetterssonMariestads FK34:221:41
3Jonas LeanderssonOK Tyr35:312:50
4Andreas KarlssonMariestads FK36:003:19
5Rickard BörjessonHestra IF36:444:03
6Erik NyströmOK Tyr39:026:21
7Gustav EklöfIK Ymer40:007:19
8Simon AnderssonOK Kullingshof40:087:27
9Markus KronaOK Skogshjortarna43:0310:22
10Alexander MobergOK Tyr43:1510:34
11Simon MarkendahlOK Klyftamo44:3611:55
12Albin LarslinOK Djerf45:2612:45
13Anders HedbergLerums SOK46:5314:12
14John SternerIF Hagen49:0216:21
15Markus HederskogHJS-Vansbro OK49:5317:12
16Henrik AhlbäckOK Torfinn50:3517:54
17David JonssonOK Klyftamo50:5018:09
18Albin EvertssonOK Klyftamo51:5119:10
19Andreas LeanderssonOK Tyr51:5719:16
19Gustav StenbergOK Skogshjortarna51:5719:16
21Rasmus PerssonFalköpings AIK52:0019:19
22Oskar BörjessonRyda SK52:2019:39
23Albert SkaarRyda SK53:1320:32
24Erik KvarnströmKils OK54:4021:59
25Joakim LjunglideOK Kullingshof55:3222:51
26Johan KaminskyIF Hagen55:4123:00
27Fredrik SchmiterlöwHjobygdens OK56:2723:46
28Oskar NyströmOK Tyr58:3625:55
29Christoffer AndersénIK Gandvik59:3026:49
30Simon BörjessonRyda SK59:4827:07
31Jesper StåhlIS Kullen68:3435:53
32Andreas AnderssonOK Skogsstjärnan71:4038:59
33Hampus IdstamLindebygdens OK75:0442:23
34Björn KarlssonLindebygdens OK79:0446:23
35Johannes EricssonLindebygdens OK88:4156:00
36Alexander OscarssonLindebygdens OK117:2184:40
Peter MarkendahlOK KlyftamoEj godk.
Simon SanderiLidköpings VSKEj godk.
Johan SparrevikLerums SOKEj godk.
Niklas Brag JonssonIK GandvikEj godk.
Marcus WestbergOK ÄlgenEj start
Alexander FogelMålilla OKEj start
Erik AnderssonIK GandvikEj start
Erik NeroMullsjö SOKEj start

H14 4060 meter 40 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OK25:150:00
2Joakim KarlssonMariestads FK28:533:38
3Christer GarpenlundKFUM Örebro OK29:404:25
4Fredrik BergfeldtOK Klyftamo32:447:29
5Herman AnderssonLidköpings VSK33:388:23
6Samuel RingOK Tyr34:399:24
7Joel NilssonLerums SOK34:529:37
8Joel AnderssonIK Gandvik34:539:38
9John BörjessonHestra IF35:3510:20
10Anton HelgmanOK Tyr37:2312:08
11Isak KrantzIK Gandvik37:4212:27
12Martin KvarnströmKils OK38:3613:21
13Dan BörjessonHestra IF38:4513:30
14Johan SalomonssonVänersborgs SK40:3815:23
15Tintin KarlbergTullinge SK41:1516:00
16Joakim NymanIF Hagen41:4016:25
17Mandus RidefeltOK Linné41:5816:43
18Martin HallbergLidköpings VSK42:3717:22
19Jesper SjögrenOK Kullingshof43:3218:17
20Eric SandIK Gandvik43:3318:18
21Jonas SundbergIstrums SK43:5718:42
22Johan GunnarssonLerums SOK47:2422:09
23Eric LindbladHjobygdens OK47:5222:37
24Fredrik JanssonVästvärmlands OK49:0223:47
25Gustav HagströmFalköpings AIK49:1223:57
26Max CoxnerLerums SOK49:4124:26
27Lucas OskarssonLaxå OK53:5428:39
28Johannes AnderssonRyda SK54:4729:32
29Johan EikelandLerums SOK55:1329:58
30Marcus AlmènFrämmestads IK57:5332:38
31Patrik HedenströmLerums SOK68:4143:26
32Patrik SvenssonOK Djerf71:3346:18
33Thomas BjörkrothOK Djerf97:3472:19
Emil AnderssonOK KullingshofEj godk.
Emil SternerIF HagenEj godk.
Karl KjellstrandLaxå OKEj godk.
Petter NilssonMariestads FKEj godk.
Oscar TörnrothHjobygdens OKEj start
Jakob LundOK SkogshjortarnaEj start
Andreas Brag JonssonIK GandvikEj start

H12 3200 meter 21 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Anton NilssonOK Tranan23:080:00
2Jesper LiderudLidköpings VSK23:370:29
3Gustav MagnussonIF Hagen27:164:08
4Karl-Oskar GunnarssonLidköpings VSK28:505:42
5Rasmus LygnerLerums SOK29:096:01
6Martin EricsonOK Djerf29:346:26
7Jakob KarlssonOK Skogsstjärnan30:367:28
8Arvid VågLerums SOK30:457:37
9Erik BennerhedIK Gandvik30:467:38
10Niclas AnderssonIstrums SK30:537:45
11Gustav LjungströmOK Djerf31:398:31
12Magnus Trouvé RaaLerums SOK34:1211:04
13Gustaf SparrevikLerums SOK34:5111:43
14Jakob EricssonLindebygdens OK36:0813:00
15Martin VidfeltLindebygdens OK36:4713:39
16Alexander ForsTurebergs IF38:4015:32
17Hannes WelanderOK Djerf41:2618:18
18Samuel SandgrenVänersborgs SK45:2822:20
19Gustav von HaugwitzSOK Träff50:3427:26
Johan AnderssonRyda SKEj godk.
Olle MånssonSOK TräffEj start

H10 2690 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Filip JakobssonDegerfors OK16:150:00
2Oskar LambertssonOK Djerf17:050:50
3Marcus BengtssonMariestads FK17:431:28
4Erik AnderssonRyda SK23:277:12
5Filip SödervallIK Gandvik25:229:07
6Linus RoosSOK Träff31:0314:48
7Viktor SkoogKils OK32:5416:39
8Joel VidfeltLindebygdens OK37:4521:30
9Viktor OtterstenSOK Träff59:5043:35

D70 3210 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Anita PehrsonIstrums SK45:440:00
2Anna-Lisa AnderssonLidköpings VSK48:262:42
3Ulla-Britt KarlssonOK Skogsstjärnan49:383:54
4Ann-Marie PerssonIK Gandvik50:555:11
5Ruth NyströmOK Amne59:2513:41
6Gunvor HammerLaxå OK71:4426:00
7Berit LundgrenBoxholm-Mjölby OL79:2133:37
8Mona ÅkermanMotala AIF OL82:0836:24
Britta SahlIF HagenEj godk.

