TibroTrippeln Medel 08, Klassresultatlista

2008-03-29


H80 2130 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Arne WahlgrenSOK Träff46:18
2Ingvar LundgrenBoxholm-Mjölby OL49:15
3John JonssonIF Hagen63:42

H75 2330 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Ingemar LindströmJönköpings OK31:45
2Stig SahlIF Hagen33:37
3Rune LindgrenIK Hakarpspojkarna40:50
4Torsten BjörkerothOK P441:18
5Lars Gunnar EnströmOK Tranan41:57
6Arvo HyvönenSkattkärrs IF44:03
Bo ElvingssonHerrljunga SK Skid o OLEj godk.
Karl ÅkermanMotala AIF OLEj godk.
Sven-Johan PerssonIK GandvikEj godk.
Lars MagnussonKristinehamns OKEj godk.
Helmer EkbergÄtrans IFEj start

H70 2500 meter 23 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Torild BornetunSkillingaryds FK27:49
2Ingemar HolmbergIF Hagen30:19
3Rickard WelanderOK Älvsjö-Örby31:03
4Rolf GävertVästvärmlands OK31:33
5Hans ÖstlundOK Kroppefjäll31:59
6Hans MårtenssonDalaportens OL32:20
7Nils GrannKristinehamns OK32:55
8Rune KristofferssonAskersunds OK33:14
9Sven-Olof LundinSol Tranås36:44
10Kjell PerssonMariestads FK39:14
11Lars LångOK Klyftamo40:47
12Bengt ÖsterblomK 3 IF42:53
13Sören BråhnJönköpings OK43:31
14Per LarssonJönköpings OK44:01
15Stig BengtssonMotala AIF OL45:33
16Ulf ErikssonAskersunds OK47:02
17Björn EgnerHemming/Njård49:30
18Bo BrånnAskersunds OK59:13
19Tord LöövStångenäs AIS73:40
Göran MalmbergIK GandvikEj godk.
Åke IvanssonDegerfors OKEj start
Ingemar GrönqvistOK SkogsstjärnanEj start
Kurt StenbergIK GandvikEj start

H65 2900 meter 31 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Henrik HvoslefIK Stern26:15
2Bakken SveinStigsökarna29:01
3Erland LingJönköpings OK30:59
4Runo JohanssonKristinehamns OK32:25
5Lennart HöijeOK Ravinen33:40
6Alf OlssonForserums SOK34:11
7Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu34:22
8Folke DahlénLidköpings VSK34:33
9Bernt KvistUlricehamns OK34:37
10Yngve JohanssonKristinehamns OK38:22
11Lars-B LarssonOK Tyr39:05
12Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna40:07
13Hagbert PerssonVäxjö OK40:19
14Stig IsraelssonOK Tylöskog41:14
15Sven LeanderssonÄlvdalens IF OK41:18
16Stig BengtssonOK Amne44:18
17Ivan ErnvidNitta IF45:54
18Göte Johansson D-POK Tranan47:11
19Sune HagströmIK Gandvik51:09
20Gunnar BrystHjobygdens OK52:29
21Åke KarlssonSOK Träff53:39
22Bengt ÅkerströmSOK Träff53:55
23Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK69:44
24Gunnar JohanssonMariestads FK70:18
Gunnar GrönqvistBottnaryds IFEj godk.
Heikki RissanenMariestads FKEj godk.
Roland JohanssonOK TrananEj start
Sven-Erik SjöholmMullsjö SOKEj start
Jan ElfsbergFalköpings AIK OKEj start
Rune SpetzNitta IFEj start
Bertil ErikssonOK TyrEj start

H60 3100 meter 23 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Morgan LjungVaggeryds SOK28:52
2Jonas LarssonOK Kullingshof29:05
3Göran BengtssonTockarps IK30:18
4Hans PerssonOK Älgen31:17
5Karl-Evert SvenssonIF Hagen31:48
6Tore MartinssonDegerfors OK32:07
7Olle AdolfssonLerums SOK33:46
8Per-Arne JohanssonOK Gipen34:47
9Bengt SörensenJönköpings OK35:02
10Åke SjöbergIF Hallby37:46
11Sven-Åke KarlssonIK Hakarpspojkarna39:04
12Christer OttossonIF Hagen39:10
13Hans G BernhardMariestads FK39:28
14Rune KlockareOK Tyr40:15
15Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna41:45
16Martin HäggblomOK Klyftamo42:31
17Christer GillenäsKristinehamns OK44:46
18Styrbjörn JanssonIF Hagen47:18
19Christer HenriksgårdOK Klyftamo91:25
Ingmar OlssonHerrljunga SK Skid o OLEj godk.
Bengt NilssonHestra IFEj start
Mats ElofssonHerrljunga SK Skid o OLEj start
Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OLEj start

H55 3430 meter 30 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Olof OlofssonHagaby GoIF25:12
2Lasse HogedalVänersborgs SK31:40
3Eje DahlLaxå OK33:28
4Ulf JogbrattOK Tranan33:31
5Anders ErikssonIF Hagen36:20
6Bengt JohanssonOK Skogshjortarna36:53
7Bo EklöfIK Hakarpspojkarna37:19
8Bertil KarlssonHjobygdens OK37:40
9Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna37:56
10Torbjörn LageHelsingborgs SOK39:37
11Roalh KlevelandKvillebyns SK39:40
12Kent IvarssonOK Skogshjortarna39:44
13Kjell MartinssonOK Tranan40:01
14Rainer ScholzIK Vista41:29
15Kjell KaminskyIF Hagen42:08
16Anders JohansonOK Skogsstjärnan43:23
17Tommy WesterbergIF Hagen43:28
18Yngve NilssonOK Gipen47:20
19Göran LarssonVänersborgs SK47:27
20Gert IvarssonOK Skogshjortarna47:41
21Sven-Olof JohanssonVaggeryds SOK49:00
22Thomas PeterssonVaggeryds SOK54:08
23Anders PetterssonHjobygdens OK55:03
24Inge AnderssonOK Skogsstjärnan78:38
Rolf HultmanVaggeryds SOKEj godk.
Lars OlssonVästvärmlands OKEj godk.
Hans LingforsIF HallbyEj start
Hans TrofastTenhults SOKEj start
Roland SvenssonMariestads FKEj start
Ingemar ZiljatOK DjerfEj start

H55 MOTION 2800 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Bernt JosefssonUlricehamns OK37:07
2Erling AnderssonVänersborgs SK41:25
3Björn BjörkrothOK Djerf60:13

