TibroTrippeln Natt 08, Klassresultatlista

2008-03-28


H75 3060 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Sven-Johan PerssonIK Gandvik40:150:00
2Stig SahlIF Hagen41:000:45
3Karl ÅkermanMotala AIF OL42:582:43
Arvo HyvönenSkattkärrs IFEj start
Helmer EkbergÄtrans IFEj start

H70 3400 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Ingemar HolmbergIF Hagen36:440:00
2Arne YngströmHagaby GoIF40:444:00
3Göran MalmbergIK Gandvik42:135:29
4Bengt ÖsterblomK 3 IF48:1111:27
5Björn EgnerHemming/Njård48:1511:31
6Sven-Olof LundinSol Tranås49:0512:21
7Stig BengtssonMotala AIF OL51:1914:35
8Kjell PerssonMariestads FK52:2115:37
9Rolf GävertVästvärmlands OK69:4533:01

H65 4280 meter 19 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Lars LjungbergTrollhättans SOK37:160:00
2Erland LingJönköpings OK43:566:40
3Lennart HöijeOK Ravinen44:317:15
4Yngve JohanssonKristinehamns OK45:398:23
5Kurt FredrixonOK Skogshjortarna49:0511:49
6Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu50:5513:39
7Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna52:4215:26
8Arne GustafssonHagaby GoIF52:5415:38
9Lars-B LarssonOK Tyr53:2416:08
10Lars-Erik LarssonOK Amne53:4616:30
11Folke DahlénLidköpings VSK54:2517:09
12Åke NordbergOK Klyftamo54:3917:23
13Henrik HvoslefIK Stern56:1018:54
14Karl-Inge KarlssonIstrums SK59:2722:11
15Gunnar JohanssonMariestads FK69:1832:02
16Ivan ErnvidNitta IF74:3437:18
Sven-Erik SjöholmMullsjö SOKEj start
Sven LeanderssonÄlvdalens IF OKEj start
Carl-Otto WijkmarkIF HagenEj start

H60 4430 meter 13 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL39:290:00
2Stig JohanssonFalköpings AIK OK41:432:14
3Olle AdolfssonLerums SOK43:504:21
4Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK49:3110:02
5Christer GillenäsKristinehamns OK52:5713:28
6Styrbjörn JanssonIF Hagen54:1214:43
7Rune KlockareOK Tyr54:1814:49
8Lars WahlströmIstrums SK57:3418:05
9Karl-Evert SvenssonIF Hagen64:3725:08
10Christer HenriksgårdOK Klyftamo95:5056:21
Sven-Erik JohanssonMariestads FKEj godk.
Hans G BernhardMariestads FKEj start
Reits HallOK AmneEj start

H55 5010 meter 24 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Lasse HogedalVänersborgs SK45:080:00
2Tomas OlaussonAskersunds OK45:320:24
3Bo EklöfIK Hakarpspojkarna47:312:23
4Sten OlssonOK Klyftamo48:523:44
5Tommy WesterbergIF Hagen52:227:14
6Bertil KarlssonHjobygdens OK53:088:00
7Christer NälemarkOK Djerf53:408:32
8Mats HaglundOK Djerf56:0310:55
9Yngve NilssonOK Gipen58:0712:59
10Torbjörn LageHelsingborgs SOK58:2313:15
11Sven-Olof JohanssonVaggeryds SOK63:0818:00
12Bo AnderssonFalköpings AIK OK64:2319:15
13Tommy HoltbringOK Amne67:1222:04
14Björn EngströmLerums SOK70:1425:06
15Göran LarssonVänersborgs SK72:1727:09
16Anders PetterssonHjobygdens OK73:2028:12
17Lars ChristensenOK Djerf80:2535:17
Ingvar AnderssonOK AmneEj godk.
Bengt JohanssonOK SkogshjortarnaEj godk.
Kent IvarssonOK SkogshjortarnaEj godk.
Hans EkbergTrollhättans SOKEj start
Roland SvenssonMariestads FKEj start
Lars EkbergTrollhättans SOKEj start
Ingemar ZiljatOK DjerfEj start