D65 3210 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Birgit LångOK Klyftamo33:570:00
2Asta SjöbergLindebygdens OK35:401:43
3Birgit KarlssonMariestads FK39:435:46
4Margareta HolmbergIF Hagen44:4210:45
5Gunni EkbergÄtrans IF46:4412:47
6Kerstin HagströmIK Gandvik48:0314:06
7Laila GrannKristinehamns OK52:0518:08
8Lilian BengtssonOK Amne57:1023:13
9Barbro EckerlidSävedalens AIK58:0124:04
Britt NilssonTidaholm SOK SisuEj godk.
Birgit Smedberg NilssonHestra IFEj start
Anne-Catrine PerssonMariestads FKEj start

D60 3550 meter 23 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK33:540:00
2Birgitta JohanssonKristinehamns OK34:450:51
3Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK38:414:47
4Margareta LarssonOK Njudung40:076:13
5Monica LarssonOK Tranan40:226:28
6Kerstin WalleniusOK Skogsstjärnan40:336:39
7Birgitta StenströmVänersborgs SK41:307:36
8Anna-Stina LindströmOK Skogsstjärnan41:558:01
9Bibbi AppelgrenMariestads FK42:478:53
10Ethel NordLindebygdens OK45:2211:28
11Marina WästlundOK Amne48:0314:09
12Britt RangertVäxjö Allmänna IS48:1914:25
13Eva HöijeOK Klyftamo50:1616:22
14Anne-Marie TiveljungIK Gandvik51:1517:21
15Margareta BogemanMullsjö SOK52:1018:16
16Barbro CedérusSnättringe SK53:0719:13
17Anita NordbergOK Klyftamo53:5920:05
18Margit RybergOK Klyftamo57:1523:21
19Mona CarlsonOK Skogshjortarna58:4424:50
20Ulla LingIK Hakarpspojkarna62:5028:56
21Monica TörnkvistKöping-Kolsva OK65:3931:45
22Kristina SkoglundSoIK Hellas86:0752:13
Ing-Marie WijkmarkIF HagenEj start

D55 3550 meter 20 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Ann-Marie HolmströmIK Gandvik31:470:00
2Lena GranefeltOK Tyr34:503:03
3Kristina LarssonOK Klyftamo38:306:43
4Berith PetterssonVänersborgs SK39:227:35
5Gunbritt ThorénIF Hallby39:387:51
6Ann-Britt LingforsIF Hallby41:219:34
7Marion HallstenUddevalla OK45:2913:42
8Gullan AnderssonIK Gandvik45:3213:45
9Kajsa TofténHjobygdens OK45:5114:04
10Lisbeth CarlssonVaggeryds SOK46:3214:45
11Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL47:3315:46
12Kristina JohanssonHjobygdens OK48:4316:56
13Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad51:0019:13
14Kristina NilssonOK Skärmen55:5224:05
15Turid PeterssonVaggeryds SOK57:2325:36
16Inga-Maj ÖsterholmOK Skogsstjärnan61:5930:12
17Ingrid TengelandIK Gandvik69:2937:42
18Stina GrissemannOK Skogsstjärnan82:3250:45
Ylva JanssonIF HagenEj start
Siv RödströmOK SkogsstjärnanEj start

D55 MOTION 3710 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Eva OlssonHjobygdens OK53:090:00
2Eva-Maj JohanssonFritsla VIK74:5721:48
3Inger EismarkIFK Göteborg77:0223:53
4Berit HildénOK Skogshjortarna78:1525:06

D50 3880 meter 25 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna33:330:00
2Inger WesterbergIF Hagen33:590:26
3Ingrid KarlssonUlricehamns OK35:432:10
4Kerstin AnderssonRyda SK36:082:35
5Bibi SilvemarkDalaportens OL37:003:27
6Kristina UnossonBredareds IF37:323:59
7Elise JohanssonFalköpings AIK39:005:27
8Kerstin BurmanKvillebyns SK39:436:10
9Monica MartinssonOK Tranan40:397:06
10Pia SvenssonFalköpings AIK40:447:11
11Monica LööfMariestads FK40:547:21
12Susanne BerglundSävedalens AIK42:138:40
13Britt-Marie AnderssonOK Amne44:2010:47
14Gunvor ArbinAnnebergs GIF44:3311:00
15Inger SvenssonLidköpings VSK45:2611:53
16Monica AbrahamssonGudhems IF47:4714:14
17Inger JohanssonOK Klyftamo50:3016:57
18Gunnel GillenäsKristinehamns OK51:4818:15
19Britt SjögrenKristinehamns OK54:2720:54
20Berit IvarssonOK Skogshjortarna55:2521:52
21Monica IvarssonOK Skogshjortarna55:2621:53
22Gertie HultmanVaggeryds SOK57:1423:41
Ing-Marie HjertFalköpings AIKEj start
Eva NordinGustavsbergs IF OKEj start
Ann-Charlotte WallenhammarHagaby GoIFEj start

D45 4320 meter 33 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Ann-Christin NeroRonneby OK35:110:00
2Britta SahlinVänersborgs SK35:150:04
3Agneta SanderGöteborg-Majorna OK38:123:01
4Gunilla AxelssonSävedalens AIK41:316:20
5Eva Rabe-MagnussonIF Hagen42:086:57
6Ann NyströmIF Hagen43:368:25
7Ann-Marie AnderssonTenhults SOK44:048:53
8Tone HollowellOK Tyr44:589:47
9Maria OlssonLerums SOK45:4110:30
10Iréne BanckIF Hagen45:5810:47
11Mona PalmLessebo OK46:2311:12
12Annika LeanderssonOK Tyr46:4411:33
13Anne-Marie EricssonKristinehamns OK47:2512:14
14Kristina Sippus-HallDalaportens OL47:2612:15
15Barbro AdolfssonOK Skogsstjärnan47:5912:48
16Eva CarlssonTenhults SOK48:1613:05
17Annette Falck-LarssonVänersborgs SK48:4913:38
18Katarina StrömHestra IF49:1414:03
19Christina BirathStenungsunds OK50:4715:36
20Gun LundbergIstrums SK51:3416:23
21Cristina NilssonOK Tranan53:0917:58
22Gunilla JohanssonOK Skogsstjärnan53:1318:02
23Eva NymanIF Hagen53:5418:43
24Ylva GefvertOK P454:3919:28
25Ingrid RoosMotala AIF OL56:0820:57
26Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK57:1021:59
27Christina NilssonLerums SOK64:1329:02
28Monika AnderssonOK Skogsstjärnan68:0632:55
Jane JohanssonGudhems IFEj godk.
Ingrid KensbyOK TyrEj godk.
Lotta LandénIstrums SKEj start
Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OKEj start
Marina NilssonKungälvs OKEj start