H50 3540 meter 39 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Lars P. NordströmKils OK26:57
2Mats WelanderOK Djerf29:35
3Thomas HjertFalköpings AIK OK30:44
4Åke AlgotsonOK Tylöskog32:51
5Örjan WängdahlOK Gipen33:39
6Morgan TidemanJönköpings OK34:23
7Lars-Olov EricsonOK Djerf34:54
8Anders BjörklundSävedalens AIK35:05
9Clas JohanssonBredareds IF37:15
10Mikael JohanssonOK Gisle37:35
11CarlJohan HögstrandMarkbygdens OK37:40
12Lars ElfvingOK Gipen38:10
13Per-Eric CarlssonIF Hagen38:30
14Peder JohanssonOK Skogsstjärnan39:42
15Per LindgrenIK Hakarpspojkarna39:46
16Stefan GunnarssonKristinehamns OK39:54
17Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK40:40
18Peter LarssonOK Gipen40:49
19Sven-Erik BrodinOK Djerf41:35
20Lars NilssonOK Skogsstjärnan41:58
21Lars HagrotTäby OK42:27
22Alf AnderssonIF Hagen42:59
23Conny SahlinVänersborgs SK45:37
24Tord GustavssonOK Skogsstjärnan46:20
25Urban LarssonIF Hagen47:24
26Bengt LingegårdOK Gipen48:15
27Odd OhlssonUddevalla OK48:45
28Tommy RoosFalköpings AIK OK49:46
29Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL51:12
30Per-Anders FurusköldIK Gandvik52:47
31Ulf BjörkdahlHerrestads AIF52:57
Torbjörn JanssonKFUM Örebro OKEj godk.
Michael KarlssonIF HagenEj start
Uno magnussonIF HagenEj start
Tore BengtssonMariestads FKEj start
Ingemar SkaarJönköpings OKEj start
Jan-Olov BäckOK DjerfEj start
Olov ÖströmOK TyrEj start
Bengt PeterssonIK HakarpspojkarnaEj start

H45 3660 meter 48 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Christer SkoogKils OK23:05
2Peter CederbergVänersborgs SK23:21
3Per SanderGöteborg-Majorna OK25:20
4Sören SandBoxholm-Mjölby OL25:23
5Leif HelgmanOK Tyr26:30
6Tom HollowellOK Tyr26:45
7Stefan LundOK Orinto27:38
8Erik HellsvikIK Gandvik28:36
9Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK28:39
10Per-Arne WahlgrenSjövalla FK28:52
11Johan SandströmMullsjö SOK29:04
12Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK29:10
13Rolf WikströmOK Tyr30:49
14Per AnderssonUlricehamns OK31:40
15Lars HolmbergIF Hagen31:59
16Jan HanssonStenungsunds OK32:11
17Jonas KarlssonMarkbygdens OK32:32
18Mikael HallbergLidköpings VSK32:36
19Pär LundqvistHagaby GoIF33:06
20Bo JosefssonRydboholms SK33:28
21Hans GunnerekOK Klyftamo33:32
22Thomas AttforsTolered-Utby Ol-klubb33:35
23Lars KvarnströmKils OK34:22
24Christer MannfolkUlricehamns OK34:27
25Jan NylundMariestads FK34:47
26Leif SandahlOK Tyr34:48
27Egon GustavssonOK Bävern35:30
28Jonas BornetunSkillingaryds FK36:44
29Tomas NyströmIF Hagen37:34
30Mats JönssonKorsnäs IF OK37:47
31Mats NilssonFalköpings AIK OK40:11
32Hans KööhlerTrollhättans SOK40:15
33Leif MobergVänersborgs SK41:33
34Anders JonssonOK Klyftamo41:39
35Hans HedinHjärnarps GH OL49:28
36Tommy RyghMariestads FK53:51
37Anders DahlbergFalköpings AIK OK54:58
38Ulf NilssonÖrkelljunga FK56:11
39Johan KarlssonAskersunds OK56:45
40Claes LarssonOK Klyftamo58:43
41Nils-Olof LarssonVänersborgs SK60:33
42Anders PetterssonMariestads FK64:16
43Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK90:45
Peter RidefeltOK LinnéEj godk.
Mikael KullinOK TyrEj start
Jörgen EkmanVästvärmlands OKEj start
Lennart EkwallTrollhättans SOKEj start
Tomas NilssonOK GipenEj start

H45 MOTION 3000 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Jörgen NilssonKristinehamns OK35:54
2Anders SwedinLidköpings VSK39:44
3Kjell FranssonOK Alehof40:17
4Anders LindblomSOK Träff41:55
Bo JungergårdTidaholm SOK SisuEj godk.
Stefan OlssonIF HagenEj start

H40 3920 meter 45 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Jonas HagströmFalköpings AIK OK30:18
2Jonas LångStora Tuna OK31:23
3Per JanssonOK Djerf31:25
4Magnus SödervallIK Gandvik32:47
5Åke WijkmarkIF Hagen33:59
6Janne MattssonTrollhättans SOK34:03
7Roger SiverthIK Vista34:31
8Tommy JohanssonStångenäs AIS34:32
9Thomas JanssonGarphyttans IF34:56
10Fredrik BarrulfOK Tyr35:21
11Jonas AnderssonVärend GN OL35:29
12Peter JarlIF Hagen35:48
13Anders LarssonVänersborgs SK35:52
14Niclas AnderssonMarkbygdens OK36:38
15Ola WallinderGöteborg-Majorna OK36:41
16Ulf LarssonGarphyttans IF36:48
17Kent SkärbergVänersborgs SK41:15
18Kjell EinarssonOK Skogshjortarna42:00
19Magnus BlennowFalköpings AIK OK43:13
20Roger GunnarssonFalköpings AIK OK43:25
21Patrik ForsAttunda OK43:33
22Klas FriborgJönköpings OK44:40
23Stefan SpetzUlricehamns OK45:05
24Erik LösethFalköpings AIK OK45:53
25Sten LeanderssonOK Tyr45:57
26Örjan NilssonMariestads FK47:10
27Peder CarlssonOK Klyftamo47:24
28Christian JanssonOK Tranan51:48
29Anders SjöbergOK Reftele53:11
30Mattias LångIF Hagen54:39
31Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu55:13
32Fredrik KarlssonOK Klyftamo59:59
33Tomas SvennbergDegerfors OK60:46
34Per Ola ThuressonOK Tylöskog61:56
35Jimmy AleniusBoxholm-Mjölby OL66:30
36Mikael ÖhrnOK Bävern71:23
Per SundqvistOK TrananEj godk.
Håkan KarlssonDegerfors OKEj godk.
Mats LarssonOK ÄlgenEj godk.
Niclas CarlssonOK ÄlgenEj godk.
Thomas BogrenIF HagenEj start
Mats KristianssonTrollhättans SOKEj start
Jonas PetterssonOK TisarenEj start
Martin MandingerTrollhättans SOKEj start
Peter JohanssonKFUM Örebro OKEj start

H35 4480 meter 16 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Göran SvenssonOK Djerf33:54
2Jan-Ove WikingIstrums SK35:42
3Thomas AnderssonOK Tranan36:10
4Mats BergenfurOK Älgen37:29
5Jonas BergenfurOK Älgen40:09
6Mattias StockhedenIF Hallby42:32
7Henrik LindbladOK Djerf43:39
8Morgan TallbergOK Älgen43:43
9Anders JonssonSkattkärrs IF44:44
10Peter RisbergSkattkärrs IF46:41
11Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL64:09
12Matias JonssonSkattkärrs IF96:11
Mats WesterbergSkattkärrs IFEj godk.
Mikael LarssonSkattkärrs IFEj start
Björn MårtenssonOK SkogsstjärnanEj start
Ola CarlssonKöping-Kolsva OKEj start

