Tibrotrippeln, Resultatlista

Etapp 2, medeldistans, 2012-04-14


D213690 meter24 anmälda
1Helena SvenssonOK Tyr25:51
2Nina de BoussardIFK Enskede27:36
3Anna-Karin MattssonSkattkärrs IF28:54
4Anna NiklassonJönköpings OK29:27
5Malin JonssonOK Tyr30:20
6Lovisa FalkHagaby GOIF32:02
7Lucie WeissovaJönköpings OK33:07
Anna LarssonIF Hagen33:07
9Sara HelanderDomnarvets GOIF36:17
10Ida KarlssonLidköpings VSK37:24
11Stina SternerLinköpings OK39:26
12Cajsa BanckIF Hagen39:51
13Sandra AxelssonVänersborgs SK40:16
14Stina BacklundGudhems IF40:18
15Martina ArkåsenOK Kåre40:38
16Anna LundqvistKils OK48:21
17Anna AlgotsonOK Tylöskog49:24
18Elin ÅkessonGudhems IF49:37
19Ellen LarssonIF Hagen51:00
20Emma EkbergLidköpings VSK55:17
Maria ThelinJönköpings OKEj godk.
Lina BäckströmOK LinnéEj start
Ulrika FredrikssonGudhems IFEj start
Linda NordinEksjö SOKEj start

H214620 meter35 anmälda
1Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna26:52
2Simon G. MarkendahlOK Klyftamo27:39
3Per-Anders EggertsenIFK Göteborg27:48
4Fredrik RosénJönköpings OK28:01
5Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna28:11
6Jakob WallenhammarHagaby GOIF28:47
7Johan TörnrothHjobygdens OK28:54
8Joel FrancénTjällmo-Godegårds OK28:57
9Kristian NylanderMotala AIF OL29:33
10Daniel BrohedeOK Älgen29:35
Michal BestaFK Göingarna29:35
12Peter ArnessonMalungs OK Skogsmårdarna29:53
13Oskar EklöfUlricehamns OK30:28
14Lars JakobssonIF Hagen30:42
15Henric BrohedeOK Tyr30:51
16Jonatan FrancénTjällmo-Godegårds OK31:25
17Erik Bäcklund EkvallTrollhättans SOK32:11
18Simon LarssonMarkbygdens OK32:40
19Niklas AlvaeusJönköpings OK32:46
20Anders LindbergOK Tyr33:11
21Fredrik JohanssonOK Skogsstjärnan35:19
22Albin EvertssonOK Klyftamo35:31
23Erik MartinssonLinköpings OK37:25
24Niclas ErikssonOK Kåre38:55
25Klas FriborgJönköpings OK39:40
26Johan SandströmGöteborg-Majorna OK40:21
27Tomas JohanssonJönköpings OK41:31
28Martin HammarlundMotala AIF OL43:20
29Anton PetterssonMariestads FK43:40
30Andreas ÅkerströmSOK Träff44:37
31Andreas LeijgårdGudhems IF45:13
Mats Erik MalmbergJönköpings OKEj start
Christoffer AndersénOK KlyftamoEj start
Peter JacobssonIK HakarpspojkarnaEj start
Magnus HomannOK OrintoEj start

H21 Kort4220 meter1 anmälda
1Kaj RosöK 3 IF34:30

H203960 meter1 anmälda
1Martin SvärdOK Tylöskog36:23

D183580 meter8 anmälda
1Martina JohanssonBredareds IF36:47
2Elin SundqvistOK Tranan38:47
3Lisa WallinMarkbygdens OK40:23
4Louise WinqvistOK Djerf40:33
5Linnea HerngrenIF Hagen41:32
6Sara NilssonOK Tranan44:37
7Linnea JohanssonIK Gandvik54:16
Sofia KarlssonIstrums SKEj start

H183830 meter5 anmälda
1Ludvig DanforsMullsjö SOK27:39
2Jesper LiderudLidköpings VSK32:46
3Christoffer JohanssonTrollhättans SOK37:47
4Johan LöfströmJönköpings OK40:46
5Erik HolmbergJönköpings OK42:56

D17-20 Kort3330 meter4 anmälda
1Viktoria StrandbergFalköpings AIK OK39:34
2Amanda JohanssonKristinehamns OK51:51
3Emma JohanssonKristinehamns OK53:23
Elin DolkJönköpings OKEj start

H17-20 Kort3560 meter1 anmälda
1Erik SvärdOK Tylöskog47:43

D163330 meter26 anmälda
1Sara KindlundOK Tranan27:01
2Hanna LindströmOK Tranan27:10
3Elin LindbergOK Djerf29:09
4Stina LarssonIF Hagen30:47
5Märta Ransjö-ZanderOK Tyr30:55
6Jessica HallqvistMalungs OK Skogsmårdarna31:11
7Line CederbergVänersborgs SK33:40
8Emelie AnderssonVänersborgs SK35:29
9Amy LundbergUlricehamns OK38:25
10Lisa WassénVänersborgs SK39:01
11Filippa AnderssonLidköpings VSK39:18
12Linnea LarssonUlricehamns OK39:22
13Olivia NymanVänersborgs SK39:28
14Anna MobergVänersborgs SK40:07
15Ida NordbergOK Tranan40:36
16Evelina PäiväniemiLaxå OK41:04
17Sara HägnanderLidköpings VSK41:33
18Cecilia WinqvistOK Djerf43:46
19Emma HolmbergJönköpings OK51:07
20Erika AhlqvistOK Tyr55:19
21Elvira OlssonOK Kroppefjäll68:56
Johanna AnderssonLidköpings VSKEj start
Cecilia BomanLustens OKEj start
Ebba EkmanOK TyrEj start
Elsa WilhelmssonFalköpings AIK OKEj start
Ida Fantenberg-NiklassonMariestads FKEj start