D45 MOTION 3710 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Marite ÅkerströmSOK Träff45:290:00
2Ulla AnderssonIF Hagen45:480:19
3Liz Silvergrund-ElfsbergKristinehamns OK48:583:29
4Ann-Charlotte JakobssonIstrums SK49:203:51
5Gertie SamuelssonIK Ymer58:2812:59
6Yvonne BengtssonMariestads FK66:2220:53
7Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna67:0521:36
8Linnea MuschkeFalköpings AIK88:4943:20
Kristina SvenningFalköpings AIKEj start

D40 4660 meter 28 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Mia LindbergBoxholm-Mjölby OL36:250:00
2Anna-Maria BackrydLindebygdens OK37:591:34
3Maria WidmarkIF Hagen40:063:41
4Sari HåkanssonOK Gränsen41:224:57
5Suzy LarssonOK Skogshjortarna44:468:21
6Ulrika JohanssonKöping-Kolsva OK46:029:37
7Maria Skogsberg-KarlssonMariestads FK46:2710:02
8Catrin SternerIF Hagen46:3810:13
9Lena ArnoldssonTidaholm SOK Sisu47:4811:23
10Christina SternerOK Njudung47:5211:27
11Anette RingOK Tyr50:0113:36
12Ann-Kristin JanssonIK Gandvik51:3215:07
13Caroline HagströmFalköpings AIK51:4715:22
14Karin StåhlIS Kullen52:3516:10
15Eva LångStora Tuna IK54:4718:22
16Annki GunnerekOK Klyftamo55:1918:54
17Jeanette CarlssonOK Älgen55:3719:12
18Margareta AlmqvistOK Skogsstjärnan56:1119:46
19Katarina HedbergLerums SOK56:3120:06
20Britt-Mari KvarnströmKils OK57:2521:00
21Berit JanssonFalköpings AIK64:3528:10
22Christina JonssonOK Klyftamo73:4437:19
23Lena MarkendahlOK Klyftamo97:2961:04
Anna IsakssonMullsjö SOKEj godk.
Karin ÖhlinSOK AnebyEj godk.
Eva Persson-RiisIF HagenEj start
Helena HammarTidaholm SOK SisuEj start
Marita KarlssonOK SkogsstjärnanEj start

D35 4870 meter 15 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Helena SvenssonOK Tyr38:380:00
2Therése AnderssonRyda SK39:310:53
3Jessica AnderssonVänersborgs SK41:182:40
4Helen SkoogKils OK44:005:22
5Kristina NilssonOK Tranan45:587:20
6Maria BogrenIF Hagen47:469:08
7Marie AnebreidTidaholm SOK Sisu50:4312:05
8Carina ÄlgmyrLaxå OK51:3512:57
9Anna-Karin RybergOK Klyftamo60:2021:42
10Eva MartinssonSkattkärrs IF61:0322:25
11Pia Brag-JonssonIK Gandvik67:4829:10
Tina HelgmanOK TyrEj godk.
Helena RangertIK HakarpspojkarnaEj godk.
Helena SödervallIK GandvikEj godk.
Louise RundkvistIK HakarpspojkarnaEj start

D35 MOTION 4060 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Åsa MagnussonIK Hakarpspojkarna37:530:00
2Charlotte JohanssonSkattkärrs IF45:297:36
3Anna-Carin ErikssonSOK Aneby48:5511:02
4Lena AnderssonFalköpings AIK50:0512:12
5Åsa CarlssonLaxå OK52:5815:05
6Kerstin LarssonIF Hagen58:5921:06
7Birgitta LennartssonOK Skogsstjärnan60:5723:04
8Lotta AndersdotterMariestads FK67:3229:39
9Ulrica VidfeltLindebygdens OK72:0734:14
10Gitte KristianssonTrollhättans SOK77:3539:42
11Ammi AnderssonMariestads FK85:2547:32
Ann-Christin BlennowFalköpings AIKEj godk.

D21 LÅNG 7280 meter 27 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Therese PerssonOK Tyr59:520:00
2Eva ÖhlundUlricehamns OK61:572:05
3Anna Isaksson ForsgrenOK Tyr63:513:59
4Lotta Lewis-JonssonHelsingborgs SOK64:024:10
5Maria JonssonNydalen SK64:444:52
6Jenny MartinssonOK Tranan64:575:05
7Natalia PikovaKöping-Kolsva OK65:235:31
8Jessica EkbergIK Hakarpspojkarna66:316:39
9Lisa PalmLessebo OK68:458:53
10Elin JohanssonVästerås SOK69:129:20
11Veronica HilmerssonOK Klyftamo69:459:53
12Jessica GustafssonOK Klyftamo71:5612:04
13Malin BjörkqvistSöders SOL Tyresö75:0215:10
14Sara JohanssonKristinehamns OK76:1816:26
15Karin AnderssonOK Klyftamo77:1917:27
16Kristina HäggblomOK Klyftamo81:1021:18
17Emma DahlskogOK Denseln81:2721:35
18Heike TorgglerT.O.L82:1422:22
19Jennica SennebergMalmö OK82:3622:44
20Sara JohansonOK Skogsstjärnan106:0046:08
Ida OlssonOK KlyftamoEj godk.
Maria GunnarssonOK DenselnEj godk.
Jenny LarssonOK SkogshjortarnaEj godk.
Mia GyllenbergOK TyrEj godk.
Isabell HåkanssonSävedalens AIKEj godk.
Johanna BerggrenLjungskile FKEj start
Karin HolmIstrums SKEj start

