Tibro Trippeln Medel, Klassresultatlista

2009-03-28


D10 2160 meter 16 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ronja JungåkerKorsnäs IF OK18:130:00
2Maja WelanderOK Djerf22:344:21
3Stina LindbergOK Djerf24:075:54
4Alice SödervallIK Gandvik27:098:56
5Sofia PetterssonVänersborgs SK40:5422:41
Hanna MårtenssonOK SkogsstjärnanEj start
Emma FranzénLidköpings VSKEj start
Victoria AsketunOK RoxenEj start
Klara AxelssonMarkbygdens OKEj start
Linnea Siden RosbergOK RoxenEj start
Madeleine SöderlundLerums SOKEj start
Ida KristianssonTrollhättans SOKEj start
Julia MarkendahlOK KlyftamoEj start
Elsa HolmgårdKils OKEj start
Sara GranstedtIK HakarpspojkarnaEj start
Maja GunnarssonLerums SOKEj start

D12 2450 meter 31 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Vilma BlennowFalköpings AIK OK21:330:00
2Maria GustafssonHagaby GoIF22:310:58
3Johanna HagströmFalköpings AIK OK26:595:26
4Ella WallinderGöteborg/Majorna OK27:095:36
5Jonna JungåkerKorsnäs IF OK27:275:54
6Amanda RangertIK Hakarpspojkarna28:286:55
7Johanna StrandbergFalköpings AIK OK28:597:26
8Line CederbergVänersborgs SK29:117:38
9Agnes SpånérSävedalens AIK31:279:54
10Hanna LindströmOK Tranan31:4210:09
11Lina LundbergIstrums SK31:5910:26
12Olivia NymanVänersborgs SK34:0712:34
13Lovisa MartinssonOK Tyr35:2713:54
14Anna MobergVänersborgs SK41:2519:52
15Jasmine AxmalmSävedalens AIK54:5133:18
Elsa AnderssonÖlmstads ISEj godk.
Alice AxelssonMullsjö SOKEj start
Emma HolmbergJönköpings OKEj start
Lina SundqvistOK TrananEj start
Kerstin WadmanGöteborg/Majorna OKEj start
Linnea BogrenIF HagenEj start
Sara KindlundOK TrananEj start
Linn SanderGöteborg/Majorna OKEj start
Jessica HallqvistMalungs OK SkogsmårdarnaEj start
Elsa LyonFalköpings AIK OKEj start
Elin GranstedtIK HakarpspojkarnaEj start
Tove LångIF HagenEj start
Hanna EliassonTenhults SOKEj start
Anna KristianssonTrollhättans SOKEj start
Wilma JanssonVänersborgs SKEj start
Emma NilssonOK TrananEj start

D14 2910 meter 46 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Sanna SkoogKils OK24:200:00
2Sara HagströmFalköpings AIK OK26:422:22
3Kajsa HedinHjärnarps GH OL27:203:00
4Elin ClassonOK Orinto29:235:03
5Annie HyrefeltRyda SK29:455:25
6Josefine KristianssonTrollhättans SOK30:135:53
7Amanda BlennowFalköpings AIK OK30:456:25
8Elin LindbergOK Djerf31:407:20
9Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK31:497:29
10Sanna StenholmKils OK32:308:10
11Linnea LandforsLustens OK32:438:23
12Melina CarlssonKöping-Kolsva OK33:198:59
13Johanna NiklassonSOK Träff33:579:37
14Emelie AnderssonVänersborgs SK37:4013:20
15Johanna ÖbergRyda SK38:3814:18
16Ellinor ÅhmanBredareds IF38:4614:26
17Sofia LösethFalköpings AIK OK38:5714:37
18Klara AndrénHjobygdens OK40:5316:33
19Stina LarssonIF Hagen41:1016:50
20Linnéa JohanssonIK Gandvik41:2417:04
21Elsa WilhelmssonFalköpings AIK OK41:3017:10
22Amanda JohanssonKristinehamns OK45:2621:06
23Cecilia BomanLustens OK45:2721:07
24Emma JohanssonKristinehamns OK57:3533:15
25Elin WahlgrenSjövalla FK58:3034:10
26Stina LiderudLidköpings VSK67:5343:33
27Hanna LarssonHjobygdens OK73:4249:22
Hanna LyonFalköpings AIK OKEj godk.
Kajsa LångIF HagenEj start
Aina EdgrenTrollhättans SOKEj start
Gabriella GustafssonIK HakarpspojkarnaEj start
Fanny AsketunOK RoxenEj start
Evelina PäiväniemiLaxå OKEj start
Linn ErikssonRyda SKEj start
Felicia StuhlhoferOK LandehofEj start
Gerda RankkaOK RoxenEj start
Astrid AlfredssonOK SkogsstjärnanEj start
Sara MagnussonOK LandehofEj start
Hanna GustavssonOK TyrEj start
Moa GustavssonUddevalla OKEj start
Malin HelgmanOK TyrEj start
Ellen SanderGöteborg/Majorna OKEj start
Lisa WassénVänersborgs SKEj start
Kristina CarlqvistOK DjerfEj start
Malin WidénUddevalla OKEj start
Klara HolmgårdKils OKEj start

D16 3240 meter 47 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Amilia BjörklundSävedalens AIK26:440:00
2Frida HedinHjärnarps GH OL28:421:58
3Lovisa HanssonBredareds IF28:572:13
4Linnea WahlgrenSjövalla FK31:064:22
5Amanda JacobssonDegerfors OK32:105:26
6Therese EnengeBredareds IF34:357:51
7Filippa SpånérSävedalens AIK36:379:53
8Lydia MartinssonOK Tyr36:5810:14
9Viktoria StrandbergFalköpings AIK OK37:5611:12
10Karin HaaseVänersborgs SK38:4211:58
11Erika LindqvistSävedalens AIK39:2612:42
12Eva GustafssonHagaby GoIF39:4913:05
13Ida KarlssonLidköpings VSK40:5814:14
14Sara NilssonOK Tranan41:0114:17
15Sandra BomanLustens OK41:4415:00
16Hanna WadstenOK Landehof42:1915:35
17Madeleine AttforsTolered-Utby Ol-klubb42:4516:01
18Hanna AleniusBoxholm-Mjölby OL44:1217:28
19Emmeli AxmalmSävedalens AIK45:2718:43
20Sofia AndrénHjobygdens OK48:5222:08
21Linnea KjellanderGöteborg/Majorna OK53:5327:09
22Victoria GunnerekOK Klyftamo54:1527:31
23Marianne WadmanGöteborg/Majorna OK56:1929:35
24Johanna AnderssonMariestads FK60:3433:50
Karin SterudIF HagenEj start
Anna LundqvistKils OKEj start
Caroline LövstedtSjövalla FKEj start
Julia MattssonTrollhättans SOKEj start
Malin IsakssonIF HagenEj start
Elin SundqvistOK TrananEj start
Josefin AnderssonMarkbygdens OKEj start
Julia OhlssonUddevalla OKEj start
Sofie GustavssonOK TyrEj start
Sofia JohanssonTrollhättans SOKEj start
Martina JohanssonBredareds IFEj start
Nathalie RyghMariestads FKEj start
Lina HenrikssonSävedalens AIKEj start
Michaela HallqvistMalungs OK SkogsmårdarnaEj start
Elin HögstrandMarkbygdens OKEj start
Linnea GustavssonUddevalla OKEj start
Malin LeanderssonOK TyrEj start
Elin JärpedalOK SkogsvargarnaEj start
Hanna HamrellIFK EnskedeEj start
Pernilla BlombergOK GipenEj start
Emma GranérOK KullingshofEj start
Anne HanssonMarkbygdens OKEj start
Emelie ErnérOK RefteleEj start