H50 5240 meter 23 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL42:530:00
2Thomas SvenssonMotala AIF OL43:310:38
3Anders BjörklundSävedalens AIK49:086:15
4Morgan TidemanJönköpings OK50:367:43
5Tommy RoosFalköpings AIK OK57:3314:40
6Stefan GunnarssonKristinehamns OK57:3914:46
7Sven-Erik BrodinOK Djerf58:3915:46
8Jan-Åke EmilssonGudhems IF60:2517:32
9Jouni Hansen-HaugAskersunds OK61:2118:28
10Per-Anders FurusköldIK Gandvik61:5118:58
11Lars ElfvingOK Gipen62:2119:28
12Per-Eric CarlssonIF Hagen62:5420:01
13Urban LarssonIF Hagen63:0320:10
14Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK64:2421:31
15Lars HagrotTäby OK65:1222:19
16Conny SahlinVänersborgs SK67:2224:29
17Peder JohanssonOK Skogsstjärnan70:2827:35
18Bengt JohanssonOK P487:5745:04
Kenth EdinBoxholm-Mjölby OLEj godk.
Benny HoffmanGudhems IFEj godk.
Jan-Olov BäckOK DjerfEj start
Ingemar NymanIF HagenEj start
Olov ÖströmOK TyrEj start

H45 5570 meter 25 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Stefan LundOK Orinto44:120:00
2Jan HanssonStenungsunds OK45:141:02
3Erik HellsvikIK Gandvik47:513:39
4Lars HolmbergIF Hagen47:543:42
5Tom HollowellOK Tyr49:515:39
6Per-Arne WahlgrenSjövalla FK51:197:07
7Bo JosefssonRydboholms SK52:097:57
8Bo GustavssonOK Tylöskog52:348:22
9Pär LundqvistHagaby GoIF53:078:55
10Per AnderssonUlricehamns OK59:0914:57
11Tomas NyströmIF Hagen63:1619:04
12Egon GustavssonOK Bävern63:3919:27
13Hans HedinHjärnarps GH OL65:3921:27
14Anders JonssonOK Klyftamo69:2225:10
15Nils-Olof LarssonVänersborgs SK69:4525:33
16Krister KarlssonIstrums SK74:5030:38
17Leif MobergVänersborgs SK77:0432:52
18Håkan PerssonLaxå OK79:5535:43
19Leif SandahlOK Tyr84:2940:17
Anders DahlbergFalköpings AIK OKEj godk.
Mats JönssonKorsnäs IF OKEj godk.
Tomas NilssonOK GipenEj start
Mikael KullinOK TyrEj start
Bernt HenrikssonGudhems IFEj start
Jörgen EkmanVästvärmlands OKEj start

H40 6270 meter 22 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Erik ForsgrenOK Tyr44:000:00
2Magnus AlbinssonOK Tyr44:380:38
3Per JanssonOK Djerf52:318:31
4Lasse KarlssonGudhems IF55:1511:15
5Bo HallbergFalköpings AIK OK56:2512:25
6Magnus SödervallIK Gandvik56:4912:49
7Kjell EinarssonOK Skogshjortarna57:2113:21
8Stefan ErikssonOK Älgen58:3614:36
9Ulf LarssonGarphyttans IF59:5215:52
10Patrik ForsAttunda OK60:5116:51
11Janne MattssonTrollhättans SOK62:3218:32
12Roger GunnarssonFalköpings AIK OK63:2019:20
13Anders LarssonVänersborgs SK66:4322:43
14Jonas HagströmFalköpings AIK OK67:0623:06
15Peter NilssonOK Tranan68:0524:05
16Peter RavnellGudhems IF75:4031:40
Kent SkärbergVänersborgs SKEj godk.
Peter JohanssonKFUM Örebro OKEj godk.
Åke WijkmarkIF HagenEj godk.
Per Ola ThuressonOK TylöskogEj godk.
Jimmy AleniusBoxholm-Mjölby OLEj start
Jonas PetterssonOK TisarenEj start

H35 7290 meter 11 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Ulf JohanssonOK Gisle62:010:00
2Mats BergenfurOK Älgen65:103:09
3Anders JonssonSkattkärrs IF66:414:40
4Peter RisbergSkattkärrs IF76:0214:01
5Mikael LarssonSkattkärrs IF78:0416:03
6Mikael TallbergOK Älgen85:5123:50
Mats KindlundOK TrananEj start
Ola CarlssonKöping-Kolsva OKEj start
Morgan TallbergOK ÄlgenEj start
Kenneth JohanssonOK TrananEj start
Henric BrohedeOK TyrEj start