H35 MOTION 3550 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Kenneth LjungströmOK Djerf34:08
2Håkan MossbergOK Tyr42:46
3Robert BurénIK Ymer49:45

H21 5080 meter 65 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Yury MasnyyArboga OK31:41
2Mattias AnderssonOK Tisaren31:45
3Tommy AnderssonVänersborgs SK33:50
4Tobias WahlgrenIK Hakarpspojkarna33:56
5David BejbomVänersborgs SK35:02
6Emil TengvallVänersborgs SK35:11
7Johnny HålsjöOK Alehof35:57
8Fredrik RosénJönköpings OK36:02
9Grigory LazarevArboga OK37:46
10Anders LindbergOK Tyr39:04
11Dimitry MasnyyArboga OK39:15
12Martin IvarssonVänersborgs SK39:23
13Max SamuelssonGotlands Bro OK39:33
14Ivan ForsgrenOK Tisaren39:38
15Robert GrannArboga OK40:01
16Emil JohanssonOK Tisaren40:18
17Henrik EliassonIFK Göteborg40:48
18Jon LarssonOK Skogshjortarna41:28
19Richard TengströmVänersborgs SK41:36
20Oskar JacobssonOK Tisaren41:42
21Per-Anders EggertsenIFK Göteborg42:10
22Daniel BrohedeOK Älgen42:22
23Robert EnbomVänersborgs SK43:25
24Henrik JohanssonFalköpings AIK OK43:30
25Anders HellmanLeksands OK43:31
26Tobias OlssonOK Alehof43:42
27Henrik TörnqvistArboga OK43:56
28Erik TengvallVänersborgs SK44:28
28Fredrik JohanssonOK Skogsstjärnan44:28
30Niclas WesterbergIF Hagen44:29
31Henning SpjelkavikIL Tyrving45:17
32Magnus UllmanOK Alehof45:25
33Henrik WickströmArboga OK46:53
34Lars JakobssonIF Hagen47:14
35Oscar SvalinOK Alehof47:59
36Stefan DahlOK Alehof49:15
37Anders LövgärdOK Alehof50:10
38Martin HammarlundMotala AIF OL50:56
39Tomas JohanssonVänersborgs SK52:22
40Emil FridTidaholm SOK Sisu52:54
41Stefan JonssonOK Klyftamo53:45
42Niclas ErikssonFalköpings AIK OK54:29
43Michael WickströmArboga OK54:40
44Jonas WallinVänersborgs SK57:48
45Erik RåbergOK Tyr58:46
46Peter WaldenströmJönköpings OK58:53
Björn AnderssonBredaryds SOKEj godk.
Alexander WestbergOK TrananEj godk.
Johan KnubbeMarkbygdens OKEj godk.
Arne HäggArboga OKEj start
Andreas HolmqvistHestra IFEj start
Magnus CarlstedtSävedalens AIKEj start
Mikael TrofastJönköpings OKEj start
Daniel HjortvallHestra IFEj start
Jimmy LarssonK4 IFEj start
Markus JohanssonIFK GöteborgEj start
Rickard HolmqvistHestra IFEj start
Andreas JohanssonIFK GöteborgEj start
Calle AnderssonOK SkogsstjärnanEj start
Johan NymanIF HagenEj start
Erik JohanssonFalköpings AIK OKEj start
Jon PeterssonIK HakarpspojkarnaEj start
Mattias NilssonOK AlehofEj start
Daniel NetzVänersborgs SKEj start
Jonas GustafssonVänersborgs SKEj start

H21 MOTION 3550 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Rikard AnderssonFalköpings AIK OK61:57

H20 4480 meter 15 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Samuel AnderssonIK Gandvik30:00
2Fredric GustafssonJönköpings OK34:47
3Daniel LarssonVänersborgs SK35:58
4Niclas SahlinVänersborgs SK38:02
5Marcus KarlssonIK Hakarpspojkarna39:46
6David ModigOK Alehof40:10
7Erik HanssonBredareds IF43:08
8Jens NyströmIF Hagen43:46
9Anton PetterssonMariestads FK57:42
10Daniel SagerTrollhättans SOK66:36
11Fredrik TörnmarckAskersunds OK68:36
Emil JohanssonTrollhättans SOKEj godk.
Christian TörnmarckAskersunds OKEj start
Stefan KarlssonHjobygdens OKEj start
Anton Broberg-HolmIK GandvikEj start

H20 MOTION 3550 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Patrik HanssonOK Gipen37:21

H18 3650 meter 34 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Albin RidefeltOK Linné22:16
2Gustav EklöfIK Ymer23:29
3Erik AnderssonIK Gandvik24:56
4John PerssonOK Alehof25:22
5David JonssonOK Klyftamo26:36
6Andreas KarlssonMariestads FK27:27
7Simon MarkendahlOK Klyftamo27:37
8Peter MarkendahlOK Klyftamo28:58
9Rasmus PerssonFalköpings AIK OK29:04
10Gustav ÅhrénMotala AIF OL29:18
11Marcus HanssonHerrestads AIF30:32
12Christoffer AndersénIK Gandvik30:49
13David HanssonMarkbygdens OK31:09
14Albin EvertssonOK Klyftamo31:16
15Marcus WestbergOK Älgen32:17
16Fredrik SchmiterlöwHjobygdens OK32:51
17Mathias JohanssonKFUM Örebro OK34:07
18Daniel MartinssonOK Kroppefjäll36:51
19Daniel WikströmOK Tyr37:50
20Oskar BörjesonRyda SK41:05
21Erik StenbergOK Gipen41:55
22Olle AlgotsonOK Tylöskog43:25
23Erik KvarnströmKils OK45:07
24Andreas LeanderssonOK Tyr45:23
25Anton KööhlerTrollhättans SOK48:59
26Niklas Brag JonssonIK Gandvik58:01
27Robin ÖhrnOK Bävern137:22
Simon BörjesonRyda SKEj godk.
Christoffer OhlssonUddevalla OKEj godk.
Dennis NyqvistOK GipenEj godk.
Adam FredénFalköpings AIK OKEj godk.
Albert SkaarRyda SKEj start
Johan KaminskyIF HagenEj start
Erik NeroMullsjö SOKEj start