H163560 meter24 anmälda
1Samuel PlumppuBredareds IF21:20
2Nils GumaeliusWaxholms OK22:34
3Ludvig HolmbergOK Tranan23:36
4Klas UddMarkbygdens OK24:32
5Sebastian ÅsedalUlricehamns OK25:55
6Filip SödervallIK Gandvik31:28
7Simon OlaussonOK Tranan33:19
8Marcus BengtssonMariestads FK34:13
9Emil JohanssonBredareds IF37:51
10Markus PetterssonVänersborgs SK39:24
11Hampus AhlOK Tisaren39:53
12Filip KarlssonIF Hagen40:44
13David GunnarssonIK Hakarpspojkarna42:23
14Martin ScottMariestads FK43:25
15Jan DalheimerIK Vikings OK43:26
16Robin SvennbergDegerfors OK54:40
17Alfred JanssonVänersborgs SK67:30
Simon WallensteinMariestads FKEj godk.
Christoffer WallgrenIstrums SKEj godk.
Erik WidmarkIF HagenEj godk.
Henning BollmarkIF Hallby SOKEj start
Anton GumaeliusWaxholms OKEj start
Adam JohanssonTrollhättans SOKEj start
Tim LundbergMullsjö SOKEj start

D16 Kort2970 meter1 anmälda
Sanna FredrikssonDegerfors OKEj start

H16 Kort3000 meter1 anmälda
1Jonathan AnderssonMariestads FK56:25

D142970 meter24 anmälda
1Jonna JungåkerKorsnäs IF OK19:21
2Johanna HagströmFalköpings AIK OK20:47
3Klara AxelssonMarkbygdens OK20:54
4Vilma BlennowFalköpings AIK OK20:56
5Ronja JungåkerKorsnäs IF OK23:01
6Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan23:03
7Lisa JohanssonOK Tranan23:49
8Johanna StrandbergFalköpings AIK OK25:03
9Klara AskMarkbygdens OK25:46
10Stina LindbergOK Djerf26:54
11Emma NordbergOK Tranan27:06
12Lina LundbergIstrums SK29:47
13Lina SundqvistOK Tranan30:18
14Tilda AnderssonOK Tyr30:49
15Sofia ÖstermanVänersborgs SK30:56
16Emelie UddMarkbygdens OK30:59
17Hedvig ReisenIF Hagen31:05
18Alice SödervallIK Gandvik32:42
19Malin JanssonHjobygdens OK36:26
20Malin NymanOK Tyr36:41
21Maja WelanderOK Djerf43:13
22Emma ÅkessonIK Hakarpspojkarna45:35
23Rebecka SalenbäckKristinehamns OK53:11
Elin Ransjö-ZanderOK TyrEj start

H143000 meter22 anmälda
1Eric RosjöJönköpings OK18:38
2Elias Bäcklund-EkvallTrollhättans SOK19:08
3David RisbergSkattkärrs IF19:21
4Eric JanssonOK Tranan21:03
5Erik SvenssonOK Klyftamo24:05
6Felix AxelssonMarkbygdens OK24:16
7Gustav NymanVänersborgs SK26:19
8Emil KarlssonHestra IF27:53
9Hampus LindmanNässjö OK28:18
10Albin AlsiöFalköpings AIK OK28:39
11Oscar StombergIF Hagen30:21
12Adam LöfströmJönköpings OK31:15
13Carl JungertMariestads FK31:24
14Arvid JernstigVänersborgs SK35:59
15Axel HalvarssonOK Kroppefjäll38:44
16Arvid KarlssonSOK Träff41:03
17Hampus NyströmIF Hagen42:06
18Simon WiklundFalköpings AIK OK43:25
19Pontus MattssonOK Kullingshof82:49
Ola LösethFalköpings AIK OKEj godk.
Jonas EkOK SkogsstjärnanEj godk.
Carl HolmbergIF HagenEj start

D14 Kort2450 meter5 anmälda
1Karin MånssonSOK Träff21:08
2Sofia PetterssonVänersborgs SK27:09
3Hanna ÅsedalUlricehamns OK37:28
4Anna AnderssonIK Gandvik39:51
5Elin Larsson-LoodIK Gandvik53:00

H14 Kort2640 meter6 anmälda
1Wilmer ForsgrenTidaholm SOK Sisu22:10
2Linus JonassonVänersborgs SK26:36
3Svante LarssonHjobygdens OK32:02
4Rasmus HåkanssonOK Klyftamo46:53
Albin CupanOK AmneEj godk.
Simon RönningenKristinehamns OKEj godk.

D122450 meter22 anmälda
1Ellen BlennowFalköpings AIK OK16:15
2Ida RoosSOK Träff17:48
3Alma WilhelmssonFalköpings AIK OK18:23
4Frida JohanssonOK Djerf18:52
5Alva SonessonFalköpings AIK OK20:08
6Selma GumaeliusWaxholms OK22:24
7Maja ÅkessonIK Hakarpspojkarna23:21
8Elin LindbladOK Djerf23:25
9Julia MarkendahlOK Klyftamo24:06
10Moa AlsiöFalköpings AIK OK24:34
11Erica OlssonOK Djerf25:23
12Alma LiderudLidköpings VSK26:10
13Ebba LindmanNässjö OK26:47
14Hanna AnderssonFalköpings AIK OK26:59
15Fanny SvalinVänersborgs SK27:36
16Amanda JanssonOK Djerf28:34
17Tindra HjortFalköpings AIK OK29:07
18Viveka BollmarkIF Hallby SOK29:12
19Matilda RännareHjobygdens OK34:46
20Alice LundbergUlricehamns OK41:43
21Sara HjertenIK Gandvik41:53
22Johanna PetersonFalköpings AIK OK46:27