H21 LÅNG 10650 meter 41 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1David BejbomVänersborgs SK65:330:00
2Rikard PentonenHestra IF65:360:03
3Martin IvarssonVänersborgs SK66:240:51
4Martin IvarssonIFK Göteborg67:001:27
5Jonas WallinVänersborgs SK67:221:49
6Erik TengvallVänersborgs SK67:362:03
7Emil TengvallVänersborgs SK67:522:19
8Tony LarssonIstrums SK68:202:47
9Stefan JonssonOK Klyftamo68:533:20
10Tommy AnderssonVänersborgs SK69:334:00
11Johan PerssonHagaby GoIF72:076:34
12Niklas AlvaeusJönköpings OK72:517:18
12Conny RantzowHestra IF72:517:18
14Henning SpjelkavikIL Tyrving73:528:19
15Oscar GustafssonJönköpings OK73:558:22
16Rickard HolmqvistHestra IF74:128:39
17Robert GrannArboga OK75:219:48
18Staffan ÅkerlundJönköpings OK75:5710:24
19Richard TengströmVänersborgs SK77:2011:47
20Anders PåhlmanIstrums SK77:4312:10
21Kalle BjörkmanArboga OK78:0912:36
22Andreas HolmqvistHestra IF79:1113:38
23Niclas WesterbergIF Hagen79:2713:54
24Klas FriborgJönköpings OK84:1918:46
25Henrik WickströmArboga OK84:2418:51
26Erik AdolfssonOK Skogsstjärnan84:2918:56
27Fredrik JohanssonOK Skogsstjärnan84:3018:57
28Oskar PetterssonJönköpings OK88:2922:56
29Alexander WestbergOK Tranan124:2758:54
Ivan ForsgrenOK TisarenEj godk.
Michael WickströmArboga OKEj godk.
Henrik TörnqvistArboga OKEj godk.
Christian VejedalHestra IFEj godk.
Arne HäggArboga OKEj start
Lars JakobssonIF HagenEj start
Daniel NetzVänersborgs SKEj start
Magnus CarlstedtSävedalens AIKEj start
Calle AnderssonOK SkogsstjärnanEj start
Andreas JohanssonIFK GöteborgEj start
Jonas GustafssonVänersborgs SKEj start
Markus JohanssonIFK GöteborgEj start

H21 7290 meter 6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Juriy MasniyArboga OK49:020:00
2Grigorij LazarevArboga OK52:283:26
3Dimitry MasnyyArboga OK55:226:20
4Anders HellmanLeksands OK60:0911:07
5Henrik JohanssonFalköpings AIK OK62:1713:15
6Erik JohanssonFalköpings AIK OK63:3214:30

H20 7290 meter 14 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Mattias AnderssonOK Tisaren50:480:00
2Emil JohanssonOK Tisaren51:010:13
3Samuel AnderssonIK Gandvik51:511:03
4Niclas SahlinVänersborgs SK56:435:55
5Daniel LarssonVänersborgs SK58:187:30
6Erik HanssonBredareds IF60:039:15
7Anton UddMarkbygdens OK65:4014:52
8Markus KarlssonLidköpings VSK84:1333:25
David ForsOK SkogsstjärnanEj godk.
Erik MelénMotala AIF OLEj start
Anton Broberg-HolmIK GandvikEj start
Johan NymanIF HagenEj start
Anton PetterssonMariestads FKEj start
Jens NyströmIF HagenEj start

H18 6410 meter 19 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Albin RidefeltOK Linné43:310:00
2Gustav EklöfIK Ymer45:161:45
3Peter MarkendahlOK Klyftamo46:393:08
4Christoffer OhlssonUddevalla OK47:273:56
5Simon MarkendahlOK Klyftamo47:404:09
6Andreas KarlssonMariestads FK47:434:12
7Rickard BörjessonHestra IF47:564:25
8Erik AnderssonIK Gandvik49:255:54
9Christoffer AndersénIK Gandvik49:576:26
10Albin EvertssonOK Klyftamo54:3211:01
11Marcus HanssonHerrestads AIF57:0513:34
12Rasmus PerssonFalköpings AIK OK57:4914:18
13Adam FredénFalköpings AIK OK70:5827:27
14Olle AlgotsonOK Tylöskog73:2229:51
15Dennis NyqvistOK Gipen82:3839:07
16Mathias JohanssonKFUM Örebro OK85:1141:40
17Erik StenbergOK Gipen92:5549:24
Erik KvarnströmKils OKEj godk.
Gustav ÅhrénMotala AIF OLEj start