D21 4990 meter 25 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Åsa EskilssonIK Hakarpspojkarna37:520:00
2Erika ErikssonSkattkärrs IF39:481:56
3Anja MattickHalden SK40:162:24
4Lina RööhsSkattkärrs IF41:363:44
5Lina HulanderUlricehamns OK42:304:38
6Maria WallströmOK Måsen42:364:44
7Helene NilssonIK Hakarpspojkarna44:126:20
8Åsa MartinssonOK Tranan44:356:43
9Malin PerssonGudhems IF46:599:07
10Ann HyvönenSkattkärrs IF47:169:24
11Linda NordinSundbybergs IK48:1810:26
12Maria LingJönköpings OK48:3710:45
13Jenny JohanssonKristinehamns OK48:4710:55
14Anna BogrenHagaby GoIF50:0412:12
15Johanna KarlssonHjobygdens OK51:0613:14
16Jenny LarssonOK Klyftamo53:2915:37
17Maria GustavssonLaxå OK56:1518:23
18Karolina PerssonOK Torfinn56:3818:46
19Sofia NorleniusVänersborgs SK58:1420:22
20Maria JohanssonGöteborg-Majorna OK59:2521:33
21Kristin JohanssonLidköpings VSK67:4129:49
22Emelie SchönTidaholm SOK Sisu69:0631:14
23Anna MazurIF Hagen80:2842:36
Nadine KätheKils OKEj godk.
Elin GustafssonIK HakarpspojkarnaEj start

D21 MOTION 4060 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Camilla AnderssonFalköpings AIK41:490:00
2Elenore KarlssonLindebygdens OK47:285:39
3Maria AnderssonTidaholm SOK Sisu83:1141:22
Kristine SvenssonFalköpings AIKEj start

D20 4990 meter 32 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Rahel FriederichOK Ravinen34:410:00
2Jana MacinskáOK Orion35:100:29
3Malin SandOK Tisaren35:421:01
4Elena BibikovaKöping-Kolsva OK36:532:12
5Anna-Karin ClaessonOK Kullingshof37:092:28
6Sara WurmliSwiss Junior Team37:112:30
6Ida JohanssonIFK Moras OK37:112:30
8Tatiana ParamonovaKöping-Kolsva OK38:363:55
9Maria SchmiterlöwHjobygdens OK39:435:02
10Tiina LaasOK Skogshjortarna40:085:27
11Ekaterina TerekhovaKöping-Kolsva OK40:245:43
12Emelie Karlsson-LandénIstrums SK40:275:46
13Janni AxelssonSävedalens AIK41:316:50
14Sofie PetterssonUlricehamns OK42:017:20
15Matilda AnderssonVästerbergslagens OL42:027:21
16Kristina AnderssonJönköpings OK43:559:14
17Lilian KnechtliSwiss Junior Team44:239:42
18Maria BrodinOK Djerf45:0910:28
19Therese LarssonOK Kroppefjäll47:3412:53
20Hanna GustavssonOK Skogsstjärnan49:4415:03
21Elin TörnrothHjobygdens OK49:5015:09
22Anna HulanderUlricehamns OK55:2920:48
23Karin JohanssonHjobygdens OK55:5921:18
24Hanna AnderssonIF Hagen56:2021:39
25Sara CarlssonIF Hagen59:0324:22
26Lisa EngströmLerums SOK59:2624:45
27Emma SilvergrundKristinehamns OK65:0330:22
28Sandra AxelssonVänersborgs SK67:3332:52
Kristin KensbyOK TyrEj godk.
Amelie WallenhammarHagaby GoIFEj start
Anastasiia DanylovaStora Tuna IKEj start
Madeleine GustavssonIstrums SKEj start

D18 4990 meter 30 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Martina KarlssonIK Hakarpspojkarna35:050:00
2Elsa JanssonFrämmestads IK35:090:04
3Kristin BomanSOK Viljan35:520:47
4Karin PerssonHagaby GoIF40:024:57
5Marie PetterssonOK Djerf40:075:02
6Caroline GustavssonIstrums SK40:475:42
7Kristin SkaarRyda SK41:306:25
8Kristin JanssonVästvärmlands OK41:436:38
9Sofia SalomonssonVänersborgs SK42:147:09
10Hanna AxelssonOK Skogshjortarna43:108:05
11Emelie UnossonBredareds IF44:349:29
12Camilla LundgrenKils OK46:1511:10
13Agnes AbrahamssonFrämmestads IK46:2511:20
14Johanna StoltVänersborgs SK46:4611:41
15Isabell RingOK Tyr49:2614:21
16Julia FriskOK Orion53:4418:39
17Ida PeterssonIK Hakarpspojkarna55:0319:58
18Ida EngströmLerums SOK55:1220:07
19Josefine AhlbäckOK Torfinn58:1123:06
20Emelie LennartssonOK Skogsstjärnan60:0124:56
21Elin BergstedtDegerfors OK63:4228:37
22Olivia HellsvikIK Gandvik66:2231:17
23Jenny AdolfssonLerums SOK67:3532:30
24Sara NyströmIF Hagen79:0043:55
25Anna SterudIF Hagen115:0179:56
Sara HabenichtIFK Moras OKEj godk.
Johanna JanssonGarphyttans IFEj godk.
Joanna ErikssonMullsjö SOKEj godk.
Anna WidmarkIF HagenEj start
Sofia JohanssonOK TrananEj start

D16 4520 meter 32 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Linnea MartinssonSkattkärrs IF35:290:00
2Lina LarssonVänersborgs SK38:313:02
3Emma GarmerGöteborg-Majorna OK39:093:40
4Jenny FurusköldIK Gandvik41:506:21
5Åsa AxénMotala AIF OL42:106:41
6Lovisa NilssonLerums SOK44:489:19
7My WestlundOK Tyr47:0211:33
8Josefin BengtssonOK Tyr48:0112:32
9Kajsa IsakssonMullsjö SOK48:0312:34
10Sofia LevinOK Tyr51:4216:13
11Therese LindkvistMullsjö SOK51:5816:29
12Evelina NilssonOK Tranan52:1616:47
13Ida LarssonOK Klyftamo53:2817:59
14Karin HåkanssonOK Gränsen53:4618:17
15Maja Persson-RiisIF Hagen54:3619:07
16Ida JohanssonMariestads FK56:1420:45
17Sofia FranssonMotala AIF OL58:0622:37
18Cajsa BanckIF Hagen58:4923:20
19Linda NilssonOK Skogsstjärnan59:4624:17
20Lina DahlbergFalköpings AIK60:2624:57
21Jonna GunnerekOK Klyftamo61:1225:43
22Elin HenrikssonMullsjö SOK62:2927:00
23Julia OlesundOK Landehof64:1928:50
24Maria BoisMalungs OK Skogsmårdarna65:4630:17
25Hanna JohanssonSkattkärrs IF72:3137:02
26Lisa AnderssonRyda SK74:0238:33
27Petra EricssonHjobygdens OK80:4145:12
28Malin LarssonHjobygdens OK96:4461:15
Johanna NilssonFalköpings AIKEj godk.
Anna BrodinOK DjerfEj godk.
Lisa LarssonMalungs OK SkogsmårdarnaEj start
Klara NeroMullsjö SOKEj start