H122640 meter27 anmälda
1William LundstedtMullsjö SOK18:00
2Filip JohanssonTrollhättans SOK18:41
3Elias OlssonOK Kroppefjäll18:45
4Oskar NymanOK Tyr18:47
5Daniel BogrenIF Hagen19:35
6Joel PlumppuBredareds IF19:47
7Erik LindströmOK Tranan20:18
8Klas JohanssonOK Tranan20:48
9Teodor DanielssonIstrums SK21:11
10Marcus CarlssonIF Hagen21:13
11Axel OlssonOK Skogsstjärnan21:49
12Hugo SetthagenOK Tranan21:52
13Filip JungertMariestads FK21:53
14Filip RosjöJönköpings OK23:44
15Eric NystrandOK Klyftamo23:54
16Oscar RoosSOK Träff24:07
17Viktor ZetterlundVänersborgs SK24:32
18Erik ErikssonOK Älgen24:37
19Henningsson RichardOK Skogsstjärnan26:06
20Tim DalheimerIK Vikings OK26:53
21Joel AnderssonMariestads FK29:41
22Alfred AnderIstrums SK33:14
23Albin Falsen LindqvistOK Klyftamo33:58
24Alexander BromanderFalköpings AIK OK37:01
25Jonas PlanckIK Gandvik38:41
Frank SandgrenOK KlyftamoEj godk.
Alfred PetterssonFalköpings AIK OKEj start

D12 Kort2190 meter4 anmälda
1Sanna TolonenOK Amne22:49
2Sofia JanssonHjobygdens OK23:43
3Linnea HolmvikTidaholm SOK Sisu25:48
Kajsa Fantenberg NiklassonMariestads FKEj start

H12 Kort2190 meter4 anmälda
1Rasmus WallströmNyköpings OK18:19
2Anton KarlssonMariestads FK21:15
3Erik PalmenäsFalköpings AIK OK29:20
4Simon LarssonHjobygdens OK33:22

D102190 meter13 anmälda
1Emma LingJönköpings OK16:15
2Tilda WiklundFalköpings AIK OK19:58
3Ylva JohanssonOK Djerf20:07
4Irma SvenssonOK Klyftamo20:41
5Jonna LindbladOK Djerf21:46
6Sofia TolonenOK Amne21:50
7Erica BogrenIF Hagen22:36
8Malin StombergIF Hagen24:45
9Kajsa CupanOK Amne25:04
10Klara HåkanssonOK Klyftamo28:10
11Elsa PlumppuBredareds IF28:53
12Elin WesterlundHerrljunga SK Skid o OL35:51
Alice SvalinVänersborgs SKEj start

H102190 meter16 anmälda
1Valter PetterssonOK Tisaren15:14
2Gustav OhlinOK Tranan16:35
3Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan16:59
4Anton CarlssonIF Hagen17:21
5Hugo MandingerTrollhättans SOK19:18
6Erik LingJönköpings OK19:30
7Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna20:12
8Arvid AronssonOK Kroppefjäll21:26
9Isac KarlssonOK Tranan22:21
10Jacob ÖstermanVänersborgs SK24:09
11Alexander JanssonOK Djerf24:21
12Teodor LundborgHjobygdens OK24:42
13Holger PatrikssonOK Klyftamo26:52
14Ludvig CarlbomUlricehamns OK28:43
Noah NylanderMotala AIF OLEj godk.
Tor RännareHjobygdens OKEj godk.

D353480 meter9 anmälda
1Linda EnaIK Falken33:49
2Lotta TofténIstrums SK33:53
3Lilian BjörndahlIK Falken33:58
4Ann HyvönenSkattkärrs IF38:07
5Marita LemmingMariestads FK47:37
6Martina DahlströmVänersborgs SK47:48
7Anna JanssonOK Djerf49:13
Jennica SennebergMalmö OKEj godk.
Susanne BiörsOK TrananEj start

H354220 meter10 anmälda
1Mathias HäggblomOK Klyftamo30:56
2Tomas JohanssonVänersborgs SK32:19
3Magnus SödervallIK Gandvik32:24
4Jan HjortFalköpings AIK OK36:28
5Anders FranzénLidköpings VSK42:26
6Henric KarlssonOK Tranan42:28
7Patrik SvalinVänersborgs SK42:51
8Martin UddMarkbygdens OK46:17
9Mikael RännareHjobygdens OK86:51
Patrik CarlbomUlricehamns OKEj godk.

D403420 meter24 anmälda
1Linn NilssonOK Tyr28:11
2Louise RundkvistIK Hakarpspojkarna28:13
3Jenny NymanVänersborgs SK28:33
4Annika JohanssonOK Tranan29:07
5Maria WallströmNyköpings OK31:17
6Jessica AnderssonVänersborgs SK32:52
7Åsa MattssonOK Kullingshof34:20
8Kristina Höök PatrikssonOK Klyftamo34:40
9Marina AxelssonMarkbygdens OK36:37
10Anna StombergIF Hagen36:48
11Marie LindbladOK Djerf36:55
12Jeanette SigenstamMarkbygdens OK37:24
13Karin TorstenssonFalköpings AIK OK39:45
14Maria BogrenIF Hagen40:52
15Maria HolmbergJönköpings OK41:14
16Charlotte ÖstermanVänersborgs SK45:08
17Åsa CarlströmIK Hakarpspojkarna46:43
18Carin RosjöJönköpings OK47:13
19Viktoria LindbergOK Djerf48:23
20Anna-Karin RybergOK Klyftamo48:56
21AnnaLena SvärdOK Tylöskog55:13
22Christina LånghKFUM Örebro OK55:17
23Carina WallgrenIstrums SK65:44
Helena SödervallIK GandvikEj start