H16 3500 meter 61 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Christer GarpenlundKFUM Örebro OK24:16
2Karl-Johan WestbergOK Tranan26:00
3Johan SalomonssonVänersborgs SK26:16
4Jesper ÖströmOK Tyr26:32
5Jens WängdahlOK Gipen26:36
6Albin AnderssonMarkbygdens OK26:43
7Johan HögstrandMarkbygdens OK27:02
8Marcus JanssonGarphyttans IF27:12
9Victor BergstrandMotala AIF OL28:30
10Albin ThunbergOK Alehof29:02
11Eric SandIK Gandvik29:30
12Joakim KarlssonMariestads FK29:31
13Carl-Johan FredmanHestra IF29:36
14Fredrik NilssonÖrkelljunga FK30:14
15Simon SkogmanMarkbygdens OK30:27
16Erik SiebersIK Hakarpspojkarna31:45
17Mandus RidefeltOK Linné31:53
18Gustav HagströmFalköpings AIK OK32:34
19Anton HelgmanOK Tyr32:55
20Jonas SundbergIstrums SK33:21
21Erik JanssonGarphyttans IF33:28
22Conrad TingströmOK Klemmingen33:46
23Dan BörjessonHestra IF33:57
24Pontus ÖströmOK Tyr35:47
25Herman AnderssonLidköpings VSK35:59
26Fredrik BergfeldtOK Klyftamo36:01
27Martin KvarnströmKils OK36:26
28Erik ClassonOK Orinto36:43
29Anton HallorOK Tisaren36:52
30Martin AhlbergerHestra IF37:13
31Martin HallbergLidköpings VSK37:32
32Joel AnderssonIK Gandvik37:50
33Adrian PauliIstrums SK38:04
34Mattias PauliIstrums SK39:21
35Simon NilssonFalköpings AIK OK41:25
36Martin LarssonHestra IF43:50
37Isak KrantzIK Gandvik44:12
38Simon SamuelssonIK Ymer45:07
39Linus CedervärnUlricehamns OK47:19
40Martin FriskMarkbygdens OK49:40
41Petter NilssonMariestads FK49:45
42Joakim EliassonOK Alehof49:56
43Pontus DoverstavIK Ymer50:19
44Joel UddMarkbygdens OK51:01
45Johan SandströmOK Gipen51:32
46Andreas Brag JonssonIK Gandvik56:53
47Tobias MattssonTrollhättans SOK57:06
48Erik GödeckeOK Tylöskog58:28
49Thomas BjörkrothOK Djerf62:11
50Mattias BergerTidaholm SOK Sisu79:05
Tobias EdströmOK GisleEj godk.
Anders OhlssonUddevalla OKEj godk.
John BörjessonHestra IFEj godk.
Jakob LundOK OrintoEj godk.
Filip AnderssonMarkbygdens OKEj godk.
Martin RegbornHagaby GoIFEj start
Sebastian EkmanVästvärmlands OKEj start
Erik KristianssonTrollhättans SOKEj start
Hampus AleniusBoxholm-Mjölby OLEj start
Jacob ThunéIF HagenEj start
Gabriel AnderssonUlricehamns OKEj start

H14 3090 meter 28 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Pontus KarlssonMarkbygdens OK25:41
2Anton NilssonOK Tranan27:29
3Viktor FlingmarkUddevalla OK27:30
4Rasmus LarssonOK Alehof30:37
5Gustav MagnussonIF Hagen32:16
6Erik Bäcklund EkwallTrollhättans SOK33:59
7Martin EricsonOK Djerf34:44
8Per MobergVänersborgs SK35:23
9Erik SkärbergVänersborgs SK35:32
10Oscar GustavssonOK Bävern38:36
11Torgny PalmHJS-Vansbro OK39:40
12Andreas JanssonOK Tranan40:21
13Jakob KarlssonOK Skogsstjärnan41:05
14Emil WikströmOK Tyr42:04
15Gustav von HaugwitzSOK Träff43:15
16Erik HolmbergJönköpings OK46:48
17Alexander ForsAttunda OK47:00
18Karl ModigOK Alehof51:07
19Samuel SandgrenVänersborgs SK53:16
20Hannes WelanderOK Djerf56:50
21Johan AnderssonRyda SK60:06
22Oskar KarlssonTidaholm SOK Sisu72:57
Olle MånssonSOK TräffEj godk.
Colin Fransson-LeeOK AlehofEj godk.
Erik LindgrenKFUM Örebro OKEj start
Fredrik RegbornHagaby GoIFEj start
Johan LöfströmJönköpings OKEj start
Jesper KullinOK TyrEj start

H12 2390 meter 25 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Filip JakobssonDegerfors OK19:11
2Mattias JohanssonStångenäs AIS21:23
3Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna22:13
4Erik WidmarkIF Hagen25:17
5Oskar LambertssonOK Djerf27:46
6Edvin AnderssonVärend GN OL29:53
7Oskar JohanssonOK Klyftamo30:53
8Filip SödervallIK Gandvik31:06
9Filip KarlssonIF Hagen32:35
10Arvid RunvikKvarnsvedens GOIF OK33:14
11Johannes RidefeltOK Linné35:01
12Jesper LindhOK Älgen37:08
13Erik ThuressonOK Tylöskog42:43
14Robin SvennbergDegerfors OK43:06
15Erik AnderssonRyda SK45:23
16Viktor OtterstenSOK Träff46:19
17Markus PettersonVänersborgs SK47:20
18Oskar ErikssonOK Älgen50:57
19Linus RoosSOK Träff51:58
Emil JohanssonBredareds IFEj start
Henning SiverthIK VistaEj start
Pontus KullinOK TyrEj start
Andreas AleniusBoxholm-Mjölby OLEj start
Marcus BengtssonMariestads FKEj start
Philip KarlssonOK KlyftamoEj start

H10 2160 meter 15 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Eric JanssonOK Tranan14:18
2David RisbergSkattkärrs IF16:17
3Viktor SkoogKils OK17:37
4Elias Bäcklund-EkwallTrollhättans SOK17:56
5Gustav NymanVänersborgs SK18:53
6Viktor WassénVänersborgs SK20:47
7Hannes BergenfurOK Älgen21:08
8Erik SvenssonOK Klyftamo24:07
9Elias LandforsSisu Forshaga SK24:34
10Byron PalmHJS-Vansbro OK25:30
11Thorsten SvenssonFinspångs SOK28:42
12Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna28:54
13Ola LösethFalköpings AIK OK34:09
14Alexander PetterssonSOK Träff43:06
Ludwig GustavssonOK BävernEj start

D75 2130 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Elvy FredinStigsökarna53:07
2Ann-Marie PerssonIK Gandvik60:14
Mona ÅkermanMotala AIF OLEj start
Berit LundgrenBoxholm-Mjölby OLEj start
Märta FrykholmSödertälje-Nykvarn OFEj start

D70 2130 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Birgit LångOK Klyftamo28:25
2Margareta HolmbergIF Hagen43:52
3Bakken GroStigsökarna58:14
Britta SahlIF HagenEj start
Gunni EkbergÄtrans IFEj start

D65 2330 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Birgit Smedberg NilssonHestra IF32:49
2Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK33:10
3Birgitta JohanssonKristinehamns OK35:06
4Ulla LindheIK Stern36:23
5Anne-Catrine PerssonMariestads FK38:01
6Kerstin BengtssonMotala AIF OL38:34
7Birgit KarlssonMariestads FK42:14
8Kerstin WalleniusOK Skogsstjärnan45:20
9Kerstin HagströmIK Gandvik47:07
10Lilian BengtssonOK Amne59:02