D17-20 2790 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Amanda BerggrenOK Skogsstjärnan76:490:00

D18 3230 meter 27 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Maria JohanssonOK Skärmen29:390:00
2Moa JohansonOK Skogsstjärnan30:130:34
3Caroline LennartssonOK Skogsstjärnan31:091:30
4Frida StrandbergSävedalens AIK38:559:16
5Anna BrodinOK Djerf41:4812:09
6Julia OlesundOK Landehof43:0813:29
7Lina NilssonOK Tranan43:2213:43
8Malin BengtssonMariestads FK48:3018:51
9Ylva WängdahlOK Gipen49:5720:18
10Cajsa BanckIF Hagen51:0521:26
11Elin SandahlOK Tyr51:2221:43
12Ingrid WadmanGöteborg/Majorna OK53:2323:44
13Ida LingegårdOK Gipen59:5630:17
14Charlotte KungGarphyttans IF61:2231:43
Anna LarssonIF HagenEj godk.
My MartinssonOK TyrEj start
Ellen LarssonIF HagenEj start
Ellinor JohanssonOK SkogsstjärnanEj start
Johanna AlfredssonVänersborgs SKEj start
Sara JonssonOK KlyftamoEj start
Ellinor KarlssonIK HakarpspojkarnaEj start
Josephine Carlsson LarsenOK SkogsvargarnaEj start
Maria MarkendahlOK KlyftamoEj start
Klara LarslinOK DjerfEj start
Isabell JosefssonOK RefteleEj start
Sara KarlssonOK SkogsstjärnanEj start
Frida WalanIFK EnskedeEj start

D20 3370 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Sanna SvenssonFrämmestads IK41:040:00
2Anna WidmarkIF Hagen42:511:47
Ida EngströmLerums SOKEj start
Åsa LindströmBredaryds SOKEj start
Linda NilssonOK SkogsstjärnanEj start
Lisa LindströmBredaryds SOKEj start
Carolina KarlssonOK NjudungEj start

D21 3920 meter 30 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Linda NordinUlricehamns OK36:120:00
2Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna36:440:32
3Kristina HäggblomOK Klyftamo37:501:38
4Lisa JanssonVäxjö OK40:374:25
5Elsa JanssonFrämmestads IK41:225:10
6Lotta TofténIstrums SK44:578:45
7Kristine SvenssonFalköpings AIK OK47:4211:30
8Hanna GustavssonOK Skogsstjärnan48:1312:01
9Malin DanielssonIF Hagen48:1512:03
10Kristin AnderOK Landehof49:2713:15
11Anna MartnerFK Herkules50:1614:04
12Karin AnderssonOK Klyftamo53:3217:20
13Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad55:3219:20
14Martina ForsbergIFK Enskede55:4519:33
15Ann HyvönenSkattkärrs IF58:0521:53
16Therese MartinssonIFK Enskede58:4422:32
17Malin RehnholmFalköpings AIK OK59:2023:08
18Stina SternerOK Gränsen64:2928:17
19Rocio Huerta-BalagueFalköpings AIK OK82:3046:18
Sofie KarlssonRånäs OKEj godk.
Ida HyvönenSkattkärrs IFEj godk.
Jessica PerssonSkattkärrs IFEj start
Jennie NilssonIF HagenEj start
Anne MagnussonOK LandehofEj start
Therese LarssonOK KroppefjällEj start
Sofia HolmgårdKils OKEj start
Maria ThelinJönköpings OKEj start
Eva ÖhlundIK HakarpspojkarnaEj start
Anette GranstedtIK HakarpspojkarnaEj start
Lovisa NilssonLerums SOKEj start

D21 M 2790 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Annelie BlomqvistDegerfors OK78:410:00
Sofia HjortFalköpings AIK OKEj godk.
Åsa StåhlklooOK RoxenEj start
Erika UmelandOK ÄlgenEj start

D35 3370 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Åsa CarlströmIK Hakarpspojkarna52:200:00
Malin TengströmFrämmestads IKEj godk.
Marina AxelssonMarkbygdens OKEj start
Helena RangertIK HakarpspojkarnaEj start
Ulrika KindlundOK TrananEj start
Sofia GustafssonVänersborgs SKEj start
Linda GunnarssonLerums SOKEj start
Agneta GustavssonOK TyrEj start
Marie AnebreidTidaholm SOK SisuEj start
Inger CederbergVänersborgs SKEj start

D35 M 2790 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Karina WahlIK Vista37:560:00
2Anna JanssonOK Djerf45:037:07
3Kristina LyonFalköpings AIK OK48:0910:13
4Carina OlssonFalköpings AIK OK59:1521:19
Helene StuhlhoferOK LandehofEj start
Karin MårtenssonOK SkogsstjärnanEj start
Maria LillieströmOK RoxenEj start
Gitte KristianssonTrollhättans SOKEj start

D40 3080 meter 39 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jenny NymanVänersborgs SK27:070:00
2Maria JonssonNydalens SK27:390:32
3Caroline HagströmFalköpings AIK OK34:046:57
4Jessica AnderssonVänersborgs SK37:1510:08
5Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL38:2811:21
6Eva MartinssonOK Tyr39:1812:11
7Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK39:3112:24
8Helen SkoogKils OK39:5112:44
9Helena SödervallIK Gandvik40:2613:19
10Anna-Lena JacobssonDegerfors OK40:4713:40
11Kristina Höök-PatrikssonOK Klyftamo41:5014:43
12Christina JonssonOK Klyftamo44:5417:47
13Ann-Christin BlennowFalköpings AIK OK46:3619:29
14Annki GunnerekOK Klyftamo49:0321:56
15Helén SvenssonKristinehamns OK49:4822:41
16Ewa HolmbergIF Hagen51:3824:31
17Pia Brag-JonssonIK Gandvik51:4924:42
18Karin TorstenssonFalköpings AIK OK53:1126:04
19Anna EklöfIF Hallby54:5427:47
20Ulrika GustafssonIK Vista63:3636:29
21Helena HammarTidaholm SOK Sisu70:2043:13
Åsa HedinHjärnarps GH OLEj godk.
Lena CarlssonGöteborg/Majorna OKEj start
Christina HalvarssonOK KroppefjällEj start
Tina HelgmanOK TyrEj start
Ann-Kristin KristianssonTrollhättans SOKEj start
Helena AnderssonMarkbygdens OKEj start
Kristina NilssonOK TrananEj start
Anna ErikssonOK ÄlgenEj start
Marita KarlssonOK SkogsstjärnanEj start
Marie AlfredssonOK TyrEj start
Eeva PäiväniemiLaxå OKEj start
Lena BogrenIF HagenEj start
Anna Nero NordmarkNässjö OKEj start
Anna ErikssonOK LandehofEj start
Maria HolmbergJönköpings OKEj start
Anna-Karin MattsonTrollhättans SOKEj start
Maria BogrenIF HagenEj start
Kerstin YngströmFrölunda OLEj start