H403960 meter33 anmälda
1Johan PetterssonOK Motala23:17
2Mats KindlundOK Tranan24:57
3Per JanssonOK Djerf25:04
4Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK25:36
5Kenneth JohanssonOK Tranan26:32
6Patric de BoussardIFK Enskede27:24
7Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna29:38
8Jonas BergenfurSkattkärrs IF29:45
9Anders LingJönköpings OK30:35
10Anders DoverforsTjällmo-Godegårds OK32:13
11Christian ErikssonLinköpings OK32:49
12Jonas NiklassonFalköpings AIK OK33:03
13Urban LarssonOK Tyr33:52
14Joakim LundbergUlricehamns OK34:46
15Mats LarssonOK Älgen36:10
16Claes SetthagenOK Tranan36:21
17Mika TolonenOK Amne37:16
18Jörgen LarssonUlricehamns OK38:29
19Fredrik PlumppuBredareds IF39:00
20David OlssonOK Skogsstjärnan39:16
21Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL40:00
22Mats KarlssonTidaholm SOK Sisu42:12
23Peter RisbergSkattkärrs IF42:14
24Peter BorgFrölunda OL43:50
25Håkan AhlqvistOK Tyr45:59
26Håkan JanssonVänersborgs SK50:18
27Mikael LundborgHjobygdens OK55:32
28Håkan SonessonFalköpings AIK OK61:07
Fredrik AskMarkbygdens OKEj godk.
Fredrik JönssonMotala AIF OLEj godk.
Thomas AnderssonOK TrananEj start
Hans LundgrenIK HakarpspojkarnaEj start
Mats HolmbergJönköpings OKEj start

D453060 meter28 anmälda
1Anna-Birgitta GustavssonOK Tylöskog24:54
2Hillevi ErikssonIF Hallby SOK25:19
3Tina HelgmanOK Tyr25:48
4Christina HalvarssonOK Kroppefjäll27:59
5Marita KarlssonOK Skogsstjärnan28:13
6Lotta RansjöOK Tyr28:14
7Maria WidmarkIF Hagen30:46
8Maria SkogsbergMariestads FK31:11
9Gunnel JernstigVänersborgs SK31:56
10Lotta JungåkerKorsnäs IF OK32:24
11Catrin SternerIF Hagen32:47
12Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK33:36
13Gunnel SvenssonOK Tranan34:42
14Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL35:28
15Monika JohanssonBredareds IF39:52
16Lena ReisenIF Hagen40:20
17Eeva PäiväniemiLaxå OK41:21
18Lena MarkendahlOK Klyftamo42:22
19Lena ArnoldssonTidaholm SOK Sisu43:43
20Helena HammarTidaholm SOK Sisu43:56
21Helén SvenssonKristinehamns OK44:52
22Cathrine HerngrenIF Hagen50:51
23Kerstin LarssonIF Hagen53:18
24Margareta Almqvist MandingerTrollhättans SOK55:17
Christina SternerOK NjudungEj godk.
Ewa HolmbergIF HagenEj start
Anna DolkJönköpings OKEj start
Lena GumaeliusWaxholms OKEj start

H453750 meter33 anmälda
1Stefan LundOK Orinto22:04
2Pär NymanOK Tyr27:04
3Henrik KarlssonOK Skogsstjärnan27:09
4Jonas HagströmFalköpings AIK OK27:43
5Jonas PetterssonOK Tisaren27:55
6Björn SvenssonOK Djerf30:35
7Stefan ErikssonOK Älgen30:50
8Krister RosjöJönköpings OK30:51
9Martin MandingerTrollhättans SOK32:16
10Magnus BlennowFalköpings AIK OK32:24
Jonas MånssonK 3 IF32:24
12Thord SalenbäckKristinehamns OK32:33
13Micke WallströmNyköpings OK32:39
14Ola AllvinIK Hakarpspojkarna33:32
15Sören AnderssonLidköpings VSK34:01
16Christian JanssonOK Tranan35:58
17Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu38:23
18Per SundqvistOK Tranan38:28
19Erik GustafssonIK Albion39:01
20Peter TorgènIstrums SK40:41
21Conny GunnarssonOK Älgen42:49
22Pontus LöfströmJönköpings OK43:20
23Tomas SvennbergDegerfors OK44:52
24Anders SjöbergOK Reftele45:40
25Håkan LindbergOK Djerf47:52
26Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK47:59
27Bernt HenrikssonGudhems IF49:59
28Stefan CarlssonFalköpings AIK OK51:45
29Pär LarssonIF Hagen54:00
30Johan LiderudLidköpings VSK60:19
31Kari PäiväniemiLaxå OK61:41
Peter RavnellGudhems IFEj start
Åke WijkmarkIF HagenEj start

D503060 meter18 anmälda
1Britt-Marie JohansonOK Skogsstjärnan32:10
2Ann NyströmIF Hagen32:11
3Britta SahlinVänersborgs SK32:51
4Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK34:59
5Gun LundbergIstrums SK36:08
6Ann-Sofie HultsvedOK Tyr36:32
7Anita BodinGällstadbygdens SOK37:09
8Lotta StigsdotterIF Hagen37:11
9Christina BirathStenungsunds OK39:57
10Anne-Marie EricssonKristinehamns OK43:03
11Monika AlgotsonOK Tylöskog50:24
12Ulla AnderssonIF Hagen53:04
13Ylva GefvertOK P458:04
14Lisbeth CelanderKristinehamns OK72:21
Annette Falck-LarssonVänersborgs SKEj godk.
Susanne OlssonTidaholm SOK SisuEj start
Elisabeth FredrikssonGudhems IFEj start
Maria SanderiLidköpings VSKEj start