D60 2330 meter 19 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Kajsa TofténHjobygdens OK27:07
2Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL28:54
3Ann-Mari PerssonVäxjö OK30:53
4Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna32:37
5Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK35:01
6Kerstin ErnvidNitta IF35:16
7Vega SlottnerJönköpings OK36:48
8Ulla LingJönköpings OK36:49
9Eva HöijeOK Ravinen37:01
10Stina GrissemannOK Skogsstjärnan40:42
11Eva IsakssonOK Skogshjortarna42:14
12Gunilla HolstBottnaryds IF45:17
13Birgitta JohanssonOK Tranan52:33
14Ulla ÖhrströmOK Amne53:05
Monica BråhnJönköpings OKEj godk.
Birgitta ArleboKFUM Örebro OKEj godk.
Lisbeth CarlssonVaggeryds SOKEj godk.
Kerstin SpetzNitta IFEj start
Ylva JanssonIF HagenEj start

D55 2500 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Gunilla HogedalVänersborgs SK30:58
2Lena GranefeltOK Tyr36:21
3Gunnel GillenäsKristinehamns OK41:46
4Evamarie LundahlIF Hagen44:49
5Monica IvarssonOK Skogshjortarna45:01
6Christina JanssonIF Hagen48:18
7Marianne SjöbergIF Hallby51:22
8Gertie HultmanVaggeryds SOK51:28
9Lena SvenssonTockarps IK56:06
10Aud SpjelkavikIL Tyrving62:31
11Inger HolmOK P472:58
Ann-Britt LingforsIF HallbyEj start

D55 MOTION 2800 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Kristina JohanssonOK Gipen49:34
Ann-Marie ArkåsenFalköpings AIK OKEj start

D50 2900 meter 21 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Elisabeth ÖströmOK Tyr30:45
2Kerstin BurmanKvillebyns SK33:52
3Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna34:56
4Kerstin AnderssonRyda SK37:54
5Mary Falkevik-OlssonVästvärmlands OK38:06
6Ing-Marie HjertFalköpings AIK OK39:45
7Britt SjögrenKristinehamns OK40:11
8Eva Rabe-MagnussonIF Hagen41:17
9Ann-Marie HolmströmIK Gandvik44:20
10Ylva GefvertOK P444:57
11Pia SvenssonFalköpings AIK OK47:40
12Berit IvarssonOK Skogshjortarna49:19
13Monica MartinssonOK Tranan50:12
14Marite ÅkerströmSOK Träff53:56
15Gunilla JohanssonOK Skogsstjärnan55:36
16Gunilla HolmbergHerrestads AIF62:29
Birgitta JanssonGarphyttans IFEj godk.
Annika AnderssonOK SkogsstjärnanEj godk.
Yvonne CarlssonKöping-Kolsva OKEj start
Gunnel HultqvistIF HagenEj start
Inger JohanssonOK KlyftamoEj start

D45 2900 meter 35 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Britta SahlinVänersborgs SK25:18
2Helena PepaHagaby GoIF27:22
3Tone HollowellOK Tyr28:58
4Maria WidmarkIF Hagen29:08
5Britt-Marie JohansonOK Skogsstjärnan29:19
6Inger WesterbergIF Hagen29:46
7Anneli KjellanderGöteborg-Majorna OK31:38
8Annika LeanderssonOK Tyr31:48
9Anna Weckner WestlundOK Tyr32:20
10Lena JanssonGarphyttans IF32:33
11Kristin HanssonMarkbygdens OK34:11
12Nina BejbomUddevalla OK35:38
13Ann NyströmIF Hagen36:14
14Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK36:57
15Birgit HanssonHerrestads AIF37:14
16Lotta StigsdotterIF Hagen37:17
17Agneta SanderGöteborg-Majorna OK38:09
18Birgitta LennartssonOK Skogsstjärnan38:16
19Helena JohanssonOK Gisle39:32
20Christina BirathStenungsunds OK40:28
21Eva SandströmOK Gipen43:11
22Annette Falck-LarssonVänersborgs SK43:23
23Lena ArnoldssonTidaholm SOK Sisu43:58
24Cristina NilssonOK Tranan47:52
25Kerstin LarssonIF Hagen53:08
26Ann-Mari JohanssonOK Klyftamo53:16
27Åsa RidefeltOK Linné55:49
28Britt AnderssonRyda SK63:58
29Ros-Marie DahlbergFalköpings AIK OK81:12
Anne-Marie EricssonKristinehamns OKEj start
Susanne OlssonTidaholm SOK SisuEj start
Monika WikströmOK TyrEj start
Maria Skogsberg-KarlssonMariestads FKEj start
Margareta AlmqvistTrollhättans SOKEj start
Lena WallströmTidaholm SOK SisuEj start

D45 MOTION 2800 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Annika GustafsonOK Gipen41:44
2Anette von HaugwitzSOK Träff47:12
3Monika AlgotsonOK Tylöskog49:23
4Susanne OlssonHerrljunga SK Skid o OL56:02
5Ulla AnderssonIF Hagen56:36
6Eva LingegårdOK Gipen59:30
7Annelie JohanssonFalköpings AIK OK68:27
8Ulla FredrikssonFalköpings AIK OK80:06
Chathrine LångIF HagenEj godk.
Eva-Karin JogbrattOK TrananEj godk.
Siv JohanssonFalköpings AIK OKEj start

D40 3100 meter 45 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Lena KarlssonMarkbygdens OK30:24
2Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK30:36
3Anna-Sofie BarkLinköpings OK30:57
4Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL33:14
5Christina HalvarssonOK Kroppefjäll33:32
6Eeva PäiväniemiLaxå OK34:22
7Anna-Birgitta GustavssonOK Tylöskog34:28
8Jessica AnderssonVänersborgs SK34:35
9Caroline HagströmFalköpings AIK OK34:43
10Helen SkoogKils OK35:57
11Eva MartinssonOK Tyr36:44
12Suzy LarssonOK Skogshjortarna37:52
13Lottie LindhOK Älgen38:04
14Nina GumaeliusHjobygdens OK39:24
15Pia Brag-JonssonIK Gandvik39:27
16Tina HelgmanOK Tyr39:30
17Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK39:46
18Gunnel SvenssonOK Tranan40:15
19Anna-Lena JacobssonDegerfors OK40:34
20Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK40:47
21Jeanette CarlssonOK Älgen40:51
22Åsa HedinHjärnarps GH OL41:57
23Barbara SvenssonFinspångs SOK42:11
24Gunilla EdgrenTrollhättans SOK44:13
25Birgitta LarssonOK Älgen44:41
26Anna IsakssonMullsjö SOK45:06
27Helena AnderssonMarkbygdens OK46:14
28Maria WallinOK Roto46:50
29Anna-Karin MattsonTrollhättans SOK47:03
30Annki GunnerekOK Klyftamo47:53
31Berit JanssonFalköpings AIK OK48:24
32Ewa HolmbergIF Hagen49:50
33Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK53:19
34Helena HammarTidaholm SOK Sisu57:28
35Lena MarkendahlOK Klyftamo67:51
Lena BogrenIF HagenEj godk.
Katarina HaaseVänersborgs SKEj godk.
Annika PaulssonHerrestads AIFEj godk.
Monika JohanssonBredareds IFEj start
Marita KarlssonOK SkogsstjärnanEj start
Christina JonssonOK KlyftamoEj start
Kristina NilssonOK TrananEj start
Ann-Kristin KristianssonTrollhättans SOKEj start
Carina RegbornHagaby GoIFEj start
Maria BogrenIF HagenEj start