D45 2920 meter 37 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lena ArnoldssonTidaholm SOK Sisu32:040:00
2Helena SellgrenGöteborg/Majorna OK32:130:09
3Catrin SternerIF Hagen34:382:34
4Gunnel SvenssonOK Tranan34:402:36
5Anna IsakssonMullsjö SOK35:163:12
6Britta SahlinVänersborgs SK36:344:30
7Christina BirathStenungsunds OK38:186:14
8Katarina HaaseVänersborgs SK40:198:15
9Nina BejbomUddevalla OK41:469:42
10Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb43:0611:02
11Britt-Marie JohansonOK Skogsstjärnan44:4312:39
12Anneli KjellanderGöteborg/Majorna OK44:5212:48
13Eva SandströmOK Gipen46:3314:29
14Anna AnderssonÖlmstads IS47:0415:00
15Cristina NilssonOK Tranan47:1115:07
16Ingrid KensbyOK Tyr47:5515:51
17Kerstin LarssonIF Hagen51:2919:25
18Birgitta LennartssonOK Skogsstjärnan51:5919:55
19Gudrun WadmanGöteborg/Majorna OK52:3620:32
Annette Falck-LarssonVänersborgs SKEj godk.
Lena MarkendahlOK KlyftamoEj start
Agneta SanderGöteborg/Majorna OKEj start
Maria Skogsberg-KarlssonMariestads FKEj start
Annika PaulssonHerrestads AIFEj start
Susanne OlssonTidaholm SOK SisuEj start
Ulla GranérOK KullingshofEj start
Lotta StigsdotterIF HagenEj start
Annika LeanderssonOK TyrEj start
Monika JohanssonBredareds IFEj start
Jane MelinHagaby GoIFEj start
Christina SternerOK NjudungEj start
Helena PepaHagaby GoIFEj start
Ann NyströmIF HagenEj start
Tone HollowellOK TyrEj start
Marie HögstrandMarkbygdens OKEj start
Ammi AnderssonMariestads FKEj start
Anna Weckner WestlundOK TyrEj start

D45 M 2560 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Kerstin OlesundOK Landehof40:420:00
2Eva-Maria RunvikKvarnsvedens GOIF OK57:2416:42
Marianne BookOK SkogsvargarnaEj start
Eva-Karin JogbrattOK TrananEj start

D50 2550 meter 27 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Inger WesterbergIF Hagen28:230:00
2Elise JohanssonFalköpings AIK OK31:403:17
3Gunilla LarssonBredareds IF32:093:46
4Lena WallströmTidaholm SOK Sisu32:304:07
5Birgitta JanssonGarphyttans IF33:134:50
6Pia SvenssonFalköpings AIK OK33:315:08
7Elisabeth ÖströmOK Tyr35:407:17
8Gunilla JohanssonOK Skogsstjärnan41:2212:59
9Ylva GefvertOK P441:3113:08
10Marite ÅkerströmSOK Träff46:0917:46
11Monika AnderssonOK Skogsstjärnan47:2319:00
12Yvonne KarlssonKöping-Kolsva OK52:1023:47
13Anette von HaugwitzSOK Träff55:2427:01
14Liselott SigbyÖlmstads IS55:2827:05
15Annika AnderssonOK Skogsstjärnan57:3829:15
16Maria SanderiLidköpings VSK58:2430:01
17Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK61:3133:08
18Eva LingegårdOK Gipen89:5661:33
Liz Silvergrund-ElfsbergKristinehamns OKEj godk.
Barbro TörnrothHjobygdens OKEj start
Eva Rabe-MagnussonIF HagenEj start
Titti NilssonOK SkogsstjärnanEj start
Christina NilssonLerums SOKEj start
Birgitta AnderssonFrämmestads IKEj start
Ella Mary Kristina OlssonVästvärmlands OKEj start
Kerstin Margareta BurmanKvillebyns SKEj start
My EngströmLerums SOKEj start

D55 2470 meter 14 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Monica MartinssonOK Tranan32:240:00
2Monica LööfMariestads FK35:353:11
3Monica IvarssonOK Skogshjortarna36:284:04
4Gertie HultmanVaggeryds SOK37:014:37
5Eva TrangiusOK Tyr39:317:07
6Gunnel GillenäsKristinehamns OK39:517:27
7Christina JanssonIF Hagen42:3810:14
8Evamarie LundahlIF Hagen43:1710:53
9Inger HolmOK P445:5613:32
10Britt SjögrenKristinehamns OK47:3415:10
11Marita LarssonMarkbygdens OK68:3136:07
Gunvor Ulla-Britt ArbinAnnebergs GIFEj start
Susanne DittmerIK HakarpspojkarnaEj start
Barbro ÖstlundOK RoxenEj start

D55 M 2560 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
Kristina JohanssonVänersborgs SKEj start
Ingrid Eva Maria JessenFrämmestads IKEj start
Gertie SamuelssonIK YmerEj start
Inger Alice EismarkIFK GöteborgEj start

D60 2160 meter 17 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ann-Marie HolmströmIK Gandvik25:180:00
2Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna29:214:03
3Eva HöijeOK Ravinen32:096:51
4Eva Margareta Inger EricsonÖlmstads IS33:218:03
5Kajsa TofténHjobygdens OK37:0311:45
6Gunilla LarssonHagaby GoIF38:0312:45
7Birgitta JohanssonOK Tranan39:5114:33
8Karin CreutzerOK Tyr40:1714:59
9Ingrid TengelandIK Gandvik41:2916:11
10Ulla LingJönköpings OK46:3021:12
11Rosa JohanssonIK Uven50:2325:05
12Ylva Rigmor Gunilla JanssonIF Hagen55:0629:48
Ingrid Rex WallströmIK UvenEj start
Lisbeth KarlssonVaggeryds SOKEj start
Margareta LarssonOK NjudungEj start
Marita JohanssonMarkbygdens OKEj start
Monica LarssonOK TrananEj start