H16 4910 meter 37 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Mandus RidefeltOK Linné34:190:00
2Christer GarpenlundKFUM Örebro OK34:400:21
3Karl-Johan WestbergOK Tranan35:130:54
4Erik ClassonOK Orinto37:042:45
5Fredrik NilssonÖrkelljunga FK38:414:22
6Johan SalomonssonVänersborgs SK38:494:30
7Carl-Johan FredmanHestra IF39:225:03
8Erik JanssonGarphyttans IF39:435:24
9Jens WängdahlOK Gipen41:086:49
10Gustav HagströmFalköpings AIK OK41:126:53
11Joel AnderssonIK Gandvik41:217:02
12Adrian PauliIstrums SK42:067:47
13Marcus JanssonGarphyttans IF42:488:29
14Jesper ÖströmOK Tyr44:3210:13
15Tobias EdströmOK Gisle46:4712:28
16Martin FriskMarkbygdens OK48:4814:29
17Erik GödeckeOK Tylöskog52:2518:06
18Martin LarssonHestra IF52:4718:28
19Tobias MattssonTrollhättans SOK56:0121:42
20Simon SamuelssonIK Ymer58:4824:29
21Anton HallorOK Tisaren59:0324:44
22Albin AnderssonMarkbygdens OK59:0424:45
23Eric SandIK Gandvik61:1426:55
24Martin AhlbergerHestra IF63:4829:29
25Johan SandströmOK Gipen68:3234:13
26Jakob LundOK Orinto73:0038:41
Linus CedervärnUlricehamns OKEj godk.
Andreas Brag JonssonIK GandvikEj godk.
Isak KrantzIK GandvikEj godk.
Pontus ÖströmOK TyrEj godk.
Pontus DoverstavIK YmerEj godk.
Anders OhlssonUddevalla OKEj godk.
Gabriel AnderssonUlricehamns OKEj start
Sebastian EkmanVästvärmlands OKEj start
Hampus AleniusBoxholm-Mjölby OLEj start
Jonas SundbergIstrums SKEj start
Martin RegbornHagaby GoIFEj start

H14 3410 meter 14 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Viktor FlingmarkUddevalla OK22:040:00
2Pontus KarlssonMarkbygdens OK28:216:17
3Martin EricsonOK Djerf28:466:42
4Alexander ForsAttunda OK30:518:47
5Anton NilssonOK Tranan30:558:51
6Olle MånssonSOK Träff35:1113:07
7Anders Hansen-HaugAskersunds OK37:3915:35
8Erik SkärbergVänersborgs SK41:2219:18
9Gustav von HaugwitzSOK Träff48:2426:20
Per MobergVänersborgs SKEj godk.
Jesper KullinOK TyrEj start
Erik LindgrenKFUM Örebro OKEj start
Fredrik RegbornHagaby GoIFEj start
Gustav MagnussonIF HagenEj start

H12 2750 meter 8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Filip JakobssonDegerfors OK19:190:00
2Oskar LambertssonOK Djerf20:541:35
3Oskar JohanssonOK Klyftamo23:494:30
4Filip KarlssonIF Hagen24:345:15
5Filip SödervallIK Gandvik27:177:58
6Ola HoltbringOK Amne28:499:30
7Arvid RunvikKvarnsvedens GOIF OK31:0611:47
8Markus PettersonVänersborgs SK32:5913:40

H10 2180 meter 1 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Viktor SkoogKils OK14:270:00

D70 3060 meter 2 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
Ulla-Britt KarlssonOK SkogsstjärnanEj godk.
Gunni EkbergÄtrans IFEj start

D65 3060 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK35:380:00
2Kerstin WalleniusOK Skogsstjärnan39:494:11
3Ulla LindheIK Stern40:545:16
4Anne-Catrine PerssonMariestads FK48:0812:30

D60 3060 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Lisbeth CarlssonVaggeryds SOK39:000:00
2Birgitta ArleboKFUM Örebro OK39:120:12
3Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK41:582:58
4Kerstin ErnvidNitta IF50:4111:41
Ulla LingJönköpings OKEj godk.