D14 3710 meter 32 anmälda
PlNamnFöreningTid
1My MartinssonSkattkärrs IF32:310:00
2Hanna HåkanssonOK Gränsen32:380:07
3Sandra BomanDeje SF34:342:03
4Malin HedbergLerums SOK37:284:57
5Lina LångStora Tuna IK37:535:22
6Clara GarmerGöteborg-Majorna OK39:196:48
7Maria MarkendahlOK Klyftamo39:417:10
8Rebecka HöögLaxå OK39:527:21
9Malin BengtssonMariestads FK40:057:34
10Ellen LarssonIF Hagen40:077:36
11Klara LarslinOK Djerf40:087:37
12Lina NilssonOK Tranan40:358:04
13Tove StåhlIS Kullen43:3911:08
14Sofie KarlssonOK Djerf44:2311:52
15Jessica LevinOK Tyr45:0712:36
16Anna LundqvistKils OK46:2313:52
17Sofia AndrénHjobygdens OK46:4214:11
18Marika AnderssonOK Skogsstjärnan47:2514:54
19Ida KarlssonLidköpings VSK47:4515:14
20Ida LundbergIstrums SK48:0215:31
21Michaela HallqvistMalungs OK Skogsmårdarna48:1215:41
22Veronica LjungströmOK Djerf48:1415:43
23Åsa BogrenIF Hagen64:1331:42
24Malin DahlbergFalköpings AIK69:4837:17
25Maria KarlssonLaxå OK72:2839:57
26Klara FredrikssonFalköpings AIK85:3653:05
27Åsa MuschkeFalköpings AIK93:5561:24
Sandra AnderssonIstrums SKEj godk.
Anna LarssonIF HagenEj godk.
Joanna AnderssonTidaholm SOK SisuEj godk.
Amanda HammarTidaholm SOK SisuEj start
Sara JonssonOK KlyftamoEj start

D12 3200 meter 25 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Nathalie RyghMariestads FK22:200:00
2Lydia MartinssonSkattkärrs IF23:020:42
3Irma HåkanssonOK Gränsen23:551:35
4Malin LeanderssonOK Tyr24:021:42
5Sara HagströmFalköpings AIK25:002:40
6Sanna SkoogKils OK25:082:48
7Mina CoxnerLerums SOK27:365:16
8Lovisa GunnarssonLidköpings VSK27:595:39
9Victoria GunnerekOK Klyftamo28:226:02
10Hanna HellsingLindebygdens OK28:306:10
11Sofia SjögrenOK Kullingshof28:356:15
12Sara NilssonOK Tranan30:548:34
13Julia BirathStenungsunds OK32:159:55
14Helena HedbergLerums SOK32:2010:00
15Amanda JacobssonDegerfors OK35:0712:47
16Hanna LarssonHjobygdens OK37:4415:24
17Malin HallbergLidköpings VSK39:2717:07
18Astrid AlfredssonOK Skogsstjärnan40:2618:06
19Alma GustavssonIK Albion42:4020:20
20Sofia KarlssonIstrums SK44:0121:41
21Amanda BlennowFalköpings AIK44:5222:32
22Linnéa JohanssonIK Gandvik58:0335:43
Erika von HeidekenIstrums SKEj godk.
Sofia LundbergIstrums SKEj start
Evelina GermanMariestads FKEj start

D10 2690 meter 13 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Malin HelgmanOK Tyr20:540:00
2Sofie AnderssonRyda SK21:260:32
3Emelie AnderssonVänersborgs SK21:280:34
4Linnea BogrenIF Hagen25:114:17
5Josefin HöögLaxå OK25:334:39
6Rebecka AnderssonTidaholm SOK Sisu29:368:42
7Klara AndrénHjobygdens OK30:149:20
8Emelie WallinMariestads FK30:169:22
9Anna LångStora Tuna IK33:2612:32
10Elsa NilssonMariestads FK41:4920:55
Ellen SanderGöteborg-Majorna OKEj godk.
Stina LarssonIF HagenEj godk.
Kajsa DanielsbackaSOK TräffEj start

U4 3710 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Lovisa BirathStenungsunds OK45:190:00
2Viktor ClaessonFrämmestads IK50:024:43
3Joakim GustavssonIK Albion53:518:32
4Arvid MyhlbackLindebygdens OK59:3714:18
5Anton PerssonMariestads FK60:4315:24
6Hannah KarlingIK Gandvik74:1428:55
William HollowellOK TyrEj start
Leo PetterssonLerums SOKEj start

U3 3200 meter 20 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Adam FredénFalköpings AIK26:150:00
2Lina JohanssonSkattkärrs IF28:121:57
3Johanna EkelundOK Djerf28:512:36
4Marcus ErikssonHjobygdens OK28:552:40
5Simon NilssonFalköpings AIK29:102:55
6Axel AbrahamssonFrämmestads IK29:483:33
7Mattias BergerTidaholm SOK Sisu31:465:31
8Albin CasparssonLerums SOK34:468:31
9David LöwingTidaholm SOK Sisu35:138:58
10Emely PetterssonVänersborgs SK37:4011:25
11Amalia WalldénLindebygdens OK39:4613:31
12Rasmus AlmqvistOK Skogshjortarna40:3814:23
13Amanda BerggrenOK Skogsstjärnan40:3914:24
14Linnea HerngrenIF Hagen46:5520:40
15Erika WallbergLindebygdens OK47:1220:57
16Karin SandénFalköpings AIK52:3326:18
17Anna LöwingTidaholms SOK Sisu57:3031:15
18Elin JungergårdTidaholm SOK Sisu57:3131:16
19Sofia SvenningFalköpings AIK85:1358:58
Linnéa JanssonLerums SOKEj start