H503610 meter28 anmälda
1Leif HelgmanOK Tyr24:23
2Mats JönssonKorsnäs IF OK25:48
3Krister GumaeliusWaxholms OK26:22
4Lars HolmbergIF Hagen26:46
5Jan NylundMariestads FK26:56
6Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna27:25
7Bo GustavssonOK Tylöskog27:30
8Mats WelanderOK Djerf27:31
9Magnus JoelssonSOK 6827:39
10Claes EkbergLidköpings VSK28:15
11Clas JohanssonBredareds IF29:06
12Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK29:09
13Leif SandahlOK Tyr30:32
14Nils-Olof LarssonVänersborgs SK31:22
15Pär LundqvistHagaby GOIF33:15
16Lars AnderssonOK Tyr33:21
17Bengt LundbergIstrums SK35:01
18Tore BengtssonMariestads FK37:00
19Anders PetterssonMariestads FK37:35
20Stefan JohanssonTrollhättans SOK37:49
21Leif CelanderKristinehamns OK38:38
22Christer JohanssonKöping-Kolsva OK38:55
23Svante LindqvistOK Klyftamo40:53
24Björn EngströmLustens OK44:32
Bertil JohanssonKristinehamns OKEj godk.
Magnus WallinMarkbygdens OKEj start
Stefan StombergIF HagenEj start
Roger EngmanHagaby GOIFEj start

D552990 meter17 anmälda
1Inger WesterbergIF Hagen28:13
2Eva Rabe-MagnussonIF Hagen28:40
3Elisabeth ÖströmOK Tyr29:04
4Pia SvenssonFalköpings AIK OK30:46
5Inger SvenssonLidköpings VSK37:12
6Kerstin BurmanKvillebyns SK38:20
7Karin DahlgrenHagaby GOIF38:40
8Inger JohanssonOK Klyftamo40:19
9Eva SjöströmIF Hagen40:20
10Marie SvernestamLinköpings OK40:45
11Monica AbrahamssonGudhems IF44:21
12Evamarie LundahlIF Hagen45:16
13Monica MartinssonOK Tranan45:32
14Britt GunnarssonKristinehamns OK46:54
15Berit IvarssonOK Skogshjortarna57:13
16Marite ÅkerströmSOK Träff62:35
17Siv LarssonVäxjö AIS74:42

H553490 meter28 anmälda
1Anders Gunnar DahlgrenHagaby GOIF25:18
2Olov ÖströmOK Tyr26:38
3Lennart LarssonJönköpings OK28:27
4Urban LarssonIF Hagen29:15
5Alf AnderssonIF Hagen30:34
6Uno MagnussonIF Hagen32:51
7Anders ErikssonIF Hagen32:55
8Håkan SanderiLidköpings VSK33:11
9Åke AlgotsonOK Tylöskog33:20
10Svante LindgrenKorsnäs IF OK33:21
11Conny SahlinVänersborgs SK34:06
12Tommy RoosFalköpings AIK OK34:10
13Ulf SvenssonOK Njudung35:28
14Ralf LindgrenNAIS Orienteringsklubb35:42
15Stefan GunnarssonKristinehamns OK36:55
16Sven-Erik BrodinOK Tyr38:17
17Anders JohansonOK Skogsstjärnan40:08
18Jan-Åke EmilssonGudhems IF40:19
19Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK41:39
20Hans TuvessonIF Hagen42:26
21Bo AnderssonFalköpings AIK OK43:43
22Cronje ForsgrenTidaholm SOK Sisu43:47
23Lennart SvernestamLinköpings OK50:19
24Bengt JohanssonOK P457:56
Sten GustafssonEds SKEj start
Jan LenhammarOK GränsenEj start
Mats KarlssonLidköpings VSKEj start
Anders AlamaaIK Vikings OKEj start

D602810 meter14 anmälda
1Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL31:53
2Kristina LarssonOK Klyftamo33:15
3Monica LööfMariestads FK33:58
4Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna38:14
5Kajsa TofténHjobygdens OK38:15
6Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu39:33
7Mona PetersenOK Motala39:38
8Ann-Marie HolmströmLidköpings VSK42:32
9Marianne SjöbergIF Hallby SOK45:52
10Berith PetterssonVänersborgs SK46:48
11Monica IvarssonOK Skogshjortarna50:31
12Anita Lovén-AnderssonOK Skogshjortarna53:54
13Inger HolmOK P455:09
14Inger Alice EismarkIFK Göteborg69:20

H603310 meter29 anmälda
1Torgny PetterssonMarkbygdens OK25:56
2Bertil KarlssonHjobygdens OK28:44
3Lars GrehnMullsjö SOK29:38
4Tommy WesterbergIF Hagen31:51
5Håkan OlssonHjobygdens OK32:37
6Karl Evert SvenssonIF Hagen34:35
7Bengt JohanssonOK Skogshjortarna34:59
8Ingemar ZiljatOK Djerf35:34
Sven-Erik BodinGällstadbygdens SOK35:34
10Kjell MartinssonOK Tranan37:05
11Sten Ove FlinkIK Albion37:52
12Eje AnderssonBodens BK37:53
13Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna39:33
14Kent IvarssonOK Skogshjortarna40:38
15Håkan LööfMariestads FK40:41
16Gert IvarssonOK Skogshjortarna40:49
17Stellan HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL41:31
18Sven-Olof LarssonVäxjö AIS42:32
19Göran LarssonVänersborgs SK45:16
20Åke SjöbergIF Hallby SOK45:31
21Karl-Gustav LarssonOK P446:00
22Roger AnderssonOK Skogshjortarna48:27
23Lars-Erik NorstenHerrljunga SK Skid o OL51:01
24Hans LarssonOK P452:14
25Christer GillenäsKristinehamns OK68:57
26Bernhard GrenaboHjobygdens OK82:36
Roalh KlevelandKvillebyns SKEj godk.
Bengt GruvbergerOK DjerfEj start
Tord FranssonMotala AIF OLEj start

D652560 meter13 anmälda
1Birgitta JohanssonKristinehamns OK23:04
2Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK29:21
3Kerstin ErnvidUlricehamns OK31:41
4Eva HöijeOK Ravinen31:46
5Monica LarssonOK Tranan34:52
6Bibbi AppelgrenMariestads FK37:17
7Anne-Marie TiveljungIK Gandvik37:37
8Birgitta JohanssonOK Tranan38:30
9Vega SlottnerJönköpings OK38:33
10Kristina JohanssonVänersborgs SK45:59
11Monica BråhnJönköpings OK49:54
Enid IngemarssonHestra IFEj godk.
Ulla LingJönköpings OKEj godk.