D35 3440 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna30:05
2Annika JohanssonOK Tranan31:19
3Jenny NymanVänersborgs SK35:07
4Anna HöökOK Klyftamo37:35
5Helena SödervallIK Gandvik42:19
6Anna MattssonVärend GN OL45:07
7Jeanette WibergMullsjö SOK45:35
8Annica GabrielssonSOK Viljan50:35
Malin TengströmFrämmestads IKEj godk.
Anna ErikssonOK ÄlgenEj godk.
Ulrika KindlundOK TrananEj start
Martina D StigssonVänersborgs SKEj start

D35 MOTION 3000 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Erica HållHJS-Vansbro OK33:25
2Ann-Christin BlennowFalköpings AIK OK43:10
3Eva-Lill BergenfurOK Älgen46:44
4Karin MårtenssonOK Skogsstjärnan48:06
5Annika LidhOK Tranan50:02
6Frida MannfolkUlricehamns OK52:37
7Carina OlssonFalköpings AIK OK59:11
8Anette BarrulfOK Tyr65:51
Karin TorstenssonFalköpings AIK OKEj start

D21 4000 meter 33 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Helena SvenssonOK Tyr33:33
2Linda NordinUlricehamns OK34:18
3Jennie NilssonIF Hagen35:55
4Maria JonssonNydalen SK36:39
5Kristina HäggblomOK Klyftamo36:44
6Stina BanckIF Hagen36:57
7Sara JohanssonKristinehamns OK37:14
8Maria SchmiterlöwHjobygdens OK38:15
9Maria BrodinOK Tyr38:47
10Rebecka SiebersIK Hakarpspojkarna38:59
11Malin DanielssonIF Hagen39:33
12Jenny MartinssonOK Tranan39:39
13Zsuzsa FeyIL Tyrving40:08
14Anna Isaksson ForsgrenOK Tyr40:18
15Susanne BiörsOK Tranan40:32
16Therése PerssonOK Skogshjortarna40:58
17Kristine SvenssonFalköpings AIK OK43:10
18Therese LarssonOK Kroppefjäll43:34
19Åsa MartinssonOK Tranan46:56
20Hanna GustavssonOK Skogsstjärnan47:42
21Lina RööhsSkattkärrs IF48:13
22Camilla BohmanIF Hagen49:50
23Veronica HilmerssonOK Klyftamo52:14
24Jenny JohanssonOK Gisle54:37
25Maria ThelinJönköpings OK58:00
26Karin EkOK Skogsstjärnan61:00
27Emelie SchönTidaholm SOK Sisu65:44
28Anna LarssonIF Hagen81:02
Eva AlbinssonOK TyrEj godk.
Sandra AxelssonVänersborgs SKEj godk.
Rocio Huerta-BalagueFalköpings AIK OKEj godk.
Malin JonssonOK TyrEj start
Martina ArkåsenFalköpings AIK OKEj start

D21 MOTION 3000 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Jessica SjöbergIF Hallby46:20
2Siri SpjelkavikIL Tyrving46:21
Anna JanssonOK DjerfEj start

D20 3440 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Kristin BomanSOK Viljan28:21
2Elsa JanssonFrämmestads IK34:17
3Kristin SkaarRyda SK39:36
4Lisa JohannessonTrollhättans SOK39:41
5Anna WidmarkIF Hagen48:39
6Ida PeterssonIK Hakarpspojkarna49:43
7Carolina JosefssonVänersborgs SK50:40
8Jenny AdolfssonLerums SOK53:15
Sofia SalomonssonVänersborgs SKEj godk.

D18 3450 meter 22 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Lina LarssonVänersborgs SK28:08
2Moa JohansonOK Skogsstjärnan29:53
3Lina MattssonOK Kåre31:24
4Beatrice GustavssonOK Bävern34:52
5Jenny FurusköldIK Gandvik35:29
6Anna AlgotsonOK Tylöskog37:28
7Sara KarlssonOK Skogsstjärnan38:25
8Britta NorénBoxholm-Mjölby OL39:21
9Sara LingegårdOK Gipen41:27
10Caroline LennartssonOK Skogsstjärnan42:34
11Maria AlfredssonOK Gipen44:50
12Linnea BurénIK Ymer46:22
13Kajsa IsakssonMullsjö SOK48:23
14Johanna NilssonFalköpings AIK OK49:10
15Jonna GunnerekOK Klyftamo50:30
16Lisa AnderssonRyda SK50:51
17Lina DahlbergFalköpings AIK OK59:02
18Malin LarssonHjobygdens OK69:46
19Ylva WängdahlOK Gipen84:31
Amanda BerggrenOK SkogsstjärnanEj godk.
Linda NilssonOK SkogsstjärnanEj godk.
Cajsa BanckIF HagenEj start

D16 3130 meter 46 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Lisa PedersenOK Skogshjortarna23:55
2Anna LarssonIF Hagen26:46
3Sara JonssonOK Klyftamo27:09
4Maja FalkUlricehamns OK27:22
5Therese EnengeBredareds IF27:49
6Maria JohanssonOK Skärmen29:24
7Amilia BjörklundSävedalens AIK29:27
8Lovisa MannfolkUlricehamns OK31:04
9Ellinor JohanssonOK Skogsstjärnan31:19
10Klara LarslinOK Djerf32:04
11Sofia JohanssonTrollhättans SOK32:08
12Evelina JohanssonVänersborgs SK32:54
13Anne HanssonMarkbygdens OK33:35
14Lina LångStora Tuna OK33:52
15Sandra BomanDeje SF34:10
16Lovisa HanssonBredareds IF34:44
17Hanna AleniusBoxholm-Mjölby OL36:19
18Lina JosefssonRydboholms SK36:32
19Anna LundqvistKils OK36:42
20Maria MarkendahlOK Klyftamo37:22
21Isabell JosefssonOK Reftele38:14
22Anna LarssonFalköpings AIK OK38:36
23Hanna LarssonGarphyttans IF38:55
24Lina NilssonOK Tranan39:20
25Karin HoofHestra IF40:38
26Linn DanielssonHJS-Vansbro OK40:48
27Elin SandahlOK Tyr41:27
28Ida KarlssonLidköpings VSK41:51
29Ida LingegårdOK Gipen42:17
30Malin BengtssonMariestads FK42:26
31Ellen LarssonIF Hagen43:46
32Madeleine AttforsTolered-Utby Ol-klubb45:07
33Malin DahlbergFalköpings AIK OK45:09
34Cecilia CarlssonGarphyttans IF48:17
35Veronica LjungströmOK Djerf49:15
36Sofia AndrénHjobygdens OK50:19
37Klara FredrikssonFalköpings AIK OK52:55
38Jessica LevinOK Tyr53:16
39Hanna SandgrenVänersborgs SK58:38
40Marika AnderssonOK Skogsstjärnan76:05
Linda WesterbergTrollhättans SOKEj godk.
Emilia JohanssonOK GisleEj godk.
Åsa BogrenIF HagenEj godk.
Johanna AlfredssonVänersborgs SKEj godk.
Charlotte KungGarphyttans IFEj start
Frida StrandbergSävedalens AIKEj start