D55 3400 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Ann-Marie HolmströmIK Gandvik39:170:00
2Gunilla HogedalVänersborgs SK43:224:05
3Lena GranefeltOK Tyr47:398:22
4Britt-Marie AnderssonOK Amne62:5823:41
Inger HolmOK P4Ej godk.

D50 3400 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Kerstin AnderssonRyda SK31:350:00
2Inger WesterbergIF Hagen31:360:01
3Iréne BanckIF Hagen37:356:00
4Gunilla JohanssonOK Skogsstjärnan44:4913:14
5Elisabeth ÖströmOK Tyr48:2316:48
Britt SjögrenKristinehamns OKEj godk.
Monica AbrahamssonGudhems IFEj godk.
Elise JohanssonFalköpings AIK OKEj start
Yvonne CarlssonKöping-Kolsva OKEj start

D45 4280 meter 20 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Britt-Marie JohansonOK Skogsstjärnan42:450:00
2Anne UddMarkbygdens OK44:592:14
3Tone HollowellOK Tyr45:382:53
4Britta SahlinVänersborgs SK46:123:27
5Annette Falck-LarssonVänersborgs SK49:116:26
6Anna Weckner WestlundOK Tyr49:396:54
7Jane JohanssonGudhems IF51:188:33
8Ann NyströmIF Hagen51:479:02
9Elisabeth FredrikssonGudhems IF53:1310:28
10Christina BirathStenungsunds OK55:0712:22
11Nina BejbomUddevalla OK71:0728:22
12Birgit HanssonHerrestads AIF71:5029:05
Lena ArnoldssonTidaholm SOK SisuEj start
Lotta LandénIstrums SKEj start
Maria Skogsberg-KarlssonMariestads FKEj start
Maria WidmarkIF HagenEj start
Helena PepaHagaby GoIFEj start
Lena WallströmTidaholm SOK SisuEj start
Anne-Marie EricssonKristinehamns OKEj start
Lotta StigsdotterIF HagenEj start

D40 4430 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Anna-Sofie BarkLinköpings OK45:410:00
2Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK50:174:36
3Suzy LarssonOK Skogshjortarna52:136:32
4Gunnel SvenssonOK Tranan58:0812:27
5Gunilla EdgrenTrollhättans SOK65:4920:08
6Pia Brag-JonssonIK Gandvik72:2026:39
Eva MartinssonOK TyrEj godk.
Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OLEj start
Carina RegbornHagaby GoIFEj start
Maria BogrenIF HagenEj start

D35 4430 meter 1 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Anna-karin RybergOK Klyftamo61:400:00

D21 LÅNG 7630 meter 1 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Malin DanielssonIF Hagen70:100:00

D21 5010 meter 2 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Zsuzsa FeyIL Tyrving45:510:00
2Kristine SvenssonFalköpings AIK OK59:4313:52

D20 4610 meter 8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Kristin BomanSOK Viljan35:060:00
2Caroline GustavssonIF Hagen39:003:54
3Elsa JanssonFrämmestads IK44:439:37
4Sofia SalomonssonVänersborgs SK47:2112:15
5Kristin SkaarRyda SK48:4513:39
6Jenny AdolfssonLerums SOK54:1419:08
7Ida EngströmLerums SOK61:4126:35
Ida PeterssonIK HakarpspojkarnaEj start

D18 4610 meter 12 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Lina LarssonVänersborgs SK40:390:00
2Moa JohansonOK Skogsstjärnan42:211:42
3Beatrice GustavssonOK Bävern42:512:12
4Frida GustafssonJönköpings OK43:483:09
5Lina MattssonOK Kåre47:336:54
6Sara KarlssonOK Skogsstjärnan51:2110:42
7Jenny FurusköldIK Gandvik53:0812:29
8Anna AlgotsonOK Tylöskog58:1117:32
9Linda NilssonOK Skogsstjärnan60:3819:59
10Ylva WängdahlOK Gipen71:2030:41
Sofie KarlssonRånäs OKEj godk.
Anna GustafssonJönköpings OKEj godk.