U2 2690 meter 23 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Elin ErikssonOK Amne22:090:00
2Stina LiderudLidköpings VSK25:153:06
3Jessica HallqvistMalungs OK25:503:41
4Gustav CarlqvistIK Gandvik27:275:18
5Paulina HärnlundOK Gränsen28:196:10
6Matilda HerngrenIF Hagen29:117:02
7Erik WidmarkIF Hagen29:177:08
8Anna KristianssonTrollhättans SOK33:0310:54
9Alexander ErikssonIK Albion34:0711:58
10Stina HåkanssonOK Gränsen34:3512:26
11Malin ErikssonIK Gandvik36:5114:42
12Emelie PetersenMariestads FK37:2215:13
13Oskar ErikssonOK Älgen41:2419:15
14Erik KarlssonLindebygdens OK41:4719:38
15Johanna AnderssonMariestads FK42:5320:44
16Hanna SandénFalköpings AIK43:3721:28
17Jennifer KarlssonIstrums SK45:4023:31
18Louise NilssonMariestads FK49:1027:01
Didrik ErikssonLidköpings VSKEj godk.
Johanna WallbergLindebygdens OKEj start
Ola HoltbringOK AmneEj start
Jessica HallqvistMalungs OK SkogsmårdarnaEj start
Axel FahlgrenLidköpings VSKEj start

U1 1930 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Elin NilssonTidaholm SOK Sisu15:000:00
2Johannes RidefeltOK Linné16:181:18
3Maja KarlssonVänersborgs SK17:242:24
4Lovisa MartinssonSkattkärrs IF17:342:34
5Ida KristianssonTrollhättans SOK18:353:35
6Malin FritzellMullsjö SOK20:215:21
7David RisbergSkattkärrs IF20:345:34
8Tove WibergMullsjö SOK21:446:44
9David GunnarssonIK Hakarpspojkarna28:5913:59
10Robin ArkbladOK Skogshjortarna37:0722:07
Kajsa JohanssonSkattkärrs IFEj godk.
Johanna Stattin-GustavssonSOK TräffEj start

INSKOLNING 1950 meter 46 anmälda
PlNamnFöreningTid
Alexander AxelssonTibro AIK SOKGodkänd
Alice SödervallIK GandvikGodkänd
Alma LiderudLidköpings VSKGodkänd
Amanda SamuelssonHjobygdens OKGodkänd
Arvid CarlqvistIK GandvikGodkänd
Axel JohanssonIK GandvikGodkänd
Carl HolmbergIF HagenGodkänd
Clara JacobssonTidaholm SOK SisuGodkänd
Elia JonssonNydalen SKiklubGodkänd
Elias BergenfurOK ÄlgenGodkänd
Elin LindbergOK DjerfGodkänd
Ellen HellströmIK GandvikGodkänd
Elsa HolmgårdKils OKGodkänd
Felix KlahrTidaholm SISUGodkänd
Hampus HallgrenTibro AIK SOKGodkänd
Hannes BergenfurOK ÄlgenGodkänd
Hannes NilssonMariestad FKGodkänd
Hugo SetthagenOK TrananGodkänd
Ida HallgrenTibro AIK SOKGodkänd
Joel FritschLerumGodkänd
Johan HolmbergIF HagenGodkänd
Johanna HagströmFalköpings AIKGodkänd
Johanna SamuelssonHjobygdens OKGodkänd
Kalle Lidmantibro aikGodkänd
Klara HolmgårdKils OKGodkänd
Linn SanderGöteborg-Majorna OKGodkänd
Linnea FritschLerums SOKGodkänd
Linus KristianssonTrollhättans SOKGodkänd
Lovisa HallgrenTibro AIK SOKGodkänd
Maja WalleniusOK SkogsstjärnanGodkänd
Malin JanssonHjobygdens OKGodkänd
Malin KristianssonTrollhättans SOKGodkänd
Malin NilssonOK TrananGodkänd
Nathalie JohnssonLidköpings VSKGodkänd
Olle HedmanIF HagenGodkänd
Oscar StombergIF HagenGodkänd
Sara HallgrenTibro AIK SOKGodkänd
Sara KarlingIK GandvikGodkänd
Simon LarssonHjobygdens OKGodkänd
Sofia JanssonHjobygdens OKGodkänd
Stina LindbergOK DjerfGodkänd
Svante LarssonHjobygdens OKGodkänd
Viktor JohanssonIK GandvikGodkänd
Vilma BlennowFalköpings AIKGodkänd
Nelly Lidmantibro aikEj godk.
Klara FritschLerums SOKEj start

ÖPPEN 1 2690 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Martina SchmiedbergerTidaholm SOK Sisu28:310:00
2Mats HolmvikTidaholm SOK Sisu43:0314:32
3IngaLill BornetunSkillingaryds FK50:4322:12

ÖPPEN 2 3200 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Oskar KråklindIF Hagen28:340:00
2Gabriella Bro-söndergaardIstrum SK35:206:46
3Anna KjellbergIstrums SK35:216:47
4Anette v HaugwitzSOK Träff36:027:28
5Magnus FritschLerum37:098:35
6Marianne JohanssonOK Kullingshof42:2413:50
7Karen Larsson-FredénTidaholm SOK Sisu42:2613:52
8Ingrid LidmanKlubb43:0314:29
9Inger PetterssonOK Milan45:2616:52

ÖPPEN 3 4330 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Magnus AnderssonTidaholm SOK Sisu42:150:00
2Cecilia JessenIF Hagen63:1921:04
Bo AndressonOK KlyftamoEj godk.