D65 2160 meter 22 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Birgitta ArleboKFUM Örebro OK28:460:00
2Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK31:593:13
3Britt RangertVäxjö AIS36:578:11
4Ulla HöökOK Klyftamo37:248:38
5Kerstin BengtssonMotala AIF OL40:2911:43
6Birgit KarlssonMariestads FK41:3912:53
7Anita NordbergOK Klyftamo42:3513:49
8Britten PerssonFinspångs SOK44:5416:08
9Yvonne RoosAttunda OK47:0218:16
10Birgitta ParknerOK Landehof47:5219:06
11Kerstin ElfÖlmstads IS64:5336:07
Britt Mariann KjellbergBredareds IFEj start
Lena LeanderssonÄlvdalens IF OKEj start
Ingrid HermanssonIK YmerEj start
Birgitta JohanssonKristinehamns OKEj start
Ulla LindheIK SternEj start
Birgitta StenströmVänersborgs SKEj start
Eva IsakssonOK SkogshjortarnaEj start
Kerstin SpetzNitta IFEj start
Marie-Louise LundströmOK LöftanEj start
Kerstin HagströmIK GandvikEj start
Gunnel SvenssonIK YmerEj start

D70 2120 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Gunni EkbergÄtrans IF37:000:00
2Lisbeth JohanssonSödertälje-Nykvarn OF38:511:51
3Birgit LångOK Klyftamo45:098:09
Asta SjöbergLindebygdens OKEj start
Britt PetterssonOK RoxenEj start
Anne-Marie CarlssonSävedalens AIKEj start
Britta SahlIF HagenEj start

D75 2120 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
Ann-Marie PerssonIK GandvikEj start

D80 2120 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
Barbro RydenSol TranåsEj start

H10 2160 meter 16 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna15:490:00
2Elias JonssonNydalens SK17:031:14
3Gustav NymanVänersborgs SK17:542:05
4Olle HedmanIF Hagen21:065:17
5Lukas WadstenOK Landehof23:548:05
6Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna24:338:44
7Carl HolmbergIF Hagen25:269:37
8Axel HalvarssonOK Kroppefjäll26:3010:41
Axel OlssonOK SkogsstjärnanEj godk.
Felix AxelssonMarkbygdens OKEj start
Erik ErikssonOK ÄlgenEj start
Daniel BogrenIF HagenEj start
Hugo LillieströmOK RoxenEj start
Erik NylundOK RoxenEj start
Jonas AnderssonOK RoxenEj start
Hugo DalhammerOK RoxenEj start

H12 2260 meter 27 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Erik SvenssonOK Klyftamo25:320:00
2Elias Bäcklund-EkvallTrollhättans SOK25:590:27
3Gustav YngströmFrölunda OL26:190:47
4Mattias ForsAttunda OK28:152:43
5Johan NilssonDegerfors OK28:202:48
5Filip KarlssonIF Hagen28:202:48
7Markus PetterssonVänersborgs SK32:176:45
8Axel JohanssonIK Gandvik33:037:31
9Fredrik WunderDegerfors OK34:569:24
10Sebastian OdhOK Klyftamo35:4510:13
11Robin SvennbergDegerfors OK54:3329:01
12Kevin KullgrenVänersborgs SK61:1635:44
Ola LösethFalköpings AIK OKEj godk.
Samuel PlumppuBredareds IFEj godk.
Filip JacobssonDegerfors OKEj godk.
David GunnarssonIK HakarpspojkarnaEj start
Otto StuhlhoferOK LandehofEj start
Oskar ErikssonOK ÄlgenEj start
Emil JohanssonBredareds IFEj start
Jesper LindhOK ÄlgenEj start
Albin ClaessonSävedalens AIKEj start
Anders MagnussonOK LandehofEj start
Albin LillieströmOK RoxenEj start
Viktor SkoogKils OKEj start
Viktor WassénVänersborgs SKEj start
Pontus KullinOK TyrEj start
David RisbergSkattkärrs IFEj start

H14 3110 meter 34 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jakob WahlIK Vista24:050:00
2Filip WadstenOK Landehof24:120:07
3Alexander ForsAttunda OK28:074:02
4Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna28:274:22
5Björn CederbergVänersborgs SK29:125:07
6Erik Bäcklund EkvallTrollhättans SOK31:107:05
7Johannes EklöfIF Hallby31:147:09
8Viktor YngströmFrölunda OL34:2610:21
9Andreas WindefeltKFUM Örebro OK39:0615:01
10John GabrielssonSävedalens AIK39:1215:07
11Martin EricsonOK Djerf40:0516:00
12Oskar LindqvistSävedalens AIK40:3516:30
13Marcus BengtssonMariestads FK41:5517:50
14Olle MånssonSOK Träff43:1719:12
15Oskar JohanssonOK Klyftamo44:4520:40
16Heino OllinSävedalens AIK46:4422:39
17Arvid RunvikKvarnsvedens GOIF OK59:0034:55
18Andreas AleniusBoxholm-Mjölby OL61:1937:14
19Filip SödervallIK Gandvik63:0438:59
Oscar RenbergFK HerkulesEj godk.
Olle LindgrenKFUM Örebro OKEj godk.
Alfred JanssonVänersborgs SKEj start
Erik HolmbergJönköpings OKEj start
Ludwig RandauTenhults SOKEj start
Markus NordmarkNässjö OKEj start
Nils DahlgrenOK SkogsvargarnaEj start
Jesper KullinOK TyrEj start
Niklas FriskMarkbygdens OKEj start
Elias RankkaOK RoxenEj start
Viktor IvarssonKFUM Örebro OKEj start
Albin AxelssonMullsjö SOKEj start
Anton NilssonOK TrananEj start
Mattias JohanssonStångenäs AISEj start
Harald LarssonHagaby GoIFEj start

H16 3480 meter 27 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Erik ClassonOK Orinto23:060:00
2Jens WängdahlOK Gipen26:163:10
3Mattias PauliIstrums SK28:575:51
4Simon SkogmanMarkbygdens OK29:356:29
5Andreas Brag JonssonIK Gandvik29:466:40
6Pontus ÖströmOK Tyr31:258:19
7Erik LindgrenKFUM Örebro OK32:279:21
8Linus WahlIK Vista34:2911:23
9Herman ErikssonHagaby GoIF38:3215:26
10Jesper LiderudLidköpings VSK39:0916:03
11Petter NilssonMariestads FK41:3618:30
12Per MobergVänersborgs SK51:4328:37
13Niklas WickanderIFK Enskede56:4033:34
14Gustav von HaugwitzSOK Träff70:5647:50
15Martin ErikssonDegerfors OK75:0151:55
Jakob LundOK OrintoEj start
Anton HelgmanOK TyrEj start
Viktor FlingmarkUddevalla OKEj start
Jakob KarlssonOK SkogsstjärnanEj start
Daniel SöderströmOK SkogsvargarnaEj start
Oskar SvenssonOK TyrEj start
Gustav MagnussonIF HagenEj start
Anders OhlssonUddevalla OKEj start
David ByrénKFUM Örebro OKEj start
Martin DahlgrenOK SkogsvargarnaEj start
Erik SkärbergVänersborgs SKEj start
Emil RankkaOK RoxenEj start

H17-20 3170 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Hampus AleniusBoxholm-Mjölby OL36:570:00
William HollowellOK TyrEj start
Henrik SjöbergIK GandvikEj start