D14 2780 meter 37 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Elin HögstrandMarkbygdens OK25:05
2Nathalie RyghMariestads FK25:18
3Frida HedinHjärnarps GH OL25:54
4Sara HagströmFalköpings AIK OK26:14
5Amanda JacobssonDegerfors OK26:33
6Aina EdgrenTrollhättans SOK28:51
7Malin LeanderssonOK Tyr29:55
8Linnea WahlgrenSjövalla FK31:12
9Elin BlickOK Alehof32:26
10Sara NilssonOK Tranan32:55
11Malin JanssonGarphyttans IF33:02
12Sanna SkoogKils OK33:23
13Julia MattssonTrollhättans SOK35:05
14Linnea LandforsSisu Forshaga SK35:22
15Kajsa SpetzUlricehamns OK35:23
16Martina JohanssonBredareds IF36:01
17Amanda BlennowFalköpings AIK OK36:25
18Viktoria StrandbergFalköpings AIK OK37:13
19Johanna AnderssonMariestads FK39:15
20Lisa SandahlOK Tyr40:43
21Julia OhlssonUddevalla OK41:52
22Sonja PalmHJS-Vansbro OK42:06
23Linnea KjellanderGöteborg-Majorna OK43:23
24Victoria GunnerekOK Klyftamo45:05
25Erika ThorssonOK Gisle48:44
26Tova HolmOK Klyftamo49:38
27Malin HallbergLidköpings VSK51:51
28Christina ThuressonOK Tylöskog59:00
29Pernilla BlombergOK Gipen62:01
30Emelie NilssonÖrkelljunga FK63:39
31Hanna LarssonHjobygdens OK66:04
32Ida ÖnstenIK Vista66:42
33Jenny StenbergOK Gipen72:12
34Kajsa LångIF Hagen84:19
Lydia MartinssonOK TyrEj godk.
Elin SundqvistOK TrananEj start
Josefin AnderssonMarkbygdens OKEj start

D12 2350 meter 36 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Andrea SvenssonFinspångs SOK19:05
2Kajsa HedinHjärnarps GH OL23:03
3Annie ÖnstenIK Vista23:49
4Johanna NiklassonSOK Träff24:07
5Anna LångStora Tuna OK24:09
6Emelie AnderssonVänersborgs SK25:52
7Ella WallinderGöteborg-Majorna OK27:25
8Hanna KarlssonMarkbygdens OK27:32
9Line CederbergVänersborgs SK27:37
10Sofie AnderssonRyda SK28:00
11Stina LarssonIF Hagen28:04
12Olivia NymanVänersborgs SK28:19
13Malin HelgmanOK Tyr29:00
14Elsa WilhelmssonFalköpings AIK OK29:44
15Karin HållHJS-Vansbro OK30:07
16Evelina PäiväniemiLaxå OK30:19
17Linnea BogrenIF Hagen32:09
18Cecilia BomanDeje SF32:43
19Anna KällbäcksHJS-Vansbro OK34:03
20Klara AndrénHjobygdens OK35:34
21Ellen SanderGöteborg-Majorna OK36:28
22Sofia LösethFalköpings AIK OK37:11
23Elin WahlgrenSjövalla FK38:54
24Anna MobergVänersborgs SK38:57
25Maja KarlssonVänersborgs SK39:06
26Clara MannfolkUlricehamns OK39:36
27Tove LångIF Hagen40:18
28Lisa WassénVänersborgs SK42:29
29Johanna LarssonTidaholm SOK Sisu48:39
30Emma HolmbergJönköpings OK58:42
Hanna LindströmOK TrananEj godk.
Josefine KristianssonTrollhättans SOKEj start
Sanna ErikssonHJS-Vansbro OKEj start
Emma NilssonOK TrananEj start
Melina CarlssonKöping-Kolsva OKEj start
Sara KindlundOK TrananEj start

D10 2160 meter 16 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Vilma BlennowFalköpings AIK OK15:36
2Jonna JungåkerKorsnäs IF OK16:12
3Johanna StrandbergFalköpings AIK OK16:55
4Johanna HagströmFalköpings AIK OK17:49
5Lisa JohanssonOK Tranan18:47
6Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OK20:16
7Malin JanssonHjobygdens OK21:38
8Karin MånssonSOK Träff23:29
9Maja WelanderOK Djerf23:30
10Lina SundqvistOK Tranan24:05
11Linn SanderGöteborg-Majorna OK28:07
12Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan30:28
13Elin HållHJS-Vansbro OK36:15
14Tilda AnderssonOK Tyr43:55
Lovisa MartinssonOK TyrEj start
Alice SödervallIK GandvikEj start

U4 2800 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Albin LiljeqvistStigsökarna32:01
2Erik SvärdOK Tylöskog42:20
3Linnea AnderssonIK Vista46:36
4Jacob LilljeqvistStigsökarna46:41
5Linnea HerngrenIF Hagen48:18
6Rebecka DahlgrenOK Gipen86:03

U3 2350 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Linnéa JohanssonIK Gandvik28:30
2Tove WibergMullsjö SOK30:25
3John GordonStigsökarna32:02
4Lovisa DanielssonHJS-Vansbro OK32:58
5Martin ErikssonDegerfors OK33:11
6Fredrik WunderDegerfors OK35:35
7Matilda HerngrenIF Hagen40:11
8Karolin AlfredssonVänersborgs SK42:18
9Ellinor ÅhmanBredareds IF43:02
10Elin JungergårdTidaholm SOK Sisu43:49
11Elsa BurénIK Ymer46:16
Johan NilssonDegerfors OKEj start

U2 2160 meter 18 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Andreas UllerKils OK18:54
2Jonathan UllerKils OK21:12
3Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK21:55
4Edvin LjungströmOK Djerf23:03
5Alice KjellanderGöteborg-Majorna OK23:15
6Johanna Stattin-GustavssonSOK Träff25:30
7Erik LindströmOK Tranan27:35
8Carl HolmbergIF Hagen27:55
9Erik ErikssonOK Älgen28:27
10Caroline BarkLinköpings OK33:52
11Amanda SamuelssonHjobygdens OK34:50
12Svante LarssonHjobygdens OK40:06
13Ronja JungåkerKorsnäs IF OK41:14
Fanny LilljeqvistStigsökarnaEj start
Joel GustavssonStigsökarnaEj start
Adam LöfströmJönköpings OKEj start
Zeb PalmHJS-Vansbro OKEj start
Martin GordonStigsökarnaEj start