H653080 meter37 anmälda
1Morgan LjungVaggeryds SOK25:46
2Runo JohanssonKristinehamns OK26:50
3Hans-Gösta BernhardMariestads FK27:03
4Christer SandhOK Roxen27:10
5Stellan AhnströmForserums SOK27:35
6Lennart HöijeOK Ravinen28:18
7Tore MartinssonDegerfors OK28:55
8Sven Erik JohanssonMariestads FK29:10
9Jan BojlingSolna OK30:14
10Lars-Erik NilssonMariestads FK30:36
11Christer OttossonIF Hagen31:08
12Bengt NilssonHestra IF31:29
13Kurt BodinGällstadbygdens SOK31:38
14Göran RubendahlOK Skogshjortarna31:59
15Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK32:20
16Ingemar LindblomIFK Göteborg32:44
17Per-Arne JohanssonVänersborgs SK33:26
18Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK34:17
19Jan Olav CarlssonIF Hagen34:19
20Sven Erik SjöholmMullsjö SOK35:10
21Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo35:11
22Bengtåke AnderssonOK Amne35:27
23Claus PetersenOK Motala36:03
24Styrbjörn JanssonIF Hagen39:20
25Kay SvenssonOK P439:29
26Bengt SörensenJönköpings OK41:17
27Hans Morgan CarlssonIFK Göteborg41:39
28Lars WahlströmIstrums SK42:21
29Göte Johansson D-POK Tranan43:59
30Bertil IngemarssonHestra IF44:09
31Bengt ÅkerströmSOK Träff48:18
32Lars-Åke JohanssonIK Ymer50:27
33Karl BergstrandHjobygdens OK51:35
34Hans RisbergSkattkärrs IF51:47
Toivo VoudinmäkiMullsjö SOKEj godk.
Kjell ErikssonOK DjerfEj start
Rune SandbergUddevalla OKEj start

D702560 meter10 anmälda
1Birgitta StenströmVänersborgs SK30:04
2Mariann NilssonLustens OK37:44
3Birgit Smedberg-NilssonHestra IF38:21
4Anne-Catrine PerssonMariestads FK38:29
5Ann-Marie BirgerssonForserums SOK39:35
6Bakken GroStigsökarna39:47
7Vivi-Anne BylundRydboholms SK44:56
8Margareta HolmbergIF Hagen50:58
9Margit RybergOK Klyftamo52:14
Mariann KjellbergBredareds IFEj godk.

H702990 meter28 anmälda
1Stig IsraelssonOK Tylöskog28:34
2Lars FinbomOK Landehof29:52
3Lars-Erik LarssonOK Amne30:35
4Erland LingJönköpings OK32:59
5Åke KarlssonSOK Träff33:24
6Folke DahlénLidköpings VSK34:22
7Kurt FredrixonOK Skogshjortarna34:50
8Svein BakkenStigsökarna35:31
9Yngve JohanssonKristinehamns OK35:59
10Harry SundbergOK Klyftamo37:53
11Åke NordbergOK Klyftamo38:14
12Regor NiklassonIK Albion38:43
Roland ÖmanKristinehamns OK38:43
14Bertil ErikssonOK Tyr38:44
15Lars-Åke LarssonOK Tranan38:56
16Karl Gunnar BacklundOckelbo OK39:19
17Sune HagströmIstrums SK42:02
18Lars-B LarssonOK Tyr42:30
19Sören BråhnJönköpings OK42:37
20Heikki RissanenMariestads FK47:34
21Lennart LindbergKristinehamns OK53:04
22Bengt ÖsterblomK 3 IF53:25
23Per-Olof JohanssonOK Klyftamo53:37
24Gunnar BrystHjobygdens OK54:12
25Alf KjellbergBredareds IF61:19
26Gunnar BylundRydboholms SK67:24
Ivan ErnvidUlricehamns OKEj godk.
Sven-Olof SandstedtFalköpings AIK OKEj start

H752810 meter17 anmälda
1Nils GrannKristinehamns OK29:48
2Ingemar HolmbergIF Hagen34:40
3Per LarssonJönköpings OK35:26
4Kjell PerssonMariestads FK38:14
5Lennart KammenhedJönköpings OK40:44
6Karl ÅkermanMotala AIF OL44:36
7Guntram MånssonMariestads FK45:30
8Lars LångOK Klyftamo45:36
9Stig SahlIF Hagen45:41
10Kuno EkdahlOK P446:53
11Gunnar NymanOK Djerf50:12
12Bo BrånnAskersunds OK64:05
13Kurt StenbergIK Gandvik67:21
14Lars-Erik HöökIK Gandvik74:18
Melvin NilssonLustens OKEj godk.
Göran MalmbergIK GandvikEj godk.
Mats BirgerssonForserums SOKEj godk.