H18 3730 meter 25 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Adrian PauliIstrums SK32:520:00
2Albin SigbyÖlmstads IS36:023:10
3Christoffer AndersénIK Gandvik39:076:15
4Marcus JanssonGarphyttans IF39:166:24
5Johan SandströmOK Gipen40:117:19
6Jörgen MagnussonOK Reftele41:038:11
7Joel AnderssonIK Gandvik41:348:42
8Niklas Brag JonssonIK Gandvik44:0811:16
9Martin HallbergLidköpings VSK45:4912:57
10Herman AnderssonLidköpings VSK51:5319:01
11Joakim PerssonKils OK53:3420:42
Martin KvarnströmKils OKEj godk.
Joakim KarlssonMariestads FKEj start
Tobias MattssonTrollhättans SOKEj start
Hugo EngströmLerums SOKEj start
Andreas LeanderssonOK TyrEj start
Christoffer OhlssonUddevalla OKEj start
Johan HögstrandMarkbygdens OKEj start
Albin AnderssonMarkbygdens OKEj start
Andreas WestbergOK OrintoEj start
Daniel PerssonOK GränsenEj start
Tobias BeckiusOK TyrEj start
Anders JärpedalOK SkogsvargarnaEj start
Johan AttforsTolered-Utby Ol-klubbEj start
Dan BörjessonHestra IFEj start

H20 3950 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Rasmus PerssonFalköpings AIK OK34:250:00
2Oskar PetterssonJönköpings OK40:266:01
3David ForsOK Skogsstjärnan42:588:33
4Marcus HanssonOK Gipen48:4314:18
5Henrik AdolfssonOK Skogsstjärnan51:0916:44
6Dennis NyqvistOK Gipen67:4433:19
Rickard BörjessonHestra IFEj start
Erik NeroFalköpings AIK OKEj start
Johan KaminskyIF HagenEj start
Andreas KarlssonMariestads FKEj start

H21 4600 meter 42 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna33:470:00
2Timo SildOK Triangeln35:031:16
3Max SamuelssonIF Hagen35:482:01
4Stefan JonssonMalungs OK Skogsmårdarna37:213:34
5Tobias JohanssonFalköpings AIK OK37:433:56
6David JonssonOK Klyftamo39:045:17
7Anders JönssonOK Triangeln39:536:06
8Mikael AnderssonIK Gandvik39:576:10
9Richard TengströmVänersborgs SK41:518:04
10Johan BergagårdOK Landehof43:079:20
11Henrik JohanssonFalköpings AIK OK44:4510:58
12Johan KnubbeMarkbygdens OK46:0612:19
13Hampus OlesundOK Landehof46:5013:03
14Peter NäsholmSkogslöparna46:5213:05
14Simon LarssonMarkbygdens OK46:5213:05
16Andreas SamuelssonOK Reftele46:5413:07
17Fredrik JohanssonOK Skogsstjärnan49:1415:27
18Per-Anders KumlinVäxjö OK50:1216:25
19Stefan KarlssonOK Kåre60:4026:53
20Matthias WiktorssonKFUM Örebro OK69:0935:22
21Jonatan LageHelsingborgs SOK73:4039:53
22Patrik WallinFalköpings AIK OK79:4345:56
Jan HjortFalköpings AIK OKEj godk.
Karl JanssonFrämmestads IKEj godk.
Jonas MartnerTolered-Utby Ol-klubbEj godk.
Filip DahlgrenHagaby GoIFEj start
Oskar StrandOK LandehofEj start
Anders HellmanLeksands OKEj start
Jonas BirgersonMalungs OK SkogsmårdarnaEj start
Johan PerssonHagaby GoIFEj start
Magnus NyströmMariestads FKEj start
Thomas CarlssonMalungs OK SkogsmårdarnaEj start
Martin HammarlundMotala AIF OLEj start
Joakim BerglundSävedalens AIKEj start
Fredrik RosénJönköpings OKEj start
Fredrik ErikssonBredaryds SOKEj start
Viktor LarssonHagaby GoIFEj start
Håkan ErikssonMalungs OK SkogsmårdarnaEj start
Jon PeterssonIK HakarpspojkarnaEj start
Jonas GustafssonVänersborgs SKEj start
Martin HederskogMalungs OK SkogsmårdarnaEj start
Henric BrohedeOK TyrEj start

H35 3950 meter 14 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Johan ForstenOK Gipen33:290:00
2Jonas BergenfurOK Älgen39:285:59
3Patric de BoussardIFK Enskede41:047:35
4Christian ErikssonLinköpings OK43:149:45
5Anders FranzénLidköpings VSK55:4322:14
6Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL56:0622:37
Mikael TallbergOK ÄlgenEj start
Göran SvenssonOK DjerfEj start
Bengt ÖhlundIK HakarpspojkarnaEj start
Henrik GustavssonOK TyrEj start
Calle AnderssonOK SkogsstjärnanEj start
Matias JonssonSkattkärrs IFEj start
Kenneth JohanssonOK TrananEj start
Mats WesterbergOK TyrEj start

H35 M 3170 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1David OlssonOK Skogsstjärnan53:440:00
2Mattias KarlssonOK Tyr59:546:10
3Fredrik PlumppuBredareds IF63:139:29
Sven ErikssonOK LandehofEj start
Christer HenrikssonSävedalens AIKEj start
Thomas AsplundOK SkogsvargarnaEj start

H40 3550 meter 52 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan26:440:00
2Per JanssonOK Djerf28:011:17
3Andreas RangertIK Hakarpspojkarna28:401:56
4Ola WallinderGöteborg/Majorna OK31:575:13
5Jonas HagströmFalköpings AIK OK32:315:47
6Per KjellanderGöteborg/Majorna OK34:277:43
7Henrik LyonFalköpings AIK OK34:427:58
8Fredrik JönssonMotala AIF OL35:519:07
9Klas FriborgJönköpings OK37:2010:36
10Magnus SödervallIK Gandvik37:5911:15
11Håkan LindbergOK Djerf39:3412:50
12Bo HallbergFalköpings AIK OK40:0313:19
13Magnus NiklassonFalköpings AIK OK40:4914:05
14Patrik ForsAttunda OK42:2615:42
15Lars JacobssonDegerfors OK43:1516:31
16Erik LösethFalköpings AIK OK44:5118:07
17Per JohanssonOK Reftele46:1219:28
18Jim AxmalmSävedalens AIK47:2920:45
19Anders WadstenOK Landehof47:5921:15
20Roger GunnarssonFalköpings AIK OK49:0722:23
21Örjan NilssonMariestads FK51:0424:20
22David GabrielssonSävedalens AIK53:0726:23
23Tomas SvennbergDegerfors OK55:0128:17
24Johan LiderudLidköpings VSK59:1432:30
25Jimmy AleniusBoxholm-Mjölby OL60:4333:59
26Pelle LandforsLustens OK63:1936:35
27Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamo66:0539:21
28Mats KarlssonIF Hagen90:3763:53
Anders YngströmGöteborg/Majorna OKEj godk.
Mikael BergstedtMarkbygdens OKEj start
Björn AnderssonBredaryds SOKEj start
Anders SjöbergOK RefteleEj start
Anders GustafssonUddevalla OKEj start
Stefan ErikssonOK ÄlgenEj start
Lennart SöderbergIK HakarpspojkarnaEj start
Henrik PetterssonOK RoxenEj start
Björn KristianssonTrollhättans SOKEj start
Jesper NordengrenOK DjerfEj start
Kristian LundLidköpings VSKEj start
Kent SkärbergVänersborgs SKEj start
Jonatan BörjessonHestra IFEj start
Åke WijkmarkIF HagenEj start
Peter StrömdahlOK SkogsvargarnaEj start
Per-Anders AxelssonMarkbygdens OKEj start
Örjan BeckiusOK TyrEj start
Jonas PetterssonOK TisarenEj start
Björn ÖbergFrämmestads IKEj start
Tommy JohanssonStångenäs AISEj start
Thomas BogrenIF HagenEj start
Örjan SöderlundLerums SOKEj start
Fridolf EskilssonIK HakarpspojkarnaEj start
Anders LillieströmOK RoxenEj start