U1 1940 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Elias AnderssonVärend GN OL17:57
2Ida LilleengOK Gipen21:39
3Axel HalvarssonOK Kroppefjäll22:44
4Malin NilssonOK Tranan25:35
5Ivar RunvikKvarnsvedens GOIF OK30:50
6Klara WallinderGöteborg-Majorna OK32:41
Daniel BogrenIF HagenEj start
Elias BergenfurOK ÄlgenEj start

INSKOLNING 1810 meter 26 anmälda
PlNamnFöreningTid
Alma WilhelmssonFalköpings AIK OKGodkänd
Amanda MellerdahlKils OKGodkänd
Arvid AronssonOK KroppefjällGodkänd
Clara JacobssonTidaholm SOK SisuGodkänd
Elias JonssonNydalen SKGodkänd
Elin LindbladOK DjerfGodkänd
Elin RisbergSkattkärrs IFGodkänd
Ellen BlennowFalköpings AIK OKGodkänd
Emelie OtterstenSOK TräffGodkänd
Hugo SetthagenOK TrananGodkänd
Ida RoosSOK TräffGodkänd
Irma SvenssonOK KlyftamoGodkänd
Johan HolmbergIF HagenGodkänd
Johanna SamuelssonHjobygdens OKGodkänd
Johannes JakobssonTidaholm SOK SisuGodkänd
Jonas EkOK SkogsstjärnanGodkänd
Julia MarkendahlOK KlyftamoGodkänd
Klas JohanssonOK TrananGodkänd
Linnea HolmvikTidaholm SOK SisuGodkänd
Magdalena AugustssonOK SkogsstjärnanGodkänd
Matilda PetterssonSOK TräffGodkänd
Oscar RoosSOK TräffGodkänd
Simon LarssonHjobygdens OKGodkänd
Sofia JanssonHjobygdens OKGodkänd
Lilian PalmHJS-Vansbro OKEj start
Amanda JanssonOK DjerfEj start

ÖPPEN 1 2160 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Nils AhlmenJönköpings OK29:18
2Patrick AhlmenJönköpings OK35:02

ÖPPEN 2 2390 meter 19 anmälda
PlNamnFöreningTid
1mikael persson-riisKlubblös18:02
2Erik LarssonSOK Träff21:18
3Pelle JärhedK3 IF21:19
4Gunnar LarssonSOK Träff22:51
5Maja Persson-RiisIF Hagen22:54
6Karl-Oskar Jansson-RiisSOK Träff23:39
7Åsa LarssonSOK Träff26:11
8jenny harderIF Hagen29:23
9Eva Persson-RiisIF Hagen33:59
10Per perssonKlubblös35:08
11Maud GustavssonOK Bävern39:09
12Bernt RiisIF Hagen40:39
13Laila GrannKristinehamns OK46:18
14Silvana NicklassonOK Gipen48:54
15Magdalena KarlssonSOK Träff49:37
16Anita LarssonSOK Träff50:49
17Victoria AlfredssonVänersborgs SK58:33
Carina AlfredssonVänersborgs SKEj godk.
Nina MånssonSOK TräffEj start

ÖPPEN 4 2800 meter 19 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Dennis RoosSOK Träff34:52
2Göran LarssonOK Kroppefjäll36:46
3Ellinor LarssonVänersborgs SK38:31
4Kristina JakobssonHjobygdens OK39:08
5Benny AlfredssonVänersborgs SK41:11
6AnnaLena SvärdOK Tylöskog41:32
7hans toftenHjobygden OK41:52
8Staffan WelanderOK P444:17
9Maria LöfvallIF Hagen44:26
10Sara JohanssonVännersborg SK48:34
11inger sörlenTäby OK52:08
12Katarina StockhedenIF Hallby53:37
13Torbjörn JohanssonOK Älgen58:29
14Rune BrandshageIK Gandvik60:52
15Roland GustavssonHjobyggdens ok68:03
16Daniel SandbergOK Gipen70:11
17Kristina LandforsSisu Forshaga SK73:14
Mats AndrénHjobygdens OKEj godk.
Staffan WelanderOK P4Ej start

ÖPPEN 5 3550 meter 14 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Ulf MellerdahlKils OK38:54
2Joachim FribergIstrums SK39:16
3Martin AbajiK3 IF46:56
4Göran BanckIF Hagen47:19
5Marina GustavssonOK Skogsstjärnan51:55
6Magnus AnderssonTidaholm SOK Sisu52:05
7Sven-Gunnar ThorssonOK Gisle60:44
8Britt-Marie RydbergIstrums SK67:29
9Hans WåhlinMullsjö SOK67:51
10Emil WåhlinMullsjö SOK72:36
11Bejamin RolföMarkbygdens OK74:57
Ulf JohanssonOK GisleEj godk.
Lars SandgrenVänersborgs SKEj start
Jonas UllerKils OKEj start

ÖPPEN 7 2900 meter 22 anmälda
PlNamnFöreningTid
1tornie otterstenK3IF24:34
2Johan LiljeqvistStigsökarna31:17
3Britt-Marie ErlandssonStigsökarna31:27
4Robert ForsbergOK Tylöskog31:45
5Claes SetthagenOK Tranan33:20
6Linda NilssonKristinehamns OK35:51
7Hans HanssonMarkbygdens OK37:10
8Eva PedersenOK Skogshjortarna38:29
9Britten PerssonFinspångs SOK43:03
10Leif RydbergIstrums SK43:59
11Kristina NyströmMariestad FK46:11
12Peter NyströmMariestads FK49:02
13Torbjörn HaginIK Gandvik58:45
14Thore JohanssonIK Gandvik58:57
15Mikael JohanssonOK Tranan60:33
16Jan LenhammarOK Gränsen60:45
17Anna-Maria IsraelssonOK Tylöskog63:45
18Lars AnebreidFalkenbergs OK75:01
19Annelie BlomqvistDegerfors OK76:02
Daniel PerssonOK GränsenEj godk.
james montgomeryKrisitnehamns OKEj godk.
Maria HolmbergJönköpings OKEj godk.

ÖPPEN 8 5110 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Mattias KarlssonOK Alehof42:51
2Björn PerssonVäxjö OK44:32
3Lars AxelssonHjobygdens OK44:44
4Jonas MånssonSOK Träff55:34
5Håkan FlingmarkUddevalla OK58:08
6Ylva SunessonHaninge SOK58:53
7Staffan EdströmOK Gisle70:30
8Bengt JohanssonOK P4125:18
Erik SkaarRyda SKEj godk.
Mikael LarssonSkattkärrs IFEj godk.
Lars LjungbergTrollhättans SOKEj godk.
Gert JohanssonIK GandvikEj godk.

H17-20 3550 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Joakim PerssonKils OK53:23

D17-20 3000 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTid
1Petra EricssonHjobygdens OK52:32


Skapad 2008-03-30 15:10:04 med OLA version 3.5.1 ------=ext