D802230 meter1 anmälda
1Ann-Marie PerssonIK Gandvik53:06

H802560 meter9 anmälda
1Torsten BjörkerothOK P433:42
2Sture PetterssonFalköpings AIK OK35:01
3Yngve MalmlöfFalköpings AIK OK38:42
4Sven-Johan PerssonIK Gandvik54:12
5Lars MagnussonKristinehamns OK60:56
Lars-Gunnar EnströmOK TrananEj godk.
Valter AlamaaIK Vikings OKEj start
Bo ElvingssonHerrljunga SK Skid o OLEj start
Sven AnderssonOK StigenEj start

Inskolning1790 meter18 anmälda
Agnes IvarssonOK SkogshjortarnaGodkänd
Agnes KarlssonMariestads FKGodkänd
Albert BrohedeOK ÄlgenGodkänd
Anton JohnssonOK TyrGodkänd
Edvard PelanderOK DjerfGodkänd
Elsa GustavssonOK TylöskogGodkänd
Emil LingJönköpings OKGodkänd
Emma AhelenIF HagenGodkänd
Frida StigssonTrollhättans SOKGodkänd
Hugo JonzonOK SkogsstjärnanGodkänd
Johan AnderssonIK GandvikGodkänd
Julius WiklundFalköpings AIK OKGodkänd
Nellie ErlandssonStigsökarnaGodkänd
Rasmus TofténIstrums SKGodkänd
Sandra LingJönköpings OKGodkänd
Sara OhlinOK TrananGodkänd
Tilde UmelandOK ÄlgenGodkänd
Jennifer StigssonTrollhättans SOKEj godk.

U12200 meter29 anmälda
1Oskar DahlinIK Gandvik19:17
2Daniel EnqvistTibro OK19:59
3Arvid JohanssonOK Djerf20:06
4Ante Stattin-GustavssonSOK Träff20:42
5Ida RosjöJönköpings OK20:45
6Kalle InemyrIstrums SK24:03
7Max DoverforsTjällmo-Godegårds OK25:09
8Anton WindeståhlTibro OK25:27
9Klara CupanOK Amne26:34
10Melwin PåhlssonTibro OK26:41
Tova JanssonVänersborgs SK26:41
12Hanna LöfströmJönköpings OK27:22
13Julia WesthTibro OK28:36
14Simon WesthTibro OK28:40
15Elin DanielssonIstrums SK29:02
16Julia HjertenIK Gandvik29:37
17Sofi AnderssonIK Gandvik29:42
18Alma AnderIstrums SK30:17
19Mirjam InemyrIstrums SK30:29
20Erik RännareHjobygdens OK30:34
21Edith OlssonOK Kroppefjäll30:35
22Adam JohanssonHjobygdens OK31:31
23Lisa JohanssonHjobygdens OK31:32
24Tuva SundmarkIK Gandvik36:28
Elsa SödervallIK Gandvik36:28
26Linn De BoussardIFK Enskede44:56
27Lucas De BoussardIFK Enskede45:03
Dea SundmarkIK Gandvik45:03
Agnes KarlssonMariestads FKEj start

U22410 meter27 anmälda
1Knut JonzonOK Skogsstjärnan17:34
2Franz JonzonOK Skogsstjärnan18:45
3Fritz JonzonOK Skogsstjärnan20:38
4Edvin HenryssonTibro OK20:41
5Sebastian RehnKristinehamns OK22:32
6Linus DoverforsTjällmo-Godegårds OK22:47
7Hanna AlsiöFalköpings AIK OK23:35
8Elsa SonessonFalköpings AIK OK23:39
9Lukas MagnerfeltFalköpings AIK OK25:12
10Linus AhlenIF Hagen25:14
11Love LundgrenFalköpings AIK OK26:10
12Birk LundgrenFalköpings AIK OK26:27
Emia HjortFalköpings AIK OK26:27
14Edvin LarssonVänersborgs SK27:01
15Marie PåhlssonTibro OK27:19
16Lukas AndrenTibro OK27:23
17Frida MattssonOK Kullingshof29:38
18Linnea EkmarkHjobygdens OK32:29
19Sanna LodinKlubblös32:50
20Sofia LodinKlubblös32:53
21Ellen PelanderOK Djerf33:29
22Ludvig RönningenKristinehamns OK33:50
23Signe EkmarkHjobygdens OK35:45
24Erik AnderssonFalköpings AIK OK36:28
25Isabella NiklassonFalköpings AIK OK37:33
Jenny WallgrenIstrums SKEj start
Vera PetterssonFalköpings AIK OKEj start

Öppen motion 12410 meter11 anmälda
1Ayan LingJönköpings OK18:43
2Annika RännareHjobygdens OK24:02
3Roland KarlssonSOK Träff32:53
4Karin LodinKlubblös33:24
5Kalle JohanssonSOK Träff33:45
6Jenny HenningssonOK Skogsstjärnan36:23
7Monika OlssonOK Skogsstjärnan36:26
8Lisa JärlingSOK Träff36:38
9Sofia ThörnSOK Träff36:40
10Eva PalmenäsFalköpings AIK OK39:40
11Laila Skan JohanssonKristinehamns OK42:19

Öppen motion 32640 meter24 anmälda
1Elin HerrmannFalköpings AIK OK20:51
2Lars EkmarkHjobygdens OK25:10
3Peter CupanOK Amne26:12
4Lena RoosSOK Träff28:04
5Kerstin LundgrenFalköpings AIK OK29:35
6Catarina KarlssonSOK Träff29:53
7Peo OlssonOK Kroppefjäll30:47
8Annelie LundstedtMullsjö SOK31:46
9Maria RönningenKristinehamns OK32:08
10Malina AnderIstrums SK35:08
11Gunnel GillenäsKristinehamns OK36:07
12Anita ÅsedalUlricehamns OK37:15
13Annika OlssonOK Djerf38:38
14Pernilla ThorvaldVänersborgs SK39:03
15Johanna HoltetKlubblös39:22
16Martin KarlssonHestra IF40:18
17Ann-Marie ArkåsenFalköpings AIK OK45:21
18Eva OlssonHjobygdens OK47:37
19Anette TolonenOK Amne49:10
20Lena Weiming NybergKinnaströms SK53:35
21Berit HildénOK Skogshjortarna67:32
Karin MårtenssonOK SkogsstjärnanEj godk.
Sofia SvenningFalköpings AIK OKEj start
Tove SvalinVänersborgs SKEj start