H45 3470 meter 60 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Peter CederbergVänersborgs SK28:380:00
2Fredrik BarrulfOK Tyr30:432:05
3Stefan LundOK Orinto31:042:26
4Ola LundhIF Hagen31:212:43
5Mats KristianssonTrollhättans SOK31:312:53
6Lars HolmbergIF Hagen31:573:19
7Thomas SellgrenGöteborg/Majorna OK34:496:11
8Stefan JohanssonIK Gandvik35:356:57
9Mats JönssonKorsnäs IF OK35:376:59
10Stig LarssonGöteborg/Majorna OK37:358:57
11Björn LindgrenKFUM Örebro OK37:399:01
12Håkan SjögrenSödertälje-Nykvarn OF38:269:48
13Lennart EkvallTrollhättans SOK39:1210:34
14Per-Arne WahlgrenSjövalla FK39:2510:47
15Bertil JohanssonKristinehamns OK40:2111:43
16Torbjörn AronssonGöteborg/Majorna OK42:3613:58
17Anders JonssonOK Klyftamo45:0216:24
18Nils-Olof LarssonVänersborgs SK45:4517:07
19Mikael BomanLustens OK46:3818:00
20Claes LarssonOK Klyftamo47:4119:03
21Mats KensbyOK Tyr53:0424:26
22Hans GunnerekOK Klyftamo54:3725:59
23Hans HedinHjärnarps GH OL55:0026:22
24Roger OdhOK Klyftamo57:1628:38
25Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK57:5629:18
26Leif SandahlOK Tyr60:2131:43
27Anders PetterssonMariestads FK63:0234:24
28Benny JohanssonOK Reftele68:0739:29
Jan HanssonStenungsunds OKEj godk.
Hans LindgrenOK SkogshjortarnaEj godk.
Henrik KarlssonOK SkogsstjärnanEj start
Thomas AttforsTolered-Utby Ol-klubbEj start
Magnus BlennowFalköpings AIK OKEj start
Tommy LjungdahlIK HakarpspojkarnaEj start
Håkan KarlssonDegerfors OKEj start
Per SundqvistOK TrananEj start
Pär ClaessonSävedalens AIKEj start
Hans MelinHagaby GoIFEj start
Leif HelgmanOK TyrEj start
Pär LarssonIF HagenEj start
Anders DalhammerOK RoxenEj start
Mikael HallbergLidköpings VSKEj start
Magnus Karlsson 1OK LandehofEj start
Ola AllvinIK HakarpspojkarnaEj start
Peter Lillen NilssonOK TrananEj start
Klaes AxelssonMullsjö SOKEj start
Stefan GustafssonIFK GöteborgEj start
Göran StuhlhoferOK LandehofEj start
Tommy RyghMariestads FKEj start
Tord HederskogHJS-Vansbro OKEj start
Mikael KullinOK TyrEj start
Mats AnderssonMariestads FKEj start
Tom HollowellOK TyrEj start
Stefan LindströmBredaryds SOKEj start
Björn LindauTolered-Utby Ol-klubbEj start
Lars MagnussonOK LandehofEj start
Sten LeanderssonOK TyrEj start
Anders HermanssonFalköpings AIK OKEj start
Jan NylundMariestads FKEj start
Per SanderGöteborg/Majorna OKEj start

H45 M 2790 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Mats G AnderssonOK Skogshjortarna43:270:00
Stefan OlssonIF HagenEj start
Niklas HallkvistOK RoxenEj start
Jan EliassonTenhults SOKEj start

H50 3380 meter 38 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Sören JonssonNydalens SK30:570:00
2Bengt LundbergIstrums SK32:181:21
3Mats WelanderOK Djerf32:582:01
4Mats LindqvistSävedalens AIK33:072:10
5Anders SpånérSävedalens AIK33:362:39
6Gösta Jan Olof GustafssonHagaby GoIF33:452:48
7Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb36:045:07
8Jan IvarssonOK Skogshjortarna36:295:32
9Örjan WängdahlOK Gipen37:356:38
10Lars KvarnströmKils OK38:598:02
11Göran OlesundOK Landehof39:398:42
12Urban LarssonIF Hagen41:3610:39
13Håkan SanderiLidköpings VSK42:1411:17
14Tore BengtssonMariestads FK45:2514:28
15Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK46:2215:25
16Pelle HöökKöping-Kolsva OK47:1516:18
17Lars HagrotTäby OK48:1017:13
18Peder JohanssonOK Skogsstjärnan51:4320:46
19Conny SahlinVänersborgs SK53:5122:54
Sven-Erik Valter BrodinOK DjerfEj godk.
Carl Johan HögstrandMarkbygdens OKEj start
Christer SkoogKils OKEj start
Lars ElfvingOK GipenEj start
Anders BjörklundSävedalens AIKEj start
Morgan TidemanJönköpings OKEj start
Anders LarssonHagaby GoIFEj start
Bengt PeterssonIK HakarpspojkarnaEj start
Mats KarlssonLidköpings VSKEj start
Odd OhlssonUddevalla OKEj start
Per-Olaf KeitschIK HakarpspojkarnaEj start
Per-Anders EnengeBredareds IFEj start
Jan SvenssonOK TyrEj start
Thom Karl August SandvikAvesta OKEj start
Jörgen IvarssonHestra IFEj start
Lars NilssonOK SkogsstjärnanEj start
Michael KarlssonIF HagenEj start
Wilhelm RankkaOK RoxenEj start
Jonas ThidellIK HakarpspojkarnaEj start