D16 4040 meter 26 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Lisa PedersenOK Skogshjortarna32:570:00
2Ellinor JohanssonOK Skogsstjärnan38:355:38
3Maria JohanssonOK Skärmen38:535:56
4Sara JonssonOK Klyftamo39:176:20
5Amilia BjörklundSävedalens AIK40:517:54
6Anna LarssonIF Hagen42:339:36
7Anna LundqvistKils OK43:2910:32
8Elin SandahlOK Tyr44:2411:27
9Therese EnengeBredareds IF44:4811:51
10Maja FalkUlricehamns OK47:4114:44
11Lina JosefssonRydboholms SK48:3615:39
12Sandra BomanDeje SF48:5716:00
13Evelina JohanssonVänersborgs SK49:1616:19
14Lovisa MannfolkUlricehamns OK51:5218:55
15Lovisa HanssonBredareds IF52:1719:20
16Karin HoofHestra IF54:5722:00
17Maria MarkendahlOK Klyftamo56:3023:33
18Hanna LarssonGarphyttans IF57:2324:26
19Johanna AlfredssonVänersborgs SK58:2925:32
20Malin DahlbergFalköpings AIK OK60:5627:59
Lina NilssonOK TrananEj godk.
Jessica LevinOK TyrEj godk.
Emilia JohanssonOK GisleEj godk.
Klara FredrikssonFalköpings AIK OKEj godk.
Sofia JohanssonTrollhättans SOKEj godk.
Charlotte KungGarphyttans IFEj start

D14 3410 meter 19 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Nathalie RyghMariestads FK22:470:00
2Sara HagströmFalköpings AIK OK24:401:53
3Julia OhlssonUddevalla OK24:431:56
4Lydia MartinssonOK Tyr26:163:29
5Amanda JacobssonDegerfors OK28:165:29
6Aina EdgrenTrollhättans SOK29:456:58
7Linnea WahlgrenSjövalla FK30:488:01
8Victoria GunnerekOK Klyftamo31:559:08
9Sanna SkoogKils OK32:039:16
10Julia MattssonTrollhättans SOK33:1010:23
11Frida HedinHjärnarps GH OL34:1411:27
12Lisa SandahlOK Tyr35:2512:38
13Amanda BlennowFalköpings AIK OK36:1113:24
14Christina ThuressonOK Tylöskog37:2814:41
15Erika ThorssonOK Gisle39:3816:51
16Johanna AnderssonMariestads FK42:2419:37
17Pernilla BlombergOK Gipen50:4227:55
18Sofia KarlssonIstrums SK52:5430:07
19Jenny StenbergOK Gipen79:3556:48

D12 2750 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Kajsa HedinHjärnarps GH OL21:140:00
2Evelina PäiväniemiLaxå OK24:313:17
3Karin HållHJS-Vansbro OK30:559:41
Melina CarlssonKöping-Kolsva OKEj start

D10 2180 meter 1 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
Jonna JungåkerKorsnäs IF OKEj godk.

U4 3410 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Joel ValfridssonBoxholm-Mjölby OL28:170:00
2Sara NilssonOK Tranan33:215:04
3Linn DanielssonHJS-Vansbro OK38:3010:13
4Torgny PalmHJS-Vansbro OK38:3410:17
5Sonja PalmHJS-Vansbro OK38:5610:39
6Linnea LandforsSisu Forshaga SK45:4817:31
7Rebecka DahlgrenOK Gipen47:1118:54
8Erik SvärdOK Tylöskog51:2023:03
Elin SundqvistOK TrananEj start

U3 2750 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Clara MannfolkUlricehamns OK27:030:00
2Hanna KarlssonMarkbygdens OK27:420:39
3Klara AndrénHjobygdens OK31:114:08
4Emelie AnderssonVänersborgs SK31:414:38
5Maja KarlssonVänersborgs SK31:474:44
6Linnéa JohanssonIK Gandvik32:255:22
7Matilda HerngrenIF Hagen35:007:57
8Linnea HerngrenIF Hagen35:058:02
9Hanna LindströmOK Tranan37:2110:18
10Karolin AlfredssonVänersborgs SK43:3616:33