Öppen motion 53140 meter35 anmälda
1Stefan OlssonIF Hagen21:10
2Ann-Sophie OhlinOK Tranan23:00
3Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK26:55
4Eva-Lotta LundbergUlricehamns OK29:43
5Karl-Johan OhlinOK Tranan30:40
6Jenny LarssonOK Klyftamo30:59
7Dan LundstedtMullsjö SOK32:40
8Sofia HjortFalköpings AIK OK33:15
9Lars VikströmIF Hagen34:04
10Anna LarssonFalköpings AIK OK35:09
11Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK35:24
12Helena SonessonFalköpings AIK OK36:20
13Anette NordbergOK Tranan38:07
14Jens TörnmarckAskersunds OK39:35
15Jan NordbergOK Tranan40:05
16Camilla AnderssonVänersborgs SK40:23
17Eva Persson-RiisIF Hagen40:56
18Daniel NiklassonFalköpings AIK OK40:59
19Hans Åke DjurbäckKinnaströms SK43:06
20Anette SundqvistOK Tranan43:56
21Siv OlssonOK Kroppefjäll44:21
22Monika NiklassonIK Albion46:36
23Torbjörn LarssonFalköpings AIK OK50:08
24Anita LarssonSOK Träff53:07
25Gertie SamuelssonIK Ymer54:30
26Jeanette BuuschLidköpings VSK55:06
27Kristina SvenningFalköpings AIK OK59:17
28Anna-Stina AnderssonLidköpings VSK59:22
29Staffan WelanderOK P471:09
30Magnus PatrikssonOK Klyftamo73:17
31Jens DanielssonIstrums SK75:19
32Roland GustavssonHjobygdens OK85:10
Jesper PatrikssonOK KlyftamoEj godk.
Kristina MagnerfeltFalköpings AIK OKEj godk.
Camilla LiderudLidköpings VSKEj godk.

Öppen motion 63510 meter14 anmälda
1Greger AhlenIFHagen32:56
2Roger RönningenKristinehamns OK33:14
3Håkan MossbergOK Tyr36:43
4Kristofer HolmbergOK Tranan38:16
5Nina AhlenIF Hagen38:31
6Anders SwedinLidköpings VSK43:10
7Ulf AnderssonMariestads FK46:55
8Benoit DumasIK Vikings OK49:07
9Christopher SvenssonBottnaryds IF50:13
10Cathrine LångIF Hagen57:28
11Anders PlanckIKGandvik60:48
12Maria LöfvaldIF Hagen65:37
13Alma GustafssonIK Albion71:47
Leif-Erik KarlssonIstrums SKEj godk.

Öppen motion 73120 meter31 anmälda
1Stefan AnderssonIstrums SK29:28
2Lina AnderssonFalköpings AIK OK29:43
3Olle MånssonSOK Träff30:54
4Dennis RoosSOK Träff32:52
5Jessica HolstOK Klyftamo35:21
6Carl-Ch SchmiterlöwHjobygdens OK36:28
7Anders JakobssonIK Albion37:26
8Per-Anders FurusköldIK Gandvik37:57
9Jan LarssonFrämmestads IK40:26
10Eva CarlssonJönköpings OK41:10
11Uno SandIK Gandvik41:26
12Malin LarssonHjobygdens OK42:19
13Göran BanckIF Hagen42:27
14Ania LarssonIF Hagen42:38
15Eva HägnanderLidköpings VSK44:46
Alice HägnanderLidköpings VSK44:46
17Helena PepaHagaby GOIF46:45
18Reits HallOK Amne47:57
19Peter OlssonOK Djerf48:30
20Jonas GrönqvistOK Skogsstjärnan49:35
21Bertil CarlssonJönköpings OK49:58
22Anna KristofferssonIstrums SK50:29
23Tommy KarlssonGudhems IF50:56
24Johan SvärdOK Tylöskog52:02
25Annika GustafssonJönköpings OK56:02
26Erika UmelandOK Älgen63:05
27Birgitta ParknerOK Landehof73:44
28Eva LarssonHjobygdens OK75:34
29Birgitta SträngIF Hagen91:22
Petra JohanssonTrollhättans SOKEj godk.
John AnderssonFalköpings AIK OKEj start

Öppen motion 83910 meter11 anmälda
1Jan WiklundFalköpings AIK OK36:04
2Anders PelanderOK Djerf36:28
3Michael KarlssonIF Hagen41:41
4Maria SahlénIF Hagen44:40
5Lena WesterlundOK Djerf45:02
6Jimmy AleniusBoxholm-Mjölby OL52:06
7Åsa AlsiöFalköpings AIK OK52:08
8Jan-Eric ThelinLidköpings VSK54:42
9Ove PerssonMariestads FK68:11
10Evert JohanssonOK Amne75:02
Martin AnderssonOK AmneEj godk.

Öppen motion 94600 meter17 anmälda
1Per IvarssonIF Hagen36:33
2Håkan BlomkvistSkattkärrs IF36:36
3Magnus DahlinIK Gandvik38:08
4Bernt SvenssonJönköpings OK38:22
5Martin IvarssonOK Skogshjortarna39:39
6Owe TörnrothHjobygdens OK43:53
7Patrik FondinHerrljunga SK Skid o OL45:47
8Daniel BjärsvikIK Hakarpspojkarna49:44
9Anders MattssonOK Kullingshof51:37
10Erik van der MeidenBottnaryds IF51:58
11Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamo54:16
12Lars MelanderLidköpings VSK56:17
13Stefan LinderothIF Hagen58:21
14Björn EriksenMölndal Outdoor IF59:35
15Tomas KristofferssonIstrums SK61:19
16Hans-Olof CarlssonKlubblös62:33
17Stig-Olof PetterssonLidköpings VSK99:33


Skapad 2012-04-16 20:22:32 med OLA version 5.0.8-1