H55 3340 meter 37 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Olov ÖströmOK Tyr29:460:00
2Kent IvarssonOK Skogshjortarna34:144:28
3Bengt JohanssonOK Skogshjortarna34:414:55
4Gunnar BejbomUddevalla OK36:016:15
5Sven-Olof JohanssonVaggeryds SOK37:437:57
6Kent AnderssonOK Skogsstjärnan38:058:19
7Stefan GunnarssonKristinehamns OK39:029:16
8Anders ErikssonIF Hagen39:279:41
9Gerhard LilliestiernaOK Roslagen41:1711:31
10Gert IvarssonOK Skogshjortarna41:3611:50
11Björn EngströmLerums SOK43:1813:32
12Sture LarssonLänna IF44:1314:27
13Anders KumlinIK Ymer46:0416:18
14Torbjörn LageHelsingborgs SOK46:4817:02
15Inge AnderssonOK Skogsstjärnan47:3517:49
16Hans AnderssonIK Gandvik48:5919:13
17Anders JohanssonOK Skogsstjärnan50:1320:27
18Bengt JohanssonOK P450:4020:54
Bosse AnderssonOK KlyftamoEj godk.
Bengt AnderssonFrämmestads IKEj start
Anders Hugo Stefan ArbinAnnebergs GIFEj start
Mats SunessonOK SkogsstjärnanEj start
Ulf SvenssonOK NjudungEj start
Roland SvenssonMariestads FKEj start
Robert Arnold JessenFrämmestads IKEj start
Göran LarssonVänersborgs SKEj start
Bo HerderssonMarkbygdens OKEj start
Klas Thomas BjörkIK HakarpspojkarnaEj start
Hans TuvessonIF HagenEj start
Kjell Krister NeroNässjö OKEj start
Uno MagnussonIF HagenEj start
Ulf JogbrattOK TrananEj start
Lars OlssonVästvärmlands OKEj start
Kjell KaminskyIF HagenEj start
Bengt ÖstlundOK RoxenEj start
Kurt EkbergOK OrintoEj start
Roalh KlevelandKvillebyns SKEj start

H55 M 2560 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Hans Erik BlomquistDegerfors OK40:210:00
Bernt JosefssonUlricehamns OKEj start
Lars BroströmDegerfors OKEj start
Staffan WelanderOK P4Ej start

H60 3080 meter 26 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Morgan LjungVaggeryds SOK27:540:00
2Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna31:594:05
3Hans-Gösta BernhardMariestads FK33:525:58
4Lars Gustav Ingvar BergmanOK Tranan34:146:20
5Stig JohanssonFalköpings AIK OK37:449:50
6Kjell MartinssonOK Tranan37:5810:04
7Bertil KarlssonHjobygdens OK38:0910:15
8Styrbjörn JanssonIF Hagen40:2512:31
9Christer OttossonIF Hagen42:1214:18
10Christer ElfsbergKristinehamns OK45:3417:40
11K-G LarssonOK P447:1519:21
12Erik Christer GillenäsKristinehamns OK50:4222:48
13Rolf Erling HultmanVaggeryds SOK55:3727:43
14Lars ArleboKFUM Örebro OK61:5934:05
Christer HenriksgårdOK KlyftamoEj godk.
Kent JogelandIK YmerEj start
Tore MartinssonDegerfors OKEj start
Rolf EinarssonIF HagenEj start
Lars-Åke JohanssonIK YmerEj start
Bengt-Rune WallströmIK UvenEj start
Carl-Henry AnderssonOK OrintoEj start
Stefan Greger LarssonOK NjudungEj start
Sven-Åke Runar KarlssonIK HakarpspojkarnaEj start
Kent OlaussonOK OrintoEj start
Staffan Harry DittmerIK HakarpspojkarnaEj start
Lars-Olov DahlbergOK LandehofEj start

H65 2920 meter 38 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lars FinbomOK Landehof27:550:00
2Per-Arne JohanssonVänersborgs SK28:120:17
3Erland LingJönköpings OK30:392:44
4Göte Johansson D-POK Tranan31:353:40
5Lennart HöijeOK Ravinen34:296:34
6Sven Erik SjöholmMullsjö SOK35:057:10
7Lars JohanssonSödertälje-Nykvarn OF38:3410:39
8Lars-Erik NilssonMariestads FK38:4010:45
9Folke DahlénLidköpings VSK39:0811:13
10Yngve JohanssonKristinehamns OK40:1512:20
11Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu40:1812:23
12Knut Oskar HöökOK Klyftamo41:0313:08
13Åke KarlssonSOK Träff42:0714:12
14Karl-Axel JohanssonIK Uven42:1214:17
15Stig Gunnar LarssonHagaby GoIF44:3216:37
16Bernt KvistUlricehamns OK48:2720:32
17Lennart LindbergKristinehamns OK49:4521:50
18Toivo Mikael VoudinmäkiMullsjö SOK49:5822:03
19Kay SvenssonOK P450:5022:55
20Heikki RissanenMariestads FK51:1123:16
21Åke NordbergOK Klyftamo54:0226:07
22Gunnar JohanssonMariestads FK56:4628:51
Christer WestbergIFK GöteborgEj start
Per Erik JohanssonMarkbygdens OKEj start
Sven LeanderssonÄlvdalens IF OKEj start
Henrik HvoslefIK SternEj start
Harry LundströmOK LöftanEj start
Rune SpetzNitta IFEj start
Runo JohanssonKristinehamns OKEj start
Kjell-Åke IsakssonOK SkogshjortarnaEj start
Rolf GabrielssonFalköpings AIK OKEj start
Bertil ErikssonOK TyrEj start
Olle HermanssonIK YmerEj start
Rune Gunnar GunnarssonNässjö OKEj start
Lars-Åke LarssonOK TrananEj start
Ingemar LindblomIFK GöteborgEj start
Rune ArvidssonMarkbygdens OKEj start
Lars-B LarssonOK TyrEj start

H70 2470 meter 25 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Nils GrannKristinehamns OK31:140:00
2Lars Erik Axel RoosAttunda OK31:360:22
3Ingemar HolmbergIF Hagen32:080:54
4Rolf GävertVästvärmlands OK37:376:23
5Lars LångOK Klyftamo42:0310:49
6Göran MalmbergIK Gandvik42:4511:31
7Mats-Erik AnderssonUlricehamns OK42:4711:33
8Bengt ÖsterblomK 3 IF48:2517:11
9Stig BengtssonMotala AIF OL53:2822:14
10Kuno EkdahlOK P479:4848:34
Sune HagströmIK GandvikEj start
Hans Ingmar MårtenssonDalaportens OLEj start
Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubbEj start
Sven ErikssonOK SkogsstjärnanEj start
Rolf LarssonDegerfors OKEj start
Sten HjelmOK TrananEj start
Rolf StenströmVänersborgs SKEj start
Roland JohanssonOK TrananEj start
Hans Gunnar ÖstlundOK KroppefjällEj start
Arne BengtssonOK DjerfEj start
Åke IvanssonDegerfors OKEj start
Arnold LiljegrenFalköpings AIK OKEj start
Göran KarlssonOK BävernEj start
Harry SundbergOK KlyftamoEj start
Sven-Olof LundinSol TranåsEj start