ÖPPEN 4 3710 meter 48 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Anders JohansonOK Skogsstjärnan32:000:00
2Håkan JanssonIF Hagen33:351:35
3Robert AnderssonRyda SK33:541:54
4Lars BörjessonIstrums SK34:072:07
5Anna NybergFalköpings AIK34:232:23
6Lars SandgrenVänersborg SK34:432:43
7Henrik KråklindIF Hagen35:193:19
8Benny WallinMariestad FK37:545:54
9Karl-Erik HelinHjobygdens OK38:166:16
10Janne AndrénTibro AIK SOK40:448:44
11Rickard BörjessonIstrums SK40:578:57
12Leif RydbergIstrum SIL43:5911:59
13Bengt ÅkerströmSOK Träff44:1012:10
14Marcus JanssonGarphyttans IF45:3513:35
15Arleen DalmoSOK Träff45:5013:50
16Karin MårtenssonOK Skogsstjärnan46:1214:12
17Marita SalomonssonVänersborgs SK46:2914:29
18Marie HermanssonOK Kullingshof46:5814:58
19Evert LarssonTidaholm SOK Sisu47:0015:00
20Isabelle BladhIFK Moras OK47:2415:24
21Monica JohanssonIK Gandvik50:1218:12
22Eva SvenssonUlricehamns OK50:2218:22
23Claes LindqvistMullsjö SOK50:3218:32
24André ÖbergOK Skogsstjärnan50:3618:36
25Ingrid KullmanOK Alehof51:4319:43
26Ulla ÖhrströmOK Amne52:5620:56
27Hilde AarthunHjobygdens OK53:5121:51
28isabella LingehedFalköpings AIK54:1222:12
29Lena Weiming-NybergKinnaströms SK55:3023:30
30Britt-Marie RydbergIstrums SK58:0026:00
31Kristina BackmanLidköpings VSK58:1826:18
32Marcus CarlssonIF Hagen59:0227:02
33Linnéa HallOK Amne59:1427:14
34Bengt WalleniusOK Skogsstjärnan59:2027:20
35Roger AnderssonIstrums SK59:3427:34
36Gunnel EklundFalköpings AIK64:2732:27
37Folke HörstrandOK Klyftamo64:5632:56
38Lisbeth NilssonFalköpings AIK65:0833:08
39Berit SjökvistOK Tisaren66:2534:25
40Sven-Olof FranssonSOK Aneby67:1135:11
41Bengt NyströmOK Amne68:4336:43
42Birgitta JohanssonOK Tranan69:3037:30
43Ann-Marie ArkåsenFalköpings AIK73:1441:14
44Kerstin GustafssonIK Albion74:4242:42
45Rocio Huerta BFalköpings AIK75:5443:54
Ann-Christine CarlssonIF HagenEj godk.
Björn BjörkrothOK DjerfEj godk.
Marianne BäckTidaholm SOK SisuEj godk.

ÖPPEN 5 4590 meter 30 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Würmli FabioSwiss Junior Team38:100:00
2Mikael TakeOK Djerf39:181:08
3Thomas HellnerIstrums SK39:231:13
4Niclas ErikssonFalköpings AIK40:172:07
5Roger ThorstenssonOK P442:043:54
6Lars-Eric AnderssonFalköpings AIK42:254:15
7Rolf OlofssonFK Friskus Varberg43:535:43
8Lotta CarlssonOK Klyftamo46:388:28
9Andreas BranellRyda SK47:088:58
10Mattias KarlssonUlricehamns OK47:299:19
11Vincent LingehedFalköpings AIK47:379:27
12Lena ReisenIF Hagen49:5911:49
13Anna MuschkeFalköpings AIK50:1412:04
14Kjell StrömbergFalköpings AIK50:5412:44
15Ulrika PerssonMariestad FK53:0114:51
16Gunnar AnderssonIK Hakarpspojkarna55:3117:21
17Torbjörn AxelssonHjobygdens OK59:3021:20
18Daniel CarlssonSävedalens AIK60:0921:59
19Rikard AnderssonFalköpings AIK60:3322:23
20Julia HadmarkTullinge SK61:3523:25
21Marina GustavssonOK Skogsstjärnan61:4623:36
22Daniel NygrenK3 IF65:0226:52
23Per-Arne SvenssonUlricehamns OK69:4031:30
24Henning BergqvistOK Klyftamo71:1233:02
25Rikard CarlssonTenhults SOK73:0634:56
26Bertil CarlssonTenhults SOK73:2335:13
27Mark ReisenIF Hagen80:2542:15
28Linda LännqvistTenhults SOK83:2745:17
29Emma KarlssonTenhults SOK83:2845:18
30Henrik SahlströmFrämmestads IK91:4853:38

ÖPPEN 7 3880 meter 57 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Erik TengvallOK Tallbacken24:240:00
2Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna30:085:44
3Stefan NordinOK Tranan31:347:10
4K.K TerhelsenOK Gorm Danmark33:008:36
5Mattias StåhlHjobygdens OK33:188:54
6Agne GustavssonIstrums SK33:559:31
7Hans-Åke DjurbäckKinnaströms SK34:3310:09
8Tomas LindbladHjobygdens OK34:3410:10
9Göte Johansson D-POK Tranan35:0510:41
10Göran BanckIF Hagen36:2812:04
11Per GustafssonRyda SK37:3613:12
12Anna Lena AnderssonVästerbergslagens OL37:5113:27
13Kent AnderssonOK Skogsstjärnan40:0415:40
14Torbjörn SalomonssonVänersborgs SK40:4216:18
15Gert JohanssonIK Gandvik41:0016:36
16Gunnar WassIF Hagen41:4317:19
17Ulf KristenssonHalmstads OK42:3318:09
18Lena BogrenIF Hagen43:0218:38
19Gert JohanssonIstrums SK43:1018:46
20Maria OlaussonOK Gipen43:1518:51
21Ole BalslevOdense OK45:4821:24
22Gunilla SvenssonOK Pan-Kristianstad46:1721:53
23Elisabeth LöfåsStora Tuna IK46:2021:56
24Åsa EricssonHaninge SOK46:2922:05
25Ingrid PerssonHagaby GoIF46:3222:08
26Mikael JohanssonOK Tranan46:5122:27
27Lars IdstamLindebygdens OK47:1222:48
28Sören AndrénIF Hagen47:1922:55
29Magnus JuvénOK Tranan47:2923:05
30Thomas WesterlundHerrljunga SK47:3223:08
31Elin TryggLidköpings VSK48:3424:10
32Per NyströmOK Tyr48:4524:21
33Gunnar OlaussonLidköpings VSK48:5624:32
34Ulf SjökvistOK Tisaren49:1324:49
35Håkan KjellbergFalköpings AIK49:1524:51
36Inger SörlinJärfälla OK49:4925:25
37Leo KullmanOK Alehof50:1925:55
38Ulf FastessonHjobygdens OK50:2426:00
39Anna-Lena JacobssonDegerfors OK51:3427:10
40Leif ClaessonIstrums SK52:4428:20
41Tina KarlingIK Gandvik54:0329:39
42Thore JohanssonIK Gandvik55:5731:33
43Nina GumaeliusHjobygdens OK56:3832:14
44Mats AndrénHjobygdens OK56:4132:17
45Bertil RybergOK Klyftamo57:5233:28
46Erling LundgrenOK Grane60:1835:54
47Alexander BjörkTidaholm SOK Sisu60:2035:56
48Hans GustafssonIK Gandvik60:5436:30
49Britt AnderssonRyda SK61:3837:14
50Emil JohanssonTrollhättans SOK63:0738:43
51Solveig JohanssonIK Gandvik64:1139:47
52Torbjörn HaginIK Gandvik65:5341:29
53Monica BerggrenBodafors OK66:0441:40
54Hasse JohanssonTrollhättans SOK66:5442:30
55Gunilla LundgrenOK Grane67:2743:03
56Susanne HellsingLindebygdens OK75:3051:06
Johanna BlombergGöteborg-Majorna OKEj godk.