U2 2180 meter 19 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Vilma BlennowFalköpings AIK OK17:500:00
2Elsa WilhelmssonFalköpings AIK OK17:580:08
3Fredrik WunderDegerfors OK19:351:45
4Robin SvennbergDegerfors OK20:092:19
5Jesper LindhOK Älgen22:004:10
6Olivia NymanVänersborgs SK22:074:17
7Anna MobergVänersborgs SK22:384:48
8Oskar ErikssonOK Älgen22:404:50
9Linus RoosSOK Träff24:166:26
10Lovisa DanielssonHJS-Vansbro OK25:317:41
11Anna KällbäcksHJS-Vansbro OK25:347:44
12Johanna Stattin-GustavssonSOK Träff26:058:15
13Martin ErikssonDegerfors OK26:358:45
14Byron PalmHJS-Vansbro OK31:2313:33
15Gustav NymanVänersborgs SK36:1418:24
16Viktor OtterstenSOK Träff37:5420:04
Ronja JungåkerKorsnäs IF OKEj start
Lovisa MartinssonOK TyrEj start
Johan NilssonDegerfors OKEj start

U1 2050 meter 11 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Hannes BergenfurOK Älgen17:200:00
2Oscar StombergIF Hagen22:205:00
3Karin MånssonSOK Träff24:387:18
4Carl HolmbergIF Hagen26:168:56
5Erik ErikssonOK Älgen26:209:00
6Ida LilleengOK Gipen28:2011:00
7Malin BrinkemoHJS-Vansbro OK29:3712:17
8Elin HållHJS-Vansbro OK29:4312:23
9Julia MarkendahlOK Klyftamo31:1213:52
10Elias BergenfurOK Älgen31:1313:53
Sanna ErikssonHJS-Vansbro OKEj start

ÖPPEN 1 2050 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Björn BjörkrothOK Djerf26:320:00
2Annelie BlomqvistDegerfors OK27:270:55
3Clara JacobssonTidaholm SOK Sisu27:531:21

ÖPPEN 2 2750 meter 7 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Gunnel GillenäsKristinehamns OK27:060:00
2Bengt ÅkerströmSOK Träff28:571:51
3Marite ÅkerströmSOK Träff29:192:13
4Annika PaulssonHerrestads AIF31:304:24
5Anette von HaugwitzSOK Träff34:327:26
6Annika GustafsonOK Gipen35:188:12
7Cristina NilssonOK Tranan41:3914:33

ÖPPEN 3 3750 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Åsa HedinHjärnarps GH OL45:460:00
2Thomas BjörkrothOK Djerf47:492:03
3Anders LindblomSOK Träff61:5116:05

ÖPPEN 4 3340 meter 8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Hans GunnerekOK Klyftamo30:480:00
2Magnus BlennowFalköpings AIK31:370:49
3Peter LarssonOK Gipen33:583:10
4Birgitta JanssonGarphyttans IF38:137:25
5Ammi AnderssonMariestads FK40:409:52
6Ingrid TengelandIK Gandvik47:4016:52
7Hans AnderssonIK Gandvik47:4216:54
8Siri SpjelkavikIL Tyrving57:2526:37

ÖPPEN 6 4420 meter 2 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Kenneth LjungströmOK Djerf49:400:00
2Tord GustavssonOK Skogsstjärnan52:463:06

ÖPPEN 7 3870 meter 8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Maria SchmiterlöwHjobygdens OK36:130:00
2Håkan FlingmarkUddevalla OK42:015:48
3Mats WesterbergSkattkärrs IF45:579:44
4Ronny AnderssonOK Skogshjortarna50:5414:41
5Matias JonssonSkattkärrs IF58:2422:11
6Carolina JosefssonVänersborgs SK59:2523:12
7Berit JanssonFalköpings AIK OK65:3629:23
Sandra AxelssonVänersborgs SKEj godk.

ÖPPEN 8 5240 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Tomas JohanssonVänersborgs SK49:580:00
2Sören AnderssonLidköpings VSK66:2816:30
3Staffan EdströmOK Gisle74:2624:28


Skapad 2008-03-28 23:09:37 med OLA version 3.5.1