H75 2160 meter 13 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Arvo HyvönenSkattkärrs IF32:050:00
2Bertil PetterssonOK Tyr32:190:14
3Kurt StenbergIK Gandvik50:2118:16
Lars MagnussonKristinehamns OKEj godk.
Ramon BergerMotala AIF OLEj start
Rune LindgrenIK HakarpspojkarnaEj start
Karl ÅkermanMotala AIF OLEj start
Claes SjöbergLindebygdens OKEj start
Sven-Johan PerssonIK GandvikEj start
Sten CarlssonSävedalens AIKEj start
Nils JanssonSkattkärrs IFEj start
Stig SahlIF HagenEj start
Gunnar NymanOK DjerfEj start

H80 2120 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Helmer EkbergÄtrans IF33:420:00
2Lars Gunnar EnströmOK Tranan44:4211:00
3Torsten BjörkerothOK P450:3816:56
Arne WahlgrenSOK TräffEj start
Karlerik FranssonTrollhättans SOKEj start

INSK 1940 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
Albin TengstömFrämmestads IKGodkänd
Alexander JanssonOK DjerfGodkänd
Amanda JanssonOK DjerfGodkänd
Axel LyonFalköpings AIK OKGodkänd
Hampus LarssonIstrums SKGodkänd
Henrik HallbergFalköpings AIK OKGodkänd
Irma SvenssonOK KlyftamoGodkänd
Isak JonssonNydalens SKGodkänd
Knut HammarTidaholm SOK SisuGodkänd
Matilda TengströmFrämmestads IKGodkänd
Tindra HjortFalköpings AIK OKGodkänd

U1 1970 meter 18 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ellen BlennowFalköpings AIK OK15:300:00
2Alma WilhelmssonFalköpings AIK OK18:353:05
3Hugo SetthagenOK Tranan18:373:07
4Oskar RoosSOK Träff21:295:59
5Ida RoosSOK Träff23:488:18
6Joel PlumppuBredareds IF24:108:40
7Erik HogedalGöteborg/Majorna OK47:5332:23
Emmy GranstedtIK HakarpspojkarnaEj start
Arvid AronssonOK KroppefjällEj start
Erica BogrenIF HagenEj start
Julia RangertIK HakarpspojkarnaEj start
Albin EliassonTenhults SOKEj start
Jakob 2 GunnarssonLerums SOKEj start
Malin KristianssonTrollhättans SOKEj start
Malin NilssonOK TrananEj start
Per HedmanIF HagenEj start
Linus KristianssonTrollhättans SOKEj start
David NeroNässjö OKEj start

U2 2160 meter 15 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Alva SellgrenGöteborg/Majorna OK20:590:00
2Max WunderDegerfors OK22:451:46
3Alice KjellanderGöteborg/Majorna OK25:054:06
4Sanna FredrikssonDegerfors OK27:136:14
5Simon LarssonHjobygdens OK29:448:45
6Svante LarssonHjobygdens OK29:468:47
7Klara WallinderGöteborg/Majorna OK31:5911:00
8Sofia JanssonHjobygdens OK32:5711:58
Alex GrenIstrum SKEj godk.
Tove PetterssonOK RoxenEj start
Maja KindlundOK TrananEj start
Klas JohanssonOK TrananEj start
Emilia RieschelOK RoxenEj start
Olle Leibe-BergstedtMarkbygdens OKEj start
Petter Leibe-BergstedtMarkbygdens OKEj start

U3 2450 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Elvira SellgrenGöteborg/Majorna OK26:500:00
2Malin JanssonHjobygdens OK33:356:45
3Emma RenbergFK Herkules35:478:57
4Linus RoosSOK Träff40:3113:41
Karin MånssonSOK TräffEj start
Johanna Stattin-GustafssonSOK TräffEj start
Lisa JohanssonOK TrananEj start
Rebecca RieschelOK RoxenEj start
Emma PetterssonOK RoxenEj start
Rikard SurinOK RoxenEj start
Anna HenrikssonSävedalens AIKEj start

U4 2560 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Kajsa AnderssonÖlmstads IS66:130:00

Ö1 2160 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Christoffer WallgrenIstrums SK22:380:00
2Carina WallgrenIstrums SK24:371:59
3Jakob LarssonGudhems IF61:2438:46
Per Christer Alfred HallbergTibro OKEj godk.

Ö10 4450 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Marcus AdolfssonNAIS OK49:000:00
2Roland NatanaelssonKöping-Kolsva OK54:425:42
3Linda NilssonNAIS OK64:5615:56
4Daniel BjärsvikOK Gränsen69:3220:32

Ö2 2260 meter 14 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Erik LarssonSOK Träff23:480:00
2Maja Persson-RiisIF Hagen24:531:05
3Mikael Persson-RiisKlubblös25:401:52
4Karl-Oskar Jansson-RiisSOK Träff28:054:17
5Eva Persson-RiisIF Hagen29:546:06
6Sandra KallinOK Djerf32:188:30
7Viktoria LindbergOK Djerf32:258:37
8Björn AnderssonFalköpings AIK OK34:2410:36
9Per PerssonKlubblös35:4812:00
10Bernt RiisIF Hagen39:2615:38
11Anita LarssonSOK Träff39:4515:57
12Linnea UtterheimKFUM Örebro OK60:0036:12
13Rebecka UtterheimKFUM Örebro OK60:0836:20
Nina MånssonSOK TräffEj start

Ö4 2560 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Eva BäcklundTSOK42:530:00
2Kristina LandforsLustens OK43:410:48
3Lisa HöglundSödertälje IF47:254:32
4Monica MildSödertälje-Nykvarn OF47:274:34
5Louise WinqvistOK Djerf49:547:01
6Ulf SkogmanMarkbygdens OK52:489:55
7Rikard SvennbergDegerfors OK59:3416:41
8Mats PerssonFalköpings AIK OK59:4616:53
9Yvonne BengtssonMariestads FK64:2921:36
10Malin ZennertunKFUM Örebro OK78:2735:34
10Rebecka LifvengrenKFUM Örebro OK78:2735:34

Ö5 3170 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Karin AdolfssonTidaholm SOK Sisu53:370:00
2Britt LarssonLänna IF55:372:00
Lars AdolfssonAlvesta SOKEj godk.

Ö7 2550 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ingemar PetterssonVänersborgs SK38:210:00
2Lars LjungbergTrollhättans SOK44:386:17
3Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK46:278:06
4Inger SörlénEj MEDL48:2210:01
5Bengt ÅkerströmSOK Träff53:4415:23
6Johan AnderssonÖlmstads IS62:0723:46

Ö8 3650 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Claes SetthagenOK Tranan37:090:00
2Göran LarssonGudhems IF39:192:10
3Carl-Otto IvarssonMullsjö SOK41:124:03
4Niklas HenrikssonMullsjö SOK43:065:57
5Jonas MånssonK 3 IF43:406:31
6Maria SchmiterlöwHjobygdens OK45:558:46
7Leif MartinssonOK Tyr46:249:15
8Torbjörn LarssonLidköpings VSK55:3018:21
9Lotta JungåkerKorsnäs IF OK63:4226:33
Johan SandströmMullsjö SOKEj godk.


Skapad 2009-03-28 18:22:10 med OLA version 4.0.0