ÖPPEN 8 5420 meter 20 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Daniel GustafssonKFUM Örebro OK40:560:00
2Johan GunnarssonKFUM Örebro OK42:201:24
3Magnus LundIK Gandvik44:063:10
4Fredrik SvahnKristinehamns OK50:249:28
5Bo SvenssonIstums SK50:299:33
6Claes SetthagenOK Tranan53:0912:13
7Robert JakobssonTidaholm SOK Sisu53:3612:40
8Arne SääfGudhems IF56:0415:08
9Håkan JohanssonMariestads FK56:1015:14
10Fredrik GustafssonUlricehamns OK56:1815:22
11Rikard FredrikssonFalköpings AIK56:3615:40
12Mikael AlmènFrämmestads IK57:4816:52
13Lennart ArdmarIF Hagen59:1618:20
14Per KlahrTidaholm SOK Sisu60:1819:22
15Mats SvenssonOK Pan-Kristianstad61:4520:49
16Åsa JönssonJärla IF OK61:4920:53
17Erika SvennbergIF Hagen63:1822:22
18Göran JohanssonIK Gandvik72:2731:31
19David LarssonMariestads FK91:0550:09
Stefan StoltVänersborgs SKEj godk.

ÖPPEN 9 8280 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Simon WegmüllerOK Rodhen50:350:00
2Jens HansenDanska orienteringsförbundet57:156:40
3Henrik AnderssonOK Tylöskog58:578:22
4Bernt SvenssonJönköpings OK62:2411:49
5Håkan KarlssonVittjärvs OK73:4023:05
6Johan MalmströmOK Enen74:5824:23
7Johan ForsstenIFK Göteborg75:0824:33
8Andreas ClaessonOK Kullingshof77:0726:32
9Matti NylundSOK Unden78:2527:50
10Rickard HilmerssonOK Klyftamo82:4132:06
11Krister KarlssonIstrums SK84:3133:56

H21DK 15240 meter 37 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Chris TerkelsenFarum Tisvilde OK83:560:00
2Carsten JørgensenOK Ravinen85:151:19
3Rene RokkjärOK Pan Arhus85:421:46
4Mikkel LundBaekkelagets SK88:464:50
5Troels NielsenOK Pan Arhus90:056:09
6Christian ChristensenOK Pan Arhus90:376:41
7Christian NielsenOK Pan-Kristianstad90:456:49
8Peter HorstmannSpring Cup OK91:367:40
9Claus Hallingdal BlochOK Pan Arhus92:518:55
10Rune MoneradSpring Cup OK94:3110:35
11Jesper David JensenFarum Tisvilde OK95:2911:33
12Henrik JorgensenOK Pan Arhus95:5311:57
13Jeppe BorschOK Pan Arhus97:4513:49
14Thomas JensenFarum Tisvilde OK98:3814:42
15Jens Knud MaarupFarum Tisvilde OK98:4714:51
16Jacob GronnegaardFarum Tisvilde OK98:5414:58
17Nicolai NielsenOK Pan Arhus99:1415:18
18Rasmus SoesFarum Tisvilde OK103:0319:07
19Soren OlsenSpring Cup OK103:0519:09
20Sune JorgensenK+O - FTOK103:2719:31
21Anders BögevigOK Ravinen108:5825:02
22Bjarne HoffmannKolding OK109:2325:27
23Kasper AndersenSpring Cup OK110:0126:05
24Troels ChristiansenSpring Cup OK111:3927:43
25Jakob PhysantGöteborg-Majorna OK113:0829:12
26Ulrik Hjort LassenMariestads FK118:4234:46
27Tim Falck WeberFarum Tisvilde OK129:2545:29
28Johan Holkmann JacobsenSpring Cup OK138:0154:05
Tore LindeSpring Cup OKEj godk.
Patrick McGrailGöteborg-Majorna OKEj godk.
Mads K. LarsenSpring Cup OKEj godk.
Simon GoddardFarum Tisvilde OKEj godk.
Tue Hjort LassenOK Pan ArhusEj godk.
Michael SorensenFarum Tisvilde OKEj start
Morten Fenger GronOK Pan ArhusEj start
Martin HansenGöteborg-Majorna OKEj start
Anders Konring OlesenSpring Cup OKEj start

D21DK 8910 meter 17 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Signe SoesOK Pan Arhus64:370:00
2Helene HausnerSpring Cup OK73:368:59
3Gry JohanssenOK Pan Arhus76:0811:31
4Rikke NygaardSpring Cup OK79:0714:30
5Karina Boen KnudsenOK Pan Arhus80:4516:08
6Anne Konring OlesenSpring Cup OK81:2416:47
7Anne-Louise GadsbolleOK Pan Arhus86:1921:42
8Pernille SommerSpring Cup OK90:3425:57
9Pernille BrunstedtSpring Cup OK99:3034:53
10Marie FiltenborgNydalens SK107:3542:58
11Henriette K. JorgensenOK Pan Arhus108:3543:58
12Rikke NorgaardOK Pan Arhus115:4951:12
Maria Konring OlesenSpring Cup OKEj godk.
Rikke KofoedSpring Cup OKEj godk.
Grethe L. PedersenOK Pan ArhusEj godk.
Yvonne FjordsideSävedalens AIKEj start
Sarah Naomi ThomsenOK Pan ArhusEj start


Skapad 2006-04-23 15:14:25 med OLA version 3.5.0